[Warszawa] Sylwester

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

[Warszawa] Sylwester

Post autor: piotrsmu »

postanowiłem stworzyć nowy temat ponieważ w temacie kostkowym zrobiliśmy trochę offtopic

szukam osób chętnych na granie w warszawie w gry planszowe w sylwestra
mam stół mogący pomieścić 2 gry średniej wielkości więc miejsce jest ograniczone, o ile nie znajdziemy większego lokalu

Chętni
ja
GrzeL
Pierzasty*2
Ankeszu
Eira
Gordon
berem ?
costi
Micelius
Wasylus

gry które mam:
Ora et Labora
Puerto Rico
Agricola
Wysokie Napięcie
na życzenie mogę dowieść:
Kamień gromu
San Juan
Sabotarzysta

GrzeL ma
Troyes
Brass

Berem ma też trochę eurogier ale preferuje wojenne (z ostatniego PW wnioskuje że ma gry wojenne dla każdej ilości graczy w każdym okresie)

ja zagram chętnie w praktycznie każdą eurogrę,
co do innych gatunków z ameritrashu Chaos in the Old World i BSG, (napewno NIE Arkham Horror)
z wojennych nie 2 osobowych to chyba tylko w HIS grałem mógł bym zagrać ponownie ale wiem że to gra nie dla każdego

proszę o wpisy osoby chętne spędzić sylwestra w planszówkowym gronie
mile widziane też preferencje gier w które chcecie zagrać
oraz listy gier które możecie przynieść
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, 16:39 przez piotrsmu, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Jeśli nie będę miał alternatywy to może być mnie 2 sztuki, bo kolega też nie będzie miał się gdzie podziać.

Ja jestem trochę przekrzywiony na amerykański typ gier, ale dam się wciągnąć w jakieś prostsze euro, które da się szybko zrozumieć. Większość gier typowo historyczno-strategiczno-wojennych (żetonowce) odpada.

Mógłbym przynieść (nie przywieźć, więc trzeba by wybrać):
- Descent (z dodatkami)
- Sid Meier's Civilization (podstawka)
- Dune
- Galaxy Trucker PL
- Resistance
- Talisman PL + większość dodatków
- Arkham Horror (podstawka)
- Cosmic Encounter + dodatki
- Red November

(reszta kolekcji na BGG, jak ktoś bardzo chce coś innego, to piszczeć na maila)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: SeeM »

Ja się piszę na Battlestara, albo inne duże pudło. :) W Descenta dam radę. Rezerwowo będę miał Runewars bez dodatku.
+ (BGG)
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: piotrsmu »

na razie są 3 zgłoszone osoby
ja
GrzeL
SeeM
czekamy na potwierdzenie Pierzastego(2*)

do tej pory nie zgłosił się żaden właściciel BSG
nadal jestem za ponieważ można grać nawet w 7 osób

z wymienionych przez was chętnie zagram w:
Sid Meier's Civilization (znam)
Cosmic Encounter
Runewars (4 osobowe, a druga gra może się nie zmieścić na stole)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

W Descenta 6 osób (5 graczy+OL) da radę pod warunkiem wyrzucenia szczura z talii. Problem w tym, że zajmuje cały duży stół.

Mniej więcej na 99% będę wiedział w święta (pojutrze?), czy będę.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Kostyr »

Są pewne szanse, że wpadnę.
Konkretne info będę miał we wtorek/środę.
Co mogę przynieś jest w podpisie :).
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: berem »

Kostyr - w swojej stopce przy postach masz gry które chciałbyś poznać i tak się składa że mam niektóre z nich. Na przykład: Napoleonic wars, Kutuzov i Wellington - to gry należące do jednej rodziny czyli poznając jedną z nich w kolejne już bardzo łatwo można zacząć. Są to wieloosobówki i jest wielka szansa na rozgrywkę w NW w piątek - to i/lub w Sylwestra można.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Ja na 95% mogę i chcę być, z kolegą więc będzie mnie sztuk 2. Jakieś propozycje co przynieść?
Awatar użytkownika
Gordon_DeCron
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2011, 15:26

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Gordon_DeCron »

blad, napisałam z Kamilowego konta, musze się przelogowac ;-) wybaczcie pomyłkę.
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Eira »

