[Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Halfling
Posty: 64
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

Post autor: Halfling »

Mam wspaniałą informację. Otóż w tym tygodniu, w sobotę 24 lutego o 16:00 odbędą się kolejne Grampliny.

Nowe miejsce to klub Rio Bravo (Wojska Polskiego 39a, za McDonaldem).

Jest na pewno milej, nieco jaśniej, nie śmierdzi tak mocno fajkami i piwo mają tańsze niż w Longu :D .

Zapraszam wszystkich chętnych

Pozdrawiam
Borys
Ostatnio zmieniony 20 lut 2007, 19:11 przez Halfling, łącznie zmieniany 5 razy.
Jak żeś mniejszy, musisz być cwańszy!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Aż miło patrzeć jak pojawiają się nowe posty w tym dziale, ze spotkaniami w nowych miastach.

Powodzenia Szczecinie :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Wow, rewelacja! Powodzenia!
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Myślę, że dołaczą niebawem inni Szczecinianie - Yacek, Mirras, Grohmann, Puzio, a może i KG Grau. Sam chętnie obejrzę to miejsce. Wiem, że będę u Was na początku października.

Pozdrawiam i powodzenia.
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

ja tam bym na Puzia specjalnie nie liczyl. najprawdopodobniej w sobote chlopak bedzie sie uczyl (podobno jest jednym z lepszych studentow na uczelni), albo bedzie malowal jakis plot (tym razem u sasiada, bo niedawno u siebie to robil), calkiem mozliwe tez, ze po prostu zapomni :twisted: :twisted: :twisted:
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Kurde, ale bym sobie przyjechał.

Ale to trochę za późno, jak dla mnie. Mam na myśli, że w miarę wczesny bus do Kamienia odjeżdza o 18 z hakiem, czyli koło 20 jestem w domu. Na busa o 21 z pewnością nie pozwolą mi czekać rodzice, w takim wypadku musiałbym wpaść na niecałe 3 godziny.

Kurka, ale bym sobie z Borysem pograł w Fallinga(tak, tak!, pamiętam SDF!).

Możliwe jednak, że będąc z jakiejś innej okazji będę w Szczecinie, to może coś przywiozę(mogę: Osadnicy, Jenga, Falling, Zombiaki, Wiochmen, Cytadela, War of the Ring, Warcraft, Neuroshima, Abalone, Labirynt).

BTW. Gdzie jest Ekskalibur? Mam gdzieś ulotkę, ale na 99% jej już nie znajdę(ech, przydałoby się posprzątać ;)). I poproszę tak łopatologicznie, bo nie znam dobrze Szczecina, właściwie w ogóle nie znam :P.
Awatar użytkownika
Halfling
Posty: 64
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Halfling »

Grampliny będą się odbywać regularnie co dwa tygodnie (czasami co tydzień, ustalimy to dokładnie na pierwszym spotkaniu).

Co do Ekskalibura to już wyjaśniam. Znajduje się on na ul.Wielkopolskiej 24. Zapraszam też na stronę główną sklepu gdzie znajdziesz mapkę.

http://www.sklepekskalibur.prv.pl/informacja.html

Pozdrawiam
Borys
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Czy jest szansa, żeby chociaż parę osób przyszło wcześniej?

Mogę przyjechać ok. 14, odjazd 19:20 z PKS'u(daleko to w ogóle od Ekskalibura :D?).

Na początek mogę zbringować Osadników albo Wara.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Halfling pisze:Grampliny będą się odbywać regularnie co dwa tygodnie (czasami co tydzień, ustalimy to dokładnie na pierwszym spotkaniu).

