Wypraska do pudełek

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Fork
Posty: 29
Rejestracja: 06 maja 2008, 20:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Fork »

Może nie jest to wypraska, ale nie pasuje do żadnego innego wątku ;)

Pudełko na drobne elementy Wiedźmina, z wyciąganymi pojemnikami na tropy, dowody, rany/zły los/oreny/znaczniki uniwersalne. Całość z hipsu, pokrywka z pleksy z symbolem grawerowanym laserowo.
Pudełko jest dość duże, ale pozostałe elementy gry (np. potwory, figurki postaci, karty rozwoju) mieszczą się swobodnie pod bocznymi skrzydełkami oryginalnej, tekturowej wypraski, wypełniając w ten sposób niewykorzystaną przestrzeń pudełka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
radzio27
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:49

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: radzio27 »

używał ktoś do robienia wyprasek płyt wytłumiających pod panele?
romancef
Posty: 81
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: romancef »

Jako postanowienie noworoczne przyrzeklem sobie, ze zaczne projekt robienia wyprasek z pianki modelarskiej (foamcore). Zawsze chcialem by moje gry byly ladnie zoorganizowane i zawsze gotowe do gry. No i w koncu zebralem potrzebne materialy na pierwsza probe.
Zaczalem od gry Warhammer Quest, gdyz nie tylko darze te gre wielkim sentymentem, ale ostatnio moj syn zgral w nia po raz pierwszy, i drugi i kolejny, wiec aby usprawnic kolejne wyprawy w podziemia Starego Swiata postanowilem zrobic te oto wypraske, ktora wyszla mi calkiem dobrze kaj na pierwszy raz.

Na zrobienie pudelka poszly 2 plyty 50x70mm, no i tez aby zmiescic wszystkie komponenty (duze figurki koniecznie na bacznosc :) z podstawki, 3 dodatkowych talii kart skarbow jak i dodatkowych figurek bohaterow i potworow musialem podniesc wypraske o 25mm powyzej krawedzi pudla.

Po usunieciu pokrywy:
Obrazek

po usunieciu podrecznikow i tacek na zetony widac pojemniki na figurki:
Obrazek

A po usunieciu tych pojemnikow i podajnikow na karty widac wszyskie kafle komnat i korytarzy:
Obrazek

Zasobniki na karty skarbow, komnat i czarow oraz tacki na zetony:
Obrazek

Pojemniki z bohaterami i potworami:
Obrazek

Zlapalem bakcyla i juz planuje kolejne wypraski.
Nastepny projekt to Eldrich Horror z dodatkem Forsaken Lore w jednej wyprasce oraz oddzielnie dodatek Mountains of Madness.
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Pietruch »

Hej wszystkim :)

Natchnął mnie link wrzucony jakiś czas temu:
mitbol pisze:Trochę sklejki, gwoździki, później farba, lakier i jazda :D

http://rince-art.blogspot.hu/2013/06/bu ... orror.html
Bardzo spodobała mi się koncepcja złożenia sobie balsowej wkładki do pudełka od gry planszowej więc zacząłem mierzyć elementy z AGoT i planować jak zbudować sobie taką "wypraskę". Jako, że nie znalazłem w domu papieru milimetrowego i nie znam żadnego programu, w którym można robić takie projekty (siostra na uczelni korzysta z CADa, ale ja nigdy się za ten program nie zabierałem) to potraktowałem arkusz Excela jako papier milimetrowy (każda komórka oddaje w rzeczywistości kwadrat o boku 1mm) i tam wyrysowałem sobie jak taki organizer mógłby wyglądać. Tutaj pytanie do wyjadaczy i osób, które zmontowały sobie wkładki na własny użytek:
1. Jaki materiał będzie lepszy? Balsa czy pianka foamcore? Na korzyść balsy przemawia to, że będę mógł ją sobie pomalować wedle uznania, zabejcować i polakierować, z kolei pianka jest tańsza w przeliczeniu na metr kwadratowy (i domyślam się że prostsza w obróbce i cięciu).
2. Moje zdolności manualne nie stoją na jakimś tragicznym poziomie, skleiłem i pomalowałem kiedyś trochę modeli, bawiłem się w bitewniaka Warhammer, więc kilkanaście-kilkadziesiąt figurek pomalowałem i rzeźbiłem papierem ściernym pagórki ze styropianu :)
3. Moja wizja jest taka - w pudełku chcę umieścić dwie "szufladki" jedna na drugiej, każda o wysokości około 2cm. Spodnia "szufladka" wykonana z balsy na pewno wytrzyma ciężar i nacisk szufladki górnej, pytanie czy pianka jest na tyle trwałym materiałem żeby przetrwać delikatny nacisk górnej szufladki.
4. Czy ktoś z was robił wypraskę do AGoT i jest w stanie stwierdzić, że nigdzie nie kropnąłem się w pomiarach? Przy pomiarach przyjąłem, że kupię balsę o grubości 5mm, która wskutek malowania, bejcowania, lakierowania zwiększy swoją grubość do 7mm (wiem że to przeszacowanie ale wolę być po bezpiecznej stronie) :)

