Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Tothamon »

Ciekawe, czy odprowadził podatek od wzbogacenia z tych 200 gier. Podobno skarbówka szuka w sieci blogerów, którzy "otrzymali" coś w zamian za pozytywne zrecenzowanie ich produktu i rości sobie prawo do ich opodatkowania z tytułu "darowizny". Osobiście uważam, że takie poczynania fiskusa są delikatnie mówiąc niezdrowe. Przypomina mi się historia z piekarzem, którego fiskus zniszczył tylko dlatego, że chleb, którego już nikt od niego kupić nie chciał - rozdawał na koniec dnia bezdomnym.
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: KubaP »

Czy Wy tak na serio?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Bea »

Swoją drogą, czy nie dziwi was fakt ile ludzi jest w stanie napisać publicznie nieprawdę (bo czy oni faktycznie wierzą, że Wookie jest najlepszy?) i pozwalają sobą tak manipulować, a wszystko po to, żeby dostać coś za darmo? To nie najlepiej świadczy o naszym społeczeństwie. Jesteśmy strasznie przekupni. :roll:
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: polaquinha »

Bea pisze:Swoją drogą, czy nie dziwi was fakt ile ludzi jest w stanie napisać publicznie nieprawdę (bo czy oni faktycznie wierzą, że Wookie jest najlepszy?) i pozwalają sobą tak manipulować, a wszystko po to, żeby dostać coś za darmo? To nie najlepiej świadczy o naszym społeczeństwie. Jesteśmy strasznie przekupni. :roll:
Dziwi, bardzo dziwi.
Takie eksperymenty społeczne są ciekawe ale jednoczesnie mocno przygnębiające.
Żądza posiadania?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: BartP »

Moja polonistka nazywała to "ciemna masa karmelkowa". Niewiarygodne, dorośli ludzie, pomyślałby człowiek...
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: espresso »

Ludzie najpierw klikają, a dopiero później myślą. A sam "żart" Wookiego IMO słaby. Chwilowego wzrostu aktywności na profilu został osiągnięty, ale jednak negatywne wrażenie zawiedzionych fanów pozostanie...
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: janekbossko »

a mnie się żart podoba...

podobny juz krąży po fb, cos w stylu "dostałem od Szczecińskiej masarni 200 parówek bez folii, polub moja stronę, udostępnij itd... każdy z 200 szczęśliwców otrzyma wyżej wymieniona parówkę"

ludzie są naiwni i głupi zarazem, krew mnie jasna zalewa że niektórzy moi znajomi własnie coś takiego udostępniają u siebie na profilu. Drażni mnie to prawie tak bardzo jak używanie w mowie "wziąść", "włanczam" i "bynajmniej" jako potwierdzenie/przynajmniej itd
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: MichalStajszczak »

Bea pisze:Swoją drogą, czy nie dziwi was fakt ile ludzi jest w stanie napisać publicznie nieprawdę (bo czy oni faktycznie wierzą, że Wookie jest najlepszy?) i pozwalają sobą tak manipulować, a wszystko po to, żeby dostać coś za darmo?
Nie dziwi. Jest to taki sam mechanizm, jak w demokratycznych wyborach
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Bea »

MichalStajszczak pisze:
Bea pisze:Swoją drogą, czy nie dziwi was fakt ile ludzi jest w stanie napisać publicznie nieprawdę (bo czy oni faktycznie wierzą, że Wookie jest najlepszy?) i pozwalają sobą tak manipulować, a wszystko po to, żeby dostać coś za darmo?
Nie dziwi. Jest to taki sam mechanizm, jak w demokratycznych wyborach
To może powinnam zapytać: Czy was nie przeraża...?
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: konev »

Nataniel pisze:
Andy pisze:Co to jest Facebook?
To taka strona do której modnie jest się przyznać, że się nie zna i nie używa.
Ale pod tym względem prym jeszcze wiedzie telewizor :). Typowa scenka:
"Ostatnio w telew... - Ja nie mam telewizora!" ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: szmajchel »

konev pisze:
Nataniel pisze:
Andy pisze:Co to jest Facebook?
To taka strona do której modnie jest się przyznać, że się nie zna i nie używa.
Ale pod tym względem prym jeszcze wiedzie telewizor :). Typowa scenka:
"Ostatnio w telew... - Ja nie mam telewizora!" ;).
Nie wiem co Cię dziwi, bo ja np nie posiadam w ogóle odbiornika tv... A prowadząca na pewnym szkoleniu, jak dowiedziała się, że aż 4 osoby (w tym ja) nie mają fejsa to powiedziała (z autentycznym wyrazem zdumienia na twarzy) - "Panowie, Wy nie istniejecie w takim razie!". Także nie ma co oceniać wszystkich swoją miarą. I nie uważam, że to jest jakaś moda (?), po prostu nie widzę sensu posiadania ww. rzeczy
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 11:24 przez szmajchel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: garg »

konev pisze:
Nataniel pisze:
Andy pisze:Co to jest Facebook?
To taka strona do której modnie jest się przyznać, że się nie zna i nie używa.
Ale pod tym względem prym jeszcze wiedzie telewizor :). Typowa scenka:
"Ostatnio w telew... - Ja nie mam telewizora!" ;).
Też nie mam telewizora, ale trochę z wyboru, a trochę z przymusu - nie mam podłączonej anteny ani kabla od kablówki :lol: .

