Lords of Waterdeep (Peter Lee, Rodney Thompson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Lords of Waterdeep polska wersja?

Post autor: shaggy92 »

Witam.

Czy jest a jesli tak to na kiedy przewidziana polska wersja wyżej wymienionej gry?
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Lords of Waterdeep polska wersja?

Post autor: przemoo99 »

Ktoś już kiedyś o to pytał. Z tego co wiem gra jest zbyt niszowa dla naszych wydawców.

Pozdrawiam


wysłane z mojego arc s za pomocą tapatalk i moich paluszków ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Lords of Waterdeep polska wersja?

Post autor: Pierzasty »

Nie jest przewidziana.

efb.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Waterdeep polska wersja?

Post autor: shaggy92 »

Szkoda bo gra wydaje sie byc bardzo dobra:/ tzn mi po recenzjach przypadla do gustu... A wersja jezykowa a nawet brak instrukcji polskiej jest dla mnie dużą wadą..
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep polska wersja?

Post autor: palladinus »

CDP podpisał umowę z Wizardami, z tego co widać, tylko dla Magica, więc nie spodziewam się żadnych ruchów z ich strony.
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Waterdeep polska wersja?

Post autor: shaggy92 »

Kurcze ale czemu nie widzą potencjalu w tej grze?;p ja widze ogromny;p nawet jesli jest tak ze nie wnosi nic nowego;p
ale podobno wsyszystko co ma jest w swietny sposob zaimplantowane.. no tragedia no:(
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: tajemniczy_padalec »

Połączyłem temat z pytaniem o polonizację Lords of Waterdeep z tematem ogólnym o grze - gdzie ewentualność powstania polskiej wersji gry była już dyskutowana. I - jak poprzednio - przyłączam się do głosów, które twierdzą, że wersji polskiej nie będzie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: pan_satyros »

Również czekałem z zakupem ANG wersji na ruch ze strony CDP. Niestety wiem z dość pewnego źródła, że na razie CDP nie planuje rozwijać swojej oferty w kierunku tego typu gier. Nie oszukujmy się CDP to nie Galakta - licencja Wotc to dodatkowe, pewne dochody z tytułu Magicka i tyle.
Sam kupiłem wersję ANG i jestem zadowolony.

Przy okazji grania pewnie powstanie u mnie tłumaczenie instrukcji/kart, ale zapewne nieprędko.
Gdyby ktoś był chętny do wspólnego projektu tłumaczenia tej gry, to na pewno poszłoby szybciej.
2-3 osoby to już spore przyspieszenie pracy z tekstem, a gdyby dołączył jeszcze ktoś obeznany z tłumaczeniami pdf pewnie dałoby radę stworzyć kolorową wersję instrukcji.
Chętni do pomocy niech dadzą znać na PW.


Aktualna lista tłumaczących:
pan_satyros
palladinus
Kobi
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 18:52 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: palladinus »

CDP działa jak widać na zasadzie resellera - odsprzedaje dalej produkty Wizardów i nic poza tym. Pewnie lokalizacja wymaga wykupienia jakiś licencji czy coś. Wiadomo, że nie przetłumaczą Magika, więc odpuszczają niestety resztę.

Mogę przetłumaczyć jakąś partię instrukcji, jeśli ktoś się podejmie podzielenia i potem scalenia w całość. Fajnie jakby ktoś z taką umiejętnością, stworzył tłumaczenie kart w tej samej formie graficznej jak w oryginale, żeby np. można było nakleić na karty, bez zbytniego uszczerbku na estetyce.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: pan_satyros »

palladinus pisze: Mogę przetłumaczyć jakąś partię instrukcji, jeśli ktoś się podejmie podzielenia i potem scalenia w całość. Fajnie jakby ktoś z taką umiejętnością, stworzył tłumaczenie kart w tej samej formie graficznej jak w oryginale, żeby np. można było nakleić na karty, bez zbytniego uszczerbku na estetyce.
Postaram się do piątku przejrzeć instrukcję i karty - stworzyć kilka segmentów, które można partiami tłumaczyć. Będzie trzeba wychwyci kluczowe słowa i ustalić wspólny "wording".
Tak czy inaczej kto zainteresowanych udziałem niech puści mi PM, jak będę miał materiał podzielony każdemu odpiszę z przydziałem.
pzdr
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: pan_satyros »

dalsza dyskusja o tłumaczeniu tutaj: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 80#p374080
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: 7koliberek9 »

