System szukania współgraczy -

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

Czy korzystałbyś/ korzystałabyś z system szukania współgraczy?

tak
173
89%
nie
21
11%
 
Liczba głosów: 194

Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Pierzasty »

Odokar pisze:
Pierzasty pisze:Na razie te listy to dla mnie drugi najsłabszy punkt systemu (pierwszy to jawne z automatu maile).
Proszę dawajcie swoje propozycje jakie byście widzieli alternatywy dla komunizacji :-)
Podwójną opcję:

1: wpisujesz część nazwy/słowo kluczowe, program wyszukuje w bazie i podaje możliwości.
2: jeśli gry nie ma na liście, podajesz numer gry na BGG lub pełny link. Powoduje to dodanie gry do bazy.

Rozwijana lista nie ma sensu, bo już jest za długa, brakuje w niej opcji - np. niektóre gry mają EDYCJA POLSKA, a co jeśli mam angielską lub wolę grać z oryginalnymi terminami? Descent jest, ale tylko druga edycja, a ja chciałbym dodać pierwszą. Chcę dodać Dune, Escape From the Aliens in Outer Space, Give Me The Brain. To nie są popularne gry, a najczęściej gram właśnie w nie. I tak dalej.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: kolderek »

powinna też być możliwość dodania spotkań cyklicznych, żeby nie trzeba było dodawać każdego spotkania co tydzień.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: WRS »

Już jest taka opcja - powtórz
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Odokar »

Zapraszam do dodawania informacji o miejscach i czasach spotkań graczy do systemu HoRAK :-)
http://horak.pl

Obrazek

System prezentuje i pomaga odnaleźć współgraczy na mapie :-)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Rocy7 »

W kwestii funkcjonalności serwisu istniałaby możliwość zrobienia kalendarza ale nie dla Spotkań / Miejsc tylko dla graczy?

Na zasadzie gracz podaje w co chce grać, gdzie chce grać oraz jakie godziny mu odpowiadają a system potem kojarzy graczy z podaje im ich namiary?

Wysyłam też pw jakbym to widział :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Bea »

Właśnie się zarejestrowałam. Chciałam tylko zapytać, po co przy rejestracji należy przemieszać flagę na mapie, skoro się już wpisało miasto? Nie powinno się to dziać automatycznie?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Rocy7 »

Niestety trzeba dokładnie wskazać lokalizacje mam to pewien sens w dużych miastach. Łatwiej jechać do kogoś na osiedlu obok niż na drugim końcu linii metra.

W kwestii mojej poprzedniej propozycji widziałbym to tak wybieram miejscowość, grę i oraz dni i godziny tygodnia jakie mi pasują.
W momencie gdy gracz B wybierze identyczną miejscowość grę oraz jeden z jego dni i godzin pasują do moich wyborów obaj otrzymujemy email w stylu "masz gracza".

Lub

Wystarczy tylko by system układał graczy według gry + miejscowość a po kliknięciu na szczegóły danego gracza pokazywał kiedy mu dokładnie pasuje.

Chodzi o to by trochę zautomatyzować proces ustalania terminu.

A i chciałbym mieć możliwość wskazywania dwóch miejscowości bo mimo że mieszkam w jednej to często bywam w drugiej.
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: imssah »

Trzeba ten temat przypiąć gdzieś wyżej na stałe.

Pomysł rewelacyjny. Już dołączyłem. Zwłaszcza, że dla mnie to fajne rozwiązanie. Mam czas rzadko ale jak np dzisiaj nie mam z kim grać a ta strona jest rozwiązaniem problemu.... oczywiście, jeśli sporo ludzi będzie z tego korzystać.

Uwagi. Przydałaby się wyszukiwarka "lista terminów" tak jak pozostałe - lista graczy, lokali itp. Ja np wpisałem testowo termin u siebie na profilu, że mam dzisiaj czas i chyba nikt tego nie widzi.... czy się mylę?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: System szukania współgraczy -

Post autor: Rocy7 »

Jeżeli zrobisz ewent spotkanie z planszowkami to będzie ono widoczne w kalendarzu dla wszystkich ale to opcja bardziej dla miejscówek. Pozostałe terminy nie są od razu widoczne ale ja np. widzę że masz czas:). Tylko uzupełnij listę nie tylko podając to co masz ale też w co byś chciał grać.

W sumie chyba najprościej byłoby zrobić by system pokazywał miejscowość+dostępne godziny w danym dniu określonego gracza a po kliknięciu na profil gracza pokazywała by się lista w co lubi chce grac.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2013, 22:06 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: imssah »

Jeszcze jedna uwaga. Przy próbie popełnienia opisu na temat siebie, tekst jest przycinany do kilku liter.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Bea »

Rocy7 pisze:Niestety trzeba dokładnie wskazać lokalizacje mam to pewien sens w dużych miastach. Łatwiej jechać do kogoś na osiedlu obok niż na drugim końcu linii metra.

Ale i tak przy wyborze miasta, nawet takiego małego jak moje mamy podane poszczególne dzielnice, a nawet ulice.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Rocy7 »

Skoro system już działa może warto zrobić oddzielny temat odnośnie niego w dziale spotkania?

Aktualna forma ankiety oraz pierwsze posty w temacie są mylące.
Bea pisze:Ale i tak przy wyborze miasta, nawet takiego małego jak moje mamy podane poszczególne dzielnice, a nawet ulice.
wiem mnie to też wkurzało postaw znacznik gdziekolwiek :P ale niestety musi gdzieś konkretnie stać.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Bea »

Rocy7 pisze:Skoro system już działa może warto zrobić oddzielny temat odnośnie niego w dziale spotkania?

Aktualna forma ankiety oraz pierwsze posty w temacie są mylące.
Bea pisze:Ale i tak przy wyborze miasta, nawet takiego małego jak moje mamy podane poszczególne dzielnice, a nawet ulice.
wiem mnie to też wkurzało postaw znacznik gdziekolwiek :P ale niestety musi gdzieś konkretnie stać.
Wiem, ale mógłby się stawiać automatycznie. Jeśli wypełnimy wszystkie pola to ma na tyle informacji by się sam postawić.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Rocy7 »

Bea pisze:Wiem, ale mógłby się stawiać automatycznie. Jeśli wypełnimy wszystkie pola to ma na tyle informacji by się sam postawić.
pewnie cieżko zgrać soft HoRAKa z softem systemu map :)

HoRAK nie jest idealny ale chyba nie mamy nic lepszego:)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: lacki2000 »

Rocy7 pisze:Skoro system już działa może warto zrobić oddzielny temat odnośnie niego w dziale spotkania?
Aktualna forma ankiety oraz pierwsze posty w temacie są mylące.
już dawno jest, trochę zakopany
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=20693
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: Rocy7 »

To może podpiąć na górze działu na podobnej zasadzie jak Kalendarz imprez?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: System szukania współgraczy -

Post autor: lacki2000 »

Rocy7 pisze:To może podpiąć na górze działu na podobnej zasadzie jak Kalendarz imprez?
A tego to nie wiem, nie mam pinezek, spinaczy czy gwoździ. System nie jest też do końca idealny (np. jawne emaile) no ale odokar zdolny jest więc jak poprosimy to poprawi :]
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: System szukania współgraczy -

Post autor: Rocy7 »

Spoko napisalem do administracji w tej kwestii :)
ODPOWIEDZ