Rekiny biznesu

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Rekiny biznesu

Post autor: pawel1454 »

W fazie zagrania kart akcji i kart wpływu gracze mogą zagrać dowolną liczbę kart, począwszy od posiadacza znacznika pierwszego gracza. Czy każdy z nich zagrywa kolejno po jednej karcie? A może gracz zagrywa na raz wszystkie karty, które chce/może zagrać, po czym kończy swoją kolejkę?
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Rekiny biznesu

Post autor: charlie »

pawel1454 pisze:W fazie zagrania kart akcji i kart wpływu gracze mogą zagrać dowolną liczbę kart, począwszy od posiadacza znacznika pierwszego gracza. Czy każdy z nich zagrywa kolejno po jednej karcie? A może gracz zagrywa na raz wszystkie karty, które chce/może zagrać, po czym kończy swoją kolejkę?
Pamiętam, że tez mieliśmy wątpliwości, bo do końca nie wynika to z instrukcji. poaz tym dawno nie grałem, ale graliśmy, że można zagrać tyle kart ile się chce na raz, po czym kolej następnego gracza. Zauważyliśmy, że tak jest lepiej, ale czy to jest prawidłowo to głowy nie dam.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Rekiny biznesu

Post autor: nakago »

przecież nie ma w tej grze czegoś takiego jak faza zagrywania kart akcji !
w instrukcji pisze wyraźnie w jakim momencie można daną akcję zagrać
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: Rune »

dokladnie każda karta ma symbol, który wskazuje w jakim momencie może zostac zagrana (opis symboli w instrukcji).
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Rekiny biznesu

Post autor: charlie »

nakago pisze:przecież nie ma w tej grze czegoś takiego jak faza zagrywania kart akcji !
w instrukcji pisze wyraźnie w jakim momencie można daną akcję zagrać
? Jak to nie ma. Cytat z instrukcji:
"Rozgrywka składa się z kilku rund, a w każdej z nich rozgrywa się kolejno 4 następujące po sobie fazy:

1. Uzupełnienie giełdy
2. Zagranie kart akcji i kart wpływu
3. Licytacja kart
4. Produkcja i wypłata dochodów"
Rune pisze:dokladnie każda karta ma symbol, który wskazuje w jakim momencie może zostac zagrana (opis symboli w instrukcji).
Zgoda, niektóre tak i zagrać można je zgodnie z symbolem, ale niektóre karty akcji (zielone) nie mają w ogóle symboli, a o ile dobrze kojarzę karty wpływu też nie mają symboli (oprócz informacji czy karta jest powiązana z graczem czy z inną kartą. W instrukcji jest napisane, że zagrywać je można albo od razu po wylicytowaniu albo w fazie 2 (Zagrywania kart).

My gramy tak, że karty fabryk (czerwone) i statusu (złote czy żółte) są zagrywane automatycznie zaraz po wylicytowaniu. Karty wpływu (niebieskie) zaraz po wylicytowaniu lub w fazie 2 (Zagrywania kart). Karty akcji (zielone) jeżeli jest symbol to zgodnie z symbolem, a jeżeli nie to w fazie 2 (Zagrywania kart). Tak wywnioskowałem z instrukcji (mimo, że nie jest do końca jasna), więc jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

Wiem, wiem, temat sprzed dwóch miesięcy, ale ostatnio wróciliśmy i miałem małą wątpliwości :)
brunomoi
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2013, 12:35

Re: Rekiny biznesu

Post autor: brunomoi »

witam, mam problem z katą "Oferta specjalna" . Kupiłem ta kartę akcji grając ze znajomymi i była o takiej treści: "Zapłać za wylicytowana kartę polowe kwoty, jednak nie mniej, niż wynosi jej cena minimalna". Później nadeszła decydująca ruda i miała się rozpocząć licytacja o mega ważna kartę "Młot na czarownice" o wartości minimalnej 48 i użyłem powyższej karty(przed sama licytacja). Zalicytowałem ta kartę za 96,ale miałem tylko 50, bo stwierdzielem,ze dzieki karcie "oferta specjalna" mam 50% rabatu. 3 znajomych się oburzyło,ze nie moglem wylicytowac tej karty za dwa razy tyle skoro nie mialem tyle siana, a moim zdaniem moglem,bo użyłem powyższą opisana karte. A wiec kto ma racje?? Mam nadzieje,ze zrozumieliscie o co mi dokładnie chodzi i pomozecie mi,bo z regulaminu tego nie wynika:)
To jest ta karta z młotkiem http://www.gamesfanatic.pl/2011/08/17/r ... pieniedzy/

P.s. GRA JEST MEGA KOZAKIEM I UZALEZNIA:)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: WRS »

Gdzieś wam umknęła ważna reguła "Rekinów biznesu".
W tej grze można licytować, niezależnie od stanu gotówki.
Dopiero w momencie zapłaty za wylicytowaną kartę następuje "sprawdzenie".
Jeśli gracz nie może zapłacić za kartę, musi oddać całą kasę jaką ma. Licytacja jest powtarzana, ale bez tego gracza.

W opisanej wyżej sytuacji jak najbardziej można było licytować (do dowolnej kwoty ;P). Ponadto, w chwili wygranej, P.T. Kolega zastosował swoją specjalną kartę i zapłacił połowę wylicytowanej kwoty (dokładnie wg reguły, nie mniej niż połowa).
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