Bruxelles 1893

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

No więc tak, gra była długo na radarze i w końcu stało się, mam i ja :D
Oj nawertowałem się tych instrukcji bo kilka wątpliwości było. Jeśli chodzi o zasady to tak myślę że to będzie półka z Zamkami Burgundii.
Dobre wykonanie, ale do jednej rzeczy się przyczepię, chodzi o ten kompas zegar czy jak go tam zwą.
Jak go zamontowałem to okazało się że plansza deko odstaje jak leży na stole, a po złożeniu też deko odstaje. No nie, mój pedantyzm tego nie zdzierżył. Wywaliłem ten plastik od spodu (ale wpierw oberżnołem co nieco z niego i natchnąłem na zatyczkę) i teraz jak rozkładam planszę to kładę wskazówki i zatyczka ciach z góry i jest git, no jakby od razu tego nie można było zrobić :roll:
A co do ikonografi, bo jak czytałem ten wątek to niektórzy pisali że ikony maluśkie, no są, ale jest ich pare na krzyż są dość zrozumiałe, karty i ich ikonografia też nie wzbudza wątpliwości. No może po za tymi u dołu na planszetkach graczy, ale ja porobiłem opisówki co jakie fazy itd. Więc git.
A teraz szukam jakichś ofiar co przetestują ze mną jak ta Brukselka chodzi, na razie pachnie mi trochę The Galleristem i Goa.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

W sobotę zagrałem partyjkę w 4 osoby.
Lubię takie gry :D
Proste zasady, żadnych niedomówień czy problemów z interpretacją kart, szybki setup bez pierdyliarda elementów.
Zgrabna mechanika, fajny aspekt licytacyjny, dwa obszary na wykonywanie akcji i dwa sposoby na umieszczanie Asystentów. Dość szybko płynie, choć czasem można się zawiesić ale się nie dłuży.
Brukselkę stawiam na równi z Goa, bez wskazywania faworyta (myślę że Goa bardziej stawia na licytację a mniej na to co jest potem a w Bruxelles jest na odwrót) , czyli obie gry są bardzo dobre, ale na korzyść Brukselki przemawia lepsze jakościowo wydanie.
Zostaje w kolekcji, podobało się, będzie grane. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