ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: grzes19 »

Biorąc pod uwagę, że posiadam już 2 gry 4x w klimacie sci-fi (TI3 i Eclipse), wątpliwą jakość graficzną oryginału (o figurkach nawet nie wspomnę), a także to, że przede wszystkim zagrałbym w zgrabną mechanikę Eclipse, ubraną w jakiś inny niż sci-fi klimat - postanowiłem jak w tytule. Będą inne realia, grafika, jednostki - zasady niezmienione, względnie mogą zostać zawarte jakieś zbalansowania i usprawnienia fanowskie.

I tutaj przydałyby się jakieś sugestie z Waszej strony.

1. W jakim klimacie grę osadzić?
Myślałem nad czymś średniowiecznym - rycerze, konie, zamki (starbase), może Polska średniowieczna albo Gra o Tron. Inne pomysły to: feudalna Japonia, Kartagina, wojny perskie, indianie, WW2, alternatywna WW2 z mechami, postapokaliptyczny fallout.
Może ktoś będzie miał inną sugestię...

2. Zależnie od wybranego klimatu trzeba będzie skonwertować nazewnictwo (jednostki, technologie, broń, rasy). I tu też rodzi się pytanie - do jakiego klimatu grę skonwertować, żeby to wyszło sensownie. Np. w przypadku feudalnej Japonii jednostki (myśliwiec, krążownik itd) można zamienić na armie, działa na miecze, rakiety na łuki, pancerz na zbroje, silniki na piechotę, konnicę itd.

Jeżeli chodzi o graficzną jakość opracowania to tutaj i tutaj inne rzeczy, które opracowywałem. Będę się starał zrobić to najlepiej jak umiem.

Całość, po skończeniu, będzie oczywiście do pobrania w postaci plików pdf do druku.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: Karit »

Ja rowniez rozmyslalem ostatnio nad transformacja eclipse do innej tematyki. Najlepsze i najciekawsze wydalo mi sie przeniesienie swiata kosmosu do walk floty roznych panstw starozytnych (Rzym, grecja, egipt, fenicjanie itd) na morzu srodziemnym. Wykladane kafle byly by poprostu obszarami morza a miejsce na kostki kolonizacji - male wyspy o szczegulnych zasobach - pieniadze zamienil bym na zloto, nauke i materialy zostawil. Kosmiczne statki zamienil na wodne statki - od malych szkuterow do wielkich galer. predkosc o ile hexow mozna by sie poruszac zalezala by od ilosci masztow, sila razenia byla by taka sama jak w eclipse, tyle tylko ze uzywali bysmy armat. W Zasadzoe cala technologie jak nad nia myslalem mozna przeniesc w swiat morskiej walki :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: Karit »

a starozytnymi byli by Piaraci :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 328
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 142 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: olocop »

Czy te konwersje na razie są na etapie myślenia, czy już ktoś coś z tym robi? Bo pomysł ciekawy.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: watman »

grzes19 pisze:1. W jakim klimacie grę osadzić?
Myślałem nad czymś średniowiecznym - rycerze, konie, zamki (starbase), może Polska średniowieczna albo Gra o Tron. Inne pomysły to: feudalna Japonia, Kartagina, wojny perskie, indianie, WW2, alternatywna WW2 z mechami, postapokaliptyczny fallout.
Japonii jest wszedzie za duzo, nudniejszego settingu wg. mnie nie ma - zaraz rzuca sie tu zwolennicy szoguna, wiec szybko powiem, ze 'indianie' brzmia najlepiej, ewentualnie wojny perskie/Kartagina :)
2. Zależnie od wybranego klimatu trzeba będzie skonwertować nazewnictwo (jednostki, technologie, broń, rasy). I tu też rodzi się pytanie - do jakiego klimatu grę skonwertować, żeby to wyszło sensownie. Np. w przypadku feudalnej Japonii jednostki (myśliwiec, krążownik itd) można zamienić na armie, działa na miecze, rakiety na łuki, pancerz na zbroje, silniki na piechotę, konnicę itd.
nie posiadam eclipse, ale jesli znajomosc samej instrukcji wystarczy, to moge pomoc przy przenoszeniu settingu (jak juz bedzie wiadomo co chcesz zrobic ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: Pierzasty »

Skłaniam się ku post-apo i z tego klimatu polecam zapoznać się z Armageddon Empires i War Metal Tyrant.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: watman »

Pierzasty pisze:Skłaniam się ku post-apo i z tego klimatu polecam zapoznać się z Armageddon Empires i War Metal Tyrant.
tak, jak bardzo lubie postap, tak uwazam ze tez jest troche overdone ;)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: WRS »

A znacie może prozę Jacka Dukaja?
Ma dość niezwykłe pomysły... może coś z tego by się nadało?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: Karit »

watman pisze: 'indianie' brzmia najlepiej
indianie sa fajni, i jakoś nie widuje się ich za czesto :)
Można by zrobić Indian z obu ameryk na przestrzeni wieków - Inkowie, Majowie, Aztekowie i różne specjalne zdolności dla nich. Albo indian z "ameryki pólnocnej" Czarne stopy, Irokezi, Mohikanie itd :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 328
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 142 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: olocop »

Indianie też mi siępodobają. Tylko ciekawe, kto by miał być starożytnymi. Osadnicy?
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: Karit »

Wikipedia -> "Przodkami dzisiejszych Indian byli koczowniczy myśliwi"

Jakoś ci starożytni mało porywający...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: hrachubi »

Karit pisze:Można by zrobić Indian z obu ameryk na przestrzeni wieków - Inkowie, Majowie, Aztekowie ...
Wraz z pytaniem o starożytnych to mi przypomniało taką bajkę, "Tajemnicze Złote Miasta" - tam na koniec okazuje się że kiedyś istniała jakaś rasa czerpiąca energię ze słońca, mająca broń laserową, latające maszyny i to oni pozostawili po sobie Złote Miasta w Ameryce Południowej.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: Karit »

Jak juz ma byc konwersja calkowota to zrobmy ze Starozytnych ==> Nowozytnych :) - beda nimi kolonialni odkrywcy.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: FortArt »

Karit pisze:Jak juz ma byc konwersja calkowota to zrobmy ze Starozytnych ==> Nowozytnych :) - beda nimi kolonialni odkrywcy.
I co, Indianie będą podbijać kolonizatorów? :)

No to już na odwrót, starożytni to Indianie, których gracze podbijają na wyścigi europejskimi imperiami. Czyli rywalizacja Anglii, Francji, Hiszpanii itd o kolonie w Nowym Świecie.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Quebrith
Posty: 30
Rejestracja: 17 cze 2014, 08:16
Lokalizacja: Słupsk

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: Quebrith »

Taki fajna konwersja i zapewne umarła.
Szkoda.
Ale pomysł przetematowienia Eclipsa otworzył mi oczy i może sam się za to wezmę :)
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: grzes19 »

Quebrith pisze:Taki fajna konwersja i zapewne umarła.
Szkoda.
Ale pomysł przetematowienia Eclipsa otworzył mi oczy i może sam się za to wezmę :)

Po którejś tam partii Eclipse, przestała mi się podobać ta mechanika. Za bardzo euro.
Wolę coś w stylu Space Empires 4X, Twilight Imperium.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 328
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 142 times

Re: ECLIPSE - konwersja CAŁKOWITA

Post autor: olocop »

Ja wciąż cierpliwie czekam na jakąś dobrą duszyczkę, która się za to zabierze, bo moja żona nigdy do tego paskudnego sci-fi nie siądzie.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
ODPOWIEDZ