Smallward zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
sirmayday
Posty: 33
Rejestracja: 25 paź 2012, 13:33
Lokalizacja: Ropczyce

Smallward zasady

Post autor: sirmayday »

Mam pytanie jak grać w Smallward czy pierwsza osoba podbijając nowe obszary podbija ile che czyli np mam 10 Niziołków i mogę podbić 3 obszary i je podbijam? czy na zmianę z innymi graczami? czy w kolejnych rundach ten pierwszy nadal jest pierwszy czy to się zmienia. Bo np w grze dla dwóch osób pierwszy gracz ma dużą przewagę. I kiedy mogę dobierać pozostałe w w zasobniku żetony rasy którą gram??
Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba je umieć wykorzystać.
Napoleon Bonaparte
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Smallward zasady

Post autor: Banan2 »

sirmayday pisze:Mam pytanie jak grać w Smallward czy pierwsza osoba podbijając nowe obszary podbija ile che czyli np mam 10 Niziołków i mogę podbić 3 obszary i je podbijam? czy na zmianę z innymi graczami? czy w kolejnych rundach ten pierwszy nadal jest pierwszy czy to się zmienia. Bo np w grze dla dwóch osób pierwszy gracz ma dużą przewagę. I kiedy mogę dobierać pozostałe w w zasobniku żetony rasy którą gram??
1. Gra nazywa się Smallworld.
2. Możesz podbijać ile chcesz. Potem zbierasz monety i dopiero wtedy ruch wykonuje kolejny gracz (podbijanie i zbieranie monet).
3. Pierwszy jest zawsze pierwszy. Nie zawsze ma przewagę.
4. To czy możesz dobierać żetony zależy od rasy/zdolności.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Smallward zasady

Post autor: Veridiana »

Pierwszy gracz ma przewagę? Kiedy? Ostatni ma, ale tylko wtedy, gdy - tak jak na Pionku - gracze liczą punkty na koniec całej rundy zamiast każdy po swojej turze :wink:

Tak naprawdę rozgrywka przebiega następująco:
- pierwszy gracz wybiera zestaw bitewny i pobiera z zasobnika liczbę przysługującyh mu żetonów rasy.
- podbija ile chce i moze regionow
- podlicza punkty
-Teraz drugi gracz robi dokladnie to samo.
- Gra toczy się na zmianę (przy większej liczbie graczy: w kółeczko), bez zmiany pierwszenstwa, bo to nie ma żadnego znaczenia. każdy liczy punkty po SWOJEJ turze, więc co miałoby tu pomóc bycie pierwszym?
- standardowo gracze nie dobieraja ewentualnych resztek zetonow swojej rasy z zasobnika i graja zetonami, ktore pobrali przy jej wyborze do momentu, az w ktorej turze juz nie moga za bardzo dalej sie rozlazic i decydują sie wymrzec.
- niektore jednak rasy/zdolnosci pozwalaja okazyjnie jakies zetony dobrac (szkielety, czarnoksieznicy)
- tura poswiecona na wymarcie odbywa sie bez podbijania, ale z liczeniem punktow
- nastepna tura wyglada jak pierwsza, gracz wybiera nowy zestaw bitewny. jednakze punkty podlicza juz z obu ras: wymarlej i nowej aktywnej.

Generalnie uwazam, ze instrukcja jest napisana bardzo klarownie, wiec po prostu przeczytajcie ja ze dwa razy i w 2 osoby.
Awatar użytkownika
sirmayday
Posty: 33
Rejestracja: 25 paź 2012, 13:33
Lokalizacja: Ropczyce

Re: Smallward zasady

Post autor: sirmayday »

Wielkie dzięki. Przepraszam za błąd.
Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba je umieć wykorzystać.
Napoleon Bonaparte
ODPOWIEDZ