Dixit - urozmaicenia

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Kenjik
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2013, 19:06

Dixit - urozmaicenia

Post autor: Kenjik »

Po pierwsze - witam, to mój pierwszy post na tym forum :)

Jestem ogromnym fanem gry Dixit, jednak zdarza się, że grając któryś raz w tym samym gronie natykamy się na podobne skojarzenia i ciężko czerpać z tej gry aż tak dużą przyjemność. Dlatego też dobrym pomysłem jest według mnie modyfikowanie w pewien sposób zasad. Zachęcam do pisania pomysłów. Ode mnie na początek 3.

1. Dixit druzynowy.

Oczywiście jest już opisany w Dixit Odyssey, jednak my gramy w trochę zmienioną wersję, a mianowicie najwięcej punktów dostaje narrator tylko wtedy gdy jego obrazek był zgadnięty zarówno przez towarzysza z drużyny jak i kogoś innego. W innych przypadkach dostaje tylko 2 punkty.


2. Litery

Przed każdą turą ustala się literkę dla osoby, która będzie narratorem w kolejnej turze (tzn z wyprzedzeniem). Osoba ta musi zacząć każde słowo swojego tekstu od danej litery.

3. Warianty

w każdej turze kolejni narratorzy muszą przestrzegać różnych zasad. Po jednym obiegu zasady przechodzą o jedną pozycję dalej.
1. Opowiadanie (długi tekst)
2. Onomatopeja
3. Jedno słowo
4. Gest
5. Melodia
6. Odnośnik do książki/filmu

Pozdrowienia,
Kenjik
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Dixit - urozmaicenia

Post autor: Tehanu »

Kenjik pisze:
3. Warianty

w każdej turze kolejni narratorzy muszą przestrzegać różnych zasad. Po jednym obiegu zasady przechodzą o jedną pozycję dalej.
1. Opowiadanie (długi tekst)
2. Onomatopeja
3. Jedno słowo
4. Gest
5. Melodia
6. Odnośnik do książki/filmu
Fajny pomysł z wariantami. +za kreatywność.
Pozdrawiam
T.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Dixit - urozmaicenia

Post autor: Legun »

Trochę późno ta informacja, lecz nasza ekipa co roku gra w święta w Dixita z wymogiem hasła będącego cytatem z jakiejś kolędy lub pastorałki. Wychodzi przezabawnie.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Dixit - urozmaicenia

Post autor: b3r53rk3r »

Jeżeli chodzi o warianty dla Dixitowych wyjadaczy to w moim towarzystwie sprawdza się rzucanie kostką przez narratora na początku jego tury. Tak więc zależnie od tego ile ma oczek, podaje hasło wg następujących kategorii:
1 - onomatopeja
2 - czuję, że rymuję (czyli rymowanka)
3 - kalambur pantomima
4 - cokolwiek
5 - czarny humor
6 - zboczone
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
ODPOWIEDZ