(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

Trampon pisze:Gdzie się spotykacie? Ten "Bifor" to nazwa jakiegoś konkretnego lokalu czy szyfrowane oznaczenie tylko dla wtajemniczonych? :)
Zdecydowanie nazwa własna lokalu. (Dawne "infinium")
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

mitbol pisze:
hancza123 pisze:
Valarus pisze:Ja bym chętnie zagrał coś we wtorek? Forbidden Stars? Martwa Zima? Doomtown? A może ktoś się znajdzie na nowe dziwactwo wojenne, Triumph and Tragedy. Chodzi na tylko na 3 osoby;)
czy propozycja jest aktualna? jezeli tak to ja chetnie zagram we wtorek w Triumph and Tragedy
Jestem chętny na wtorek. Dostępny będę od 19.30-20.
Wcześniej by się nie dało?:P
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no wlasnie ta gra jest bardzo dluga, do tego strata czasu na setup i tlumaczenie zasad..

chyba ze potraktujemy spotkanie ze celem jest poznac gre i rozegrac moze polowe, jak dla mnie to tez ok
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Trampon »

Markus pisze:Zdecydowanie nazwa własna lokalu. (Dawne "infinium")
Ok, znalezione, dzięki.

A czy widzicie możliwość aby na wtorkowe spotkanie dołączył 10-latek. Tzn nie ja :D ale mój syn, który czasowo przebywa u rodziny w Gdańsku Wrzeszczu na tzw. wypoczynie. Junior jest planszówkowo kumaty, szybko łapie zasady (choć może być problem z angielskim). 20:00 nie wchodzi w grę (za późno) ale gdyby coś się udało uruchomić do 18:00 to dałby radę. Tak więc pytanie do bywalców: czy chcecie zagrać z 10-letnim dzieckiem (co wiąże się z ograniczeniami typu unikamy przekleństw przy planszy i takie tam). Jeśli "nie" to nie ma tematu, jeśli "czemu nie" to spróbowałbym ustalić czy rodzina go tam podrzuci i odbierze.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: czyzyk29 »

Hej

Od dłuższego czasu sledze watek a nie bylo okazji wpasc.
Czy w czwartek od 18 (a nawet mogę być wczesniej) ktos będzie? I ktora miejscówka bo kilka się przewinelo przez watek

Mam jakies eurosy i inne. Ktos wspomniał o martwej zimie mogę przynieść.
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

Valarus pisze:
mitbol pisze:
hancza123 pisze: czy propozycja jest aktualna? jezeli tak to ja chetnie zagram we wtorek w Triumph and Tragedy
Jestem chętny na wtorek. Dostępny będę od 19.30-20.
Wcześniej by się nie dało?[emoji14]
Nie dam rady wcześniej :-(
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

mitbol pisze:Nie dam rady wcześniej :-(
To tak jak Hancza mówi, skończyć to my tego nie skończymy. Ale jak wam to nie przeszkadza to dla mnie spoko, możemy grać.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Valarus pisze:
mitbol pisze:Nie dam rady wcześniej :-(
To tak jak Hancza mówi, skończyć to my tego nie skończymy. Ale jak wam to nie przeszkadza to dla mnie spoko, możemy grać.
no to ok, startujemy jutro o 20.00. Mitbol jeżeli miałbyś dotrzeć jednak szybciej to pisz i się nieco wcześniej przyjdzie

rozgryziemy grę i jeżeli się spodoba to się jeszcze raz umówimy aby zagrać ją całą
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:
Valarus pisze:
mitbol pisze:Nie dam rady wcześniej :-(
To tak jak Hancza mówi, skończyć to my tego nie skończymy. Ale jak wam to nie przeszkadza to dla mnie spoko, możemy grać.
no to ok, startujemy jutro o 20.00. Mitbol jeżeli miałbyś dotrzeć jednak szybciej to pisz i się nieco wcześniej przyjdzie

rozgryziemy grę i jeżeli się spodoba to się jeszcze raz umówimy aby zagrać ją całą
Hancza, ale jak Ty masz czas wcześniej to może ustawmy się na 18 i zagramy Battle for Stalingrad czekając na niego?
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

Ok, będę się maksymalnie spieszyć. Gdzie gramy? :-P
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

to my gramy w Battle of Stalingrad już od 18.00 w Polufce a Ty jak się zjawisz to się zjawisz ale postaraj się szybciej :)
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

hancza123 pisze:to my gramy w Battle of Stalingrad już od 18.00 w Polufce a Ty jak się zjawisz to się zjawisz ale postaraj się szybciej :)
O K !
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Trampon pisze:
Markus pisze:Zdecydowanie nazwa własna lokalu. (Dawne "infinium")
Ok, znalezione, dzięki.

