Blue Moon

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Blue Moon

Post autor: DDP »

Jeszcze pytanko z innej beczki. Mam wszystkie talie poza Terrah i Mimix. Czy ma sens ich zakup jesli najwieksza frajde sprawia mi gra tymi "trudniejszymi" taliami zwlaszcza z duza iloscia suportow/boosterow? (aczkolwiek gangi Khind tez sa cool;)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blue Moon

Post autor: ignus »

o Terrah się nie wypowiem, ale Mimiksami się mi fajnie grało akurat. mają fajnie działających szamanów i parowanie postaci, często dość potężnych. boosterów i supportów akurat zbyt wiele nie ma, ale mi to osobiście nie przeszkadzało.

skoro już jesteśmy w temacie talii do Blue Moona - wie ktoś gdzie można dostać jeszcze The Pillar?
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Blue Moon

Post autor: B »

Terrah to nudna talia, jest sporo supportów ale raczej biedne bardzo.
W Mimix bardziej trzeba już kombinować.
Kup obie póki są dostępne, potem zachce ci się zrobić talie czyste rasowo i nie będziesz miał jak.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Blue Moon

Post autor: DDP »

Pytanie problemowe:
powiedzmy za gramy na ziemie; odpieram atak zagrywajac mutanta i zmieniajac zywiol na ogien; w kolejnej mojej turze zagrywam karte lidershipa "moje aktywne karty ponownie atakuja"; czy to znaczy ze mutant ponownie zmienia zywiol walki (na ziemie) czy tylko wtedy gdy po raz drugi spelnia sie jego wymagania a w przypadku gy nie spelnia dziala tylko jego tarcza i wartosc zywiolu i dalej walczymy na ogien?
Przychylam sie do drugiej opcji:)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Blue Moon

Post autor: B »

Karta mutanta nie zostaje zagrana ponownie, tylko 'atakuje' ponownie tak więc nieważne jaki jest aktualny poziom mocy i jaki typ - nie zmienia się żywioł, tarczki działają jak zawsze.
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Blue Moon

Post autor: piotrek.t »

ignus pisze:skoro już jesteśmy w temacie talii do Blue Moona - wie ktoś gdzie można dostać jeszcze The Pillar?
Ja kupiłem w zeszłym miesiącu w wargamer.pl
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blue Moon

Post autor: knidyjczyk »

Terrah można sobie odpuścić, natomiast moim zdaniem mimix warto pograć. Talia wymusza trochę inny sposób gry, balansuje się na krawędzi ryzyka. Jeśli szukasz odświeżenia gry bądź czegoś "nowego" - to mimix - tak!
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Blue Moon

Post autor: Atamán »

Odkopuję temat, gdyż FFG zapowiedziało wydanie czegoś w stylu BigBoxa. Pod nazwą Blue Moon Legends znajdziemy w pudełku chyba wszystko, co wyszło do tej karcianki: 9 talii rasowych, a do tego jeszcze Emissaries and Inquisitors.

Gra ląduje na mojej "wishlist".
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Blue Moon

Post autor: Jacek_PL »

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na napisy na kartach ? Nigdy nie widziałem oryginalnego Blue Moona, ale teksty w stylu "Teraz mogę odrzucić wszystkie twoje karty ... " trochę mnie zdziwiły, tzn. nie trzeba przetwarzać tekstu z karty na opis działania tylko czyta się ten tekst przeciwnikowi, muszę przyznać że bardzo eleganckie rozwiązanie.

Jedyne co mnie niepokoi w tej grze to wydawca, znaczy się będą dodatki :D
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Blue Moon

Post autor: B »

Bardzo dobra wiadomość. Gra jest kapitalna, nawet gdyby toto miało kosztować 200 złotych to będzie to dobra cena - za stary format (podstawka + dodatki) wychodziło dużo, dużo drożej.

Ze rzeczy które zauważyłem:

- karty w rozmiarze pokerowym (zamiast ogromniastych z oryginału), brzydszy layout
- inny sculpt smoków
- znaczniki kryształów (w oryginale trzeba było pamiętać albo zapisywać)
- nie ma chyba wprost potwierdzonej obecności inquisitors/allies/blessings etc, ogólnie coś tylko piszą o wzbogacaniu talii o takie motywy

Z dodatkami bym był ostrożny, twórcy mieli już duży problem z wypuszczeniem 9 talii (Buka) ze względu na zbyt dużą liczbę możliwych pojedynków - stwarzało to ogromne problemy z balansowaniem talii. Te właśnie problemy były oficjalną przyczyną zaprzestania rozwoju tej gry.

Brałbym od razu gdyby nie to, że mam oryginalny komplet :)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Blue Moon

Post autor: Olgierdd »

B pisze:Brałbym od razu gdyby nie to, że mam oryginalny komplet :)
Ja pewnie i tak wezmę z uwagi na Aqua i Pillars. Dobrze, że nie zamówiłem tych talii po 50$ za sztukę zza oceanu ;)
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Blue Moon

Post autor: B »

Przy okazji drukowania Pillar wypadałoby pozmieniać nazwy kart w tej talii z tych debilnych na jakieś poważniejsze.
Zęby mnie bolą przy każdej grze kiedy ta talia jest obecna, z tego co czytałem to w USA ludzie reagują na to jeszcze gorzej :)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Blue Moon

Post autor: Olgierdd »

Też o tym pomyślałem. Imiona niczym Bigus Dickus z Pythona są strasze :/
- znaczniki kryształów (w oryginale trzeba było pamiętać albo zapisywać)
O jakich kryształach piszesz?
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Blue Moon

Post autor: wc »

W BM zwycięstwo zwycięstwu nierówne.
Wygrany dostaje tyle kryształów, ile smoków ma po swojej stronie + jeden (tan nawet wtedy gdy wszystkie smoki są na środku)
Jeśli gra się więcej gier pod rząd (a chociaż mecz i rewanż - z rasami na zmianę) - to właśnie suma zdobytych kryształów decyduje o Ostatecznym Zwycięstwie.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, 12:03 przez wc, łącznie zmieniany 1 raz.
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Blue Moon

Post autor: B »

My prawie zawsze jechaliśmy po całości i były wojny do 10 kryształów bez zmiany talii.
Świetne uczucie prowadzenia cięzkiej kampanii + karty z kryształami z allies & inquisitors się bardzo przydawały.
W przypadku grania do 5 kryształów (standardowa sugestia w instrukji) można było grę wygrać za jednym razem...
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Blue Moon

Post autor: Olgierdd »

Fakt, zapomniałem o tym, bo zawsze grałem po prostu do kilku zwycięstw, bez punktowania.
ODPOWIEDZ