O teraz już dobrze :-)
A mogłabym wiedzieć jak to będzie ogólnie zorganizowane? np godzinowo, o której mniej więcej początek i koniec (nie jestesmy z warszawy a wypadało by mieć jakiś powrót do domu w postaci pociągu) chyba, że oprócz dwóch stołów masz też kawałek podłogi, jaka zrzutka etc. :D
My dwoje (w sensie Kamil i ja) bylibyśmy wstępnie zainteresowani. Czyli 1,5 gracza (ja równie dobrze bawie sie ogladajac jak ktos gra, więc w razie co moge nie zajmowac miejsca przy stole).
Z większych cosi moglibyśmy przytargać Battlestar Galactica (podstawke) albo Twilight Imperium 3 ed.
Valar dohaeris
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: piotrsmu »

godziny zależą od waszych preferencji,
ja mogę grać do rana,
miejsca na podłodze trochę też się znajdzie może nawet dla pierwszych chętnych na łóżkach.
odnośnie dojazdów to mogę powiedzieć że nocne autobusy do centralnego mam co 30 min.
odnośnie pożywienia to moje zdolności kulinarne są mocno ograniczone.
możemy coś zamówić lub kupić jakieś chipsy i słodycze, mam zarówno mikrofale jak i piekarnik gdybyśmy chcieli kupić jakieś mrożone jedzenie
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Jedzenie można zrobić, kuchnia rozumiem jest?
W której to właściwie jest dzielnicy?

Update: Zapomniałem że kolega dostał Ankh-Morpork, jak go kopnę w dupę to przyniesie. Dajcie znać czy kopnąć.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: piotrsmu »

kuchnia jak
dzielnica to Wola
nie kop
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: berem »

Jeśli dzielnica to Wola i jest możliwość gry od rana to ja przybyłbym gdyby rozgrywka zaczęła się przed 8 lub najpóźniej od 8:30. Później już mi nie pasuje bo będę w tych rannych godzinach w tej właśnie dzielnicy a gdyby rozgrywki miałyby zacząć się później to musiałbym powłóczyć się na zimnie po ulicach miasta.
Mogę zagrać też w eurogry. Najlepiej w takie z mapą, kartami (ale nie same karcianki) i z kostkami.
Chętnie na Battlestar Galactica.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

To może Diuna? Jest mapa, karty, wojna, polityka, zdrajcy i kontrolowana losowość. :twisted:
Powinna zadowolić również fanów Cosmic Encounter.
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Eira »

8 rano to dosyc wczesnie dla osob nie mieszkajacych w Wawie, ale to kwestia dogadania się jakoś z sensem :D Ja gdybym mogła chciałabym już tylko wiedzieć jaki dress code będzie najstosowniejszy i jeśli macie ochotę się z nami spotkać, prosimy o wciągnięcie na listę (Eira i Gordon). Wiem, że to pytanie będzie zakrawało o pełne uzależnienie...ale czy bedzie mozliwość korzystania z jakiegos netu? (nie wiem czy to akademik, dom etc) Jesli nie znajdzie sie dla mnie miejsce przy stole, chetnie obejrzę sobie w kąciku zaległe mecze Starcrafta ktore bylam laskawa przegapic w tym sezonie :D Acha no i czy ciągnąć ze sobą Twilight Imperium 3 ed albo BSG (mamy tylko podstawke), mozemy też przynieść samoróbkową Diunę. Kamil chyba najbardziej chciałby Twilight Imperium bo to nasz nowy nabytek, jest moze ktoś kto zna w miarę dobrze ten tytuł?
Valar dohaeris
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: berem »

Kombinujcie tak by było jak najwięcej graczy i jeśli większości pasują późniejsze godziny to niech tak będzie.
Diuny nie znam a wy chyba tak to zawsze problem ze świeżym graczem.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: costi »

W sumie to mam Eclipse, Starcrafta z dodatkiem, BSG (podstawkę), TtA, AoEIII, CivFFG i jeszcze parę euro.

Na razie moje szanse przybycia oceniam na ok. 50%, określę się do środy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Ze Starcraftem i TI ten sam problem co z Diuną, trzeba nauczyć zasad, poza tym te dwie gry (każda z nich) zajmują cały stół. Podobnie Descent, tu łatwo wciągnąć nowych ale 5-6 osób zajmuje stół.
Chyba że ktoś ma możliwość przyniesienia dużego składanego stołu? To by rozwiązało część problemów :D
Ankeszu
Posty: 80
Rejestracja: 02 kwie 2011, 15:31
Lokalizacja: Kraków Główny
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Ankeszu »

Dostałam pieniążki pod choinkę i wygląda na to, że wykuruję się w pełni do 31 - a nawet mam całkiem ładne pociagi :) znajdzie się jeszcze dla mnie miejsce?