Co do Ekskalibura to już wyjaśniam. Znajduje się on na ul.Wielkopolskiej 24. Zapraszam też na stronę główną sklepu gdzie znajdziesz mapkę.

http://www.sklepekskalibur.prv.pl/informacja.html

Pozdrawiam
Borys
Czy jest szansa aby wpaść na spotkanie jakoś między 5 a 7 października?
Będę przez 4 dni w Szczcinie i chciałbym obejrzeć jak urządziłeś to miejsce. No i oczywiście pograć.
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Post autor: Paweł Puzio »

miras23 pisze:ja tam bym na Puzia specjalnie nie liczyl. najprawdopodobniej w sobote chlopak bedzie sie uczyl (podobno jest jednym z lepszych studentow na uczelni), albo bedzie malowal jakis plot (tym razem u sasiada, bo niedawno u siebie to robil), calkiem mozliwe tez, ze po prostu zapomni :twisted: :twisted: :twisted:

Hahahaha dobre Mirek, dobre :-) Postaram sie przyjsc, tylko ze nie wiem o ktorej skoncze prace, ale postaram sie byc jak najwczsniej.
Awatar użytkownika
Halfling
Posty: 64
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Halfling »

To tak.

Wcześniej przed Gramplinami będzie turniej Neuroshimy HEX. Zaczyna się on o 11:00, a gdy tylko się skończy to zaczynamy grać w inne planszówki.

Ekskalibur jest dość daleko od PKSu. Musisz jechać tramwajem nr 3, wysiąść na placu Rodła, a z tamtąd przesiąść się i jechać już czymkolwiek co jedzie na plac Sprzymierzoonych (11, 12, 5, 4, 1).

Co do spotkania między 5, a 7 października to jeszcze nic, nie jest pewne. Mnie osobiście nie będzie, ale nie widzę problemu by Miras czy ktoś inny, kto dobrze zna się na planszówkach przyszedł i pograł z innymi.

Pozdrawiam
Borys
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

O kurczę, nie wybaczyłbym chyba, gdybyś tego nie powiedział. To jest turniej otwarty, tak?

Heh, mam NS HEX z Ekskalibura :P.

W takim razie o 11 jestem pod Ekskaliburem, co w takim razie mam przywieźć? Gry wypisałem wcześniej, nie wiem, kto co przyniesie, ale ja pograłbym w GoT'a, bo ciekawi mnie ta gra, a nie grałem. Albo SoC, coś tego pokroju.

Za tydzień w sobotę też pewnie bym mógł przyjechać, przynajmniej się postaram. Ale to umówimy się w następnym tygodniu, ok, Pędrak?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Halfling
Posty: 64
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Halfling »

Tak turniej jest otwarty i prowadzi go Revadell (Artur), ten sam, który prowadził NS HEX na I Dniu Fantastyki.

Game of Thrones ktos przyniesie (jakaś dziewczyna bodajże). Shadow over Camelot będę miał ja.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś przyniósł dodatki do Trona, gdyz na forum SBFu ludzie chcą abym to ja je przyniósł, a ja takowych nie posiadam.

Pozdrawiam
Borys
Jak żeś mniejszy, musisz być cwańszy!
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Czyli co ja mam przynieść :)?

Oczywiście, mogę przywieźć cokolwiek, ale wolałbym nie tachać np. osadników, jeżeli nawet nie pogramy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Halfling
Posty: 64
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Halfling »

Osadników przyniosę ja, także nie musisz się o to martwić. Będzie pełno gier także jest z czego wybierać. Oprócz moich gierek, inni ludzie także poprzynoszą swoje zabawki. Słyszałem, że będzie nawet Magia i Miecz.

Przynieś co chcesz.

Borys
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Halfling pisze:Słyszałem, że będzie nawet Magia i Miecz.
Ooo. To ja może wezmę mniejsze ;). Falling, cytadela.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Dragonnec pisze:Ale to umówimy się w następnym tygodniu, ok, Pędrak?
Oki, bardzo chętnie umówię się na granie w sobotę.
Awatar użytkownika
Grohmann
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2004, 15:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Grohmann »

Wpadnę na pewno. Jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądać :)

A małe pytanie, do której sklep będzie otwarty ? :twisted:
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Chyba jak zawsze - do 19.

I tak w ogóle, jak tam z miejscem? Możliwe(50%), że przywiozę ze 2-3 osoby. Tym samym może być w sklepie trochę tłoczono, jak pół Szczecina się zleci ;).
Awatar użytkownika
Grohmann
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2004, 15:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Grohmann »

Oj to trochę krótko. Szczególnie, że planowałem przyjść koło 16.