Poniżej wrzutka projektu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1292
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Nidhogg »

Po przeczytaniu wątku również mnie natchnęło na zrobienie własnych wyprasek.
Przejrzałem się do kupna maty, noża i płyty i do tej mam pytanie.

"Wszyscy" (filmiki instruktarze, forumowicze) używają płyty czarnej (chyba 5 mm?, ja się do takiej skłaniam).
Zastanawiam się jak by się spisała płyta biała gdyż czarna jest o połowę droższa od białej. Czy ktoś próbował białej płyty (w sensie do zrobienia wypraski bo walory smakowe miej mnie interesują :) ) ?
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: grabash4u »

Ja używam tylko białej (czarnej nie widziałem na allegro, ani w sklepach plastycznych na terenie mojego miasta) i nie mam z tą płytą żadnych problemów. Nie powiem na 100% czy to ten sam materiał, ale tu chodzi chyba tylko o zastosowanie barwnika w piance i czarny karton jako zewnętrzna warstwa.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kwiatosz »

Ja założyłem, że biała łatwiej się brudzi i bardziej widać niedoskonałości spasowania i klejenia, wątpię żeby się różniły czymś więcej niż tylko kolorem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Pietruch »

Nidhogg pisze: "Wszyscy" (filmiki instruktarze, forumowicze) używają płyty czarnej (chyba 5 mm?, ja się do takiej skłaniam).
Zastanawiam się jak by się spisała płyta biała gdyż czarna jest o połowę droższa od białej. Czy ktoś próbował białej płyty (w sensie do zrobienia wypraski bo walory smakowe miej mnie interesują :) ) ?
Też zauważyłem, że płyty czarne są o ponad połowę droższe od białych :O Wg mnie z białą jedyny problem jest taki, że mogą na niej zostawać ślady po paluchach :)

Co do samych płyt - lepiej kupować taką z laminatem czy wystarczy taka oklejona kartonem ?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kwiatosz »

Ja używam takiej bez laminatu, to jest naprawdę mocna płyta. No chyba że chcesz lać wodę do pudełka, to bierz laminowaną ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1292
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Nidhogg »

grabash4u pisze:Ja używam tylko białej (czarnej nie widziałem na allegro, ani w sklepach plastycznych na terenie mojego miasta) i nie mam z tą płytą żadnych problemów. Nie powiem na 100% czy to ten sam materiał, ale tu chodzi chyba tylko o zastosowanie barwnika w piance i czarny karton jako zewnętrzna warstwa.
dzięki za odpowiedź

czarna na allegro 5mm
W sklepie podanym wcześniej w tym wątku czarna 5mm

czarna ma kolor kartonu i wypełnienia czarny.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Pietruch »

radzio27 pisze:używał ktoś do robienia wyprasek płyt wytłumiających pod panele?
Podbijam pytanie, ostatnio w Obi zastanawiałem się czy nie kupić takich gąbkowych paneli (~30zł za 4,8 m^2), ale bałem się że cechują się mniejszą sztywnością niż płyta piankowa.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: zomboni »

Trudno mi coś powiedzieć na temat pianki pod panele. Wątpię, żeby na forum znalazła się osoba, która udzieli Ci odpowiedzi. Jak dla mnie ten materiał jest zbyt mało sztywny.

Przy okazji pochwalę się wypraską do Terra Mystica. Wszystko się ładnie mieści - sam jestem w szoku :D Album - wysoka rozdzielczość

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Jelithe »

Pietruch pisze:Podbijam pytanie, ostatnio w Obi zastanawiałem się czy nie kupić takich gąbkowych paneli (~30zł za 4,8 m^2), ale bałem się że cechują się mniejszą sztywnością niż płyta piankowa.
Zawsze możesz spróbować i dać nam znać, jak się spisała taka płyta pod panele. Foam ma na zewnątrz karton (więc dobrze i mocno się skleja plus jest to równa i gładka powierzchnia) a w środku piankę (dosyć sztywna, a równocześnie na tylę miękka, by można ją było łatwo kroić). Jakiej grubości są te panele, o których piszesz?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1292
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Nidhogg »

