Jaka gra Zombi-figurkowa?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bat man
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2012, 19:25

Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Bat man »

Witam :)

Chciałbym zakupić jedną z gier o tematyce zombi. Podobają mi się rozbudowane tytuły figurkowe. Niestety drogie, a co za tym idzie chciałbym uniknąć rozczarowania po zakupie. Ma to być gra najlepiej kooperacyjna, gdzie zombie poruszają się automatycznie (nie ma gracza po złej stronie), z dość łatwą mechaniką aby mogła wciągnąć nowych graczy. Rozglądałem się po takich tytułach i wpadło mi w oko Zpocalypse ale z tego co wiem nie ma polskiej wersji i co gorsza polskiej instrukcji :/
Zapraszam do wyrazenia Waszych opinii na temat takich gier i wrażeń z tytułów, w które mieliście okazję zagrać :) Liczę na Was ;)
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: szmajchel »

Oczywista oczywistość - Zombicide
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Wassago »

Zombicide, masz po polsku, wychodzą spolszczone dodatkowe scenariusze i w tym roku wychodzi dodatek i kolejna samodzielna gra

Wysłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Predi »

Chyba zombicide będzie najlepszym wyborem. Zasady są proste, można wszystko wytłumaczyć przy pierwszej grze bez problemu. To co mnie zachwyciło to masa figurek. Cały czas masakrujesz jakieś zombiaki i coraz dochodzą nowe. Cena jest trochę wysoka, aczkolwiek myślę, że za taką ilość figurek warto. No i jak ci się spodoba są również dodatki (chyba, że od razu kupisz season 2 który jest troche urozmaicony a jest samodzielnym dodatkiem- nie wymaga podstawy do grania ale jest z nią kompatybilny)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Hipke »

@Bat man, nie zastanawiaj się tylko odkładaj na Zombicide. Nie ma nic lepszego, co by pasowało do Twoich wymagań (poza ceną) 8)
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: windziarz44 »

No to może ja polecę .... Zombicide :P
Awatar użytkownika
Bat man
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2012, 19:25

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Bat man »

Dziękuję za każdą (p)odpowiedź ;) Tyle propozycji, że trudno wybrać najlepszą ;) A poważnie widzę, że Zobicide demoluje konkurencje, a jak zajrzałem na allegro portfel też ;) Zapewne największą zaletą tej gry jest to, że jest po polsku, choć oczywiście wykonanie też jest niesamowite :) Kasę zamrażam, a puki co chętnie poznam kolejne opinie, może ktoś się wyłamie ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Yavi »

Pozwolę sobie wtrącić pytanie do tego tematu - jak sprawdza się Zombicide na dwie osoby? Warto zastanowić się nad nią jako grą jedynie dla pary?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Pierzasty »

Bierzecie po dwie figurki i jazda. Da się grać.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Yavi »

Że się da to wiem, bo gra jest 1-6, jeśli dobrze sprawdziłem. Chodzi o to, czy rozgrywka coś/dużo traci w takim przypadku i czy nadal jest przyjemna :)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: to tylko ja »

Yavi pisze:Pozwolę sobie wtrącić pytanie do tego tematu - jak sprawdza się Zombicide na dwie osoby? Warto zastanowić się nad nią jako grą jedynie dla pary?
Ja grałem już kilkanaście razy i tylko w parze. Gra spisuje się świetnie, bo gra się (w zależności od scenariusza) od 1 do 3 bohaterów na głowę. Ale najczęściej korzysta się z tej ostatniej opcji. W grze na 6 osób IMO tylko z dodatkiem TCM, bo w nim śmierć nie oznacza końca gry... co przy partii 2h+ może zniechęcić osobę która kontroluje jedną postać.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: grzemek »

Ja pominąłem problem ze śmiercią tak jak duża część graczy którym to przeszkadzało... czyli podczas gdy jestem na kaflu jednym z bohaterów wraz z zombiakami strzelając innym w te pole nie zadaje pierwszej rany człowiekowi tylko w momencie kiedy przy rzucie na którejś z kości wypadnie jedynka. Naprawde poprawia to gre w znacznym stopniu, nadal jest trudno ale nie tak że jedna osoba szybko odpada i patrzy jak pięć pozostałych się bawi.

