Gra miesiąca - MAJ 2013

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Karit »

Ah jak ten czas szybko leci...

28 rozgrywek w 15 tytułów,
w tym 7 nowości:

Star Wars LCG (5) - może i mechanika nie jest najwyższych lotów ale to klimat Star Wars bardzo mnie urzekł wiec z chęcią dokupię kolejne dodatki i będę staczał walkę dobrej mocy ze złą :). Nie jest idealna, ale jak ktoś lubi świat SW i przymknie oko na niektóre niedoróbki to na pewno będzie się świetnie bawił :)

Jacks albo Hacele, albo Sztule itd... (2) - gra dzieciństwa moich rodziców, niby nic specjalnego ale jak zasiedliśmy z rodzeństwem to 3 godziny upłynęły na podrzucaniu piłeczki :D. Polecam, o dziwo praktycznie nie dostępna w Polsce... (na Ebayu była za 15 zł)

Władca pierścieni LCG (2) - Nie za bardzo przepadam za grami kooperacyjnymi, uniwersum władcy pierścieni, hobbita itp. też mi nie podchodzi, ale ta gra była naprawdę fajna i wciągająca, aż chce się iść na kolejne questy!

Among the Stars (1) - Dobra pozycja dla wielbicieli 7W którym znudził się świat starożytny. Tutaj nie tylko ma znaczenie jaką kartę, ale również gdzie ją wyłożymy. Budowa statku kosmicznego może być bardzo ciekawa. Gra aż prosi się o dodatki... (podobno coś ma być).

Le Havre: The Inland Port (1) - Może nie tak dobry jak Mała wersja duzej Agricoli, ale również grywalny i szybki tytuł (czekam na duża wersję).

Race for the Galaxy (1) - Ciekawa karcianka do której muszę się jeszcze przekonać, z chęcią zagram więcej partii aby lepiej poznać karty. Trochę strona graficzna kuleje...

Space Cadets (1) - Naprawdę bardzo dobra gra kooperacyjna w pełnym tego słowa znaczeniu. Dodatkowo omija problem "gracza który zna się na wszystkim". Gra głownie na spostrzegawczość, zwinność czy refleks. Niestety sporo zazębiających się zasad powoduje że gra będzie długo tłumaczona.

Rozczarowanie miesiąca:
Kolejne przesunięcie terminu premiery Alien Frontiers PL (Aurora), tym razem na wrzesień...

Powrót miesiąca:
Dominion (7) - w końcu ponownie się przekonałem i nie żałuje.

Gra miesiąca:
Star Wars LCG
(5) - Niech moc będzie z wami :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Brylantino »

Nowości:
Talisman - kupiłem z sentymentu, jednak to już nie to samo, jak grało się w Magię i Miecz w czasach LO... Gra sama w sobie zła nie jest, ale trochę wieje już nudą. Jak uwielbiam przygodówki, to nie znam osobiście słabszej. Obecnie się zastanawiam, czy nie puścić dalej w świat, bo nie wiem czy jest sens trzymać coś, co będę wyciągał może raz na parę miesięcy.

Cytadela - choć grałem w prawie każdej możliwej konfiguracji, to IMO dużo fajniej się gra w 2-3 osoby, aniżeli więcej. Gra staje się bardziej taktyczna i mamy większą możliwość planowania sobie czegoś. Najlepiej wydane 30 zł w życiu ;)

Najwięcej rozegranych partii:
Cytadela

Gra miesiąca:
Cytadela

Rozczarowanie miesiąca:
Talisman
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: KubaP »

Cóż za przepiękny miesiąc. 69 partii na żywo, w 35 tytułów z 7 dodatkami. Jeszcze mi się w życiu tak tłusty miesiąc nie trafił, spora w tym zasługa pięciodniowej planszówkowej majówki (27 partii w pięć dni!). Generalnie - gdybym mógł, to bym sam sobie zazdrościł :)

Najwięcej partii: Rój (7)
Nowość miesiąca: Trajan (Zamki Burgundii miałyby ten tytuł, gdyby nie bezkonkurencyjny Trajan)
Gra miesiąca: Trajan
Rodzinna gra miesiąca: Mały Książę (Pokolenia prawie wygrały)
Dodatek miesiąca: 7 Cudów: Liderzy

Do tego plusy dla Ys, Takenoko, Mykerinos: The Nile, CO2, Tzolkin, Pokolenia i Magnum Sal z Murią, Zamki Burgundii oraz Antike Duellum

Minusy dla: Genoa (nie przekonało mnie to targowanie się, choć fajny mechanizm z wieżą) i Polis: Fight for the Hegemony (Antike Duellum jest lepsze), Terra Mystica (póki co, muszę zagrać jeszcze raz, może odkryję cudność, ale na razie jakoś tak... nijako).
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Furan »

