Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Darkwing88 »

Grywam z dziewczyna ktora lubi gry w pewnym stopniu - nie jest fanatyczka - ale miewa ochote pograc w cos i w sumie to fajna alternatywna metoda spedzania czasu.

Mialem ostatnio pare pechowych przygod z zakupami niestety ktore sie nie sprawdzily (mimo ze gry byly spoko) to co zauwazylem do tej pory:

-Nie dla deckbuildingu ktory zajalby wiecej niz 5 minut. - Brak checi na to ze strony dziewczyny.
-2 osoby - rownie dobrze moze to byc gra ktora dobrze dziala pod 3 lub wiecej osob, ale grunt zeby byl wariant pozwalajacy sie swietnie bawic we dwie
-Jakosc wykonania - niszowemu euro niestety mowie stanowcze nie. Ogolnie jak widze walce oraz szesciany to odrobine mnie zbiera na wymioty, moze z czasem sie przekonamy ale niestety nie teraz :( O ile gra mialaby zabojczy gameplay, to moze udaloby sie to przetrwac- jestem w stanie sprobowac z jedna taka gra.
-Tematyka: fantasy, historyczne, paranormalne spoko, ale zombie, scifi oraz potwory ala potwory w tokio odpadaja. Dziewczyna marudzilaby niesamowicie
-Negatywna interakcja - jak najbardziej, o ile jest zbalansowana i nie ma wrazenia ze jeden gracz ma delikatnie mowiac przejebane niewazne co zrobi to wszystko jest "ok"
-Kooperacyjne- musialby byc naprawde taki solidny poziom trudnosci zeby sie za szybko nie zrobila przewidywalna
-Losowosc - grunt zeby jakas byla :) Nie przeszkadza tez czasami jesli ktos kto wygrywa nagle zaczyna przegrywac bo mial pecha - o ile nie zdarza sie to co 3 minuty :)

Cholera jak tak czytam to troche tego jest :( Prawde mowiac nie zdziwie sie jesli nie dostane zadnej porady, albo bedzie dosc smieszne to czego oczekuje bo fakt - sa to chyba bardzo waskie oczekiwania.

Do tej pory podpasowaly nam Warhammer Inwazja (jak zlozylismy sobie pare deckow ktorymi gramy bez zmian kart bo nam sie nie chce) oraz DungeonQuest (czas gry od 15 do 45 minut, mimo braku negatywnej interakcji to jest wystarczajaco losowe zeby bylo smiesznie)
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: nanautzin »

Sprawdź Claustrophobie. Poza tematyką wszystko pasuje, ale może i te potworki, a raczej ich jakość wykonania by dziewczynie podpasowały :)
Można również podpiąć Summoner Wars skoro WH: Inwazja wam się podoba.
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Darkwing88 »

nanautzin pisze:Sprawdź Claustrophobie. Poza tematyką wszystko pasuje, ale może i te potworki, a raczej ich jakość wykonania by dziewczynie podpasowały :)
Można również podpiąć Summoner Wars skoro WH: Inwazja wam się podoba.
Thx nad summonerem wlasnie mysle od dluzszego czasu - jesli powiedzmy zainwestuje w 2-3 zestawy frakcyjne bez jakis dodatkow typowo deckbuildingowych to bedzie dalo sie fajnie pograc i nie trzeba bedzie montowac talii? Pomyslec ze kiedys kochalem ccg i tcg :(

Moze uda mi sie dorwac Claustro z second handu w takim razie to tez bym pogral. W najgorszym wypadku byloby cos do pogrania z kumplami przy browarze bo takie gry pozniej tez planuje kupic :)
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: nanautzin »

Co do summonera wiele Ci nie powiem, bo sam czekam na swój starter ;) Brałem głównie dlatego tą grę, żeby nie męczyć się z deckbuildingiem.
Claustro mam, gram i uwielbiam. Gra jest dla mnie rewelacyjna. Prosta, ale nie prostacka, z niesamowitą regrywalnością i nie nazbyt długa. Gram ciągle z kolegą od około roku same podstawowe scenariusze i nie znudziło nam się :) Polecam z czystym sumieniem, jeśli cena nie odstrasza.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Pixa »

Moze Suburbia - ladnie wykonana, lekka doza negatywnej interakcji, swietnie dziala na 2 osoby i skaluje sie bardzo dobrze do 4. Temat dosc neutralny. Mojej drugiej polowce sie podoba.

