Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: MichalStajszczak »

Wpis wczorajszy na facebooku:
Wookie pisze:Otrzymałem 200 gier, które z powodu braku ofoliowania nie mogą zostać sprzedane.
Z tego powodu wylosuję 200 osób, które udostępnią ten status i polubią moją stronę. Dodaj komentarz "Wookie jest najlepszy!"
Powodzenia!
Wpis dzisiejszy:
Wookie pisze:Żart, który wczoraj zamieściłem profilu "Gry planszowe u Wookiego" przerósł moje oczekiwania.
Mówię "żart" bo oczywiście 200 osób wylosować mogę, ale nie będę rozsyłał moich gier (bo niczego takiego nie obiecywałem) ;)
Żart miał być parodią konkursów, które pojawiają się na FB masowo i które ludzie biorą na poważnie.
Nie wiem ile z osób, które po wczorajszym wpisie polubiły stronę Wookiego, zrobiło to dlatego, że "przeczytały" informację, której w tym wpisie nie było: "Wylosowane osoby otrzymają te niezafoliowane gry". Oczywiście skoro tej informacji we wpisie nie było (a była tylko "przypadkowa" zbieżność liczb), w sensie prawnym Wookie nic nie ryzykował. Podobnie jak nie ryzykowali ci, którzy w podobnych "konkursach" pisali o czołgach czy "nieotynkowanych domach". Ale w odróżnieniu od tamtych akcji, akcja Wookiego ma nieoczekiwanie pomyślny (dla części wkręconych uczestników) finał. Bo oto z odsieczą rusza Granna i Wookie może rozdać wprawdzie nie 200, tylko 50 gier i do tego nie wystarczy polubienie Wookiego, ale także Granny.

Senthe rozsądnie wyjaśniła ten manewr, ale nie każdego przekonała.
Curiosity pisze:Właśnie stwierdziłaś, że duże wydawnictwo musi się podczepiać pod akcję blogera, bo samo nie jest w stanie wymyślić i poprowadzić własnej.
O ile Wookie mógł obie na taki żart pozwolić, to Granna nie mogła. Choć dla niektórych Wookie jest takim autorytetem, że tego robić nie powinien, o czym świadczy ten komentarz:
UncleLion pisze:Co by nie mówić sposób promocji dość niesmaczny. Nie wiem czy można oskarżać ludzi o bezmyślność i głupotę kiedy udostępniają i lajkują post osoby, która jest znana w świecie planszówkowym. Szczególnie gdy jest ona na etapie nie tylko recenzowania ale także wydawania własnych gier. Co za tym idzie robienie bawienie się kosztem społeczności której zaufanie się zdobyło uważam za zachowanie nie fair. Szkoda, bo zamiast zyskać, autor straci w oczach wielu osób (tak przynajmniej przypuszczam).
Rozumiem ten pogląd. Osoba, która została w ten sposób oszukana (oczywiście nie w sensie prawnym ale we własnym odczuciu) może się do autora takiego dowcipu zrazić. Oczywiście, jak już zresztą wcześniej napisał Nataniel, ci co Wookiego znają, a przynajmniej widzieli, w jakiej konwencji są robione jego wideorecenzje, zapewne od razu domyślili się, że to jest żart. O ile jednak Wookie może sobie na taki żart pozwolić, to taka firma jak Granna z pewnością nie. Ale z efektów żartu może skorzystać i to zrobiła.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Wookie »

Hej,

Wczorajszy wpis ze zdjęciem mojej kolekcji gier był zwykłym ŻARTEM.
Jeśli ktoś przeczytał moją notkę dokładnie to wie, że nie był to żaden konkurs, czy próba oszustwa. Chciałem po prostu (w oczywisty sposób) sparodiować idiotyczne akcje na FB, na które ludzie niestety dają się nabrać.

Przybyło mi 1100 fanów na FB od wczoraj, co zupełnie nie było moim celem.
Mam się teraz wstydzić tego, że ludzie dali się nabrać, albo postanowili polubić kanał bo spodobał im się dowcip ?


