Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
StasGow
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2022, 09:20
Been thanked: 2 times

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: StasGow »

Na OLX udało mi się znaleźć w dość przystępnej cenie dodatek. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony i cieszą mnie nowości, ale minus to nieco wykonanie.

Obrazek

Po pierwsze. Nowa karta celu ma inny kolor i jak na złość tam wszystkich produktów jest po 2 szt. i jeżeli ktoś to ogarnie to wiemy, jaki cel musi wykonać gracz.
W większości kart różnica w kolorach jest zauważalna. Nawet rewers na nowych wyrobach i wiemy, kiedy wpadną 4 szt.

Obrazek

Co do pustych kart - pojedyncze dla każdego koloru przepychanek, karty celu i Trybunu Ludów. Pomysł nietrafiony, bo lubię mieć wszystko w pudełku ułożone i jednolite i nie wiedzę tego, że ja coś tam dopiszę i włączę do talii. O wiele bardziej wolałbym już coś wydrukowanego.
Mam takie wrażenie, jakby dodatek był robiony na szybko, na siłę i nie za bardzo do wszystko zostało ogarnięte, a szkoda :(
Piolic
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:28

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: Piolic »

Zawsze można grać za parawanami. Mi bardziej niż te drobne roznice doskwiera brak trybu solo, także jakby ktoś coś;)
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: mich81 »

Jestem zainteresowany odkupieniem dodatku Ogonek. Stan bardzo dobry. Proszę o wiadomości priv.
yasmeen
Posty: 27
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:58
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: yasmeen »

Niespodziewanie "Ogonek" właśnie pojawił się w sklepie Trefla i podobno ma być również dostępny w Empiku ;)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: krisow »

StasGow pisze: 15 lip 2022, 17:24 Na OLX udało mi się znaleźć w dość przystępnej cenie dodatek. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony i cieszą mnie nowości, ale minus to nieco wykonanie.

Po pierwsze. Nowa karta celu ma inny kolor i jak na złość tam wszystkich produktów jest po 2 szt. i jeżeli ktoś to ogarnie to wiemy, jaki cel musi wykonać gracz.
W większości kart różnica w kolorach jest zauważalna. Nawet rewers na nowych wyrobach i wiemy, kiedy wpadną 4 szt.
Grasz z zakrytymi kartami zakupów? Przecież one są jawne zgodnie z instrukcją. W celu poprawienia balansu na mniej graczy u siebie mam wydrukowaną fanowską wersję kart zakupów dla 2, 3 i 4 graczy.
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: mich81 »

yasmeen pisze: 21 paź 2022, 13:55 Niespodziewanie "Ogonek" właśnie pojawił się w sklepie Trefla i podobno ma być również dostępny w Empiku ;)
Dzięki za informację :) Dodatek zamówiony, mam do tej gry duży sentyment.
yasmeen
Posty: 27
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:58
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: yasmeen »

krisow pisze: 21 paź 2022, 19:59
StasGow pisze: 15 lip 2022, 17:24 Grasz z zakrytymi kartami zakupów? Przecież one są jawne zgodnie z instrukcją. W celu poprawienia balansu na mniej graczy u siebie mam wydrukowaną fanowską wersję kart zakupów dla 2, 3 i 4 graczy.
Jakie to karty? Można je gdzieś znaleźć?
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: Ogonek - dodatek do gry Kolejka

Post autor: Col. Frost »

mich81 pisze: 15 lis 2022, 16:45
yasmeen pisze: 21 paź 2022, 13:55 Niespodziewanie "Ogonek" właśnie pojawił się w sklepie Trefla i podobno ma być również dostępny w Empiku ;)
Dzięki za informację :) Dodatek zamówiony, mam do tej gry duży sentyment.
Ja też skorzystałem. Dzisiaj dostałem wiadomość, że Ogonek czeka w paczkomacie :)
ODPOWIEDZ