Gra Fantasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
razenexi
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:04

Gra Fantasy

Post autor: razenexi »

Witam !
Poszukuję gry osadzonej w klimatach fantasy. Zależy mi na tym, aby była to gra z elementami strategii i logiki (chodzi o to, że musimy przemyśleć dokładnie swój ruch dążąc do zwycięstwa a jednocześnie nie dać się złapać w pułapkę). Grałem w grę "Labyrinth: The Paths of Destiny". Bardzo mi się podoba. Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, bardzo proszę o przedstawienie ich. Najlepiej podać jej + i - ew. link do galerii, bezpośredniego kupna gry itp.
Z góry dziękuję i licze na wyczerpujące odpowiedzi ;)



PS - mam 15 lat jeżeli to może pomóc w wyborze :D
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gra Fantasy

Post autor: Brylantino »

Mage Knight - masę decyzji, możliwości, rozwijanie bohatera, eksploracje, szturmy, walki. Pięknie wydana gra, w którą można doskonale również bawić się samemu.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Gra Fantasy

Post autor: Misio205 »

Brylantino pisze:Mage Knight - masę decyzji, możliwości, rozwijanie bohatera, eksploracje, szturmy, walki. Pięknie wydana gra, w którą można doskonale również bawić się samemu.
+1, ale dodam jeszcze link do galerii http://www.boardgamegeek.com/images/boa ... board-game
Aczkolwiek gra jest dosyć zaawansowana i warto poczytać instrukcję czy aby napewno uda się ją ogarnąć i czy faktycznie trafi w gust graczy :) PRZEWODNIK, oraz REGUŁY :)
razenexi
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:04

Re: Gra Fantasy

Post autor: razenexi »

Bardzo dziękuję, tytuł ciekawy, tylko, że strasznie zróżnicowane ceny. Bardzo się cieszę, czekałem na jakąś odpowiedź niecierpliwie ;)
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Gra Fantasy

Post autor: marcia666 »

nie jestem pewna czy ten klimat będzie dobry, ale polecam Ghost Stories (kooperacja) fakt że jest dużo losowości, ale każdy ruch trzeba dokładnie rozważyć bo nieuwaga pociąga za sobą konkretne konsekwencje - grałam z nią w 1,2 i 3 osoby i w każdej opcji jest świetna, ważna sprawa, że jest to gra dla ludzi którzy nie mają problemów z przegrywaniem bo bardzo ciężko w nią wygrać. Jedyną wadą jest nienajlepsza instrukcja ale wszelkie wątpliwości rozwieją ludzie z forum a same zasady są dość proste.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra Fantasy

Post autor: poooq »

Dungeoneer: budujemy planszę (podziemia lub dzicz) z losowych kart, eksplorujemy ją postacią która w trakcie gry awansuje i rozwija się i staramy się utrudnić życie bohaterom innych graczy nasyłając na nich potwory, klątwy i inne paskudztwa. Po polsku wydano 6 części, cena oscyluje w okolicach 30 pln za zestaw, skopaną instrukcję z pudełka można zastąpić poprawioną dostępną w sieci. Często pojawia się w dziale handlowym tego forum.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
razenexi
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:04

Re: Gra Fantasy

Post autor: razenexi »

Oho, ostatnia odpowiedź bardzo mnie zainteresowała, już patrzę ! Jest to właśnie to o co mi chodziło, trzeba jak najbardziej utrudnić grę innym ^^ To jest to ! :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Gra Fantasy

Post autor: mat_eyo »

Nie napisałeś dla ilu osób ma być gra, jeśli może być dla dwóch to Claustrophobia, nada się idealnie.
Dodatkowo również polecam Mage Knight, jest świetny i z przyjemnością mogą grać 1-3 osoby.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra Fantasy

Post autor: rastula »

razenexi pisze:Oho, ostatnia odpowiedź bardzo mnie zainteresowała, już patrzę ! Jest to właśnie to o co mi chodziło, trzeba jak najbardziej utrudnić grę innym ^^ To jest to ! :D

Descent 2 Journey into Dark w takim razie ;-)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra Fantasy

Post autor: Pierzasty »

rastula pisze:Descent 2 Journey into Dark w takim razie ;-)
_________________
TAK! Jestem podłym padalcem.
:lol:
Awatar użytkownika
faqus86
Posty: 19
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:48
Lokalizacja: Rybnik

Re: Gra Fantasy

Post autor: faqus86 »

A ja poleciłbym starego sprawdzonego Wowa ;) o ile lubi się siedzieć nad planszą 7 godzin i dopieszczanie statystyk swojego herosa
Pantego
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie 2011, 11:33
Kontakt:

Re: Gra Fantasy

Post autor: Pantego »

Może Rune Wars jeszcze? Strategia w klimacie fantasy, sam jeszcze nie grałem ale ma same pozytywne opinie.
A Mage Knight jak najbardziej - sam przymierzam się do zakupu :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra Fantasy

Post autor: mig »

Na 2 osoby Wojna o Pierścień, Claustrophobia, Warhammer:Inwazja (jeśli masz silną wolę i bedziesz potrafił powstrzymać się przed hurtowym kupowaniem dodatków;).
Na więcej Świat Dysku: Ankh Morpork, Warcraft i z nieco trudniejszych Chaos w Starym Świecie (4 osoby) i Gra o Tron (5-6 osób), Might of Magis: Heroes.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra Fantasy

Post autor: Yavi »

Też polecę Wojnę o Pierścień - gra w świecie Tolkiena, ładnie wykonana i bardzo wciągająca. Rozgrywka trwa dość długo (pudełkowe 180+ czasami przeradza się w 360+ ;)), gra zajmuje dużo miejsca (ogromna plansza), ale dostarcza wiele rozrywki. Cena nowej to jakieś 260-300 złotych zależnie od sklepu.
http://boardgamegeek.com/boardgame/1157 ... nd-edition

Świat Dysku: Ankh-Morpork też mogę śmiało polecić (gram z narzeczoną i jako gra na dwie osoby sprawdza się bardzo fajnie).
http://boardgamegeek.com/boardgame/9131 ... kh-morpork
Ciężko ją już teraz dostać (dodruk ma być jakoś w tym roku chyba), ale na forum/allegro pewnie znajdziesz coś. Zdecydowanie tańsza od pierwszej pozycji, bo kosztuje jakieś 140 złotych.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra Fantasy

Post autor: rastula »

Yavi pisze:
Świat Dysku: Ankh-Morpork też mogę śmiało polecić (gram z narzeczoną i jako gra na dwie osoby sprawdza się bardzo fajnie).
http://boardgamegeek.com/boardgame/9131 ... kh-morpork
Ciężko ją już teraz dostać (dodruk ma być jakoś w tym roku chyba), ale na forum/allegro pewnie znajdziesz coś. Zdecydowanie tańsza od pierwszej pozycji, bo kosztuje jakieś 140 złotych.

w tym tygodniu w promocji w planszostrefie za mniej niż 100 :)

http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Ankh-M ... dgame/2053


wydanie angielskie, ale to raczej bez znaczenia przy tej grze...
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: Gra Fantasy

Post autor: plokij »

jest troche kart z tekstem. Karty pomocy na poczatku tez sie przydaja.
ODPOWIEDZ