Trochę więcej luzu sugeruję ;)
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: hrachubi »

Ja liczę że tym żartem Wookie mógł przyciągnąć nowych graczy - wpis udostępniono 1400 razy - mógł dotrzeć do 10 000 osób. Na pewno znalazło się kilka zielonych osób co tam zajrzało i obejrzało jakieś video. Część się może obrazi i będzie dalej grała, ale też może pojawią się nowe osoby, rynek się powiększy, gry stanieją, a wydawcy będą wydawać dodatki do gier po Polsku bo na większym rynku więcej sprzedadzą. Piękna wizja prawda?

ja też bez namysłu udostępniłem. Czy był to spisek z wydawcą, czy żart, czy zaplanowana promocja nie wnikam, "nie obrażam się", - gdyby nie Wookie, na mojej półce stałoby tylko K2 i dodatek, rodzina by dostała jakieś książki na święta, a Eurobiznes dalej byłby najbardziej zaawansowaną grą planszową w jaką grali.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: UncleLion »

Wookie: nie każdy śledzi wszystkie wiadomości (jak już wspomniano nie każdy ma TV:) ). O wydarzeniu związanym z iphonami itp dowiedziałem się przed chwilą. Jedyny plus Twojego "żartu" to fakt, że teraz wiem o takich zdarzeniach.

Jeżeli to ma być forma propagowania planszówek, to przyznam, że nie wiem czy warto wyznawać zasadę "cel uświęca środki". Może wyjdę teraz na tetryka, ale Wookie nie jesteś już tylko recenzentem. Rozpoczynając przygodę z tworzeniem gier, stałeś się osobą publiczną pełną gębą. I jeżeli (jak wiesz) cenie w takich wypadkach, gdy ktoś nie boi się wyrażać swoich przekonań (choćby religijnych), tak w przypadku gdy efektem jest ośmieszenie osób, które obdarzają Ciebie społecznym zaufaniem, jest praktyką, której nie da się wytłumaczyć stwierdzeniem "więcej luzu". A efekt ośmieszenia został osiągnięty - choćby w postach na tym forum, gdzie określono ponad tysiąc osób naiwnymi i głupimi...
Ale może patrze starymi kategoriami na świat....
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: donmakaron »

A dlaczego tyle ludzi "nabrało" się na ten "żart"? Bo był podobny do normalnych konkursów, które funkcjonują w świecie planszówkowym w internecie. Rzadko zdarza się, że za polubienie stronki na fb dostajesz czołg czy parówkę, często zdarza się, że dostajesz książkę czy właśnie grę. Dlatego prowadzący takie strony powinni bardzo uważać na robienie sobie takich żartów.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Wookie »

UncleLion pisze: A efekt ośmieszenia został osiągnięty - choćby w postach na tym forum, gdzie określono ponad tysiąc osób naiwnymi i głupimi...
Nie kojarzę, żebym gdzieś tak nazywał osoby biorące udział w akcji, którą zapoczątkowałem.

Następnym razem będę uważał, żeby poprzez moje wpisy (żartobliwe czy nie) nikogo nie obrażać.

Pozdrawiam i idę do kina ;)
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: UncleLion »

Wookie pisze:
UncleLion pisze: A efekt ośmieszenia został osiągnięty - choćby w postach na tym forum, gdzie określono ponad tysiąc osób naiwnymi i głupimi...
Nie kojarzę, żebym gdzieś tak nazywał osoby biorące udział w akcji, którą zapoczątkowałem.

Następnym razem będę uważał, żeby poprzez moje wpisy (żartobliwe czy nie) nikogo nie obrażać.

Pozdrawiam i idę do kina ;)
druga strona wątku:
janekbossko pisze:a mnie się żart podoba...

podobny juz krąży po fb, cos w stylu "dostałem od Szczecińskiej masarni 200 parówek bez folii, polub moja stronę, udostępnij itd... każdy z 200 szczęśliwców otrzyma wyżej wymieniona parówkę"

ludzie są naiwni i głupi zarazem, krew mnie jasna zalewa że niektórzy moi znajomi własnie coś takiego udostępniają u siebie na profilu. Drażni mnie to prawie tak bardzo jak używanie w mowie "wziąść", "włanczam" i "bynajmniej" jako potwierdzenie/przynajmniej itd
kończę swoje wywody. Swoją opinie wyraziłem. Może to też jakiś sposób na promocję - nieważne jak mówią, ważne że mówią... I faktycznie nawet osoby, które na co dzień nie interesują się sceną planszówkową komentują to zdarzenie. I podobnie jak tutaj, jedni śmiejąc się, inni zastanawiając co autor chciał osiągnąć.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Bea »

Wookie pisze: Przybyło mi 1100 fanów na FB od wczoraj, co zupełnie nie było moim celem.
Tia...
Tylko, że to nie są prawdziwi fani.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Aduanath »

Bea pisze: Tylko, że to nie są prawdziwi fani.
Ja tam akurat pod wpływem akcji "polubiłam" profil Wookiego na facebooku, ale nie ze względu na konkurs, a ze względu na to, że filmiki oglądam, ale wcześniej nie pomyślałam, żeby Go na face poszukać :D . A że na forum pojawił się link prawie bezpośrednio do konta Wookiego, to czemu nie polubić?
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: polaquinha »