Konta na Facebooku też nie mam, ale nie wiem, czy teraz to już nie pojechałem po bandzie :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Andy »

Nataniel pisze:
Andy pisze:Co to jest Facebook?
To taka strona do której modnie jest się przyznać, że się nie zna i nie używa.
A ja myślałem, że to taka strona, którą modnie jest znać, używać i narzekać ile to z nią jest kłopotów.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Aduanath »

To, że tak dużo osób dało się zmanipulować jest przerażające. Pytanie tylko, czy wszystkie osoby, które kliknęły, napisały komentarz itp dały się zmanipulować, czy w ramach "zabawy", ze świadomością tego, że to żart, postanowiły kliknąć ot, tak, dla żartu? ;) Jakby nie było, spośród osób, które znam, które grają w planszówki, większość ma dość specyficzne poczucie humoru, a że to (jakby nie było) TYLKO face, którego większość osób nie traktuje na poważnie...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Shubgami »

Andy pisze:
Nataniel pisze:
Andy pisze:Co to jest Facebook?
To taka strona do której modnie jest się przyznać, że się nie zna i nie używa.
A ja myślałem, że to taka strona, którą modnie jest znać, używać i narzekać ile to z nią jest kłopotów.
skoro wiesz, to po co pytasz? ;>
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Bea »

Shubgami pisze: skoro wiesz, to po co pytasz? ;>
Bo modnie jest zapytać ;)
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Senthe »

KubaP pisze:
Senthe pisze:...to świadczy o mistrzowskim czuciu Web 2.0...
...świadczy o mistrzowskim czuciu Web 2.0...
...mistrzowskim czuciu Web 2.0...

Obrazek
Chętnie CI wyjaśnię, wtf you just read, i oznaczam kartkę w kalendarzu, Senthe po raz pierwszy przyznała się otwarcie do ignorancji!
Jeśli człowiek się do czegoś przyznaje, to co najwyżej do niewiedzy. Ignorancję zaś okazuje się nieumyślnie.
Pomijam drobny fakt, że znaczeniem użytego wyżej mema bynajmniej nie jest "ojej nie ogarniam to za trudne głupia ja", co jak się wydaje z niego wywnioskowałeś.

Piszesz jakieś potworne herezje.
Jeśli tak, to świadczy o mistrzowskim czuciu Web 2.0 i czapki z głów dla Wookiego. Oby wszyscy polscy e-marketerzy tak umieli.
OMG WTF, Boże, widzisz i nie grzmisz!

Jeśli Wookie robi coś takiego dla lajków, to świadczy o daleko posuniętej głupocie, a nie jakimkolwiek mistrzowskim wyczuciu czegokolwiek, a już na pewno nie jest zachowaniem godnym naśladowania. Takie debilne akcje na Facebooku idą w dziesiątki, nie są więc niczym oryginalnym. Twoja opinia mnie po prostu rozbroiła. Masz Ty konto na Facebooku w ogóle, używasz go czasem, czy tak tylko sobie piszesz na zasadzie "nie znam się, to się wypowiem"?

Jeśli zaś Wookie robi coś takiego dla żartu, to IMHO jest to całkiem zabawny żart, ale niestety mocno ryzykowny, bo może doprowadzić do a) bana dla strony b) wkurzenia sporej ilości fanów. A kogo jak kogo, ale fanów się nie wkurza.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: konev »

konev pisze: Ale pod tym względem prym jeszcze wiedzie telewizor :). Typowa scenka:
"Ostatnio w telew... - Ja nie mam telewizora!" ;).
[quote="szmajchel]Nie wiem co Cię dziwi, bo ja np nie posiadam w ogóle odbiornika tv...r[/quote] Tak jak w komentarzu Nataniela tak i moim nie chodzi o posiadanie/nie posiadanie telewizora/facebooka tylko o potrzebę manifestowania tego :). Niedługo bedą organizowane marsze w tym celu ;).
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 13:16 przez konev, łącznie zmieniany 2 razy.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Kolejarz »

Pomysł na żart całkiem dobry. Wpisuje się w trend parodii konkursów, a przy okazji jakoś promuje planszówki. Niestety, żart nie wyszedł. Spójrzmy na nagrody w innych "konkursach" - zazwyczaj są to przedmioty bezwartościowe lub przeciwnie, bardzo drogie. Gry planszowe nie pasują do żadnej z tych kategorii. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z kontekstem to faktycznie może się nabrać. Rozdawanie planszówek nie brzmi tak zupełnie niewarygodnie. Nie wiem, co powinno być "nagrodą" u Wookiego, ale mogło wyjść zabawniej.

