(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tomuch »

Planowana jest w tym roku wiosenna edycja Gratislavii czy wzorem ubiegłego roku trzeba obejść się smakiem?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Alman »

Cześć - szukam jakiejś miłej ekipy/graczy z okolic Złotnik/Leśnicy do wspólnego grania. W grę wchodzą raczej weekendy. Ktoś? Coś? Najlepiej info na PW.
Tundra
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2014, 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tundra »

Witam:) Jestem początkujacym graczem jesli chodzi o planszowki i szukam ludzi do wspolnej gry we Wroclawiu. Jakby ktos mial ochote zagrac to piszcie na priv, jestem otwarty na roznego rodzaju gry.
ShrewFallout
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2012, 01:32

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: ShrewFallout »

Podobnie jak wyżej. Prawie cały lipiec siedzę we Wrocławiu i w godzinach popołudniowych (ok. 17-18) byłabym chętna na jakieś granie. W kilka tytułów już grałam, chętnie nauczę się czegoś nowego :) w razie czego - priv albo shrewfallout@gmail.com
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: ThimGrim »

Ja też się dopiszę ;). Jakby komuś brakowało "czwartego do brydża" to ja też się piszę na jakieś granie. Bardziej precyzyjnie można się pozbierać przez priva. Ze swojej strony nie mogę zaoferować wielkiego wyboru gier ale cośtam mam :P
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yavi »

Polecam temat - http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=225

Spotykamy się co jakiś czas (czasem co tydzień, czasem mniej regularnie) na planszówki i raczej organizator jest przyjazny nowym twarzom ;) Tam też czasami umawiamy się na spotkania gdzieś na mieście, czy w weekendy, czy w tygodniu. A w najbliższy weekend polecam Wam Dni Fantastyki we Wrocławiu, też będzie w co pograć :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zbajszek »

WoW jaka reklama :P. Ale i tak wiem że Kasia mnie nie lubi :P. Co do Dni Fantastyki również polecam i zapraszam bo w sobotę i niedzielę tam będę stacjonował. Generalnie jak coś w tygodniu też miewam czas więc można mnie łapać na PW jak ktoś ma ochotę na jakąś partyjkę :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yavi »

W sobotę też będziemy, mamy kilka punktów programu wypisanych, ale na planszówki też wpadniemy - może się spotkamy ;)
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: ThimGrim »

A gdzieś konkretnie na te Dni Fantastyki trzeba wbijać? W sensie w jakie pomieszczenie, bo gdzie to jest to ja wiem:P I wasze nicki i avatary wiszą nad wami żeby poznać do kogo trza podejść z wyłączonym firewallem?

A okej, już widzę:

Gamesroom - Bez Prądu - 401
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: kamael7 »

Yavi / Zbajszek - o której wy planujecie w sobotę tam być? Ja jestem na ślubie do 17 (bez wesela) i może potem bym do Leśnicy podjechał (pod krawatem) :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zbajszek »

Ja prawdopodobnie będę cały dzień w sobotę i niedzielę. Możesz mnie szukać przy stolikach Badger's Nest :P.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yavi »

My będziemy w sobotę tak do 20 może? Nie wiem dokładnie, zobaczymy jak będzie ;)
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: kamael7 »

zbajszek pisze:Ja prawdopodobnie będę cały dzień w sobotę i niedzielę. Możesz mnie szukać przy stolikach Badger's Nest :P.
Ale co - jako członek ekipy będziesz?
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: virco »

ja tez bede cala sobote..
i moze czesc niedzieli :)

mnie znajdziesz wśród wolontariuszy :) tłumaczących gry

pozdrawiam
Tomek
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

W sumie mały apdejt gdzie i kiedy można we Wrocławiu pograć:

Poniedziałki:
Planszoweczka.pl
Pub Kocia Kołyska godzina 18-23
przychodzi dużo ludzi (zazwyczaj powyżej 30, czasem nawet 60) , jest sporo gier, klimat raczej lżejszych tytułów choć czasem na stole widać jakieś bardziej złożone gry. Na miejscu browar za 5zł, da radę coś zjeść przed 21. Ostatnio wpadają tam również ludzie z karciankami

Piątki -
Planszoweczka.pl
Nowe Horyzonty - 18-21 (gry z wypożyczalni) lub do 23 w cokolwiek swojego przyniesiecie.
Dwa duże stoły pozwalają zagrać w największe nawet tytuły które jesteście w stanie sobie wymyślić.
16 mniejszych stolików. Niezłe światło, dość cicho. Na miejscu dobre i dość tanie żarełko, jest też piwo.