Czy jest sens kupować grę dla dwojga? Ktoś testował ten wariant?
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: the_ka »

7koliberek9 pisze:Czy jest sens kupować grę dla dwojga? Ktoś testował ten wariant?
Gra się bardzo dobrze skaluje. Grałem w 2 osoby jaki w 4,5 osób i gra nic nie traci przy różnej liczbie osób. Moja żona bardzo lubie tę grę i czestow gramy w 2 osoby i naprawdę gra się przyjemnie. Na 2 osoby masz więcej agentów wiec na planszy wciąż jest ciasno. Gra się szybko, praktycznie nie ma przestojów więc gra trwa mniej niż 60 minut.

Jedyne małe minusy jakie zauważyłem na 2 osoby to że niektóre intrygi dają bonusy w stylu "... za każdego gracza, który..." wiec przy 2 osobach troche mniej się na tym zyskuje oraz intrygi gdzie dostajesz jakiś bonus + wybierasz gracza, który tez coś otrzyma.

Pomimo tych "mini wad" z niektórymi kartami intryg gra się naprawdę przyjemnie w 2 osoby :)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Epyon »

Dodam jeszcze, że w dwie osoby nieco rzadziej występuje konkurencja na dany typ questów.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: 7koliberek9 »

Dzięki, teraz już jestem bardzo zainteresowana tym tytułem :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: pan_satyros »

Właśnie ukończyliśmy naszą pierwszą rozgrywkę w Lords of Waterdeep (partia dwuosobowa).

Pierwsze wrażenie - dawno żadna tak ograna mechanika, tak pozytywnie mnie nie zaskoczyła! Rzemieślnicze i wzorcowe wykorzystanie mechanizmu workerplacement.
Grając słuchaliśmy muzyki z Baldurs Gate II, Planescape Torment i Icewind Dale, więc i klimat się nam dzielił ;) Jestem jednak przekonany, że z łatwością można go zredukować do 0 czyniąc z tej pozycji suche przesuwanie kostek, gra sporo wtedy traci, lecz nadal pozostaje na poziomie b.dobra.

Sama mechanika daje sporo możliwości kombinowania przy rekrutowaniu poszukiwaczy (kosteczek), jest element ryzyka i "czytania przeciwnika" - "gdzie położy swojego Agenta", toteż trzeba mocno zastanowić się, gdzie przydzielić swój pion w pierwszej kolejności.

Partia dwuosobowa była bardzo przyjemna i wyrównana, zdarzały się sytuacje podkradania pól akcji, ale zapewne nie tak często jak w szerszym gronie.
Jeśli eurogracz szuka gry fantasy to jestem przekonany, że na tej się nie zawiedzie. W mojej kolekcji zostaje z notą 8,5/10.
Regrywalność wydaje się być zadowalająca i plasować grę na poziomie +/- Age of Empires III - czyli dopóki podoba Ci się sama mechanika, partie będą na tyle różne, że się nie znudzisz.

PS. wykonanie bardzo solidne, jedynym problemem mogą (lecz nie muszą) być karty. Pal licho, że są strasznie cienkie, zdarzają się niestety partie z niedokładnym nadrukiem- http://cf.geekdo-images.com/images/pic1271266.jpg. Zapewne na dniach będę pisał @ do WotC w sprawie wymiany.

PS 2. na dniach pojawi się polskie tłumaczenie instrukcji, kart oraz FAQ.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Tycjan »


# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 510 times
Kontakt:

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: pan_satyros »

Spolszczenie jak na razie utknęło nam w martwym punkcie - współautor niestety aktualnie nie ma czasu na korektę i trochę się z tym grzebiemy. Jakkolwiek cały tekst jest już gotowy (instrukcja + karty)
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: bamboklat »

Niepokoi mnie kwestia takiej sytuacji: mam questy wymagające ludzi typu X, natomiast nie chcą się wylosować budynki generujące więcej ludzi typu X i nie ma ich za bardzo skąd brać. Przeciwnicy mają używanie bo mają inne questy i akurat rozkręcili maszynki na innych budynkach.

Czy taki problem jest istotny i widoczny podczas gry? Może to powodować, że każda gra idzie w innym kierunku i pozytywnie wpływać na replayability (inna podaż "surowców", idziemy w inne questy), ale może też psuć grę. Make or break? Pula do wyboru załatwia sprawę?

