(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Co fakt to fakt, gracze Carcassone znani są z hałaśliwego i agresywnego zachowania. Słyszałem, że bramkarze w co lepszych klubach sprawdzają teraz, czy nie próbuje się wnieść gry a samo jej posiadanie umieszcza twój dom na liście obserwowanych brzez ABW, CBA, FBI, GRU i SETI.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

Te Carcasone to żart? Prawda?
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

Nie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Markus pisze:Te Carcasone to żart? Prawda?
Masz dylemat co wybrać, Carcassonne czy Age of Steam? ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

ech bolesna porazka w AofS! jak sie po dlugiej przerwie gra w swoja ulubiona gre zajmuje ostatnie miejsce to boli. podczas rozgrywki zupelnie sie nie spodziewalem ze bedzie zle, przy liczeniu punktow to musialem miec mine nietega

ciekaw jestem waszych wrazen na temat nowego lokalu. jak dla mnie to w porownaniu do polufki lepsze sa stoly, znacznie wiecej swiata i jest duzo ciszej. komfort grania jest na pewno wyzszy. natomiast charakter lokalu to troche nie moj klimat, jakies tam koktaile, frykasy a nie ma piwa! zamiast napic sie jak chlop dobrego piwka z pianka to wydalem 25zl na jakies tam bzdety nie majac z tego zadnej przyjemnosci.. na przyszlosc jestem chyba jednak za polufka ale niech decyduje wiekszosc, moge grac tu i tu
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Na szybko wrażenia z lokalu, wrażenia z gier dodam jutro...

Było nas z 10 osób, w kulminacyjnym momencie graliśmy na 3 stołach. Oprócz nas w lokalu grały też inne osoby. Jeżeli chodzi o stoły, oświetlenie i warunki do gry no to rzeczywiście Cafe wypada lepiej niż Polufka. Jak ktoś się obawiał o wielkość stołów to po dotarciu na miejsce mógł się ostro zdziwić, podobnie z godzinami otwarcia, teoretycznie lokal zamykany jest niby ok. 21-tej (pn-czw), w praktyce o 22.30 wyszliśmy, a w środku siedziało ponad 10 osób i grało w najlepsze, a nikt nawet nie myślał żeby zamykać. Na miejscu jest też całkiem niezły wybór gier, oprócz lekkich tytułów znalazły się również gry większe i cięższe jak np. Terra czy Shogun.

Popijałem lemoniadki, kawę, zjadłem omlet i jagodziankę, normalnie jak w odwiedzinach u babci. Jak podali jedzonko to wyglądało tak ładnie, że aż szkoda było jeść, nic tylko zdjęcie zrobić i w ramkę oprawić :P. Najeść się tym może specjalnie nie najemy, ale ładne i smaczne, chociaż ja osobiście lubię potrawy z większym pazurem. Podobnie z napojami :P, jednak lemoniadka nie zastąpi mi Double Galaxy Rice IPA z 90 IBU. No to po prostu nie to samo...

Nie jest to również miejsce gdzie można poczuć trochę bezinteresownej nienawiści. To taki lokal gdzie nie można dostać w zęby nawet jak się ładnie poprosi, co najwyżej cię przytulą. Wszyscy tacy pogodni, radośni, można mieć wrażenie, że przed wejściem zażyli trochę miękkich narkotyków, wszystko takie ładne i schludne, wystrój trochę jak pokój w przedszkolu. Miałem cały czas uczucie, że zaraz wejdzie pani przedszkolanka i sprawdzi czy ładnie się bawimy. Nie stwierdziłem ani odrobiony nihilizmu i mizantropii :(. Zostałem zaatakowany ogromną skumulowaną dawką pogody ducha i radości, teraz będę potrzebował sporej ilości rozpaczy żeby powrócić do normalności.

