lista graczy w Polsce

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

lista graczy w Polsce

Post autor: Sandking »

Czy ktokolwiek wie czy istnieje jakaś baza danych graczy albo zna sposób jak najefektywniej skontaktować się z ludźmi grającymi w interesujące nas tytuły?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: BloodyBaron »

Sandking pisze:Czy ktokolwiek wie czy istnieje jakaś baza danych graczy albo zna sposób jak najefektywniej skontaktować się z ludźmi grającymi w interesujące nas tytuły?
ja bym szukał przez bgg przy pomocy list osób posiadających dany tytuł, np. fanów danej gry.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Bazy danych chyba być nie może, bo nie zezwala na to ustawa o ochronie danych osobowych (tzn. ustawa tego nie zabrania, ale nakłada na ewentualnego administratora takie obowiązki, że pewnie lepiej takiej bazy nie zakładać)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: folko »

Nie przesadzajmy ;-) Zależy co w niej by było :D
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: Andy »

folko pisze:Zależy co w niej by było :D
Co by w niej nie było, wpis do Krajowego Rejestru Graczy byłby z pewnością obowiązkowy i związany z wysokimi opłatami.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: Sandking »

MichalStajszczak pisze:Bazy danych chyba być nie może, bo nie zezwala na to ustawa o ochronie danych osobowych (tzn. ustawa tego nie zabrania, ale nakłada na ewentualnego administratora takie obowiązki, że pewnie lepiej takiej bazy nie zakładać)
Bez przesady. Nie mówię o udostępnianiu od razu telefonu, adresu itd. Ostatnio zainteresowałem się na nowo Cthulhu LCG i chciałem sprawdzić ile osób potencjalnie w to gra. Oczywiście z drugiej strony jeśli szukałem i nie znalazłem, to najpewniej sensowność takiej listy jest znikoma :]

BGG niby jest ok,ale np ciężko mi sprawdzić czy jest ktoś z mojego miasta.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Sandking pisze:Bez przesady. Nie mówię o udostępnianiu od razu telefonu, adresu itd. BGG niby jest ok,ale np ciężko mi sprawdzić czy jest ktoś z mojego miasta.
Jak z tego wynika, taka baza byłaby użyteczna, gdyby były w niej informacje nie tylko o tym, ile osób w Polsce gra w daną grę (to można jakoś oszacować na podstawie liczby sprzedanych egzemplarzy) ale także jakieś dane adresowe i kontaktowe. (Samo miasto może nie wystarczyć, bo np. dla mieszkańca Warszawy może mieć znaczenie, czy potencjalny współgracz mieszka na Okęciu czy na Białołęce.) A jeżeli chciałbyś przez taką listę umówić się na rozegranie partii, to przydałby się choć adres mailowy. Wyobraźmy sobie teraz, że wszyscy polscy planszówkowcy są na takiej liście, a będzie to chyba kilkadziesiąt tysięcy osób. Przecież taka baza byłaby na tyle cenna dla spamerów, że wymagałaby zastosowania odpowiednich procedur bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
Sandking
Posty: 265
Rejestracja: 12 maja 2010, 11:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: Sandking »

No litości - możesz to samo zrobić z jakąkolwiek stroną społeczną. BGG, Facebook, czy choćby to forum. Nie róbmy z igły widły.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Sandking pisze:No litości - możesz to samo zrobić z jakąkolwiek stroną społeczną
Myślisz, że Facebook żadnych procedur zabezpieczenia danych nie stosuje?
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: Grzegorz973 »

Dawno temu Wargammer mial na swojej stronce liste graczy Mein Panzera. Ciekawe czy zrezygnowal z tego ze wzgledu na przepisy, male zainteresowanie, czy moze nadal ta lista gdzies sie znajduje.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: Dabi »

Troszkę przesada. Imię i np. pierwsza litera nazwiska + miasto oraz adres mailowy na pewno nie podlegałoby pod ustawę.

Zresztą akurat GIODO sądzę, że i tak ma znacznie ważniejsze rzeczy do roboty niż zajmowaniem się rozsądnie zrobioną listą graczy.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: FormatC »

Wiem, ze ludzie fb nie lubia "tak dla zasady", ale zobaczcie, chyba dobrym pomyslem byloby utworzyc grupe "Cthulhu LCG Lodz", poinformowac o tym znajomych, ludzi na roznych forach, kolegow z pracy... Ludzie by sie dolaczyli, moznaby organizowac jakies eventy dla czlonkow takiej grupy, wymieniac sie kartami itp.