Niedziele
Wielosfer
Padbar - 16-23
Bogata biblioteka Wielosferu piwo, drinki, konsole. Ponoć dość głośno - raczej lżejsze gry (choć na stołach czasem ląduje coś ciężkiego)

+ granie w domach bardziej otwarte - wątek na forum Granie na Gaju i na fejsie spotkania u Malakisa w czwartki.

Przypominam też że już niedługo Hall of Games na które można już kupować bilety: http://hallofgames.pl/
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Quetzalcoatl »

Wiadomo coś na temat wiosennej Gratislavii?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Quetzalcoatl pisze:Wiadomo coś na temat wiosennej Gratislavii?
Wszystko się klaruje - pewnie będzie wiadomo w przyszłym tygodniu.
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: ThimGrim »

Nie ma tu nikogo kto chciałby zagrać w Cosmic Encounter'a? Chciałem to wypróbować, ale nie mam za bardzo z kim. Jak ktoś jest obeznany z grą, tym lepiej. Z tego co się orientuję w Cosmica wypadać grać w 4-5 osób.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Dexterus »

ThimGrim pisze:Nie ma tu nikogo kto chciałby zagrać w Cosmic Encounter'a? Chciałem to wypróbować, ale nie mam za bardzo z kim. Jak ktoś jest obeznany z grą, tym lepiej. Z tego co się orientuję w Cosmica wypadać grać w 4-5 osób.
Ja zawsze chętny i gotowy, nawet na wczoraj. Wypada grać nawet na 5 i 6 osób, bo w tej grze szczególnie widać zasadę "the more the merrier", a im więcej dziwacznych mocy i flar w grze, tym miodniej. Ale fakt, ból jest wielki ze znalezieniem osób. Dla mnie to jakiś zdumiewający fakt, bo gra może funkcjonować nawet jako trochę dłuższy fillerek lub odskocznia po nasiadówach przy cięższych, mózgożernych tytułach. Nie jestem w stanie zrozumieć braku popularności tej cudownej gry w naszym kraju, zwalałbym winę na ogólne "suchoeuroskrzywienie" panujące w narodzie.

Choć na marginesie warto zauważyć, że CE słabo działa sam w sobie; ciężko mi wyobrazić sobie zapraszanie ludzi tylko na Cosmica. Raczej to jako drugie danie w towarzystwie czegoś innego, choć nie jestem w stanie już zliczyć, ile razy tak CE zabierałem, a potem na "tę drugą grą" - czyli Cosmica właśnie - czasu lub ochoty innym brakowało...

Anyway, jakbyś miał ochotę i zaczął Ci się klarować jakiś zespół, wal do mnie śmiało, pisz na PW (lub via mail). Mogę też spróbować jeszcze jedną osobę ze sobą zabrać, a nawet wziąć swoją wersję z trzema dodatkami i na 7 osób :D
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Chaaber »

Ja również bym się chętnie pisał. Grałem na zeszłorocznym Hall of Games i zabawa była przednia. Piszcie jak coś się wyklaruje.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yavi »

ThimGrim pisze:Nie ma tu nikogo kto chciałby zagrać w Cosmic Encounter'a? Chciałem to wypróbować, ale nie mam za bardzo z kim. Jak ktoś jest obeznany z grą, tym lepiej. Z tego co się orientuję w Cosmica wypadać grać w 4-5 osób.
Hej, bylibyśmy chętni (2 osoby), ale dopiero w przyszły weekend jak coś, bo na ten już mamy Spartacusa ustawionego ;)
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: ThimGrim »

No to widzę, że da się zebrać ludzi. Jak nie w tym tyg. to za tydzień. Pozostaje jeszcze tylko wybór miejsca, bo ja takowego zaoferować nie mogę, więc pozostaje, któraś z publicznych miejscówek. Swoją drogą, niedługo otwierają Hexa we Wrocławiu więc będzie jeszcze jedno miejsce do grania. I oczywiście Cosmic nie musi być jedyną grą, ale ważne żeby został "rozegrany".
Ps. Ale jakby udało się zebrać optymalną liczbę chętnych, to ja jestem gotowy nawet na jutro (bo dzisiaj to już chyba się nie pozbieram).
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: ThimGrim »

Na razie pytanie ogólne. Szykujecie się powoli na weekend? Sobota, niedziela, a może piątek? Godzina... 16:00? Lokal... planszóweczka? Podawajcie swój stan (można być tylko w jednym na raz): zajętość/niezajętość. Liczba osób? Propozycje?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Chaaber »

Mnie w ten weekend akurat nie ma we Wro, ale za tydzień już chętnie CE zmęczę :)
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: ThimGrim »

Cosmic?
ODPOWIEDZ