Z drugiej strony wypowiedź głównego zainteresowanego w tym temacie jest dość tajemnicza. Może rozda gry? Nie zdziwiłbym się tak bardzo. I to dopiero byłaby promocja hobby, przy dobrych wiatrach udałoby się to nagłośnić. W ogóle to niezła strategia marketingowa, jeśli wśród tylu naciągaczy i prześmiewców znalazłby się jeden uczciwy, który zrobił prawdziwy konkurs w popularnej konwencji.
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Shubgami »

Zaskoczona jestem, że aż takie emocje to wzbudziło. Co prawda, jestem teraz ciekawa, jak z tego wybrnie i czy ta akcja będzie miała ciąg dalszy, ale sam post Wookiego na Facebooku skwitowałam krótkim: LOL.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Andy »

Shubgami pisze:
Andy pisze:A ja myślałem, że to taka strona, którą modnie jest znać, używać i narzekać ile to z nią jest kłopotów.
skoro wiesz, to po co pytasz? ;>
Bo mogę się mylić, a zawsze lepiej spytać tych co wiedzą lepiej. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Bea »

Kolejarz pisze:
Z drugiej strony wypowiedź głównego zainteresowanego w tym temacie jest dość tajemnicza.
A co konkretnie napisał, bo nie mogę tego znaleźć?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Kolejarz »

Wookie pisze:A skąd wiecie, że jednak gier nie rozdam? :)

Czekajcie na kolejne informacje... ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: KubaP »

Senthe pisze:
KubaP pisze:
Senthe pisze:...to świadczy o mistrzowskim czuciu Web 2.0...
...świadczy o mistrzowskim czuciu Web 2.0...
...mistrzowskim czuciu Web 2.0...

Obrazek
Chętnie CI wyjaśnię, wtf you just read, i oznaczam kartkę w kalendarzu, Senthe po raz pierwszy przyznała się otwarcie do ignorancji!
Jeśli człowiek się do czegoś przyznaje, to co najwyżej do niewiedzy. Ignorancję zaś okazuje się nieumyślnie.
Pomijam drobny fakt, że znaczeniem użytego wyżej mema bynajmniej nie jest "ojej nie ogarniam to za trudne głupia ja", co jak się wydaje z niego wywnioskowałeś.

Piszesz jakieś potworne herezje.
Jeśli tak, to świadczy o mistrzowskim czuciu Web 2.0 i czapki z głów dla Wookiego. Oby wszyscy polscy e-marketerzy tak umieli.
OMG WTF, Boże, widzisz i nie grzmisz!

Jeśli Wookie robi coś takiego dla lajków, to świadczy o daleko posuniętej głupocie, a nie jakimkolwiek mistrzowskim wyczuciu czegokolwiek, a już na pewno nie jest zachowaniem godnym naśladowania. Takie debilne akcje na Facebooku idą w dziesiątki, nie są więc niczym oryginalnym. Twoja opinia mnie po prostu rozbroiła. Masz Ty konto na Facebooku w ogóle, używasz go czasem, czy tak tylko sobie piszesz na zasadzie "nie znam się, to się wypowiem"?

Jeśli zaś Wookie robi coś takiego dla żartu, to IMHO jest to całkiem zabawny żart, ale niestety mocno ryzykowny, bo może doprowadzić do a) bana dla strony b) wkurzenia sporej ilości fanów. A kogo jak kogo, ale fanów się nie wkurza.
No, nareszcie merytoryka, a nie Twój typowy trolling. Ad rem:

a) Cytujesz wybiórczo. Moja wypowiedź była zamieszczona razem z cytatem "Czyli co, miał być żart, wyszło jak wyszło i teraz trzeba będzie coś rozdać ?"
b) Podtrzymuję swoje zdanie. Siłą obrotnego e-marketera jest jego elastyczność. Nie siedze w głowie Wookiego i nie wiem, z jakich przyczyn zrobił swoją akcję. Przypuszcza, ze tylko dla żartu, nie dla lajków i pewno sam się zdziwił. TAK CZY SIAK, jeśli AUTENTYCZNIE rozda 200 gier, niech to nawet będą zasmarkane Zombiaki, to będzie to świadczyło o bardzo dobrej intuicji i umiejętności poruszania się w świecie trudnej komunikacji portali społecznościowych i z niewinnego żartu/straszliwej wpadki wyjdzie mu wspaniała i w sumie tania akcja przywiązująca masę konsumentów jego contentu na długo.
ODPOWIEDZ