No nic, także miejsce na swoje plusy i minusy, ale dla odmiany czemu nie, myślę że warto było sprawdzić. Osobom z natury bardziej pogodnym na pewno przypadnie do gustu bardziej :lol:. Przeniesienie się tam na stałe mogłoby być dla mnie zbyt drastyczne emocjonalnie :P, ale od czasu do czasu czemu nie. Padła propozycja, żeby przeplatać spotkania Polufka / Cafe, co jest bardzo sensownym pomysłem. Na najbliższe spotkanie planujemy wrócić do Polufki, także szykujcie się na powrót synów i córek marnotrawnych.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Jak już Wolf pisał frekwencja była spora. Chyba każdy chciał obejrzeć to cafe :)
Po ostatnich problemach z wyborem gier wszyscy mocno się ograniczyli i przynieśli niewiele tytułów, toteż paraliżu nie było. Na początku zagrałem w Dice Brewing (żeby nie było że tak bez piwa siedzimy). W tym samym czasie leciał szumnie zapowiadany Age of Steam i Glass Road. Moi towarzysze od piwa udali się zażyć trochę mniej wirtualnych trunków a ja po chwili oczekiwania zasiadłem do Roll for the Galaxy. Hańcza przestraszył się tych kosteczek i stada symboli na nich i zmienił stół dołączając do Innowacji. W międzyczasie na stole wylądowało jeszcze Five Tribes.
Spotkanie zakończyło się półgodzinną pogaduchą na zewnątrz w oczekiwaniu na Poketa. Niestety nie doczekaliśmy się a jemu nie było dane sprawdzić czy go z lokalu wyrzucą ;)

Kilka fotek zrobionych kalkulatorem:
https://www.dropbox.com/sh/aywamewmq0sn ... qInLa?dl=0
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

A my zagraliśmy w Forbidden Stars i napiliśmy się piwa/cydru/pseudo cydru. Grało się bardzo fajnie, w samej polufce też było spokojnie, turniejowcy tylko raz próbowali podpalić Mitbola - nie ma na co narzekąc. Partię wygrały orki, wielkim przegranym był za Chaos, któremu na koniec została tylko jedna planeta.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Wolf nie ma co czytać, czekamy na twoją wyczerpującą lekturę! :D mam nadzieję że mi się za bardzo nie oberwie za dezercję z Roll for the Galaxy. mnie takie gry po prostu przerażają i skłaniają do ucieczki. Litości.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Wczoraj byłem na lemoniadkowo-kawowym rauszu to miałem wenę, a dzisiaj już ze mnie zeszło :P, ale właśnie wsunąłem tajskie żarełko i czuję, że mi wena powoli wraca, tylko nie wiem czy jest sens wiele więcej pisać.

Wrażenia z AoS mam podobne do tych z pierwszej partii, którą rozegrałem dawno, dawno temu, chociaż wtedy doszedł jeszcze efekt nowości jak to w pierwszej rozgrywce, w drugiej partii pewne wady się uwydatniły. Dobry pomysł, ale przez zbytnie ograniczenie struktury rozgrywki i braku ciekawszych zależności gra traci na elastyczności, w każdej rundzie robisz praktycznie to samo z lekką zmianą zależnie od wyboru bonusu, ale schemat pozostaje bardzo statyczny. Mogę zagrać, ale nie jest to dla mnie gra wysokiego priorytetu, jak dla mnie za mało gry w grze.

Gdzieś po drodze padło pytanie o dodatek do Clash of Cultures, no ja się rzeczywiście swego czasu jarałem tym dodatkiem, bo autor wprowadził tam dokładnie to czego brakowało mi w podstawce, ale gry nie mam :P, zresztą dodatek jest obecnie niedostępny, jak będzie dodruk to zastanowię się nad kupnem.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

chce ktos cos pograc w tym tablet cafe w pon/wto po pracy? brak piwa jest tam oczywiscie fatalny no ale ciagle slysze od pewnej osoby ze mam mniej pic alkoholu wiec moze sie raz poslucham :wink:

poniedzialek to 13-y wiec moze bedzie dla mnie szczesliwy i w AofS (lub cokolwiek innego) wygram? :)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