A czy widzicie możliwość aby na wtorkowe spotkanie dołączył 10-latek. Tzn nie ja :D ale mój syn, który czasowo przebywa u rodziny w Gdańsku Wrzeszczu na tzw. wypoczynie. Junior jest planszówkowo kumaty, szybko łapie zasady (choć może być problem z angielskim). 20:00 nie wchodzi w grę (za późno) ale gdyby coś się udało uruchomić do 18:00 to dałby radę. Tak więc pytanie do bywalców: czy chcecie zagrać z 10-letnim dzieckiem (co wiąże się z ograniczeniami typu unikamy przekleństw przy planszy i takie tam). Jeśli "nie" to nie ma tematu, jeśli "czemu nie" to spróbowałbym ustalić czy rodzina go tam podrzuci i odbierze.

Panowie wstyd mi za Was!
Nowi gracze się wypowiadają a Wy nic. Jeszcze się zniechęcą :(

@Trampon mamy w swoich szeregach członkinię, która swego czasu miała 7 lat ;) Z resztą @Gabione moze będziecie z Julą w najbliższym czasie?
a Mickey może kiedyś zabrałby Madzię? Jeszcze zorganizujemy Twojemu synowi całkiem pokaźną ekipę do grania :D
Z nami z reszta też może grać, chociaż może lepiej nie ze mną, bo ja mam problemy z emocjami nad planszą:P


Czyżyk nie wiem jak w czwartek, bo mnie np. nie będzie, ale ktoś na pewno się pojawi. Musisz śledzić wątek.
Serdecznie zapraszamy:)
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

Pytania uznaliśmy za retoryczne :-P Zapraszamy z dziecmy, damy radę, nie przeklinamy prawie wcale ;-)
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

kolejny gorący dzień, zagrajmy więc w podziemiach (kazamatach) Polufki, tam będzie przyjemny chłodek. czekam na Valarusa o 18.00
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

swietna gra ten Triumph and Tragedy no nie spodziewalem sie! rozegralismy moze polowe ale od razu czuje ze to jest to

moze byc tak jak mowi Wolf ze jednak nowe gry sa coraz lepsze. a ja myslalem ze po El Grande to nie wymysla juz nic lepszego :lol:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Z zewnątrz rozgrywka wyglądała całkiem interesująco. Grand strategy w czasie ok 5-6 godzin zawsze jest mile widziane, zwłaszcza takie, które pozwala trochę pokombinować z dyplomacją przed rozpoczęciem walk.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

hancza123 pisze:
moze byc tak jak mowi Wolf ze jednak nowe gry sa coraz lepsze. a ja myslalem ze po El Grande to nie wymysla juz nic lepszego :lol:
Bluźnierca :-)

Btw była dziwna cisza nad planszą podczas waszej rozgrywki :-) potraficie tłumić emocje :-)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Też mi się podobało. Gra jest szybka, zasady wcale nie są takie trude, a system pozwala na bardzo dużo, nie jest się wepchniętym w ramy historyczne. Chcesz podbić sobie Niemcami z zaskoczenia USA lub amerykę południową? Śmiało, nikt nie broni :mrgreen:

Ciekawostka - większość czasu byłem pewien, że nie będe szedł na wojną z Aliantami (grając Niemcami), ale potem Hancza zaczął mnie agresywnie wypychać z Europy dyplomacją, i nagle straciłem dużo możliwości rozwoju. W tym momencie interwencja militarna okazała się nieunikniona. Ja serio nie chciałem, dranie mnie zmusili! :wink:
Markus pisze: Btw była dziwna cisza nad planszą podczas waszej rozgrywki :-) potraficie tłumić emocje :-)
Ale co mieliśmy tłumić? Przecież to nie Time's up, tu się myśli a nie krzyczy:P Jak gram w Zimną Wojnę to też jest cisza - a że czasami prawie umieram na zawał w środku, stresując się co zrobi przeciwnik, to w końcu inna bajka.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

owszem w Biforze była wczoraj cisza, nie trzeba było krzyczeć do siebie bo wystarczyło spokojnie mówić. idealne warunki do grania w nieco dłuższe i trudniejsze gry, do tłumaczenia zasad

nie wiem czy gra wzbudzała emocje ale na pewno ogromne zainteresowanie :) czekam na rewanż i przede wszystkim rozegranie pełnej rozgrywki
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

hancza123 pisze:swietna gra ten Triumph and Tragedy no nie spodziewalem sie!
Zgadzam się całkowicie :-)

Jutro mnie nie będzie znowu :-(
Awatar użytkownika
Joki
Posty: 32
Rejestracja: 25 kwie 2014, 12:43

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Joki »

Czy jutro ktoś się pojawi?
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

Ja planowałem.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Embrace Eternity!
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: czyzyk29 »

Jakie tytuly będą grane? chetnie się dolacze.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

kusi mnie jak cholera aby zagrac jutro w T&T :)

jak Seba wygladasz z jutrem?
ODPOWIEDZ