Tak to przynajmniej wyglada w mojej Wizji, rzeczywistosc jest niestety zupelnie inna wlasnie przez te niechec ludzi do fb. :(
kjk
Posty: 69
Rejestracja: 10 maja 2008, 17:02

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: kjk »

Dabi pisze: Zresztą akurat GIODO sądzę, że i tak ma znacznie ważniejsze rzeczy do roboty niż zajmowaniem się rozsądnie zrobioną listą graczy.
Adres email, tak jak nr telefonu może podlegać ochronie, jeśli zostało zgłoszone zastrzeżenie.
GIODO nie działa na ślepo, najczęściej na podstawie czyjejś skargi, lub życzliwego donosu.
W przypadku bazy graczy należałoby się wykazać spełnieniem polityki bezpieczeństwa przechowywania i dostępu do danych.
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: FaLqUa »

W celu powstania takiej listy jest potrzebne wyłącznie stworzenie odpowiedniej polityki prywatności, którą każdy gracz chcący na owej liście się znaleźć musi wcześniej zaakceptować. Jeżeli zgłoszenie odbywa się poprzez maila, taki mail musi zostać przez administratora zachowany. Musi istnieć także możliwość wypisania się z takiej listy.

Z jednym najczęstszych punktów używanych w polityce prywatności jest niżej przytoczony:
Jawne Dane Osobowe
Dane osobowe (takie jak Imię, Nazwisko, adres e-mail) podane przy okazji wysyłania komentarzy do artykułów, produktów, innych materiałów związanych ze sklepem/listą/rankingiem strony/sklepu/forum xyz.pl są dostępne dla wszystkich odwiedzających strony zawierające te dane. Nie mamy możliwości zabezpieczenia Państwa przed osobami prywatnymi lub firmami, które te dane wykorzystają do przesłania Państwu nieokreślonych informacji. Dlatego dane te nie podlegają Polityce Prywatności.
Podejrzewam, że i tak na takiej liście umieszczano by numer gg, maila, nick (ewentualnie imię). Nikt nie wymagałby chyba podawania dokładnego adresu z numerem pesel i dowodu osobistego ;)

Poza tym większość piszę o ochronie danych osobowych, a samemu umieszcza pełno zdjęć na portalach społecznościowych ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Dabi pisze:Troszkę przesada. Imię i np. pierwsza litera nazwiska + miasto oraz adres mailowy na pewno nie podlegałoby pod ustawę.
Sprawdziłeś dokładnie w ustawie, czy napisałeś to tak "na wyczucie"?
Dabi pisze:Zresztą akurat GIODO sądzę, że i tak ma znacznie ważniejsze rzeczy do roboty niż zajmowanie się rozsądnie zrobioną listą graczy.
Zapewne tak, choć urzędnicy czasami wolą łapać płotki niż rekiny.
kjk pisze:W przypadku bazy graczy należałoby się wykazać spełnieniem polityki bezpieczeństwa przechowywania i dostępu do danych.
Tak - o to właśnie mi chodziło, gdy pisałem, że prowadzenie takiej listy nakłada na administratora dość uciążliwe obowiązki.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: Dabi »

Sprawdziłeś dokładnie w ustawie, czy napisałeś to tak "na wyczucie"?
Art 6 ust.1 w związku z ust. 3 reguluje co jest rozumiane pod pojęciem "dane osobowe".

Imię i pierwsza litera nazwiska (a jeszcze lepiej nick) + miasto to za mało aby to mogło być uznane za "dane osobowe" pod pojęciem ustawy.


Urząd urzędowi nie równy. Skarbówka to klasa sama w sobie i osobna kategoria :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: lista graczy w Polsce

Post autor: folko »

MichalStajszczak pisze:
Dabi pisze:Troszkę przesada. Imię i np. pierwsza litera nazwiska + miasto oraz adres mailowy na pewno nie podlegałoby pod ustawę.
Sprawdziłeś dokładnie w ustawie, czy napisałeś to tak "na wyczucie"?
Z tego co wiem, to Dabi ma rację. To temat na inną dyskusję, ale jak słyszę o ochronie danych osobowych to mnie skręca... może dlatego, że mam pod opieką kilka programów które pod tą ustawę podpadają :?
ODPOWIEDZ