Dragonheart / Serce smoka (Rüdiger Dorn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Dragonheart / Serce smoka (Rüdiger Dorn)

Post autor: Legun »

Mam pytanie o rodzaj interakcji w tytułowej grze - czy to bardziej przypomina Ballon Cup czy jednak Konfrontację?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Serce smoka

Post autor: DeBOB »

Zakładam, że chodzi o "Władca pierścieni: Konfrontacja" - bo w tą grałem.
Nie grałem natomiast w "Ballon Cup", ale po pobieżnym przejrzeniu instrukcji wydaje mi się, że "Sercu smoka" bliżej jest właśnie do tej gry. Naprzemienne wykładanie kart, które raz wyłożone pozostają widoczne na planszy dla obu graczy i mogą "paść łupem" tego, któremu w odpowiednim momencie dojdzie właściwa karta. Obaj gracze dążą do tego samego celu, więc siłą rzeczy interakcja jest "negatywna" - nie można realizować swoich planów bez pokrzyżowania planów przeciwnika.

Tamat poruszany w wątku http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... rachenHerz

PS. "DragonHeart" można samemu wypróbować na "Board Game Arenie".
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Serce smoka

Post autor: Legun »

Dzięki - także za link. Przeszukiwałem forum pod kątem angielskiego tytułu, stąd nie trafiłem na ten z tytułem w tak miłej uchu każdego Słowianina mowie :roll:. Wszystko wyjaśnione. Wypada kupić - szczególnie, że cena przystępna.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Serce smoka

Post autor: pegzi »

Nasza recenzja może już trochę starej, ale nadal niezwykle wciągającej karcianki. Klasyk gier dwuosobowych.
http://dicelandblog.pl/recenzja-16-sercesmoka/

A, jeśli jeszcze nie graliście to możecie zagrać już teraz, o tutaj:
https://pl.boardgamearena.com/
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Serce smoka

Post autor: bobule »

Jak ktoś gra familijnie, to bardzo przyjemny i totalnie nieskomplikowany tytuł jest (chyba, że kogoś denerwuje losowość) ;)
U nas gra była grana od lutego do czerwca 23 razy, co raczej jest wynikiem dobrym (ale i nie trudnym do zrobienia, bo partia trwa góra 15 minut), no i myślę, że jeszcze wróci na stół (choć patrząc, że co miesiąc coś nowego do nas przychodzi, to pewności mieć nie mogę) ;)
ODPOWIEDZ