Karcianka bitewna na 2+ osob

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ppski »

Witam,

Poszukuje gry jak w temacie, ladnej, szybkiej, bitewnej, jakby sie dalo to nieskomplikowanej karcianki na 2 i wiecej osob. DO piwka i podniesienia poziomu agresji ;)
Z tego co sam wyszukalem to:
- W:I ale tylko dla 2 osob i chyba niedobalansowanie wszystkich frakcji w core secie? Raczej nie planuje inwestowania...
- Summoner Wars Master Set - podobno 2-4 osoby, 6 armii, karty w porownaniu do W:I porazka klimatyczna IMO :(
Sa jeszcze jakies alternatywy?
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Rune »

Zombiaki? :wink:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ppski »

Aha, zapomnialem wspomniec, Zombiaki juz mam ;]
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: surmik »

Rune Age? BloodBowl: Team Manager?
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ppski »

RuneAge blizej, ale scenariusze i budowanie talii, nie widze tego ze swoimi szybko sie nudzacymi znajomymi ktorzy na pewno nie beda chciec uczys sie kart i wybierac ... ;)
BloodBowl temat nie moj :(
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: surmik »

Wydaje mi się, że aż tak dużo nauki to w RA nie ma, na pewno mniej niż w W:I gdzie też musisz się zauczyć danej rasy.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ppski »

Ale wydaje mi sie ze w W:I mozna grac rekreacyjnie bez pamietania kazdej karty, ale po prostu reagowac na to co robi przeciwnik i jakie sie ma karty na rece. Zadne komba czy wysublimowane taktyki ...
Po prostu mila bijatyka z kilkoma wiecej zasadami niz kapitan bomba, ale moge sie totalnie mylic!!!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: schizofretka »

War for Edadh, ale to poziom skomplikowania wyżej niż wymienione tytuły. Jak nie planujecie inwestować, to Summoner Wars Master Set będzie akurat.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Cristof
Posty: 97
Rejestracja: 19 maja 2010, 14:25
Lokalizacja: Brzeg

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Cristof »

Moim zdaniem do opisu idealnie pasuje stary ale jary Magic the Gathering, którego jedynym minusem jest "dojenie pieniędzy z gracza". Ale fun ogromny.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Zimoch »

Moze nie w 100% karcianka ale sprobuj popatrzec na Manouvre. Na pewno bitewna ;)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Targowo.Istore »

Powiem tak: jeżeli bitewna to dobrym wyborem będzie Manouvre. Na forum znajdziesz opinie o grze,ale powinna Ci się spodobać. Zależy czy lubisz takie klimaty,bo to dosyć specyficzne. Jeżeli ma być dla 2 osób to polecam również Aniołą Śmierci- chociaż to zupełnie inny klimat :D
ozzman1

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ozzman1 »

Ja bym powiedział, że A Game of Thrones LCG pasuje idealnie
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Zimoch »

Nie jest to gra prosta ( a wrecz trudna ) i do piwka, a partie trwają więcej niz godzina czasami.
Shiva
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2010, 21:27

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Shiva »

Gosu.

Szybka, lekka, przyjemna, nie nudzi sie szybko. 2-4osoby. Bardzo ładnie wydana imho.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ppski »

Dzięki wszsytki za typy!!
Trochę recenzji minęło i teraz rozmyślam nad Blood Bowl TM lub RuneAge.
Obie fajne wydania, obie karcianki, obie podobny czas, ale RA ma 3-4 tryby gry (ok ciągle w scenariuszach ten sam cel ale tak jest w każdej grze ... w BBTM jest ciągłe wygrywanie ustawek),a w BBTM przez godzinę lub dłużej rozgrywamy naście ustawek, które różnią się nagrodami itp ale poza tym ...
No właśnie co poza tym w BBTM - czy te ustawki w kółko się nie nużą - to wygląda na rozbudowanego i zapętlonego kapitana bombę ? :)
Którą byście kupili i dlaczego ?

Chodzi o niski próg wejścia, o fun z ry bez znania i pamiętania kart no i różnorodność/zmienność warunków :)

BTW. Przyjrzałem się ilości kart na rękę dla gracza i tak jak wszyscy narzekają na RA za ich małą ilość, tak wygląda na to że w BBTM jest ich jeszcze mniej ?
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ppski »

Nightfall vs. Blood Bowl TM - która według Was zwycięża, pod względem funu, regrywalności i progu wejścia.
Czy nightfall trzeba katować/uczyć się żeby mieć z niego fun ?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Olgierdd »

W Nightfall nie grałem.

W BBTM próg wejścia jest niski (podstawy zasad i ogólny cel gry łatwo przyswoić), a regrywalność zadziwiająco duża jak na grę tego ciężaru, bo jest aż 6 różnych drużyn (każdą gra się trochę inaczej), do tego dużo dodatkowych usprawnień i sławnych zawodników. Niestety wariant 2osobowy jest słabszy w porównaniu do 3 i 4 graczy, ale da się grać.

Ja co do zasady nie lubię grać w gry wieloosobowe we dwoje - do tego wybieram stricte dwuosobówki, dlatego zdecydowanie polecam jeszcze raz przemyśleć Summoner Wars Master Set. Może grafiki rażą w porównianiu do gier FFG, ale w gruncie rzeczy nie są one brzydkie (a na pewno wzrosła ich jakość od czasu starter packów). Rozgrywka mocno rekompensuje stronę graficzną.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Banan2 »

ppski pisze:.Czy nightfall trzeba katować/uczyć się żeby mieć z niego fun ?
Nie, nie trzeba. Po 3-4 grach wiesz już jak poszczególne karty działają. Wtedy zaczyna się kombinowanie jak skompletować najlepszą rękę.
Dla mnie Nightfall to bardzo dobra gra.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Furia »

Pierwsza rozgrywka w Nightfall u Nas była średnia. Najpierw nikt nie wiedział o co chodzi (ale może to ja nie umiem tłumaczyć) a potem współgracze zbierali same rany. Na szczęście w drugiej było już dobrze. Swoją drogą bardzo fajna gra. I jak widać nie zajmuje długo pojęcie o co w niej chodzi.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: ppski »

Hmm A co do BBTM, 2osobówka jest słaba bo za mały jest chaos ? Suma sumarum, porównuję gameplay BBTM do np. zombiaków 2osobowych i wygląda że BBTM na 2osoby będzie mimo wszystko bardziej fun, więcej będzie się działo, więcej kombinowania itd ? AM I wrong ?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka bitewna na 2+ osob

Post autor: Dabi »

Zdecydowanie z BBTM będziesz miał więcej funu na 2 osoby niż z Zombiaków. To dwie klasy gier zupełnie. Mi się w BB grało na dwóch całkiem dobrze. Aczkolwiek wolę tryb 3 - 4 osobowy :) Im nas więcej tym rozkoszniej. A regrywalność bardzo uważam dobra.
ODPOWIEDZ