Ja mogę zagrać w poniedziałek w table top cafe
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Markus pisze:Ja mogę zagrać w poniedziałek w table top cafe
fajnie! mozemy zagrac we dwoch w Zimna Wojne / 1989 / Sekigahare lub w co tylko chcesz. Chyba ze bedzie wiecej chetnych to w wieloosobowe eurosy

moja koncepcja jest taka aby nie dezintegrowac jednak czwartkowej Polufki (bo sie po swiecie rozpierzchniemy) i w tablecie grywac w inne dni tygodnia niz w czwartki (np. w pon lub wto)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

Jeśli masz Sekigahare to chętnie zagram. Jeśli więcej osób to Age of steam chętnie rozegram.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

ja tez najbardziej chce zagrac w AofS, czy sa moze chetni? potrzebujemy jeszcze 2 osoby. mozemy zagrac mape podstawowa lub jakas inna mape

co do Seki to zagram bardzo chetnie, mam ja i moge wytlumaczyc
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Poważne pytanie - dlaczego koniecznie AOFs, a nie Steam lub Railroad Tycoon? Nie żebym chciał grać w którąkolwiek, ale zawsze mnie zastanawiało, dlaczego akurat taka a nie inna z tych siostranych pozycji.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

AoS jest najtrudniejsza z tych 3 gier. Steam to AoS w łagodniejszej wersji, nie grałem w to ale mowią ze to wersja soft, tam nie zbankrutujesz i nikt się na grę nie obrazi. Z kolei RT w która raz graliśmy z Kajetanem ma znacznie większą mapę, nieco inną mechanikę wyboru akcji (wybierasz 2 a nie że robimy wszystko po kolei) i ma karty wydarzeń, w właściwie nie wydarzeń tylko karty które dają punkty za spełnienie specjalnych warunków. Jak dla mnie to bardzo psuje klarowną elegancką mechanikę i z powodu tych kart nie mam chęci na RT. To tak w skrócie, aż tak dobrze już nie pamiętam więc coś mogę mylić.

AofS kocham za to że jest brutalny. Nie możesz popełniać błędów bo nie ma zmiłuj. Sałatka punktów ci nie pomoże. Decyzji jest mało (Wolf to nazywa "mało gry w grze") ale one są ważne i lepiej mądrze decyduj. Granie w AofS jest dla mnie emocjonujące podobnie jak w Zimną Wojnę. Siedzę jak na szpilkach i nie istnieje dla mnie nic poza grą. To lubię. :D

Szkoda że nie mamy dziś 4 do AofS. Zagramy więc z Markusem w Sekigaharę
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Nycte »

ktoś kto ma 10% zniżki w rebelu pomógłby przy zakupie? chamy przecenili Nations o 50% a miałem już nic nie kupować...
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Zamówić ci? Odbiór osobisty?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Kto jutro będzie i w co gramy?

Dodatkowo - czy jest jakieś zainteresowanie TI na sierpień? Rozpisać terminy?

Kajetan - przypominam, o czym to Ty już wiesz;)
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

ja raczej do 30.07 nie pogram nigdzie i z nikim, co za fatalny kalendarz :shock: :(
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: szutek »

Rozpisuj rozpisuj :)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Mnie nie będzie.
Valarus pisze:Rozpisać terminy?
Pan Spinacz radzi: wygląda na to, że próbujesz rozpisać termin, może potrzebujesz pomocy? skorzystaj z Doodle
Nycte pisze:ktoś kto ma 10% zniżki w rebelu pomógłby przy zakupie? chamy przecenili Nations o 50% a miałem już nic nie kupować...
Patrzcie tego jaki pazerny, o 50% mu obniżyli i jeszcze mu mało :P.
Nycte
Posty: 425
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Nycte »

mnowaczy pisze:Zamówić ci? Odbiór osobisty?
dziękuję :) wysłałem Ci PW :)
Wolf pisze:Patrzcie tego jaki pazerny, o 50% mu obniżyli i jeszcze mu mało :P.
jedyne co jeszcze miałem kupić w tym roku to GoT 2ed więc każda obniżka na nadprogramowe tytuły się przyda :D
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

Jutro chętnie zagralbym w forbiden stars lub DSa, a jeśli mamy zagrać więcej niż jedną grę to Aske na pierwszy ogień ;-) Jak nie, to bierz Seba Tsa i lecimy :-D
ODPOWIEDZ