Z kooperacji to Robinson o ile nie zraza cie dosc dlugi setup i spora instrukcja do ogarniecia.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: espresso »

Seasons pasuje idealnie.
Łatwiej będzie coś polecić, jeśli napiszesz co to za nietrafione zakupy.
Amiata
Posty: 31
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:48

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Amiata »

Descent 2nd:
-od 2 do 5 osób, jeden z graczy jest Mrocznym Władcą sterującym potworami i rzucającym kłody pod nogi, pozostali bohaterami, w 2 osoby jest to gra 1 na 1, w więcej wszyscy w kooperacji na jednego
-gra jest super wykonana, a jak masz smykałkę to możesz pomalować figurki
-fantasy
-losowość - kostki, karty, ale nie przeszkadza, wręcz dodaje smaczku przygodzie ;)
-deckbuilding - w minimalnym stopniu, tzn w kampanii można dokupić sobie karty, aby zwiększyć możliwości, ale to trwa chwileczkę

Zainteresuj się może podpasuje :)
whst
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2013, 23:35

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: whst »

Sprawdź Jaipur na BGA, dla mnie idealna gierka na szybką 2-osobową partyjkę.

A na nieco dłuższe posiedzenie Summoner Wars!
jesli powiedzmy zainwestuje w 2-3 zestawy frakcyjne bez jakis dodatkow typowo deckbuildingowych to bedzie dalo sie fajnie pograc i nie trzeba bedzie montowac talii?
Budowanie talii jest tak mocno organiczone, że praktycznie nie istnieje i nikt z tego nie korzysta. Zestaw startowy plus powiedzmy 2 talie dodatkowe (Plugastwo polecam ze względu na geniusz mechaniki) i mamy zajęcie na kilkadziesiąt wieczorów ;)
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: tadzik2004 »

Władca Areny: bardzo duża interakcja ujemna( walka - wygrywasz gdy zabijesz przeciwnika) , strategia, każdy ma równe szanse, cena bardzo dostępna. W tej chwili chyba na REBEL.pl jest promocja i można przytulić już za około 63 zł + przesyłka
Minusem są piony w formie kafelków ale można temu zaradzić. Ja kupiłem figurki na allegro w cenie 19 zł i już jest ok
Przykładowe figurki http://allegro.pl/rycerze-i-wikingowie- ... 00759.html.
Zasady w miarę proste łatwe do opanowania, dużo rzucania niestety kośćmi więc jest czynnik losowy ale nie jest aż tak wielki,
Kart ekwipunku,broni dość słabej jakości więc warto kupić koszulki choć używa się ich praktycznie tylko do budowy postaci. Dużo elementów drobnych do oznaczania ekwipunku i ran. Ale da się spokojnie nad tym zapanować.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 14:45 przez tadzik2004, łącznie zmieniany 1 raz.
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Darkwing88 »

W sumie to niewazne.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2014, 14:53 przez Darkwing88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Sandman »

Zawsze w takiej sytuacji można polecić serię mr. jacków. :)
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
tadzik2004
Posty: 21
Rejestracja: 10 sty 2014, 21:34
Lokalizacja: Wrocław - stolica Dolnego Śląska

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: tadzik2004 »

Może używasz zbyt wielu słów potocznie uznanych za obraźliwe ? :lol:
W posiadaniu
Spoiler:
Dalej zdecydowanie przytulę Talisman Magia i Miecz i World of Warcraf
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Darkwing88 »

Tytuly ktorych nie znalem a byly podane w watku juz sprawdzam :)
Descent do mnie akurat jedzie, chce sprobowac dac dziewczynie 3-4 postaci do sterowania bo ponoc jak sie gra tylko 2oma postaciami to jest zbyt hardo. No ale to moze byc dobry poczatek w grach taktycznych dla niej.