Stołu mieć nie będę, ale czy podłoga nie starczy? Ile mamy metrów kwadratowych?
Awatar użytkownika
Eira
Posty: 23
Rejestracja: 17 gru 2011, 14:24

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Eira »

podloga jest jak najbardziej ok. chociaz juz wyobrazalam sobie to granie pietrowe, na stolach mniejsze tytuły, wokol stolow gracze na tych skladanych taborecikach wedkarskich (zeby zajmowac jak najmniej powierzchni), pod stołem reszta graczy pochylająca się w zadumie nad TI, do której układu zaplątała się nowa planeta zwana Arrakis XD
co do tlumaczenia zasad tego sie raczej nie uniknie, chyba ciezko bedzie znalezc cos co wszyscy beda mieli ograne. Mi nawet zalezy aby tytuly wybrac wczesniej, co by z instrukcja i jakims review z instruktazem mozna sie bylo jeszcze zaprzyjaznic.
Valar dohaeris
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Pierzasty »

Drogie istotki, kto nie zdąży przeczytać lub nie ma dostępu do instrukcji, zapraszam tutaj:

http://www.headlesshollow.com/freebies_games.html

Doskonałej jakości ściągi/skróty zasad zrobione przez profesjonalnego designera. Sam ich używam i bardzo pomagają, szczególnie gdy się wie że chce się w coś nowego zagrać. A wiadomo, jak potrafi pisać instrukcje np. takie FFG :3

Jak najbardziej trzeba uzgodnić w co zamierzamy grać i na ile osób co do tych cięższych gier. Lżejsze wiadomo, można nauczyć na miejscu i tyle miejsca/czasu nie zajmują.

Na razie lista możliwych dłuższych/większych gier (o tych wiem na pewno że spore):

BSG
Descent
Eclipse
Runewars
Starcraft
SMCivilization
Twilight Imperium


VVV: BSG/SMC nie są super ciężkie ale zajmują dużo miejsca, a to jest tu głównym kryterium.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2011, 11:58 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: piotrsmu »

zaktualizowałem listę chętnych

berem
8 to jakoś ekstremalnie wcześnie, przypuszczam że nie znajdzie się wielu chętnych na grę o tej porze(jeśli się mylę zaczynamy o 8 :P), oczywiście jeśli ktoś pojawi się wcześniej nie pozwolę mu marznąć na dworze

Eira
dress code - pewnie pomiędzy casual a smart casual (ja się dostosuje, nic nie narzucam)
tak mam internet :)
jeżeli chodzi o BSG i TI to kostyr ma obie gry kompletne znaczy po 2 dodatki każda, ale nie wiadomo jeszcze czy będzie, jeżeli go nie będzie to poproszę was o przyniesienie BSG
TI potrafi trwać 12h!, scenariusz trwa trochę krócej, ja mam za sobą 2 rozgrywki
nie jestem ani na tak ani na nie w stosunku do TI, jeżeli zbiorą się chętni to pewnie zagram

Ankeszu
oczywiście jest miejsce dla ciebie.
podłogi na pewno wystarczy:)

przy stole myślę że zmieści się 8-10 osób (8 miejsc z oparciem/2 na taboretach)

Pierzasty
oczywiście dodatkowe stoły/krzesła miło widziane, ja mogę grać na podłodze chodzi więc o wasz komfort
BSG/SMCivilization nie są według mnie aż takie ciężkie, szczególnie na tle TI

proszę o informacje o której chcecie zacząć najwcześniej-najpóźniej?, co chcecie jeść, pić?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: costi »

Pierzasty pisze:Drogie istotki, kto nie zdąży przeczytać lub nie ma dostępu do instrukcji, zapraszam tutaj:

http://www.headlesshollow.com/freebies_games.html

Doskonałej jakości ściągi/skróty zasad zrobione przez profesjonalnego designera. Sam ich używam i bardzo pomagają, szczególnie gdy się wie że chce się w coś nowego zagrać. A wiadomo, jak potrafi pisać instrukcje np. takie FFG :3

Jak najbardziej trzeba uzgodnić w co zamierzamy grać i na ile osób co do tych cięższych gier. Lżejsze wiadomo, można nauczyć na miejscu i tyle miejsca/czasu nie zajmują.

Na razie lista możliwych dłuższych/większych gier (o tych wiem na pewno że spore):

BSG
Descent
Runewars
Starcraft
SMCivilization
Twilight Imperium
Jeszcze Eclipse zajmuje tak ze 3-4h, takie lżejsze TI (gabarytowo podobne). Do 6 osób.

Co do godziny, to ja zadam kontrpytanie - a do której planujemy grać?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Sylwester

Post autor: Micelius »

Ja prawie na pewno będę mógł przyjść.
Dzięki Piotrek za inicjatywę.

Chętny będę raczej na coś cięższego - może np. spokojne TtA? Ora et Labora (to będzie mój debiut, jeśli wcześniej jakiś cud się nie zdarzy)
Jeśli się zdarzy ktoś chętny, to rozważę studiowanie instrukcji do Chariots of Fire :)

Godziny preferowane - ja najchętniej już od wczesnego wieczora... a właściwie, od późnego przedpołudnia. Więc od kiedy będzie otwarte? :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
ODPOWIEDZ