Bea pisze:
Wookie pisze: Przybyło mi 1100 fanów na FB od wczoraj, co zupełnie nie było moim celem.
Tia...
Tylko, że to nie są prawdziwi fani.
a którzy są prawdziwi?

ech.. rzeczywistość fejsbukowego produktu odbiega znacząco od rzeczywistej rzeczywistości.
Dla mnie "lubienie" to raczej zauważanie, pomachanie ręką, zatrzymanie się przez chwilę niż takie prawdziwe "fanowanie" ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Geko »

Ale fajna zabawa 8) Czekam tylko na parówkę bez folijki, co ją zapewne wygram w konkursie, żeby mieć co pogryzać. Po cichu liczę też na wygranie kota na syntezatorze przemierzającego bezmiar kosmosu. Oba produkty były dostępne w "poważnych konkursach" na FB. A, jeszcze jedno, klikajcie, że mnie lubicie. Spośród klikających wylosuję 10 osób, którym prześlę naładowany pozytywną energią link do przesłodkich kotów miłości, które mają moc zakrzywiania czasoprzestrzeni i przynoszą szczęście!
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1913
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 149 times
Been thanked: 173 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: tomuch »

UncleLion pisze:Może to też jakiś sposób na promocję - nieważne jak mówią, ważne że mówią...
Akurat wg mnie o Wookie'm ostatnio zbyt dużo się mówi. Dla mnie przesyt...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Ouragan »

Bea pisze:
Wookie pisze: Przybyło mi 1100 fanów na FB od wczoraj, co zupełnie nie było moim celem.
Tia...
Tylko, że to nie są prawdziwi fani.
Żenująca hipokryzja, marketing oparty na chciwości ludzkiej otrzymania czegoś za darmo i oszukania ich w sposób niepozwalający im się do przyznania, że zostali oszukani. Typowy myk z socjologicznych badań. Oszukanym serwuje się ideologiczne założenia oszustwa już pod dokonaniu oszustwa, aby dać im furtkę na to by nie przyznali się, że byli głupcami, czy idiotami, ale, że świadomie uczestniczyli w mającym znaczenie eksperymencie.
Tothamon pisze:Przypomina mi się historia z piekarzem, którego fiskus zniszczył tylko dlatego, że chleb, którego już nikt od niego kupić nie chciał - rozdawał na koniec dnia bezdomnym.
Prasa jak zwykle zlekceważyła fakty, bo w rzeczywistości pan piekarz codziennie robił kilkaset kg więcej chleba, którego potem nieewidencjonował w sprzedaży, a na pytanie skarbówki co się z nim stało wymyślił pierdołę, że rozdawał biednym... Jego wyjaśnienia, że produkował codziennie więcej chleba, co by tylko go rozdawać wysmiały nawet sądy, ale media jak zwykle pierdzielą bzdury.

Podsumowując, Wookie po prostu wykorzystał to, że niektórzy ludzie dla darmowej gry są nawet w stanie zrobić z siebie idiotę. Pewnie ich to nawet nie obchodzi, bo liczy się DARMOWA GRA !!! Więc te 50 gier dla dzieci od Granny wynagrodzi im to, że się zbłaźnili xD
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Wookie »

Wookie nic nie wykorzystał, tylko postanowił zrobić na profilu żart/parodię konkursów Facebookowych.
Możecie się zapytać żony czy znajomych, którzy byli u mnie w poniedziałek - mieliśmy z tego ubaw, ale ostatecznie było mi trochę głupio. Tak, czy siak, nie było moim celem zyskanie fanów na FB (spodziewałem się, że udostępni to kilkanaście osób i na tym się skończy).

Dlatego proszę o troszkę spokoju, bo pisanie: "Żenująca hipokryzja", "że byli głupcami, czy idiotami", "Wookie po prostu wykorzystał to, że niektórzy ludzie dla darmowej gry są nawet w stanie zrobić z siebie idiotę" obraża troszkę mnie (ja się nie przejmuję), ale przede wszystkim osoby, które się nabrały/udostępniły status dla dowcipu.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: KubaP »

