człowieku nie irytuj się

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ankoanko
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:39

człowieku nie irytuj się

Post autor: ankoanko »

Witam serdecznie wszystkich uczestników forum. Jestem pierwszy raz na forum. Szukam pomocy w następującej sprawie. Mam 57 lat. W dzieciństwie - miałem wtedy 6 lat -- dostałem grę o nazwie ; Człowieku nie irytuj się. I była to gra podobna do chińczyka , ale z elemetami pewnego "hazardu" . O ile pamiętam, to na planszy były 4 specjalne pola. Jeżeli pionek stanął na takim polu, to gracz miał prawo do przejścia przez swego rodzaju labirynt. Jeżeli pokonał ten labirynt poprawnie , to dostawał w nagrodę rodzaj pierścienia nakładany na pionek. Pierścień ten , o ile pamiętam, dawał pionkowi prawo do ruchu o 1 pole więcej niż liczba oczek na kostce. Na przejście labiryntu miało się ( chyba) dotatkowe rzuty. Jak się nie pokonało labiryntu , to ( znowu chuba) pokonywało się dodatkowe pola. Może nie wszystko dokładnie pamiętam ale minęło 51 lat od czasu gdy dostałem tą grę na gwiazdkę. Za poprawność podanej nazwy gry - Człowieku nie irytuj się - ręki nie dam sobie uciąć. CZY KTOŚ SPOTKAŁ SIĘ Z TAKĄ GRĄ? CZY TO ISTNIEJE W HANDLU? BĘDĘ ZOBOWIĄZANY ZA JAKIEKOLIEK INFORMACJE.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: człowieku nie irytuj się

Post autor: DanCo »

Ja znam Chińczyka pod nazwą Czło... . Niestety mnie Chińczyk IRYTUJE :D
Mam nadzieję, że nie potrzebujesz tej info po to by komuś prezent zrobić. Bo wiesz ... w obecnych czasach to nie prezent a jakaś forma kary :)

Ja nie pomogę chociaż powiem, że w swoim dzieciństwie coś w ten deseń też grałem.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: człowieku nie irytuj się

Post autor: MichalStajszczak »

"Człowieku nie irytuj się" to dokładnie to samo, co Chińczyk (jest to po prostu tłumaczenie niemieckiej nazwy "Mensch argere dich nicht"). Spotkałem wiele różnych wariantów Chińczyka ze specjalnymi polami, np. z polami "bezpiecznymi", na których nie można zbijać pionków czy z polami oznaczonymi symbolem samolotu, z których mozna przejść "na skróty" na inne pole, ale tego wariantu z labiryntem nie kojarzę. Przypuszczam, że to było jednorazowe wydanie, a skoro upłynęło od tego czasu pół wieku, to bardzo watpliwe, czy gdzieś się ostał jakiś egzemplarz.
mazejon
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2011, 06:24

Re: człowieku nie irytuj się

Post autor: mazejon »

Dzisiaj coś takiego wpadło mi w oko - http://allegro.pl/nie-irytuj-sie-i2024730317.html.
Awatar użytkownika
Skarga
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2010, 10:01
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: człowieku nie irytuj się

Post autor: Skarga »

Tak jak wspomniał przedmówca "Człowieku nie irytuj się" to po prostu inna nazwa chińczyka. Chyba najpopularniejsze wydanie w Polsce Granny nosi obydwie nazwy:
Spoiler:
Niestety o co chodzi z labiryntem i pierścieniem, nie mam pojęcia.
ODPOWIEDZ