Jelithe pisze:
Pietruch pisze:Podbijam pytanie, ostatnio w Obi zastanawiałem się czy nie kupić takich gąbkowych paneli (~30zł za 4,8 m^2), ale bałem się że cechują się mniejszą sztywnością niż płyta piankowa.
Zawsze możesz spróbować i dać nam znać, jak się spisała taka płyta pod panele. Foam ma na zewnątrz karton (więc dobrze i mocno się skleja plus jest to równa i gładka powierzchnia) a w środku piankę (dosyć sztywna, a równocześnie na tylę miękka, by można ją było łatwo kroić). Jakiej grubości są te panele, o których piszesz?

Wczoraj w piwnicy po remoncie znalazłem kawałek pianki pod panele i na szybko spróbowałem coś zmajstrować.
cechy:
- grubość 6 mm
- powierzchnia z jednej strony gładka z drugiej faktura drabinki
- powierzchnia nie śliska (ciężko się wyciąga jedną wypraskę z drugiej)
- łatwo się łamie przy bocznych naprężeniach
- dość łatwo się odkształca pod naciskiem ścianki
- w trakcie krojenia łatwo poszarpać brzegi (zużyłem jakieś 2,5 razy więcej materiału niż potrzeba)

Próbowałem zrobić wypraskę do Descenta plan wypraski pobrany (lekko zmodyfikowany do grubości pianki) z:
zomboni pisze:Tutaj ładnie rozrysowane plany do kilku gier między innymi Descent.
Pierwszy poziom pudełko o wymiarach 28,6 cm x 28,6 cm i wysokości ścianek 6,7 cm) w trakcie sklejania postawiłem do góry dnem a na tym oryginalne pudło z zawartością Descenta. Ścianki wytrzymały i po sklejeniu wyglądały dobrze. Po stworzeniu drugiej wypraski która miała byś wkłada do środka sprawdziłem jak chodzi. I w trakcie wyciągania (ścianki nie są śliskie i stawiają opór) uszkodziłem mniejszą wypraskę. Po tej próbie dałem sobie spokój, pewnie trzeba by robić mniejsze te wewnętrzne wypraski ale to znów strata miejsca nie dość że sam materiał 6 mm to jeszcze trzeba zostawiać luzy między wypraskami które chcemy wyciągać.

Z mojej oceny nie ma sensu siew to bawić. Szczególnie że piankowo-kartonowa płyta to koszt około 23 zł za m2, a koszt pianki to 7 zł za m2 (zakładając większe zurzycie to około 14-17 zł za "efektywny" m2). I w piance pod panele musisz zostawiać więcej miejsca i sama jest grubsza, niby nic ale jak robisz 10 wyciąganych wyprasek i zostawisz dodatkowo tylko 1 mm + 1 mm więcej grubości to już daje na całość 2 cm.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kwiatosz »

Nidhogg pisze:Z mojej oceny nie ma sensu siew to bawić. Szczególnie że piankowo-kartonowa płyta to koszt około 23 zł za m2, a koszt pianki to 7 zł za m2 (zakładając większe zużycie to około 14-17 zł za "efektywny" m2). I w piance pod panele musisz zostawiać więcej miejsca i sama jest grubsza, niby nic ale jak robisz 10 wyciąganych wyprasek i zostawisz dodatkowo tylko 1 mm + 1 mm więcej grubości to już daje na całość 2 cm.
W nienajtańszym sklepie dla plastyków kupowałem płytę 5mm poniżej 20zł/m2, więc tym bardziej nie ma powodu sobie nerwów szarpać - naprawdę wydajna jest ta płyta (w przeliczeniu na gotowe wypraski, chyba że ktoś ma manię robienia pokrywek ;) )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Pietruch »