Ouragan pisze:
Bea pisze:
Wookie pisze: Przybyło mi 1100 fanów na FB od wczoraj, co zupełnie nie było moim celem.
Tia...
Tylko, że to nie są prawdziwi fani.
Żenująca hipokryzja, marketing oparty na chciwości ludzkiej otrzymania czegoś za darmo i oszukania ich w sposób niepozwalający im się do przyznania, że zostali oszukani. Typowy myk z socjologicznych badań. Oszukanym serwuje się ideologiczne założenia oszustwa już pod dokonaniu oszustwa, aby dać im furtkę na to by nie przyznali się, że byli głupcami, czy idiotami, ale, że świadomie uczestniczyli w mającym znaczenie eksperymencie.
Tothamon pisze:Przypomina mi się historia z piekarzem, którego fiskus zniszczył tylko dlatego, że chleb, którego już nikt od niego kupić nie chciał - rozdawał na koniec dnia bezdomnym.
Hola, hola, wyłącz tryb mównicy sejmowej i włącz tryb miłej konwersacji. I nie szafuj słowami "oszustwo", bo Ty, kochanieńki, immunitetu nie masz.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Ouragan »

KubaP pisze: Hola, hola, wyłącz tryb mównicy sejmowej i włącz tryb miłej konwersacji. I nie szafuj słowami "oszustwo", bo Ty, kochanieńki, immunitetu nie masz.
Nie wiem dlaczego mam być kochanieńki, ale jakoś mi Twój immunitet nie jest potrzebny do szczęścia, a przyznanie się Wookiego, jak to on ujął eufemistycznie że się ubawił, doprawdy słodkie. No bo przecież oni nie zostali oszukani, a jedynie wykorzystani do nabicia sobie lajków xD Przepraszam, że istnieje subiektywne odczucie u Wokkiego, że go obrażam, bo przecież "Wookie jest najlepszy".
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Wookie »

@Ouragan - niezależnie od tego, czy mi uwierzysz, czy nie, szanuje moich fanów i nie miałem na celu nikogo obrazić, wykorzystać, naciągnąć czy wyśmiać.
Napisałem, że nie przejmuję się komentarzami pod moim adresem, ale bardziej pod adresem moich fanów na FB. Nie wiem dlaczego wyciągasz to (stwierdzenie, że troszeczkę mnie obrażasz) przeciwko mnie - czemu ma to służyć?


Pozdrawiam i życzę miłego dnia - nie warto od rana się denerwować.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: godpuppet »

widzisz Wookie, przekroczyłeś smugę cienia i stałeś się OSOBĄ PUBLICZNĄ. Nie możesz sobie bezkarnie żartować, bo ktoś nie zrozumie, poczuje się oszukany albo obrażony i sprzedaż planszówek spadnie. A tego nikt z nas przecież nie chce. :shock:

Niedługo będziesz musiał uważać, czy w czasie recenzji nie nosisz czasem dziurawego podkoszulka, bo wywołasz załamanie rynku! Mógłbyś nawet stracić fanów na FB! :lol:

Ja na szczęście jestem anonimowym (losowym można by rzec) graczem i użytkownikiem tego forum i mogę sobie pozwolić na ironię lub na to, że ktoś nie zrozumie co napisałem. :evil:

Chodźcie, może pogramy w jakieś gry, zamiast siedzieć na forum i FB :mrgreen:
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Bea »

Wookie pisze:Wookie nic nie wykorzystał, tylko postanowił zrobić na profilu żart/parodię konkursów Facebookowych.
Możecie się zapytać żony czy znajomych, którzy byli u mnie w poniedziałek - mieliśmy z tego ubaw (...)
Dlatego proszę o troszkę spokoju, bo pisanie: "Żenująca hipokryzja", "że byli głupcami, czy idiotami", "Wookie po prostu wykorzystał to, że niektórzy ludzie dla darmowej gry są nawet w stanie zrobić z siebie idiotę" obraża troszkę mnie (ja się nie przejmuję), ale przede wszystkim osoby, które się nabrały/udostępniły status dla dowcipu.
Wookie, miałeś odwagę sobie ze swoich fanów zażartować i narazić ich na ośmieszenie, zrobiłeś to publicznie, cóż, trzeba się z tym liczyć, że teraz ludzie będą to publicznie komentować i wyrażać na ten temat własne zdanie. Uważasz, że Ty miałeś prawo do takiego żartu, a odmawiasz innym prawa do skomentowania go? Od pewnego czasu jesteś już osobą publiczną i pełnoletnią (chyba), a to zobowiązuje. Choćby do tego żeby pomyśleć zanim się coś publicznie zrobi, czy powie.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: powermilk »

Wookie, a ile osób cię odlajkowało? :D
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: janekbossko »

...na początku naprawdę wydawało mi się że ten wątek założono jako ciekawostkę/żart jakich wiele na fb.
Widzę jednak że sporo osób wzięło to do siebie i na serio...makabra.