Zdecydowanie i niezaprzeczalnie: Trajan! :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: solkan »

KubaP pisze:Minusy dla (...) Polis: Fight for the Hegemony (Antike Duellum jest lepsze)
U mnie odwrotnie: co prawda Antike Duellum rozegrałem więcej partii i to bardzo przyjemna gra o prostych zasadach, o tyle po jednej partii Polis wszystko wskazuje na to, że będzie to mój planszówkowy graal, dokładnie taka gra, jakiej zawsze szukałem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: KubaP »

solkan pisze:
KubaP pisze:Minusy dla (...) Polis: Fight for the Hegemony (Antike Duellum jest lepsze)
U mnie odwrotnie: co prawda Antike Duellum rozegrałem więcej partii i to bardzo przyjemna gra o prostych zasadach, o tyle po jednej partii Polis wszystko wskazuje na to, że będzie to mój planszówkowy graal, dokładnie taka gra, jakiej zawsze szukałem.
I o to chodzi, roznijmy sie pieknie! ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: lacki2000 »

Było całkiem całkiem ale nawał pracy mojej oraz znajomych bardzo nam ograniczał spotkania przy planszy.
Wydarzenie Miesiąca a może nawet i Roku: wygrana partii w Brassa
Powrót i Gra Miesiąca: GO
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Kasper »

"Kiedyś byłem jednym z Was: planszówkowiczem. Lubiłem poznawać nowe gry, nie zamykałem się właściwie na żadne gatunki, ekscytowałem zapowiadanymi nowościami… Dziś inne gry już się nie liczą..." Tymi słowami Odi zaczął recenzję gry „Netrunner”. Ja tym właśnie tekstem chciałbym podkreślić mój zachwyt nad jedyną, słuszną :D grą:
Race for the Galaxy
Kilka partii na żywo i ponad 250 z Keldonem.
Gdybym jej nie poznał hitem okazałby się Trajan a zaraz po nim Teomachia no ale cóż...Król może być tylko jeden.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: mig »

KubaP pisze: Nowość miesiąca: Trajan (Zamki Burgundii miałyby ten tytuł, gdyby nie bezkonkurencyjny Trajan)
Gra miesiąca: Trajan .
KubaP, nie pracujesz przypadkiem w branży reklamowej?;)
Twoje ostatnie zachwytu nad Trajaem były tak sugestywna, ze tylko z tego powodu gra wróciła na moja wishliste (dokładnie na sam jej szczyt;) skąd -wydawało sie-definitywnie wypadla jakiś rok temu (na wishliscie mam z setkę pozycji, więc wylecieć z niej to nie lada wyczyn;).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Ryu »

Jako rasowy eurogracz powiem: Android Netrunner :mrgreen:

Zagrałem kilka razy. Kilka razy przegrałem, kilka wygrałem. Dalej mam ogromną ochotę pobawić się taliami. Popróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie. Przyjemność z rozgrywki na szczęście niweluje "kochaną" losowość więc źle nie jest :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Bea »

Nowości maja: Race for the Galaxy, Jaipur (mało, czasu ani kasu nie było)

Nowość miesiąca: Chyba RftG, ale o dziwo taki niepozorny Jaipur depta mu po piętach :)
Gra miesiąca: No cóż, nadal Nowa Era


Zajawka na czerwiec: na celowniku jest teraz Netrunner - koniecznie muszę go poznać :)
Ostatnio zmieniony 02 cze 2013, 09:40 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Furan »

Bea pisze:ale o dziwo taki niepozorny Jaipur depta mu po piętach
Jeśli w Indiach, to może bardziej Gupta niż depta? :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: FortArt »

Szalony miesiąc. 82 partie w 48 tytułów.
Gra miesiąca: Time's Up!
a wyróżnienia dla Dixita Odyssey i Tik Tak Bum

rozczarowanie miesiąca: Mondo
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: charlie »

Widzę, że u wielu to był tęgi miesiąc. U nas nie było inaczej. Nie liczę partii, ale szacuję, że było ich grubo ponad 50. Co mnie najbardziej cieszy udało się zagrać w wiele nie-chwilerów.