Na jednego gracza także grałem i jest to świetna zabawa - ściągnąłem na tableta aplikacje (android) dla bochaterów i dużo łatwiej można kontrolować karty postaci (polecam)

Gra świetna naprawde nie znudzi sie szybko plus kilkanaście dodatkowych scenariuszy ze strony zombicide.pl

Inna gra w kórej zombi poruszają się tak jak karty wskażą to City of Horror - mega negatywna interakcja;) gra świetna w grupie ludzi którzy nie obrażają się łatwo, nam przynosi mase radoście. Moja żona tylko czeka żeby mi wbić nóż w plecy za te wszystkie przegrane partie w inne gry;)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Hiu »

Zpocalypse - jest dobra, inna nic Zcide. Tutaj dwodzisz calym oddzialem bohaterow (masz plansze gracza, ktora jest bardzo pomocna, wskazniki obrotowe jak w Cywilizacji). Figurka na planszy reprezentuje grupe bohaterow (w zaleznosci ilu sobie tam uratujesz... ale zazwyczaj 2-4). Ich zdolnosci sie sumuja (lub uzywa sie najlepszej) i na tej podstawie wykonuje sie testy.
Kosci sa bardzo dobrej jakosci. Na pewno lepsze niz te w zcide.
Celem gry jest zazwyczaj przezyc 2-4 noce (2-4 rundy) i nie dac sie zabic. Ewentualnie cos odkopac itp.
Jest to coop ale z elementem competitive - czyli ekipy rywalizuja miedzy soba (na punkty).
Jakosc figurek na pewno inna niz w zcide, ale jest to co lubie - czyli tilesy nie leza sobie luzem (jak z zcide) tylko ladnie sie spinaja. Plansza sie nie rozjezdza.
Sama rozgrywka jest inna niz w Zcide. Tutaj masz ekipe, probujesz ja wyzywic, powiekszyc i przezyc. Budujesz sobie pulapki, sciany itp (zeby spowalniac zombi), probujesz nie dopuscic zombi do bunkru.

Do tego masz dark darker darkest - ciepla buleczka - dopiero co sie wydala. Calkowity coop. Gra nie jest latwa :) Jestes grupa odwaznych, ktorzy ida do domu "strachow" dr.mortimera i musza dostac sie do jego laboratorium i wydobyc odtrutke. Dom ma kamery (system, ktory generuje zagrozenia) oraz bardzo ciekawy system "napiuszczania na ciebie zla" (jezeli sie rozdzielisz - dom bedzie reagowal na to tym, ze tym czesciej bedzie aktywowal swoje wplywy - im wiecej grup bedzie (jezeli masz 4 bohaterow i rozdzielisz ich na 4 grupy - to wtedy dom odpowie 4 razy) :)

Wszystkie 3 sa o zombie (Zpocalypse, Dark Darker Darkest, Zombicide), wszystkie to coop - a sa tak rozne :) powodzenia - w przeciwnym wypadku - you have to have them all!
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: przemoo99 »

To ja mam pytanie techniczne odnośnie Zpocalypse: czemu w kilku miejscach w necie jest, że to gra od 2 do 4 graczy, a w innych że od 1 gracza?
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: donmakaron »

A może Last Night On Earth? Przygodowy Horror półkooperacyjny - jeden gracz steruje zombiakami, reszta ludźmi. Fajny klimat taniego horroru i duży support od wydawnictwa i fanów.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Hiu »

przemoo99 pisze:To ja mam pytanie techniczne odnośnie Zpocalypse: czemu w kilku miejscach w necie jest, że to gra od 2 do 4 graczy, a w innych że od 1 gracza?
Jakas bzdura :) Jak kazdy coop - Zpoca dobrze chodzi solo.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Jaka gra Zombi-figurkowa?

Post autor: Dwntn »

Jeśli język nie stanowi bariery, polecałbym Carnival Zombie. Jest to tegoroczna nowość, obecnie dostępna bodaj tylko w wersji anglojęzycznej.

Sam nie grałem, ale po przeczytaniu kilku recenzji i obejrzeniu na YouTube recenzji Miami Dice, chyba mogę zaryzykować stwierdzeniem że gra będzie hitem za parę miesięcy, gdy tytuł zyska trochę większego rozgłosu.

-K.
ODPOWIEDZ