Star Wars LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Star Wars LCG

Post autor: surmik »

FFG zapowiedział nową grę LCG. Tym razem w świecie Gwiezdnych Wojen. 1-4 graczy, kooperacyjna rozgrywka. Wcielamy się w grupę rebeliantów walczących z Imperium. Brzmi podobnie do LOTR LCG. Na szczęście wygląda na to , że związana będzie z 4-6 częścią sagi :)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 175&esem=2
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Fruczak Gołąbek »

szkoda że kooperacyjna :(
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Star Wars LCG

Post autor: Camilus »

Gra o SW i nie można grać Imperium?...meh
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: surmik »

Mnie też dziwi taka decyzja. Rozumiem jeszcze, że to gra kooperacyjna ale , że walczymy Rebelią przeciw Imperium a nie na odwrót ? ;)
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vilk »

Łapią się za każdy możliwy temat i robią z tego LCG. Byle szybciej i więcej. Nie wróży to dobrze jakości.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Wars LCG

Post autor: tchazzar »

Na litość boską już z tymi grami co-op. Ich cztery nadchodzące produkty ( na 6 chyba ) to gry kooperacyjne - Gears of war, star wars lcg, lotr lcg i to elder sign czy cos takiego. Czy ludzie naprawdę tak polubili co-opy?

Szkoda, wielka szkoda, bo uwielbiam star wars, ale jeśli chodzi o tę grę to nie jestem targetem ;(
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: SeeM »

Może potem będzie dodatek ze stolicą Imperium. :) Tak jak w LotRa może będzie można zagrać przygodę z orczymi bohaterami, czy Nazgulem. Klientów mogą nałapać, bo CCG swego czasu było bardzo popularne.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

uff, 3 lcg bym nie uciągnął więc cieszy mnie, że już w cuglach gra zupełnie mnie nie interesuje. Gdyby umieścili ją w realiach Starej Republiki to inna bajka, a tak mamy 2 Sithów na grę (jeśli ograniczą się do 4-6) :p
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Star Wars LCG

Post autor: adamatom »

A ja jestem zawiedziony, tematycznie mi bardzo odpowiada. Ucieszyłem się, że karcianka LCG (nie posiadam W:I ani władcy P.) więc jedną w kolekcji jak najbardziej można mieć i grać.

A tu okazuje się Co-op. No kurczę... myślałem, że ja rzucę Lucasa, kolega Vadera i porządnie sobie powalczymy a tu lipa. Jeśli miałoby być coś w rodzaju Inwazji: dwóch walczy to biorę w ciemno i to z wieloma dodatkami. A tak dopóki nie zobaczę, nie poznam na pewno nie kupię. szkoda, bo mam wielką ochotę na grę w klimacie SW.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Vester »

Też mam już dosyć gier kooperacyjnych. Naprawdę mają takie powodzenie? :?
cronenberg
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2009, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars LCG

Post autor: cronenberg »

Biorąc pod uwagę problemy z LoTR, wydawanie gry kooperacyjnej dziwi. Z drugiej strony zwolennicy konfrontacji mogą bez problemu utopić fortunę w miniaturki X-Wing.
Awatar użytkownika
Camilus
Posty: 91
Rejestracja: 26 gru 2008, 16:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Star Wars LCG

Post autor: Camilus »

cronenberg pisze:Biorąc pod uwagę problemy z LoTR, wydawanie gry kooperacyjnej dziwi. Z drugiej strony zwolennicy konfrontacji mogą bez problemu utopić fortunę w miniaturki X-Wing.
Tu to jeszcze zależy od skali.
Jeśli tylko myśliwce...meh ;)
Ale jeśli miałyby pojawić się ISD, VSD, pancerniki, fregaty, korwety, krążowniki itd. to kto wie.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: herman »

szkoda że kooperacyjna
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: Atamán »

cronenberg pisze:Biorąc pod uwagę problemy z LoTR
Jakie problemy z LOTR masz na myśli? Angielskie wydanie rozeszło się po 3 tygodniach, FFG ogłosiło LOTR LCG swoim największym sukcesem wydawniczym w historii - wcale się nie dziwię, że podążają tą drogą...
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Star Wars LCG

Post autor: Mustafa »

Ja bym wolał jakąś fajną karciankę z duchem rywalizacji.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: Protoplasm »

Wszystkiemu winni hamerykancy którzy wszystko kupią/lubią :(
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: wojo »

Te reakcje/komentarze potwierdziły obserwacje jakie poczyniłem przy promocji "Proch i Stal". Co najmniej kilka osób odmówiło spróbowania gry tylko na tej podstawie że gra jest stricte kooperacyjna. Część z tych osób uznała nawet że temat/wydanie zdają się być ciekawe, ale oni nie tolerują gier kooperacyjnych. Było to dla mnie dość zaskakujące odkrycie.

Oczywiście na świecie też nie wszyscy są fanami gier kooperacyjnych (choć z blogów które czytam wydaje się że podejście jest raczej takie że nawet ich przeciwnicy z reguły chcą spróbować kolejnych gier kooperacyjnych w nadziei znalezienia takiej, która im podpasuje). Zastanawiam się na ile jest to Polska specjalność ta niechęć do kooperacji (spojrzenie na naszą politykę czy historię dają do myślenia - uwielbiamy spierać się między sobą i to często ze ślepą pasją - choć nie przeczę że wynika to częściowo i zewnętrznych czynników).

