Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: drakula »

Jak wyżej.Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Misio205 »

W 2013 roku Pyrkon organizacyjnie zmiażdzył Polcon do tego stopnia, że ja na Pyrkon będę jeździ zawsze jak tylko się da, a na Polcon nie przyjadę wcale już. Nie mogę sobie pozwolić na jeżdzenie po kraju za wszystkim, więc muszę wybierać.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8752
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2347 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Curiosity »

Oooo, stary, impreza roku. Jak najbardziej polecam. Ostatnio siedziałem ok.20 godzin non-stop w gralni.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: kwiatosz »

To zależy w czym jesteś dobry - trzeba sprawdzić czy z tego są konkursy/turnieje i wejściówka może się zwrócić razem z biletem, noclegiem i kanapkami ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: ozy »

Najlepsza impreza 2013 r.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Misio205 »

Ja nie startuję w konkursach. Testuję planszówki i chodzę na prelekcje. Z moją drugą połówką mieliśmy kłopot bogactwa i dzień musiałby trwać 48 godzin żeby wszystko zobaczyć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Deltharis »

Jeśli nie jesteś dobry w wielu rzeczach z których będą konkursy, to nie, netto wyjdziesz na spory minus ze względu na koszty transportu.

Żeby ktoś mógł ocenić opłacalność musisz podać metrykę, czyli co i jak bardzo lubisz by ktoś mógł dać ci spersonalizowaną opinię. Inaczej po prostu dostajesz świadectwa ludzi którym się opłaca - ale że tacy istnieją zapewne wiedziałeś już wcześniej gdy dowiedziałeś się czym jest Pyrkon.
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: drakula »

A jak z cenami gier planszowych na konwentach,tzn. są tańsze,droższe,czy nie wiele się różnią? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Misio205 »

Ale wy wszyscy serio jeździcie tylko na konkursy, "zeby sie zwrocilo"? :shock:
Ceny są takie same jak sklepach może troszeczkę taniej ale nieznacznie. Ew. ostatniego dnia jakieś promocje. Generalnie wejście na konwent żeby planszówkę kupić to słaba opcja bo jest jeszcze koszt wejściówki.
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Deltharis »

Misio205 pisze:Ale wy wszyscy serio jeździcie tylko na konkursy, "zeby sie zwrocilo"? :shock:
Nie, absolutnie nie. Niemniej jednak, gdy pytanie jest o "opłacalność" wyjazdu, to jedynym domyślnym kryterium są pieniądze, a wygrywanie w konkursach to czysty zysk więc jest najbardziej zauważalnym elementem takiej opłacalności :P
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Misio205 »

Tak, to prawda. Ja to zinterpretowałem inaczej. Moja wina :mrgreen: Tym niemniej faktycznie trzebaby bardziej szczegółowo rozwinąć co ktoś rozumie pod opłacalność :mrgreen:
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: drakula »

Chodzi mi o to,że na Pyrkon tak,czy tak jadę.I czy opłaca się bardziej kupić grę na Pyrkonie(taniej),czy to samo jest w sklepie. O to mi chodzi.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: SeeM »

Misio205 pisze:W 2013 roku Pyrkon organizacyjnie zmiażdzył Polcon
Chyba nie stałeś przy akredytacji. :) Ale cała reszta rzeczywiście OK. Nigdy czegoś takiego wcześniej nie widziałem. Tam się po prostu miło spędza czas, wszystko jedno przy czym.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Misio205 »

Stałem, zaczęła się prawie o czasie i przynajmniej mieli kogoś kto zabawiał publiczność. A Polcon to klapa organizacyjna na całej linii. Program mieli nawet znośny ale lokalizacja, odległość do noclegu to była tragedia w przeciwieństwie do Pyrkonu.
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: idha »

Hmm... Wyjdę na jedyną osobę, która nie zgadza się z wcześniejszymi zachwytami... Ale po kolei.

