LEGO Heroica - descent z klocków

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

LEGO Heroica - descent z klocków

Post autor: TuReK »

wychodzi Dungeon Crawl z Lego:
http://lego.wikia.com/wiki/Heroica
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 13:42 przez TuReK, łącznie zmieniany 1 raz.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: LEGO Descent

Post autor: TuReK »

Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: LEGO Descent

Post autor: poooq »

No i ekstra! Ninjago też zapowiada się całkiem ciekawie... Jak się zmiesza zestawy może wyjść niezła sieczka: magowie kontra ninja, może wymyślą kompatybilne zasady...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: LEGO Descent

Post autor: SeeM »

Ja już dawno takie robiłem. :mrgreen:
+ (BGG)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: LEGO Descent

Post autor: poooq »

To podrzuć jakiś szkic użytych zasad. Klocki mają duży potencjał.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: LEGO Descent

Post autor: Matio.K »

:shock:

Ciekawe jak wygląda faza setupu - czy rozkłada się to w całości, czy może w trakcie?
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: LEGO Descent

Post autor: Arkadiusz »

Niech się tylko pojawią zasady na necie a z Olkiem zbudujemy lepszą wersję z klocków, które mamy. Zawiodłem się jak zobaczyłem jak ta gra wygląda. Przecież Lego mogło stworzyć naprawdę kapitalnie prezentującą się grę bazując na tym pomyśle.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: LEGO Descent

Post autor: poooq »

W sumie, na upartego, można złożyć swoje zasady takiej klockowej gry.
A co do planszy- do wszystkiego musi być łatwy dostęp: otwórz wrota, zrób 5 kroków itp.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: LEGO Descent

Post autor: Arkadiusz »

poooq pisze:W sumie, na upartego, można złożyć swoje zasady takiej klockowej gry.
A co do planszy- do wszystkiego musi być łatwy dostęp: otwórz wrota, zrób 5 kroków itp.

Masz rację. Początkowo jak usłyszałem o tym, wyobraziłem sobie figurki z Lego poubierane w zbroje, z bronią która byłaby odzwierciedleniem faktycznie założonego ekwipunku, czyli np. jak ktoś znalazłby miecz w skrzyni, to włożyłby go figurce do rączki itp. Ale teraz tak myślę, że byłoby pewnie za dużo dodatkowych czynności związanych z obsługą gry.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: LEGO Descent

Post autor: yosz »

i kosztem samej gry. Takie rzeczy kosztują - tak samo jak wypasiony wygląd podziemi. Zresztą to ma być gra planszowa - musi być w miarę niewielka, przenośna i do złożenia w górę parę minut. LEGO wychodzi z założenia (prawidłowego zresztą) że to jest mocna strona ich produktu - każdy go dopasuje pod siebie. Jak chesz mieć wypasione podziemia to spędzisz nad nimi 3 tygodnie i będziesz miał, jak masz klocki
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: LEGO Descent

Post autor: poooq »

Kilka ciekawostek związanych z projektami dungeonów stworzonych przy pomocy klocków LEGO:

BrickWars (Peter F. Guenther): ponad 70 stron zasad gry z LEGO!

BrickQuest (ten sam autor): prostsze i przyjemniejsze zasady dla min. 2 graczy...

Namiary na strony zaczerpnięte z bloga gryfabularne.blogspot.com, dzięki!
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: LEGO Descent

Post autor: Jervon »

Widziałem kiedys Warhammera Questa rozgrywanego przy pomocy Lego właśnie. Było tak, że zmieniano broń czy pancerze na potrzeby tego czego dany model używał. Reszta to czysty quest - w sensie zasad - wyglądało to zupełnie bez klimatu.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: LEGO Descent

Post autor: Sporek »

Pozwolę sobie wkleić moją recenzje, bo przez moją nieuwagę (szukałem słowa Lego Heroica w wyszukiwarce, nie lego Descent) zrobiłem osobny temat o Lego Heroica.

