Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Minimaniak »

witam,


Szukamy planszowki dla 2-4 osób ( częściej dla 2)
Najważniejsze dla Nas:
- ładny wygląd (plansza,figurki, karty)
- duża interakcja miedzy graczami (pozytywne i negatywne handel i walka)
- czas 1,5-2 h max z rozlozeniem
- w miarę nie mozgozerna ( gramy po pracy która nas wykancza;)
- grywalna od 1-3 parti nie wymagajaca jakiegos doświadczenie wielkiego ale jednocześnie dająca chęć zagrania po raz kolejny
- niewielki czas oczekiwania na swoja turę

Tak pokrótce: doświadczenia
Magia i Miecz (ciekawe ale długa rozgrywka mało walk z drugim graczem aczkolwiek sami
troche naokoło idziemy do celu upgradujac poszukiwaczy do przerosnietych rozmiarów), monopol (same pozytywy, duża interakcja, handel, walka z innymi , minus dluuga czasami w
Naszym przypadku do 5-6 h w 4 oś. Albo 2-4 2 osoby) ostatnio 2 dni temu Osadnicy z
Catanu Pierwsza rozgrywka super z graczami którzy grali w grę 3 raz rozgrywka max 2 h
super poszło bez przestojów bo nawet jak ktos rzuca to inni gracze sa ciekawi czy nie bedzie rzut miał dla Nich pozytywnych skutków, druga gra następnego dnia juz slabsza (wieksza losowosc karty rozwoju nieskomplikowane ostatnio na 7 losów 7 kart wylosowalem rycerza które nic ciekawego nie wnoszą) co następnego w klimacie Osadników bo nam sie spodobali (zbieranie budowanie rozwój - super)natomiast wiecej interakcji plus możliwości rozwoju
Moze Stone Age lub Sid Meier Civilization PL(namiętnie grudzień na PC, Ja lubie jednak poglowkowac ale zonie bardzo spodobał sie klimat Osadnikow i ich prostoty wiec nie mogę przesadzać
jak oceniacie pod naszym katem Age of Emire (także grywalem na PC)
Dziękuje
Awatar użytkownika
adamk1988
Posty: 21
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:01
Lokalizacja: Knurów

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: adamk1988 »

Zagrajcie w Claustrophobię- spełnia Twoje kryteria. Figurki bardzo ładne, grafiki na kartach również, jednocześnie nie kosztuje krocie. Klimat demoniczny mojej dziewczynie przypadł do gustu. Może i Tobie, i Twojej połówce się spodoba.
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Brzostek »

Magię i Miecz (Talisman) mogę polecić, ale tylko jeżeli jesteście początkującymi. Interakcja między graczami jest. Opiera się jednak głównie na walce i rzucaniu czarami. Chociaż są postacie, które mają jakieś specjalne umiejętności, np. Złodziej może komuś ukraść przedmiot. Gra jest ogólnie ładna. Figurki są ok, na kartach jest dużo dobrze wykonanych ilustracji. Czas gry to właśnie tak mniej więcej 1,5h. Czas oczekiwania na turę też jest raczej mały. A mózgożerna to na pewno nie jest. :)
Stone Age myślę, że jest dobrym wyborem po osadnikach. Sam nie grałem w Osadników, ale Stone Age ma chyba trochę więcej możliwości. I jak patrzyłem to dużo osób na forum poleca tę grę :P
Tak jak napisał adamk1988 Claustrophobia to też dobry wybór, polecam.
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Minimaniak »

Dzięki za info myślałem bardzie w temacie handel surowce zbieractwo budowanie i walka z przeciwnikiem
czy stone age jest dużo bardziej rozbudowane niż pszenicy
A age of emires ? Jest tam jakaś interakcja z graczami negatywna raczej;)
Dzieki
Awatar użytkownika
adamk1988
Posty: 21
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:01
Lokalizacja: Knurów

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: adamk1988 »

Czy uważasz, że w Stone Age masz ładne figurki ? :D To było jedno z Twoich kryteriów. Jeżeli miałbyś w temacie Stone Age to lepiej zagraj w Agricolę. Sam jednak mogę dodać Cyw: Poprzez Wieki, ale figurek nie znajdziesz, mózg pracuje i czas to na pewno nie do 2h.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 11:51 przez adamk1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Minimaniak »

Figurki są dla mnie tylko dodatkiem fajnie jak gra jest ladna ale liczy sie grywalnosc;
Na razie mam kilku faworytów;
Stone age ( tylko czy majac osadników nie bedzie to powielaniem tematyki)
Age of Empires
Civilization Sid Meier
Warcraft (może fajnie chodzic na 2 osoby budowa bazy wojska zbieranie surowców a w końcu napaść na przeciwnika- tylko czy to całe zbrojenia przed jedna główna akcja nie nudzą graczy?)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Targowo.Istore »