1) Nie mam zielonego pojęcia jak wygląda Pyrkon od strony prelekcji, konkursów i ogólnej organizacji bloków tematycznych innych niż GR, bo jakoś nigdy na żadną prelekcję ani konkurs się nie wybrałam (zwykle miałam takie szczęście, że jak już coś mnie zainteresowało, to sala była akurat była zbyt mała, żeby pomieścić wszystkich zainteresowanych) - tutaj więc oddaję głos innym uczestnikom imprezy. Wierzę, że pod tym względem Pyrkon jest bardzo udany.

2) Większość Pyrkonu spędzam w GR i ten zeszłoroczny był... mocno chaotyczny. Właściwie nie można się było na pierwszy rzut oka połapać, gdzie co jest (gdzie są turnieje, gdzie jakie wydawnictwo prezentuje swoje gry - dobrze widoczne było wydawnictwo Factory of Ideas, ale to zasługa ich własnej pracy: standów i pracowników prezentujących ich gry). Wypożyczalnia opierała się na bibliotece rebela, więc osoba ze sporą kolekcją gier miała problem, żeby wyhaczyć dla siebie coś interesującego. Jako że GR miał ogromną powierzchnię, a obsługę stanowiło kilkanaście osób, ciężko też było ze znalezieniem osoby, która pomogła ogarnąć grę - sama wytłumaczyłam jakimś przypadkowym ludziom Tzolkina i jeszcze jakiś tytuł , a jednemu mojemu koledze (który widząc osobę z instrukcją czuje się wręcz w obowiązku wytłumaczyć grę :) ) współgracze zasłaniali inne stoliki pudełkiem do gry, żeby tylko nie widział osób czytających samodzielnie instrukcję.

3) Jeśli chodzi o ceny planszówek - zdarzają się dość niskie ceny, ale zwykle takie same można uzyskać kupując grę w tańszym sklepie internetowym (np. z 3 w nazwie) albo z rabatem w innych sklepach. Zawsze jednak warto zrobić to, co napisał MisterC - listę z cenami interesujących Cię gier i porównać, o ile nie spieszy Ci się z zakupem. Osobiście nie zauważyłam na Pyrkonie niczego interesującego, a jestem z gatunku ludzi czyhających na promocję (inaczej już dawno bym zbankrutowała...).

A czy opłaca się jechać na Pyrkon? Skoro i tak jedziesz, sam ocenisz, czy warto wybrać się na kolejne edycje ;) Ale planszówki kupowałabym raczej w sklepach internetowych :)
Awatar użytkownika
Lashinron
Posty: 38
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:15
Lokalizacja: Pabianice
Has thanked: 2 times

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Lashinron »

Witam.
Ja wybieram się w sumie na Pyrkon z moją droga połówką.
Będziemy tam pierwszy raz, mnie interesuje wszystko od anime do gier na PieCa, natomiast moja piękna głównie blok literacki, gier bitewnych, planszowy.
Jak wyglądają tam wykłady, jest rzeczywiście możliwość, że nie dostanę się ze względu na brak miejsc w sali?
Czy przed przyjazdem muszę się zarejestrować u nich na stronie?
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Czy opłaca się jechać na Pyrkon?

Post autor: Deltharis »

Z wykładami bywa różnie, szczególnie z tymi bardziej popularnymi, ale nie zdarzyło mi się jeszcze na coś nie wejść. Owszem, czasem miejsce siedzące jest jedynie na podłodze w wielkim ścisku, ale wejść się udało. A zwykle rozmiar sali jest odpowiednio dobrany do liczby chętnych. No, konkursy bywają wyjątkiem, o ile do sali się raczej wejdzie to bycie uczestnikiem bywa problematyczne.
[edit] Przejrzenie ich strony uświadomiło mi, że nie przewidują preakredytacji. W takim razie tak, zarejestrowanie się tam jest krokiem który należy wykonać i ułatwi sprawę na miejscu.
ODPOWIEDZ