Witam. Lego Heroica to Dungeon Crawl'er z klocków lego. W polsce pojawi się w okolicach sierpnia-września.
Będą w nim 4 zestawy, 1 podstawowy, a reszta to expansion sety. Strona lego heroica jest jeszcze nie skończona, ale mam jej http://heroica.lego.com/en-gb/Default.aspx Zapraszam serdecznie.
Obrazek
Według mnie gra ma ogromny potencjał, i jeżeli będzie dobrze, to lego zyska wielu nowych fanów. Pomyślcie tylko, cała armia małych orków z lego, golemy itd. Można zrobić grę bitewną, strategiczną. Normalnie z lego też można zrobić wiele, ale te figurki... miodek. Nie wiem jak wy, ale ja już mam odłożone pieniądze na chociaż 1 zestaw główny i 1 expansion set. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: LEGO Descent

Post autor: Bri »

Już widziałem u siebie zestawy klocków z tymi grami, aż mi szczena opadła :)

Na BGG nieco więcej informacji i kompilacja zasad
https://docs.google.com/document/d/1OD0 ... n_US&pli=1

Z tego czego się doczytałem w każdy z 4 zestawów można zagrać osobno, a łącząc wszystkie można mieć wielką grę jak na zdjęciu pokazanym przez Sporka.

Cen w PLN nie znam, ale w e-sklepie lego na rynek niemiecki zestawy są po 12,99€, 19,99€ i 29,99€
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: LEGO Descent

Post autor: tysma »

Sporek pisze: Pomyślcie tylko, cała armia małych orków z lego, golemy itd. Można zrobić grę bitewną, strategiczną. Normalnie z lego też można zrobić wiele, ale te figurki... miodek. Nie wiem jak wy, ale ja już mam odłożone pieniądze na chociaż 1 zestaw główny i 1 expansion set. Pozdrawiam.
Akurat z gier planszowych LEGO nie zrobisz wiele.

Według mnie figurki są beznadziejne w grach lego. To nie są figurki jak normalne klocki lego, posiadam grę Lego Ramses Return Reinera Knizi i w niej figurki są wielkości paznokcia kciuka, bez rączek, nieruchome główki i nóżki.
Nie wiem za bardzo o co chodzi w tej grze Lego descent czy tam Heroica, ale widzę że w niej wykorzystuje się jakieś bronie to na pewno nie będzie się ich wczepiało "w postać", a szkoda bo wg mnie lego daje takie możliwości, że to powinno się wykorzystać.
Ma się zbroje miecz, hełm to się ubiera w to ludzika lego, którym się chodzi po planszy to byłoby wspaniałe, potencjał wykorzystany.
A zamiast tego otrzymujemy tylko możliwość zbudowania sobie planszy, która potem jest i tyle:). Dla mnie to za mało rozczarowałem się kupując ramzesa, figurkami i wielkością planszy 13cmx13cm (normalne figurki lego na tej planszy wyglądają jak wielkie monstra)- Pudełko ogromne jak na zawartość.
Sądziłem kupując grę, że pudełko średniej wielkośći ok, ale to przecież klocki lego, kupuje się auto lego pudełko 20x20 a auto wielkości 30x45:), więc sądziłem że wyjmie się klocki to zbuduje się plansze równie dużą jak pudełko, a gdzie tam klocuszków jak w zestawie za 15zł:). Jedynie kostka jest fajna:P
Rzadko czepiam się zawartości gier, bo wiadomo wygląd nie jest najważniejszy, ale akurat zawartość tej gry mnie rozczarowała bardzo.

Ta gra lego heroica wygląda ciekawie tzn. fajny pomysł na przemierzanie bohaterem jakiś krain walka z potworami, ale cholera gdyby były normalne figurki! Zdobywam tarcze wczepiam ją w ludzika, no aż się prosi żeby zrobić takie coś, a tutaj widzę, że to samo co w ramzesie:/ Dla mnie słabo.

Odpuściłem sobie już gry LEGO. I żeby nie było, że po prostu nie lubię Lego jest wręcz odwrotnie posiadam 2 ogromne wiadra lego, sporo zestawów z dzieciństwa, którymi się teraz bawi siostrzeniec. Teraz się tak zastanawiam, że może dlatego mnie ta gra rozczarowała? Może osoby dla których lego nie było zabawką na 1 miejscu, inaczej podchodzą do tych gier i im się to podoba.
Dla mnie potencjał LEGO nie został wykorzystany w tych grach nawet minimalnie. Wyciągacz kasy od rodziców, którzy chętniej kupią grę z napisem LEGO, bo przecież dziecko lubi lego, lubi układać i to rozwija.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: LEGO Descent

Post autor: bartek_mi »

tysma pisze:Dla mnie potencjał LEGO nie został wykorzystany w tych grach nawet minimalnie. Wyciągacz kasy od rodziców, którzy chętniej kupią grę z napisem LEGO, bo przecież dziecko lubi lego, lubi układać i to rozwija.
Tu sie zgadzamy. Potencjalem LEGO jest mozliwosc kreatywnego wykorzystania klockow. W wiekszosci gier sa one tylko materialem do zbudowania planszy. Kompletna sprzecznosc z idea. Do tego zalozenie, ze gry lego pozwalaja zmieniac zasady jest idiotyczna - dla mnie oznacze, ze gry sa niedorobione i niedotestowane. Albo sa tak losowe, ze kazdy bez szwanku dla sensownosci rozgrywki moze zmienic reguly...