Ale najwyżej zabarykadujemy się i nikt nie wyjdzie ;)
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Ja dodatkowo wydrukuję parę arkuszy Decathlonu Reinera i Ja_n'a :).

Kto ma 8 identycznych kości(bo ja nie:P), przynieść.
Awatar użytkownika
Halfling
Posty: 64
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Halfling »

Oto relacja z pierwszego spotkania z planszówkami w Szczecinie.

Zaczęło sie luźno. Siedliśmy z Dragoncem do Abalona i rozegraliśmy dwie partie po czym stwierdziłem, że mam dość tej gry. W tym samym czasie inni ludzie juz ostro cięli w Jengę. Było oczywiście mnóstwo wstrzymywanych oddechów, śmiechów i odgłosu spadających klocków.

Nastepnie przyszli kolejni ludzie i zaczęła sie gra w wszystko. Bohnanza na 7 osób to przednia zabawa, szczególnie jak potrafisz wcisnąć człowiekowi Vaksy za bezcenne Garden Bean :P . W tym samym czasie inni ludzie grali w Neuroshimę HEX, Jengę, Cytadelę i Jungle Speeda. W pewnym momencie grania w Bohnanzę zorientowałem się, że nie ma miejsca. Poprostu przyszło tylu ludzi, że nie sposób zająć się wszystkimi i pokazać dla każdego grę.

Potem ktoś wziął Osadników, w międzyczasie znowu zagrało się w Bohnanzę, inni grali w Abalona, HEXa, Jungle Speeda i Jengę. Działo się sporo.

Nastepnie przyszedł czas na długo oczekiwane, parę partyjek w SPADAMY!. Coś z 7 czy 8 osób grało naraz. Ja rozdawałem i jak się okazało, rozdwanie w SPADAMY! to nie jest wcale taka prosta sprawa. Jak zwykle ta mała i niepozorna gra wywołała mnóstwo niesamowitych sytuacji i okrzyków o oszustwie czy kolejnej glebie. Było super. SPADAMY! jak zwykle okazało się grą w "dechę" (albo raczej w glebę :P ).

Następnie Marek rozpakował Obcego. Taka stara gra na podstawie filmy o tym samym tytule. Z tego co słyszałem ludzie bawili sie super, choć ja niezbyt lubie takie gry w stylu Rounbounda czy Drakona i dlatego po pewnym czasie odszedłem od stołu i zająłem się Bohnanzą i Jungle Speedem.

Podsumowując spotkanie udało się świetnie. Przyszło tylu ludzi, że w pewnym, szczytowym momencie Gramplinów zabrakło miejsca.

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na odzew. Oby kolejne spotkania odbywały się w równie licznym gronie. Osobiście bawiłem się świetnie i sądzę, że kolejne Grampliny będą równie udane.

Jeszcze raz dziękuję za liczne przybycie.

Pozdrawiam
Borys
Jak żeś mniejszy, musisz być cwańszy!
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Halfling pisze:Siedliśmy z Dragoncem do Abalona i rozegraliśmy dwie partie po czym stwierdziłem, że mam dość tej gry.
To było za przegraną w Hexa :p.
Halfling pisze:Bohnanza na 7 osób to przednia zabawa, szczególnie jak potrafisz wcisnąć człowiekowi Vaksy za bezcenne Garden Bean :P .
Tia. I nikt mnie nie słuchał, jak krzyczałem, że Borys wykorzystuje niewiedzę początkujących graczy. A takie kity wciskał ;).
Halfling pisze:Następnie Marek rozpakował Obcego. Taka stara gra na podstawie filmy o tym samym tytule. Z tego co słyszałem ludzie bawili sie super, choć ja niezbyt lubie takie gry w stylu Rounbounda czy Drakona
Mi tam się podobało, chociaż byłoby fajniej, gdyby nie otoczył mnie legion obcych na samym początku, kończąc moje wyczyny ;).

A ogólnie było wesoło.

Pozdrawiam i dziękuję!

PS. Kto to w końcu tam z fleszem biegał?
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Wow. Na pierwsze spotkanie takie tłumy? Widać bardzo Wam brakowało czegoś takiego w Szczecinie. Gratuluję.
ODPOWIEDZ