W Agricole lepiej zagrać samemu,a jeżeli szukacie gry dla 2 osób,w miarę dynamicznej i ciekawej to jak najbardziej Age of Empires,gdzie ta wersja nieco różni się od tej na PC. W kwestii Warcrafta: typowa strategia,trzeba lubić ten klimat. Tak czy inaczej chodzi o zniszczenie przeciwnika,gromadzenie surowców. Nie każdemu podejdzie do gustu.
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Minimaniak »

Kupiłem Stone Age i podziela sie spostrzezeniami po pierwszej grze. Wszystko w fajnym klimacie ładna plansza drewienka fajny klimacik, 8 stron instrukcji wiec luz. Ciężej poszło z budynkami i kartami cywilizacji, zaczęliśmy grać, początek fajny pierwsze spostrzeżenia (wiecej ludzikow wiecej żywności i surowców) po pewnym czasie jednak wszystko sprowadza sie do pakowania sie po pas w surowce i gromadzenie punktów, mało kombinacji w grze dwuosobowej tylko zbrojenia sie i wyścig przy 7 ludzikach to juz jest sie obladowany surowcami. Nie było ani razu sytuacji ze czegoś brakuje mam problem z żywnością itp.... Gra bardzo prosta mimo ze na forum uważana za bardziej skomplikowana od osadników, niestety zawiodlem sie w osadnikach jednak gromadzenie surowców jest trudniejsze, wiem ze w Stone age trzeba ogarnac punkty w klasyfikacji ogólnej z kart cywilizacji(ich dolna cześć) i tu jedynie widzę bardziej skomplikowane planowanie, może jeszcze czegoś nie ogarnalem jeżeli tak to proszę o sygnał bo w sumie jestem rozczarowany ;(

Dzięki
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: gafik »

Minimaniak pisze:... Gra bardzo prosta mimo ze na forum uważana za bardziej skomplikowana od osadników, niestety zawiodlem sie w osadnikach jednak gromadzenie surowców jest trudniejsze, wiem ze w Stone age trzeba ogarnac punkty w klasyfikacji ogólnej z kart cywilizacji(ich dolna cześć) i tu jedynie widzę bardziej skomplikowane planowanie, może jeszcze czegoś nie ogarnalem jeżeli tak to proszę o sygnał bo w sumie jestem rozczarowany ;(
Hahaha... w osadnikach gromadzenie sórowców jest trudniejsze bo nie mamy na nie za bardzo wpływu... i dlatego nie da się nic zaplanować...

Może coś źle graliście? Np w dwuosobowej grze tylko jeden gracz może wejść do odpowiednich pól po surowce...
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Edwardo »

@Minimaniak- też mam wrażenie tak jak gafik, że nie do końca zgodnie z instrukcją graliście w Stone Age. Doczytajcie zasady dla 2-3 osób, np. dla dwóch osób tylko jeden gracz może się w turze wybrać po surowiec a także z trzech pól (sexchata, narzędziownia, pole) tylko dwa w turze mogą być zajęte. To powinno duuuużo zmienić :)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Minimaniak »

Rzeczywiście gralismy uznając zasadę że tylko jeden gracz może zając tylko jedno pole surowca (czyli jeden może zająć las ale drugi mógł zająć kamieniołom). Doczytam zasady możliwe że rzeczywiście popełniliśmy błąd (skoro mówicie że tylko jeden surowiec na rundę może wydobywany)
W Instrukcji "W grze dwuosobowej: w kazdym z miejsc: las, kopalnia gliny, kamieniołom oraz rzeka tylko 1 gracz może umieścić swoich ludzi w każdej rundzie" dla mnie można to także zrozumieć że w każdym z miejsc tylko jeden gracz a nie dwóch :/
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Minimaniak »

Edwardo chyba jednak nie ma zasady że tylko jeden gracz może sie wybrać po surowiec w danej rundzie :/
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Edwardo »

jak najbardziej masz rację, chodziło mi o to o czym mówisz- jeden pakuje się do lasu ale inny jak najbardziej może się pakować do kamieniołomu- to jest jak najbardziej ok. :) Czyli wygląda, że graliście zgodnie z zasadami. To już nic nie poradzę, czyli po prostu Ci takie granie nie pasuje i tu już nie ma co dyskutować :)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3360
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 110 times
Been thanked: 130 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: maciejo »

Ze swojej strony zaproponuje Hanze i Bazylike :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: broda81 »

Maciejo on chce ładną gre a nie euro :) Ja bym polecił Kupcy i Korsarze, na dniach premiera pl, cena przyzwoita, a miodu masa.
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: pawel1454 »

Ale Hansa ma swój urok. I dobrze chodzi na dwie osoby.
A od siebie dodam Filary Ziemi.
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowka dla pary z małym doswiadczeniem

Post autor: Minimaniak »

Kupiłem civilization Sid meier'a
Pierwsze wrażenia fajna troche skomplikowana cały weekend graliśmy 2 partie ale naprawdę wciąga tego nam było trzeba. Jest jakaś inna gra w tym stylu? Najciekawsze dla Nas elementy w tej grze to: budowa i rozwój miast walka miedzy sobą, mapa odkrywana, rożne drogi do zwyciestwa
ODPOWIEDZ