Dobre powroty, między innymi: Świat bez Końca, Thurn und Taxis, Książęta Florencji, Wikingowie, Metro, Księstwo, Guillotine, Biblios
Nowość: Dominion RK z Zaskórniakiem - mało partii, ale rzeczywiście ciut słabszy od Intrygi
Rozczarowanie miesiąca: gra w Ghettopoly (daliśmy wolną rękę w wyborze gry znajomym, nie mogłem uwierzyć, że właśnie w to chcą zagrać spośród tylu perełek - kardynalny błąd, więcej go nie popełnię) oraz to, że kolejny miesiąc nie zagraliśmy w zakupione w marcu Notre Dame i Galaxy Trucker :(
Rozgrywka miesiąca: z żoną w Thurn und Taxis - ta gra zawsze była lekka, ale po raz pierwszy graliśmy głównie, żeby przeszkadzać przeciwnikowi, a nie budować swoje trasy - nie wiedziałem, że rozgrywce dwuosobowej może towarzyszyć takie napięcie :) Równie zacięta była wczorajsza czteroosobowa rozgrywka w Cytadelę
Gra miesiąca: Świat bez Końca
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: pan_satyros »

Sporo rozgrywek i jeszcze więcej zakupów :D

Gra miesiąca: Mice & Mystics - za najlepsze prowadzenie historii w grze przygodowej
Wyróżnienie: Terra Mystica - za bardzo dobre skalowanie
Filerek miesiąca: Love Letter
Największe zamówienie miesiąca: 2 pełne zestawy (2xCS i wszystkie dodatki) LCG - WP i Netrunner
Rozstanie miesiąca: Sprzedaż całego cyklu Talisman.
Rozczarowanie miesiąca: nominacje do SDJ
Kiria
Posty: 152
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:08

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Kiria »

Gra miesiąca: W roku smoka (kontynuujemy poznawanie Felda)
Nowość: Grand Crue
Wielki powrót: 7 cudów
Zaskoczenie miesiaca: Galapagos (że takie fajne) i Maestro Leonardo (że takie trudne)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: splocki »

Gra miesiąca: Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island
Nowość: Mage Knight
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: espresso »

Najwięcej partii: Descent (2ed)
Gra miesiąca: Small World - tylko jedna rozgrywka, ale za to jaka emocjonująca!
Nowość miesiąca: Tales of the Arabian Night
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: kislawa »

Jestem tu dosyć świeży ale chyba też mogę się pochwalić.

Miesiąc obfity w nowe tytuły, szkoda że na granie nie było już tyle czasu
Nowości: Robinson (2 partie), Kolejka (niegrana), 7 cudów (12partii) +dodatek Leadres (niegrany), King of Tokyo (3 miliony partii), Small world (3 partie), Ostatnia wola (niegrana)

Miłe zaskoczenie: 7 cudów, moja lepsza połówka uwielbia tą grę
Gra miesiąca: King of Tokyo, miał być zapychacz, a stała się grą wieczoru
Rozczarowanie miesiąca: Kupcy i Korsarze, piękna, beznadziejnie nudna gra, której nikt nie chce odemnie kupić
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: yosz »

grajek pisze:Gra miesiąca: Race for the Galaxy - jedyny minus to brak gry w języku polskim ( przynajmniej ja o niej nie słyszałem ) co może niektórym osobą sprawić trudność. Jednak mamy instrukcję w języku polskim, która spokojnie zapozna nas z regułami gry i według mnie wystarczy w zupełności do grania.
Podstawka została wydana po polsku przez rebel.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: MattCarnall »

W tym miesiącu tylko Robinson, niestety mało czasu na grę w pozostałe tytuły.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: grzemek »

Gra miesiąca: Holdem Poker :D
Powrót miesiąca: Cyklady niestety bez Hadesu którego w normalnej cenie chyba długo nie znajde:/
Najwięcej partii: Zombiaki (wydanie jubileuszowe) oraz Piraci Karaibska Flota (prosta i przyjemna arrr!)
Zaskoczenie miesiąca: Hawaii (to mnie co jakiś czas zaskakuje, nie doceniam tej gry a później sobie przypominam jaka jest fajna;)
Rozczarowanie miesiąca: 7 cudów! (no masakra... nikt nie chciał w to ze mną grać bo się nie podobała, przetestowane dwukrotnie na grupie 6 osobowej... poszła więc na wymiane:(
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: mat_eyo »

Miesiąc zaczął się dość intensywnie, niestety z biegiem czasu liczba rozgrywek malała.

Nowości Labirynt: Wojna z Terroryzmem 2001-?, Mr. Jack in New York, Space Hulk Anioł Śmierci, dodatek do Eclipse (Rise of the Ancients)

Nowość miesiąca Labirynt: Wojna z Terroryzmem 2001-?

Gra miesiąca Labirynt: Wojna z Terroryzmem 2001-?

Rozczarowanie miesiąca Tylko jedna dwuosobowa partia w Labirynt i żadnej w Mage Knight.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: Banan2 »

Nowość i gra miesiąca: Terra Mystica.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - MAJ 2013

Post autor: ghostdog »

Gra miesiąca i wszystko miesiąca to Netrunner.
Dodatkowo na wyróżnienie Star Wars LCG
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
ODPOWIEDZ