(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Powinienem byc, jesli nic mi nie wyskoczy.
Amun-Re? Goa? Ktos zna zasady ktorejs z tych gier?
Chetnie zagralbym w Corke Gubernatora. Zapytam, ktory ma te gre czy bedzie mogl przyjsc.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Rathi pisze:Powinienem byc, jesli nic mi nie wyskoczy.
Amun-Re? Goa? Ktos zna zasady ktorejs z tych gier?
Chetnie zagralbym w Corke Gubernatora. Zapytam, ktory ma te gre czy bedzie mogl przyjsc.
Nie mam żadnej z ww gier. We wszystkie chętnie zagram :) W corke gralem a amune-re i goa mogę rzucic okiem na zasady.
Z mojej strony proponuje Funkenschlag lub Attikę tym razem.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

morciba pisze:Nie mam żadnej z ww gier. We wszystkie chętnie zagram :) W corke gralem a amune-re i goa mogę rzucic okiem na zasady.
Z mojej strony proponuje Funkenschlag lub Attikę tym razem.
Jesli proponuje jakas gre, to znaczy, ze ja mam : )
Jesli mam jakis wplyw na wybor, to wolalbym Attike. W Power Grida gralem juz kilka razy.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
nauplius
Posty: 29
Rejestracja: 19 sty 2005, 15:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: nauplius »

Jak mi sie uda to do Was zajrze (na GOTa bym sie umowil, ale bardziej w jakims domu/ew. w tej galerii Kazimierz).
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Mam Amun-Re. Jak ktos chce zagrac to prosze przeczytac instrukcje : )
Bede prawdopodobnie przed 17.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Kolejne krakowskie spotkanie za nami. Wczoraj było już trochę lepiej jeśli chodzi o warunki (wiemy gdzie się włącza światło nad stolikiem :))

Tym razem było 7 osób (dwie dosyć krótko). Zagraliśmy w Amun-Re i Córkę Gubernatora. Amune-Re bardzo mi się spodobało i myślę, że w przyszłości jeszcze zagramy.
Ustaliliśmy, że od przyszłego tygodnia będziemy się spotykać w środy!!!
Cały czas zapraszamy nowe osoby....
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Witam. Może uda mi sie wpaść, w przyszłym tygodniu. Rozumiem, że miejsce spotkania to "Albo tak"? Mogę wziąść kika pozycji ze sobą np. Modern Art, China, Die Weinhandler, Samurai, Im shatten des kaisers lub cos innego :)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Stax:
Zapraszamy. Weź jedną lub dwie gry i spróbujemy :). Póki co miejsce spotkań to "Albo Tak" w środy, mniej więcej od 17.

Mam jeszcze jedno miejsce do spotkań, ale trzeba to przedyskutować. Znajoma pracuje w kawiarnio-pubie w teatrze słowackiego. Miejsce podobno spokojne, mało ludzi i ze stolikami nie ma problemu - można je swobodnie łączyć. Gorzej ze światłem bo to piwnica, ale są podobno lampki, które można używać. Są natomiast 2 poważne minusy: piwo 7zł i czynne tylko do grudnia. W okresie zimowym zamykają.
nauplius
Posty: 29
Rejestracja: 19 sty 2005, 15:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: nauplius »

Prawde mowiac, te minusy bardzo powazne... jakos nie wierze w skutecznosc "lampek"...
Ja wrocilbym do idei Strychu. Znajomy sprawdzil i okazuje sie ze dziala, a otwarty jest do 22 (przynajmniej we wtorki, ale pewnie w srody tak samo), miejsce na duze gry jest, wiec mysle ze 5 zl/miesiac jest bardziej akceptowalne niz 7 zl/spotkanie (piwo w takiej knajpie trzebaby kupic...). Zawsze mozna sie zrzucic na jakies czipsy czy cos - ja osobiscie moge (a nawet wole) grac bez "knajpowej atmosfery".

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Post autor: lighting »

Osobiście popieram pomysł Strychu. Przy planszówkach najważniejsze rzeczy opórcz frekwencji to dobre światło i duże stoliki.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Jesli mam byc szczery, to obawiam sie, ze pomysl ze Strychem nie wypali.
Nikt nie bedzie mial ochoty placic 5 zl miesiecznie, jesli przyjdzie np. tylko raz.
Moze za kilka miesiecy, gdy grajacych bedzie kilkudziesieciu, spotkania beda codziennie (kazdemu pasuje inny dzien tygodnia), czyli bedzie mozna przyjsc w dowolny dzien tygodnia, jesli akurat "nasz" nie wypalil, to bedzie lepiej. Ale w tej chwili nie wydaje mi sie to sensownym rozwiazaniem.
A przede wszystkim odstraszy potencjalnych nowych graczy. Kto bedzie chcial zaplacic 5 zl w ciemno?
Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze 5 zl to malo. Raptem koszt jednego piwa. I nikt bardzo od tego nie zbiednieje.

