3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dejson
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:09
Lokalizacja: Gdańsk

3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: dejson »

Witam Towarzyszów forumowiczów :wink:

Tak jak w temacie, poszukuje gry dla 3-5 osób, ze szczególnym naciskiem na grę 4-osobową, w której będzie duuuużo możliwości na podkradanie sobie kart/zasobów, niszczenie jednostek, zabieranie terenów itp. Jednym słowem - interakcji negatywnej ma być jak najwięcej. Dodatkowym atutem będzie wysoki stopień skomplikowania rozrywki, trudniej = lepiej ;) . A to wszystko najlepiej do 150pln. Da się?

W towarzystwie najczęściej gramy w Cyclades, Smallworld'a, Munchkina, Cytadele. Z kolei nie gramy w: Nową ere (za długi downtime) i K2 (tutaj w sumie nie wiem czemu, chyba klimat nie do końca podszedł).

Z propozycji które tutaj padną możecie od razu wyrzucić Innowacje - moja lepsza połówka je ma (pewnie kiedyś kupie własny egzemplarz...) ;)

Pozdrawiam i czekam na propozycję
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: mig »

W cenie nieco wyższej (choć być może na forum uzywka jest do dostania w cenie bliższej 150zł) - Eclipse. Skaluje się świetnie od 2-6 graczy. Również nieco droższe i tylko na rynku wtórnym (ale za to rewelacyjne i świetnie sie skalujące - Starcraft (2-6 graczy) i Runewars (2-4 graczy) - wkrótce będzie nowe wydanie tej drugiej).

Jeśli nie odstraszają Cię klimaty wargamerskie to na 3 i 4 osoby fajnie chodzi Orzeł i gwiazda. Warto też spojrzeć na klasykę area control czyli El Grande (niezłe skalowanie 3-5 oraz na Imperial 2030 (dobre skalowanie 3-6). Znacznie lżejsze, choć dająca mnóstwo funu jest Ankh Morpork (2-4 graczy)na podstawie książek Pratchetta.

Z nowszych pozycji są nieźle się sprawujący Heroesi (2-4 graczy). No i zgarniający świetne opinie Sigismundus Augustus (3-5 graczy).

Ale chyba i tak najbardziej optymalnym wyborem (i cenowo i jakościowo) bedzie Chaos w Starym Świecie - jedyny minus: do zagrania niemal wyłącznie w składzie 4 osobowym (lub 5 osobowym z dodatkiem). W mniejszym gra sporo traci.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8788
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2373 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: Curiosity »

Mall of Horror // City of Horror

Uwaga, granie w te gry może skutkować długotrwałym fochem :lol:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: rzaba »

Curiosity pisze:Mall of Horror // City of Horror

Uwaga, granie w te gry może skutkować długotrwałym fochem :lol:
interakcji sporo ale to gra bardziej lekka niż cięzka

Eufrat i Tygrys może? Ale to tylko dla max. 4 graczy
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: bart8111 »

Imperial, Struggle of Empires. Jeśli wystarczyłoby do 4 osób to jeszcze można by dorzucić obie Cywilizacje - Sida Meiera i TtA. Z prostszych Nexus Ops (też do 4).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: Pierzasty »

Cykla... a, przepraszam.

To Innovation, tyle że bez dodatku chodzi do 4 graczy. A z dodatkiem się nie zaczyna.

VVV: HA, fakt, nie doczytałem :)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2013, 14:28 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: schizofretka »

Z propozycji które tutaj padną możecie od razu wyrzucić Innowacje - moja lepsza połówka je ma (pewnie kiedyś kupie własny egzemplarz...)
Na 5 osób do głowy mi przychodzi Chaos w Starym Świecie z dodatkiem, z tym że to już 'trochę' drożej i na 3 kiepsko chodzi.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: jerrymagu »

Vanuatu - mam tu na myśli mechanizm obstawiania akcji. Mnóstwo interakcji. Wyśmienita pozycja
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: Tolis »

Chaos w starym swiecie na 3-4 osoby, z dodatkiem chodzi na 5 osob, dodatek to podmaina wszystkich kart z podstawki, co bardzo odswieza gre.
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: Einar »

Jakiś miesiąc temu prosiłem tutaj o poradę dotyczącą kupna gry (mniej więcej podobne kryteria jak Twoje), polecono mi Chaos w Starym Świecie.

Mogę podziękować za porady, był to z całą pewnością bardzo dobry zakup. Chaos świetnie sprawuje się własnie na czterech graczy, a z dodatkiem na pięciu (nie polecam natomiast grać w trzy osoby).

Negatywnej interakcji jest mnóstwo, dużego doświadczenia nie mam w planszówkach (w sensie porównania z innymi grami) ale myśleć trzeba sporo i przez cały czas być czujnym (pilnować poczynań innych graczy). Po rozegraniu pierwszych 3-4 partii mieścimy się spokojnie z czasem rozgrywki w dwóch godzinach.

Cenowo sam Chaos da się nabyć za około 150-160 pln. Warto dokupić dodatek (Rogaty Szczur) bo całkowicie zmienia rozgrywkę, za 70 pln dostajesz praktycznie nową grę. Z tymże zalecam najpierw pograć kilka/kilkanaście razy w podstawkę, a później dopiero odpalić Szczura.
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: budzo »

Potwierdzam.

Chaos w starym świecie jest super. Jedyny minus, że dla 4-5 graczy bo we 3 jest jednak lipa. Ja sam posiadam i bardzo żałuję, że nie mam zbyt wielu okazji by zagrać, ponieważ gra wymaga jednak specyficznego typu odbiorcy i określonej liczby osób.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: Assaultmarine »

Heh, czytając tytuł postu pomyślałem czemu ktoś tak dziwnie zakłada temat dotyczący Chaos in the Old World?

Podpisuje się rękami i nogami pod odpowiedziami, które wymieniają Chaos
dejson
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: dejson »

Ok, skoro tak wszyscy mi to polecają to zdecyduje się na chaos. Tylko z powodu niespodziewanych wydatków muszę go niestety odłożyć na nieco później (zepsuty komputery to dla studenta informatyki problem nie do obejścia). Poza tym Imperial 2030 poleciał na wishliste. Dzięki za wszystkie pomysły ;)
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: yanoo »

Gra o Tron. Przy 3 os. (min) gra się tak sobie, przy 4 jest już fajnie, a przy 5-6 (max) można się zagrywać do upadłego. Negatywnej interakcji od groma - podbijasz, układasz się z kimś (wspólny wróg, wsparcie wojskowe), a potem wbijasz nóż w plecy :)
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: maciejo »

Wszystkie propozycje powyżej to i tak tylko substytuty (może poza Starcraftem 8) ) gry,która spełni wszystkie twoje wymagania czyli Szoguna.
Polecam :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: 3,4,5 osób, średnio-ciężka, dużo negatywnej interakcji

Post autor: DarkSide »

W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