Mnie osobiście nie dziwi pójście FF w stworzenie gry kooperacyjnej - LOTR LCG, AH sprzedają się na świecie fantastycznie (vide post Atamána), Rune Age sporo ludzi zaciekawił będąc pierwszą grą w budowanie tali z kooperacyjnymi scenariuszami. Myślę że FF patrzy jednak na statystyki sprzedaży decydując o tym jaką grę wydać używając tak cennej licencji. A zdajmy sobie sprawę że nasz rynek nie jest tym na który najpierw patrzą międzynarodowi wydawcy. Więc nawet jak u nas gra się za dobrze nie sprzeda to ...

Żeby nie było całkiem generalizowania to mnie sama gra nie ciągnie tak bardzo bo samych Gwiezdne Wojen nie uważam za specjalnie intrygujące (choć lubię klimat kosmosu w grach - uwielbiam TI i RFTG)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
ozzman1

Re: Star Wars LCG

Post autor: ozzman1 »

Z moich doświadczeń wynika, że są gracze którzy nastawieni są wyłącznie negatywną interakcję. Oni raczej w kooperacyjne gierki nie pograją. Natomiast jest to, moim zdaniem(popartym obserwacjami), nieliczny procent. Wśród moich współgraczy na przykład takich osób nie ma i bardzo podoba im się wizja zagrania w coś kooperacyjnego.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: MataDor »

Dwa razy kupiłem grę kooperacyjną (Pandemic i The Last Day on Earth). W obu przypadkach nie dokończyliśmy pierwszej (i jedynej) rozgrywki.... Grono przyjaciół z którymi grywam po chwili było już znudzonych i nie chciało kontynuować. Zresztą ja też. Wolimy rywalizację między sobą, wtedy są emocje.
Reasumując -nie planuję więcej zakupów gier kooperacyjnych.

W każdym razie bardzo fajnie że będą planszówki ze świata SW. Mam sentyment do SW z dzieciństwa i bardzo odpowiada mi wykreowany tam świat (zresztą preordera na The Old Republic już mam 8) )
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: surmik »

No właśnie planszówek ze świata SW od FFG nie będzie (przynajmniej na razie). FFG ma tylko licencję na karcianki i figurki.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: wojo »

Nie zapominajmy też o trybie solo. Z tego co mówią miłośnicy CCG/LCG połowa zabawy to budowanie tali (a jest to aktywność solo). Gra kooperacyjna powoduje że dodatkowo mogę swoją talię przetestować samemu zanim wspólnie z kolegami spróbuje "przejść" dany scenariusz/misję. Co znacznie zwiększa "ilość" dostarczanej rozrywki.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars LCG

Post autor: surmik »

Nie zgodze się. Dla mnie siła karcianek polegała na tym, że składam talię, która będzie konfrontować się z innymi złożonymi taliami graczy.
Przygotowuje się na ich możliwe kombinacje i combosy.

Z tego co widziałem w LOTR LCG grasz przeciwko scenariuszowi z losowo dobieranymi kartami przeciwności. Moim zdaniem właśnie znaczna częś frajdy ze składania talii odchodzi. Dodatkowo tego co czytałem przez limit bohaterów składanie talii jest bardzo ograniczone bo nie można mieć tych samych postaci we dwóch taliach? Czyli nie da się tak zrobić, że składam w domu talię i przychodze na spotkanie gdzie gram bo okazuje się, że wszyscy znajomi mieli podobne pomysły by oprzeć swoje talie na Gandalfie ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars LCG

Post autor: pan_satyros »

surmik pisze:Dodatkowo tego co czytałem przez limit bohaterów składanie talii jest bardzo ograniczone bo nie można mieć tych samych postaci we dwóch taliach? Czyli nie da się tak zrobić, że składam w domu talię i przychodze na spotkanie gdzie gram bo okazuje się, że wszyscy znajomi mieli podobne pomysły by oprzeć swoje talie na Gandalfie ;)
1. Owszem grając na 2 nie można mieć na stole 2 takich samych bohaterów, pomyśl jednak jakby to wyglądało - na wyparwę wyrusza Aragorn i jego kuzyn Alakurn ? ;p
2. Bohaterowie to tylko 3 główne karty w talii, reszta może się pokrywać w pewnym stopniu, a nawet w całości (jeśli ktoś wpadnie na pomysł jak wykorzystać dane karty inaczej). Zasada, o której wspominasz dotyczy (prócz bohaterów) jedynie kart z ograniczeniem (coś jak bohaterowie w Inwazji) czyli przedmiotów i sprzymierzeńców kluczowych dla uniwersum. Np. Gandalf może być obecny w obu taliach graczy w 3 kopiach, lecz w 1 momencie na stole może go mieć tylko 1 z graczy - to logiczne.

Wydaje mi się, iż aktualne problemy wynikają
a) niewielkiej ilości dostępnych bohaterów przypadających na daną sferę
b) zasady wiążącej zasoby z kartami odpowiadającymi symbolem sferze bohatera, który te zasoby pozyskał.
Sądzę, że gdy bohaterów będzie więcej realne stanie się granie scenariusza w 2 osoby np. 2 taliami sfery Ducha.

(jakby co można przenieść mój post do tematu LOTRA, by tu niepotrzebniej nie zagracał miejsca)
Ostatnio zmieniony 03 sie 2011, 13:40 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars LCG

Post autor: michaelius »

W sumie to ciekawe czy powtorza bledy z lotra czy nie ?

Jak nie to mogloby sie nadac do casualowego grania sama podstawka.
Awatar użytkownika
Shodo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011, 11:49

Re: Star Wars LCG

Post autor: Shodo »

A na stronie FFG znalazła się wideorelacja z pierwszego dnia GENConu. Niby nie pod temat ale można zobaczyć króciutkie sceny wraz z wypowiedziami projektantów Star Wars LCG i figurkowego X-Wing.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=2530


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