W zasadzie to można by porównać Wookiego do szefa Amber Gold right? Wykorzystał biedne społeczeństwo...jak mógł 8)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Bea »

A jeśli w ogóle rozmawiamy o konkursach na fb, czy w świetle regulaminu fb taki konkurs Granny jest legalny?
Promocje
W przypadku używania serwisu Facebook do przekazywania informacji na temat promocji lub do przeprowadzania promocji (np. konkursów lub loterii) organizator odpowiada za zgodną z prawem obsługę tej promocji, w tym oficjalny regulamin, warunki oferty i wymagania wstępne (np. ograniczenia dotyczące wieku i miejsca zamieszkania), oraz zgodność z warunkami dotyczącymi promocji i nagród, które są w ramach niej oferowane (np. zarejestrowanie promocji i uzyskanie wszelkich obowiązkowych zezwoleń). Uwaga! Zgodność z niniejszymi wskazówkami nie gwarantuje zgodności promocji z prawem. Istnieje wiele regulacji dotyczących promocji i w razie braku pewności, że prowadzona promocja jest zgodna z odpowiednimi przepisami prawa, należy skonsultować się ze specjalistą.
i. Promocje na Facebooku muszą być obsługiwane wewnątrz aplikacji w serwisie Facebook.com – na stronie kanwy lub w aplikacji na stronie.
ii. Promocje na Facebooku muszą zawierać następujące zapisy:
a. Pełne zwolnienie serwisu Facebook z odpowiedzialności przez każdego uczestnika.
b. Informację, że promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana ani przeprowadzana przez serwis Facebook ani z nim związana.
c. Oświadczenie, że uczestnik przekazuje dane firmie [nazwa odbiorcy ujawnionych danych], a nie serwisowi Facebook.
iii. Rejestracji lub przystąpienia do promocji nie wolno uzależniać od wykonania przez użytkownika jakichkolwiek działań przy użyciu funkcji serwisu Facebook z wyjątkiem polubienia strony, zarejestrowania się w miejscu lub nawiązania połączenia z aplikacją. Przykładowo, nie wolno uzależniać rejestracji ani przystąpienia do promocji od polubienia postu na tablicy lub od umieszczenia na tablicy komentarza lub zdjęcia.
iv. Nie wolno używać funkcji serwisu Facebook w charakterze mechanizmu rejestracji lub przystąpienia do promocji. Przykładowo polubienie strony lub zameldowanie się w miejscu nie może powodować automatycznej rejestracji lub przystąpienia do promocji .
v. Nie wolno wykorzystywać funkcji serwisu Facebook, takich jak przycisk „Lubię to!”, w charakterze mechanizmu oddawania głosów w ramach promocji.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: Senthe »

Na pewno nie jest zgodny z regulaminem Facebooka, ale nie ma to żadnego związku z legalnością. Poza tym i tak te zapisy regulaminu są nagminnie łamane, więc Granna się tu jakoś specjalnie nie wyróżnia.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
szafa
Posty: 40
Rejestracja: 01 kwie 2009, 22:27

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: szafa »

Żart Wookiego był parodią postów o "rozdawanych" telefonach, parówkach i czołgach (i wiele innych hybrydach tematu).

Moim zdaniem był śmieszny i obnażał powszechne czytanie bez zrozumienia, kto uznaje to za niesmaczne czy obraźliwe po prostu nie jest stanie przyznać że dał się złapać na niekumacji.

Postanowiłem się podpiąć pod zasięg wirusowy Wookiego, rozdać kilkadziesiąt gier, bo nie jest to dla nas problem.

Kwestia regulaminu FB macie słuszność, ale nie będę już teraz się wycofywał bo byłoby to naganne, ja rzeczywiście złożyłem obietnicę że wyślę gry (nie tak jak Wookie który obiecał że wylosuje 200 osób i zapewne to zrobi).

Pozdrawiam,
Make games not war :)
Krzysztof "szafa" Szafrański
szafa@rebel.pl
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Ludzie, co się dzieje! Gry rozdają!

Post autor: sirafin »

Wiem, wiem jak naprawić tę straszliwą sytuację! Teraz Wookie musi wrzucić na FB nowy wpis o treści:
Otrzymałem 200 gier, które z powodu braku ofoliowania nie mogą zostać sprzedane.
Z tego powodu wylosuję 200 osób, które udostępnią ten status i "odlajkują" moją stronę.

Dodaj komentarz "Wookie jednak nie jest najlepszy!"

Powodzenia!
I wszechświat wróci do równowagi! :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