Jedynym chlubnym wyjatkiem gier lego sa kalambury (czyli creationary) gdzie faktycznie klocki sluza budowaniu.

Te male ludziki sie zwa "microfigi" (w odroznieniu od "minifigow" - klasycznych ludkow) i sa w grach wlasnie ze wzgledu na skale (koszty).
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Sporek
Posty: 91
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:47

Re: LEGO Descent

Post autor: Sporek »

Dawno mnie nie było na forum, ale ostatnio kupiłem 3 zestawy (na 4 mnie nie było stać) i jest tak jak oczekiwałem. Mi się podoba, nie narzekam, poza tym kupiłem w cenie promocyjnej. Tak jak na zdjęciu. Polecam.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: LEGO Descent

Post autor: Arkadiusz »

Mój syn za 4 dni ma urodziny i stwierdził, że chciałby dostać Lego Heroica. Na BGG przeczytałem całkiem zachęcającą recenzję http://boardgamegeek.com/thread/683795/ ... he-dungeon, prawdopodobnie kupię któryś z zestawów. Później chętnie podzielę się spostrzeżeniami.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: LEGO Descent

Post autor: Arkadiusz »

Bardzo miła niespodzianka jak dla mnie. Póki co kupiłem zestaw Caverns of Nathuz, zdąrzyłem zagrać ze swoim synem kilka razy i wg mnie Lego Heroica jest super! Jest to taka malutka, bardzo prosta i losowa gra ale ma w sobie mnóstwo uroku i silnie działa na wyobraźnię zarówno dziecka jak i rodzica. Pod względem złożoności zasad w żadnym wypadku nie można jej porównywać do jakiegoś dungeon crawlera czy gry rpg ale jednak gdzieś tam w oddali ma w sobie ich "feeling". Mimo, że korci człowieka do stworzenia własnych house rules, ja osobiście nie zamierzam niczego zmieniać, koncept Lego Heroica jest wg mnie niezwykle schludny i spójny. Zdam się na Lego, z tego co widziałem kolejne zestawy wprowadzają pewne nowinki. Tym co również wyróżnia Heroicę na tle innych, niesamowicie mozolnych i żmudnych gier przygodowych jest czas rozgrywki - jakieś 10-15 minut. Dla dzieciaków super.

Przyznam, że miałem ochotę kupić dzisiaj kolejny zestaw ale żona mi zabroniła. ;) Z czasem na pewno kupię wszystkie.

Jeszcze słówko na temat elementów - są ładne (np. ekwipunek, nie spotkałem się wcześniej z takim kształtem miecza czy topora), trwałe (jak to u Lego) ale jednocześnie maluteńkie (np. figurki), mnie to w żadnym wypadku nie przeszkadza ale trzeba mieć tego świadomość. Takie zminiaturyzowanie wpływa pozytywnie na cenę - biorąc pod uwagę przeciętne ceny innych zestawów Lego, jest ona całkiem przystępna.

Na koniec małe zastrzeżenie - oczywiście wg mnie jest to gra przeznaczona dla najmłodszych graczy. Nie mam nic przeciwko temu, że dorośli potrafią się przy niej dobrze bawić, natomiast nie potrafię pojąć tych, którzy sięgają po nią i marudzą. Sami sobie są winni, że kupili coś co nie jest przeznaczone dla nich. W każdym razie ja i mój syn gorąco polecamy Lego Heroica.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
tysma
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:49

Re: LEGO Descent

Post autor: tysma »

