Ticket2Ride Marklin Edition, dlaczego akurat ta ??

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Ticket2Ride Marklin Edition, dlaczego akurat ta ??

Post autor: aZiss »

Mam pytanie, bo zachwalacie tą edycję (jak już kupuj Marklin Edition !!! :)). Chciałbym wiedzieć za co ?? Czym się aż tak różni od pozostałych dwóch. Przyznam, że chciałem kupić, ale "nie siada" mi klimat Niemiec. Gdyby mapa była inna. Niby tylko nowe elementy są - pasażerowie i towary, i ilustracje na kartach (rzecz drugorzędna).
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

1. w podstawce zeby wygrac trzeba bylo wylosowac dlugie trasy (troche upraszczam)
2. w europe zeby wygrac trzeba bylo miec trasy na dluzsze polaczenia (nawet bardziej upraszczam)

w obydwu probowanie bardzo dziwnych strategi bylo utrudnione. w obydwu o zwycieztwie decydowaly w glownym stopniu losowane trasy.

w marklin:
1. sam decydujesz czy chcesz isc na mnostwo krotkich polaczen czy jednak dlugie - dlugie daja punkty za dlugosc, ale ktrotkie daja punkty za pasazerow.
2. sam decydujesz czy chcesz dlugie czy krotkie trasy - losowosc jest duzo mniejsza niz w podstawce, mozesz miec ciekawszy mix niz w europe.

(nie gralem, wiec w zasadzie wiem tyle co i ty :) ) w kazdym razie spodziewalbym sie ze marklin duzo bardziej podpasuje 'graczom' a nie rodzince/nowym, wczesniejsze czesci jako alternatywa dla PG,PR,caylus wypadaly blado, ta ma szanse dluzszy czas powalczyc.

ale moze sie tez okazac ze jako gra rodzinna zrobila sie zbyt skomplikowana/rozbudowana, a jako gra 'dla graczy' caly czas jest zbyt dziecinna i w efekcie ciezko bedzie jej znalezc swoja nisze... nic tylko poczekac co powiedza ci zagraja kilkadziesiat gier :twisted:
Awatar użytkownika
bartusm
Posty: 66
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ticket2Ride Marklin Edition, dlaczego akurat ta ??

Post autor: bartusm »

Jak Marklin chodzi na dwie osoby? Czy tak jak TtR:E (czyli średnio), czy też lepiej?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Ticket2Ride Marklin Edition, dlaczego akurat ta ??

Post autor: veljarek »

Marklin chodzi na dwie osoby tak samo jak Europa
Dla mnie słabo.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Ticket2Ride Marklin Edition, dlaczego akurat ta ??

Post autor: asiok »

Na dwie osoby dobrze chodzi Ticket to Ride: Nordic Countries
http://boardgamegeek.com/boardgame/3162 ... -countries
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Ticket2Ride Marklin Edition, dlaczego akurat ta ??

Post autor: Rocy7 »

bazik pisze:moze sie tez okazac ze jako gra rodzinna zrobila sie zbyt skomplikowana/rozbudowana, a jako gra 'dla graczy' caly czas jest zbyt dziecinna i w efekcie ciezko bedzie jej znalezc swoja nisze... nic tylko poczekac co powiedza ci zagraja kilkadziesiat gier :twisted:
Po pierwszej 2 osobowej partii zaczynam podzielac Twoje obawy.

Z jednej strony pasazerowie komplikuja zasady dla poczatkujacych graczy, z drugiej nie zwiekszaja wybitnie ilosci wyborow w trakcie gry dla doswiadczonych graczy (mozna ich i uzyc tylko 3 krotnie).

Jednak problem moze byc tez zwiazany z tym, ze nie podchodza mi generalnie proste gry zwiazane z ukladaniem kafelkow/tras itp.
Patrzac jednak na zasady Europy pewnie jeszcze mniej by mi ona podchodzila niz Marklin.

Z plusow karty wagonow sa duzo lepsze i ciekawsze w Marklinie.
bartusm pisze:Jak Marklin chodzi na dwie osoby? Czy tak jak TtR:E (czyli średnio), czy też lepiej?
Nie gralem w TtR:E, ale Marklin na dwoje chodzi srednio, (kupilem go by grac w wiecej osob, wiec nie trace nadzieji) spokojnie da sie budowac trasy nie przeszkadzajac sobie interakcji prawie nie ma. Dobrze, ze mam tez Alwina i Dextera moze gra z nimi bedzie lepsza.
ODPOWIEDZ