co by tu kupić ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vaqu
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2012, 18:03

co by tu kupić ?

Post autor: vaqu »

Witam, posiadam Magie i Miecz oraz Warhammer: inwazja z dodatkiem, od jakiegoś czasu naszła mnie ochota na coś innego, zagrałbym sobie w jakąś planszówkę strategiczną dla 2-4 graczy, ostatecznie tylko dla 2, najlepiej w klimacie fantasy, przejrzałem kilka sklepów i znalazłem Warcraft i Runewars, obie wydają mi się interesujące, niestety od Runewars odciąga mnie cena i angielskie wydanie. Co myślicie o tych grach ? Może dacie jakieś inne propozycje.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: co by tu kupić ?

Post autor: schizofretka »

Warcraft to brzydki staroć z wadami, brak entuzjastów. Runewars jest za to bardzo fajne. Jeśli cena nie przeraża, to warto się polubić z angielskim. Bardzo dobrze się skaluje, świetny klimat, tylko to raczej długa gra - 6h na cztery osoby warto przynajmniej na początku poświęcić. Sporo było już napisane na ten temat, poczytaj.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: co by tu kupić ?

Post autor: Targowo.Istore »

Podałeś niemal wszystkie cechy Warcrafta: dynamika,strategia,interakcja- jeżeli lubisz tego typu gry osadzone w niesamowitym świecie fantasy,to powinieneś przejrzeć ten tytuł. Potem stopniowo dokupisz dodatki.
CikyFonsz
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2011, 09:49
Lokalizacja: Gdańsk/Bydgoszcz

Re: co by tu kupić ?

Post autor: CikyFonsz »

Co prawda to nie fantasy ale może Cyklady?
Na BGG Recenzja
Wideocast
W dwójkę co prawda nie grałem, ale dla 3-5 osób gra jest bardzo sympatyczna.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: co by tu kupić ?

Post autor: Karh »

Targowo.Istore pisze:Podałeś niemal wszystkie cechy Warcrafta: dynamika,strategia,interakcja- jeżeli lubisz tego typu gry osadzone w niesamowitym świecie fantasy,to powinieneś przejrzeć ten tytuł. Potem stopniowo dokupisz dodatki.

+1

Jednak uwazam, że jeśli grać to tylko z dodatkiem, które eliminuje sporo losowości.
I was born too late
And I'll never be like you
ODPOWIEDZ