STARSCREAM pisze: Na koniec małe zastrzeżenie - oczywiście wg mnie jest to gra przeznaczona dla najmłodszych graczy. Nie mam nic przeciwko temu, że dorośli potrafią się przy niej dobrze bawić, natomiast nie potrafię pojąć tych, którzy sięgają po nią i marudzą. Sami sobie są winni, że kupili coś co nie jest przeznaczone dla nich. W każdym razie ja i mój syn gorąco polecamy Lego Heroica.
Oczywistym jest, że ja tej gry nie kupowałem dla siebie. Tylko dla dziecka, ale jako wujek chcący sprawić przyjemność siostrzeńcowi jestem zawiedziony i marudzę na to co ta zabawka za 50zł (ramzes return) oferuje. Dziecko ułożylo plansze zagraliśmy z 5 razy pod rząd. Potem jeszcze kiklanaście razy w ciągu tygodnia i gra od tego czasu leży i się kurzy. Po prostu na półce leżą ciekawsze gry.
Nie oczekiwałem też o tych gier, że będą to gry na miare spiel das jahres, ale sądziłem że gra lego jako że to LEGO daje dużo możliwości, ale ich nie daje, mogliby wydrukować na kartonie tą planszę i by na to samo wyszło i taniej. Bo płacić tyle za jednorazową możliwość ułożenia planszy to wg. mnie cena za duża.
Mogliby chociaż w instrukcji zamieścić kilka różnych przetestowanych wariantów ułożenia planszy, wówczas dziecko by wzięło chociaż to i sobie pobudowało nowe plansze, na których byśmy grali itp No wiele różnych rzeczy. Można też samemu próbować przebudowywać planszę, tylko jak raz spróbowaliśmy to nam klocków zabrakło na nasz koncept.

Ja po prostu oczekiwałem od tych gier sygnowanych logiem LEGO znacznie więcej, stąd może moje duuże rozczarowanie.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: LEGO Descent

Post autor: bartek_mi »

STARSCREAM pisze:Na koniec małe zastrzeżenie - oczywiście wg mnie jest to gra przeznaczona dla najmłodszych graczy. Nie mam nic przeciwko temu, że dorośli potrafią się przy niej dobrze bawić, natomiast nie potrafię pojąć tych, którzy sięgają po nią i marudzą. Sami sobie są winni, że kupili coś co nie jest przeznaczone dla nich. W każdym razie ja i mój syn gorąco polecamy Lego Heroica.
To dlaczego sam krytykujesz gry i odradzasz ich zakup? W koncu kupiles cos przenaczone dla kogos innego.
Wychodzi na to, ze krytykowac i oceniac niczego nie mozna bo jak sie nie podoba to nie jest sie targetem.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: LEGO Descent

Post autor: Arkadiusz »

Do kolekcji dołożyłem Las Waldurk. Zagraliśmy już z synem kilkadziesiąt razy, nadal uważam, że jest to fajna gra, najważniejsze, że Olkowi szalenie się podoba. Cieszę się, bo nie mieliśmy już w co grać - Small World został przez nas totalnie wyeksploatowany a kultowy Memoir`44 musi jeszcze poczekać kilka lat. Lego Heroica to taka przygodówka w wersji mini - "rzuć kostką i zobacz co się stało". Innych gier z tego gatunku nie trawię, ta jakoś mi się podoba. Zapewne zadziałała magia klocków Lego (do tego bardzo przyjemny setup i krótki czas gry).


Link do stronki:
http://heroica.lego.com/en-us/Default.a ... eUSHeroica

a tu takie animowane komiksy, zakończenie ostatniego sugeruje, że pojawią się kolejne zestawy:
http://heroica.lego.com/en-us/Comics/Default.aspx

Mam taką małą prośbę o zmianę nazwy tematu - Lego Descent jest nieco mylące, powinno być po prostu Lego Heroica.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: LEGO Heroica - descent z klocków

Post autor: TuReK »

STARSCREAM pisze:Mam taką małą prośbę o zmianę nazwy tematu - Lego Descent jest nieco mylące, powinno być po prostu Lego Heroica.
mówisz i masz :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: LEGO Heroica - descent z klocków

Post autor: Nataniel »

Starscream - ile lat ma Twój syn? Zastanawiam się nad kupnem właśnie dla 4,5 latka.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: LEGO Heroica - descent z klocków

Post autor: gafik »

Mam taki dylemat:
Chcę kupić synkowi (10l), który jest maniakiem Lego (zwłaszcza StarWars). Nie ukrywam, że to zazwyczaj ja z nim będę grał... Synek generalnie jest marudny i niewiele mu się na początku podoba... Czy na Heroic'ę nie jest już za duży? Który zestaw ma w sobie więcej ekwipowania postaci i walki (jeśli wogóle)?
Dzięki. :)
ODPOWIEDZ