Zaciekawiła mnie ta gra bo jest określana mianem "ciekawszy Caylus" i o ile to dość odważne stwierdzenie, to da radę ziarenka prawdy się w nim doszukać. Czy można troszeczkę naciągnąć rzeczywistość i przyjąć, że tak jest? Szybciej, ciekawiej, mniej szachowo ale jednak bez banału?
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: tajemniczy_padalec »

Rzadko zdarzają się opisane przez Ciebie sytuacje - głównie dlatego, że to gracze sami wybierają sobie misje (spośród dostępnych, ale jednak - a w razie czego, łatwo je "odświeżyć"), sami również wznoszą budynki i zwykle powstaje ich wcale sporo. Teoretycznie sytuacja, o którą pytasz jest możliwa. W praktyce - ja jej jeszcze nie widziałem, a w LoW mam odnotowane 20 rozgrywek (a pewnie było ich więcej - czasem zapomnę zapisać).

Co do "ciekawszego Caylusa" to faktycznie, jest to stwierdzenie ryzykowne. Myślę, że podobieństwo do tej ikony eurogier jest cokolwiek powierzchowne. LoW to gra bardzo taktyczna, nie ma w niej skomplikowanej strategii na całą grę (można tylko poczynić dość szerokie założenia), ale - w moim mniemaniu - jest niezwykle wręcz fajną grą. Wszystko w niej chodzi tak elegancko, że nawet jeśli nie jest prawdziwą alternatywą dla Caylusa, to i tak jest pozycją super-solidną.

Czysto osobiście dodam natomiast, że o ile Caulys abstrakcją i "suchością" po kilku rozgrywkach mnie skutecznie zniechęcił, o tyle Lords of Waterdeep jest jedną z moich ulubionych gier 'evah'. Nie wiem, czy to info do czegoś Ci się przyda - dodałem, bo chciałem :wink:
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Vester »

A ja bym się zasadził na Yedo. Wygląda na zaawansowane LoW.
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: bamboklat »

Zachęciło, jeśli z praktyki wynika że jest ok, to super. Ja osobiście wolałbym coś cięższego ale z tego co czytam, gra jest "medium", ale "deep" co w kombinacji ze sobą również wypada na duży plus. Jestem przekonany, że LoW będzie częściej na stole niż Caylus a to jest (niestety) nie wiem czy nie najważniejszy czynnik wyboru gry do zakupu :-)

Będę ściągał gry z Amazonu a tam cena jest nawet-nawet za LoW (w porównaniu do niektórych popularnych gier, których cena po przeliczeniu z funtów jest 2x taka jak u nas). Do Yedo instrukcję sprawdzę.
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Liarus »

Gra jest bardzo lekka, ale ma ta zaletę, ze zasady tłumaczy się bardzo szybo, oraz przy nawet dużej ilości graczy gra trwa krótko (nawet za krótko). Problemem może być właśnie głębia rozgrywki, lecz jako lekki tytuł sprawdza się znakomicie. Do 3 graczy idzie wprowadzać założenia taktyczne, bo widać kto na jakie questy idzie, da się blokować. Niestety ograniczenia akcji sprawiają, że każda akcja jest na wagę złota, stąd trudno zawiązać sojusze by gonić teoretycznego lidera. Przy większej ilości graczy jest znacznie większy chaos i trudniej kontrolować kto w co idzie.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: Epyon »

WotC zapowiedziało na sierpień 2013 dodatek Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport.
Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport adds two new expansions to the Lords of Waterdeep board game – Undermountain and Skullport – inspired by the vast dungeon and criminal haven under Waterdeep. The Skullport expansion adds a new resource to the game, Corruption, while the Undermountain expansion features bigger quests and more ways to get adventures. Players can choose to add one or both expansions to the base game.

Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport also includes new Lords, new Buildings, and materials for a sixth player.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Lords of Waterdeep

Post autor: watman »

Epyon pisze:WotC zapowiedziało na sierpień 2013 dodatek Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport.
Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport adds two new expansions to the Lords of Waterdeep board game – Undermountain and Skullport – inspired by the vast dungeon and criminal haven under Waterdeep. The Skullport expansion adds a new resource to the game, Corruption, while the Undermountain expansion features bigger quests and more ways to get adventures. Players can choose to add one or both expansions to the base game.
Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport also includes new Lords, new Buildings, and materials for a sixth player.
materials for a sixth player.
THIS! :D
nowi lordowie tez by sie przydali, z wiekszym zroznicowaniem bonus pointow...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
ODPOWIEDZ