Jelithe pisze:
Pietruch pisze:Podbijam pytanie, ostatnio w Obi zastanawiałem się czy nie kupić takich gąbkowych paneli (~30zł za 4,8 m^2), ale bałem się że cechują się mniejszą sztywnością niż płyta piankowa.
Zawsze możesz spróbować i dać nam znać, jak się spisała taka płyta pod panele. Foam ma na zewnątrz karton (więc dobrze i mocno się skleja plus jest to równa i gładka powierzchnia) a w środku piankę (dosyć sztywna, a równocześnie na tylę miękka, by można ją było łatwo kroić). Jakiej grubości są te panele, o których piszesz?
Panele, które widziałem w Obi miały grubość 5mm, ale w dotyku były strasznie miękkie, giętkie, bałem się że nie będą na tyle sztywne, żeby stworzyć coś na kształt pudełka o krawędzi podstawy ~28cm.
Nidhogg pisze: Wczoraj w piwnicy po remoncie znalazłem kawałek pianki pod panele i na szybko spróbowałem coś zmajstrować.
cechy:
- grubość 6 mm
- powierzchnia z jednej strony gładka z drugiej faktura drabinki
- powierzchnia nie śliska (ciężko się wyciąga jedną wypraskę z drugiej)
- łatwo się łamie przy bocznych naprężeniach
- dość łatwo się odkształca pod naciskiem ścianki
- w trakcie krojenia łatwo poszarpać brzegi (zużyłem jakieś 2,5 razy więcej materiału niż potrzeba)
To co widziałem w Obi wyglądało dokładnie tak samo, czytając podsumowanie twojego procesu tworzenia organizera do Descenta cieszę się, że nie kupiłem tego materiału :)
kwiatosz pisze: W nienajtańszym sklepie dla plastyków kupowałem płytę 5mm poniżej 20zł/m2, więc tym bardziej nie ma powodu sobie nerwów szarpać - naprawdę wydajna jest ta płyta (w przeliczeniu na gotowe wypraski, chyba że ktoś ma manię robienia pokrywek ;) )
Wczoraj kupiłem w sklepie dla architektów/plastyków 2 arkusze pianki 1000x700x5mm, dałem za nie ~46zł, wygląda na to, że trochę przepłaciłem :(
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1292
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Nidhogg »

Pietruch pisze: Wczoraj kupiłem w sklepie dla architektów/plastyków 2 arkusze pianki 1000x700x5mm, dałem za nie ~46zł, wygląda na to, że trochę przepłaciłem :(
jeśli kupiłeś czarne to nie przepłaciłeś bo zapomniałem napisać że 20 zł to koszt białej płyty.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Jelithe »

Też kupowałam czarne po 23 zł :-)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: awawa »

a jak sprawuje sie balsa? czy daje się ja ciąć nożykiem segmentowym i jaka grubosc wybrac: 3mm moze byc zbyt delikatne wiec raczej 4-5mm?
takie deski nie są drogie i miałem w planie zrobić ścianki z balsy (+czarny i bezbarwny lakier w sprayu) a spod z pianki.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kwiatosz »

Ja z balsy zbudowałem dice tower i moim zdaniem jest to zdecydowanie za mocny materiał - ciałem piłką i na sklejonym dt mogę nawet usiąść i nic się z tym nie dzieje. Płyta piankowa jest zupełnie wystarczająco mocna.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Pietruch »

Nidhogg pisze:
Pietruch pisze: Wczoraj kupiłem w sklepie dla architektów/plastyków 2 arkusze pianki 1000x700x5mm, dałem za nie ~46zł, wygląda na to, że trochę przepłaciłem :(
jeśli kupiłeś czarne to nie przepłaciłeś bo zapomniałem napisać że 20 zł to koszt białej płyty.
Kupiłem czarne, cud że wracając w godzinach szczytu udało mi się przewieźć oba arkusze w stanie nienaruszonym komunikacją miejską przez całe miasto :)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: awawa »

@"kwiatosz" a jakiej grubosci/gatunku balsy uzywales? moze wybiore wiec mieksza albo ciensza deske. kusi mnie drewniany wklad ;) na zachodnich tutorialach uzywali nozy a nie pilek do ciecia wiec pewnie to kwestia doboru elementow, ktore mozna u nas nabyc
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: kwiatosz »

Nie umiem powiedzieć za wiele, to było kilka lat temu i pan miał w modelarskim tylko jeden rodzaj :( Suwmiarka mówi, że takiej o grubości 5mm.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Jelithe »

Na forum w dziale handlowym ktoś robi i sprzedaje wypraski z drewna. Może jego zapytaj, czego używa. Niestety z komórki nie jestem w stanie łatwo odnaleźć wątku. W tytule są "wkłady do pudełek". Całkiem nieźle to wygląda.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1292
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Wypraska do pudełek

Post autor: Nidhogg »

Jelithe pisze:Na forum w dziale handlowym ktoś robi i sprzedaje wypraski z drewna. Może jego zapytaj, czego używa. Niestety z komórki nie jestem w stanie łatwo odnaleźć wątku. W tytule są "wkłady do pudełek". Całkiem nieźle to wygląda.
Tu adres wątku: drewniane wkłady do pudełek i pudełka, znaczniki do gier
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