Wlasnie sie dowiedzialem, ze mozna zorganizowac sale w budynku YMCA. Za darmo. Bylem tam juz kilka razy. To sa tak jakby sale lekcyjne. Czyli stoliki i krzesla bez problemu. Do pewnego stopnia w ilosci dowolnej. Na nasze potrzeby na pewno zawsze wystarczy. Oswietlenie zapewnione. Jest jakis sklepik.
W tym tygodniu nie jestem w stanie nic wiecej zalatwic, poniewaz jutro po pracy wyjezdzam na caly weekend (przede wszystkim pograc w planszowki w gronie dobrych znajomych). Powinno mi sie udac w nastepna sobote ustalic wszystko. Ewentualny koszt to 15 zl rocznie, w celu zapisania sie do GGFF.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Idziemy w dobrym kierunku :)
W perspektywie czasu pomysły ze Strychem i z YMCA są bardzo ciekawe. Jak już rozkręcimy śródtygodniowe spotkania planszówkowe trzeba będzie się na którąś z tych opcji zdecydować. Szczegóły myślę, że będziemy mogli omówiać na żywo przy okazji grania.
Jedno pytanie co do YMCA - Rathi pisałeś, że spotkania GGFF odbywają się w soboty od 12. Czy nasze spotkania również musiałyby się odbywać w soboty? Jeśli mam być szczery dużo bardziej odpowiada mi środek tygodnia od 17. Nie wiem jak inni, ale ja w weekend zazwyczaj nie będę miał czasu na granie :(
Co do Strychu - 5zł to niewiele. Poza tym myślę, że bez problemu można przyjść 1-2 razy "na próbę", przynajmniej tak było w moim przypadku z 10 lat temu. Byłem tam 2-3 razy na próbę i nikt pieniędzy nie brał.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Spotkania GGFF w sobote sa zupelnie niezalezne od naszych np. srodowych spotkan. Po dogadaniu szczegolow, klucz do sali dostawalibysmy na portiernii.
Problem w tym, ze wyjezdzam na caly weekend, wiec nie bedzie mnie w sobote w YMCA, gdzie moglbym juz zaczac negocjacje.
Jeszcze wiekszy problem w tym, ze istnieje duze prawdopodobienstwo wyjazdu sluzbowego na kilka dnie do Wa-wy w przyszlym tygodniu, co oznacza przesuniecie negocjacji o kolejny tydzien-dwa.
A pozniej zamierzam jechac na 2 tygodnie na wakacje.
Jesli bede mial chwile czasu, a zwlaszcza wolny sobotni poranek, to postaram sie zalatwic wszystko co sie da. Jesli nie bede mial mozliwosci, to albo przesunie sie to na polowe pazdziernika, albo jakos w trakcie sprobuje zalatwic cos przez telefon.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Post autor: lighting »

Więc upewniłem się e-mailowo co do Strychu - kosztuje to 5zl/os/miesiac. Ilosc spotkan dowolna trzeba tylko ustalic wczesniej termin. Co do YMCA przy Krowoderskiej - osobiscie mi pasuje kazdy dzien w tygodniu roboczym. W weekendy mnie nie ma w Krakowie i tak az do zimy.
Wszystko jedno gdzie bedziemy grali, mysle, ze kazdy moze poswiecic 5zl/miesiac - codziennie wydaje sie wiecej na inne rzeczy.
Za Tak albo Nie nie przepadam głównie z racji dymu papierosowego. Jeżeli jednak większością nie przegłosujemy innego miejsca, to zostaniemy w tej knajpie.

Z innej beczki, czy ktoś z Was ma może jakieś info n/t Projektu X Galakty ?

lighting
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Jutro kolejne spotkanie. Start 17.00 "Albo Tak".
Kto będzie? W co gramy? Ma ktoś ochotę na Struggle of Empires? Rathi weź może Goa tym razem.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Dobrze, wezme. O ile sie pojawie. A to bede wiedzial dopiero dzisiaj wieczorem.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ja sie wybieram. Mogę wziąść np Modern Art i China, Co wy na to? Chyba, że macie jakieś inne propzycje :)
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

Również będę - prawdopodobnie już około 16.15. Dlatego liczę na coś z GIPF-ów (ale odezwę się w tej sprawie wieczorem :wink: ). Nie zabawię jednak długo :(
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Post autor: lighting »

Wpadne tez ok. 16.15 i na max 1,5 - 2 h. Bede prosto po pracy wiec nic nie wezme.

lighting
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Witam

Mam pytanie czy zupełnie nowi planszówkowi zapaleńcy też mogą dołączyć do planowanego spotkania?

Co prawda nie mogę obiecać, że jutro na 100% się pojawię, bo odrobinę za późno się dowiedziałem, ale miło jest wiedzieć, że w Krakowie też działają takie "zrzeszenia". 8)

W każdym razie będe się starał.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Myślę, że im więcej osób tym lepiej :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

I to mi się podoba. Bo miałem wrażenie, że do niedawna w Krakowie mało się działo w kwestii spotkań planszówkowych. A z Albo Takiem mam miłe wspomnienia, swego czasu często tam bywałem :wink: Było to jakieś 5-6 lat temu i już wtedy można tam było zagrać w szachy czy warcaby (dostępne w barze). Miło wiedzieć, że się tam spotykacie. A swoją drogą czy to chwilowo czy już dość regularnie?

Pozdrawiam
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Kommar: Kazda nowa osoba jest mile widziana : )

Geko: O ile sie nie myle, to od kilku tygodni. Wczesniej we wtorki, od tego tygodnia w srody.

PS.
Moge sie dzisiaj troche spoznic. Musze zalatwic 2 sprawy przed przyjsciem.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Postaram się być wcześniej dzisiaj - koło 16.30.

Stax:
weź obie gry :), ja przyniosę Vortexa i Petersburg

Geko:
dążymy do tego, aby te spotkania były regualarne, a wszystko wskazuje na to, że "albo tak" jest naszą tymczasową bazą :D
Awatar użytkownika
D.W.
Wydawca
Posty: 20
Rejestracja: 13 lip 2004, 11:49
Has thanked: 1 time

Post autor: D.W. »

Może ja też się wybiorę o ile nie będziecie we mnie rzucać zgniłymi jajkami, za to że kupiliście grę Galakty, która Wam się nie spodobała.

A poważnie mówiąc to jaki jest dokładny termin i miejsce najbliższego spotkania?
ODPOWIEDZ