Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: olocop »

Czy ktoś z Was drukował sobie dodatkowe mapy do TTR?

Nie chodzi mi o oficjalne wydania, bo te trochę sobie kosztują, ale o mapy robione przez graczy (np. te zamieszczone na oficjalnej stronie Days of Wonder lub tutaj lubtutaj)

Jak się mają one do map oficjalnych? Jak je ocieniacie?
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: Bea »

Fajne niektóre mapki :) Ale są tez do nich bilety? Poza tym jak wydrukować taką dużą mapę? :oops:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: kwiatosz »

Dużą mapę dość tanio drukuje się jako baner. Mnie ostatecznie zniechęciły bilety, ale na BGG faktycznie sporo tego jest.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: the_ka »

jakiś rok temu wydrukowałem dodatek fanowski Afryka
plansza w postaci plansz A4 + bilety na grubym papierze a'la wizytowy (taki performowany)
bardzo ładnie zrobiony dodatek

za całość w lokalnej drukarni dałem jakieś 35zł [plansza składa się z około 16 plansz a kart biletów wyszło coś ze 100

http://boardgamegeek.com/image/370637/ticket-to-ride - mapa
http://boardgamegeek.com/image/370646/ticket-to-ride - bilety przód
http://boardgamegeek.com/image/370649/ticket-to-ride - bilety tył

http://www.ludigaume.be/v3/php/lg_fiche.php?id=1443 - pliki źródłowe
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: djedi gamer »

Fajnie wygląda dodatek ZSRR. Mam zamiar jako pierwszy wydrukować właśnie ten.
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: olocop »

Też bym z chęcią sobie wydrukował, tylko pytanie którą? A ZSRR fajny, tylko trzeba umieć bilety przeczytać :)

Czy ta Afryka była warta drukowania? jakieś opinie?
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: the_ka »

olocop pisze:Też bym z chęcią sobie wydrukował, tylko pytanie którą? A ZSRR fajny, tylko trzeba umieć bilety przeczytać :)

Czy ta Afryka była warta drukowania? jakieś opinie?
Gram głównie w 2 osoby i w takim właśnie gronie spróbowałem Afrykę. Niestety jak w przypadku innych duzych plansz jest za lóźno... może przy większej liczbie osób byłoby ciekawiej. Natomiast samo graficzne wydanie bardzo ładne.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: gigi »

djedi gamer pisze:Fajnie wygląda dodatek ZSRR. Mam zamiar jako pierwszy wydrukować właśnie ten.
tylko mapa zsrr z rosyjskimi nazwami miast , jest w kiepskiej jakości .
z biletami nie jest tak kiepsko.Na każdym bilecie jest zaznaczone miasto.Nie trzeba umieć czytać po rosyjsku ,żeby grać z rosyjskimi nazwami biletów.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: premek »

Podbijam

Czy może ktoś polecić jakiś fanowski dodatek na 2/3 osoby - chodzi zarówno o dobrą rozgrywkę/balans jak i jak jakość dostępnych materiałów. Przy okazji wysłucham rad - jak najlepiej podejść do takiej wersji DIY ( z czego planszę zrobić i czy drukować na samoprzylepnym a potem lakierować czy może jeszcze jakoś inaczej ? )

Z oficjalnych czytałem, że tylko Szwajcaria i Nordic Countries są na 2 osoby polecane z dużym wskazaniem na NC ale mając już zestawy wagoników wolałbym nie płacić za kolejne, dlatego skłaniam się ku jakiemuś z dodatków nieoficjalnych.

Gdyby znalazło się więcej osób chętnych to może warto byłoby w jakiejś drukarni zlecić.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: mig »

W zaprzyjaźnionej drukarni wydrukowałem fanowski dodatek z mapą Związku Radzieckiego. Graliśmy na 2 i 4 osoby. Na dwie było nieco luźno (choć i tak zadowalająco - nieco ciaśniej niż w Europie). Za to na 4 była jazda bez trzymanki. Dodatek bardzo klimatyczny (wiadomo;) - są również do wydruku specjalne karty wagonów w stylizacji CCCP.
Kilka dość ciekawych zmian w zasadach - jeszcze nie wiem jak się sprawdzą na dłuższą metę, ale jak na razie gra sporo zyskuje. Jest więcej biletów długich i na starcie trzeba jeden zachować. Poza tym do talii wagonowej zostały wprowadzone dwie karty konduktora - można je tylko wylosować (po wyłożeniu odkrytej należy wszystkie pięć wtasować w talię). Konduktora można użyc jako akcji - pozwala na zajęcie trasy o max długości 4 bez wykładania wagonów, albo zniszczenia komuś takiej trasy. Dodatkowo, na koniec gry, poza punktami za najdłuższe połączenie daje się punkty za najwięcej zrealizowanych biletów (15) oraz za najdłuższe tunele i promy (po 7) - nie musza się łączyć. Zwłaszcza ta ostatnia zmiana na tej mapie fajnie się sprawdza.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: Baartoszz »

Ja dostałem od znajomych na urodziny mapę Komorowa (w którym mieszkam), to jest alternatywna wersja Marklina ale tylko w 2-3 graczy. Mechanicznie udało się perfekcyjnie, ale wiadomo, że klimat nie zachęca tych co tu nie mieszkają ;) Chociaż raz pewien Kanadyjczyk wysłał do mnie prośbę o komplet grafik do druku.

http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... icket-ride

Obrazek Obrazek tu nawet moje własne zdjęcie :P
Obrazek
marwok
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2013, 11:11

Re: Wsiąść do pociągu - dodatki nieoficjalne

Post autor: marwok »

Witam,

Jest ktoś chętny na wspólnie wydrukowanie nieoficjalnych dodatków w wawie? albo znacie jakąś dobrą(tanią) drukarnię gdzie da się to zrobić?

pozdr
ODPOWIEDZ