Summoner Wars - super, jesli faktycznie nie ma tak deckbuildingu albo jest znikomy to zainwestuje w ciagu miesiaca -dwoch :)
Wladca Areny - wyglada BARDZO ciekawie
Seasons - mam duze watpliwosci, tytul laduje gdzies na koncu mojej listy zakupow
Suburbia - znowu mam watpliwosci, jak bede mial okazje wypozyczyc to zobacze
Robinson - czytalem tone o tym tytule, jest na pewno intrygujacy, gdzies w polowie listy zakupow stoi na ten moment
Jaipur - rzuce okiem na jakis gameplay na youtubie



Gry ktore nam do tej pory nie podpasily a byly calkiem fajne:
Lotr LCG ze wzgledu na brak checi do deckbuildingu i niestety okazalo sie ze co-op nas nie jara
Runebound - kazdy sobie rzepke skrobie, mimo ze giera fajna to po prsotu brak interakcji kompletnie zabil motywacje do grania.
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Darkwing88 »

tadzik2004 pisze:Może używasz zbyt wielu słów potocznie uznanych za obraźliwe ? :lol:
Nie nie, po prsotu napisalem nazwe sklepu w ktorym mnie wkrecono w zakup towaru wychwalajac go pod niebiosa praktycznie, ktory byl wydany przez ten sklep ( o czym nie wiedzialem). Pewnie to podpada pod jakis punkt regulaminu i prawde mowiac zbyt brutalnie opisalem tamta sytuacje (dlatego mod usunal mi moj jeden post) :) No ale wiadomo ze czasem przy kupnie towaru jak czlowiek wtopi to sa emocje niepotrzebne, i nie ma sensu zebym robil syf jakiejs firmie na forum publicznym. Dla mnie po prsotu takie zachowania ze strony sprzedawcow sa metne bo powinni poinformowac ze polecaja ta gre ale jest wydana przez ich firme. Tak np robia dobrzy blogerzy opisujac restauracje albo produkty ktore sa sponsorowane zeby nie bylo podejrzenia o stronniczosc.

W kazdym razie z tamtej sytuacji wyciagnalem nauczke i dlatego zawitalem na to forum - jak narazie jestem bardzo zadowolony z tej decyzji :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: mig »

+1 Jaipur

a także Serce smoka, Ognisty podmuch, Pokolenia, Stone Age, Ankh Morpork (choć nie wszystkim na dwie osoby się podoba)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Yavi »

Świat Dysku: Ankh-Morpork spełnia wymagania i nie słuchaj co Ci mówią inni - na dwie osoby działa świetnie! :P
Seasons ma trochę mało interakcji, o działaniu na dwóch graczy możesz przeczytać na naszym blogu -> Seasons

Władca Areny jest dość skomplikowany, nie wiem jakie macie doświadczenie w planszówkach, ale początkujących graczy może trochę zniechęcić. Jeśli jednak czujecie się na siłach, to warto zagrać (może najpierw gdzieś przetestować przed zakupem).

Największym i najdroższym tytułem jest Wojna o Pierścień, która też spełnia wszystkie wymagania, ale tutaj ostrzegam - czas rozgrywki jest długi (u nas waha się koło 3-4 godzin).
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 442
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: grabol »

+1 Jaipur - lekko, szybko, ładnie i sympatycznie. Na 30 min. w sam raz.

Innowacje - taktyczna gra karciana o rozwoju cywilizacji. Gromadzenie zasobów i zagrywanie kart w oparciu o nie. Działanie karty uzależnione od przewagi w zasobach. Jest losowość, jest negatywna interakcja. Rozgrywka w 2 os. około 45 min. Zasady do ogarnięcia w 5 min. Z każdą kolejną rozgrywką coraz ciekawsza. Można grać w 2-4 osoby, podobno najlepiej w 2-3. Gram głównie z żona, podeszła idealnie.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Bardias »

+1 do Władcy Areny. Bardzo dobra gra, ale długi czas tworzenia bohatera przed grą może nie spodobać się dziewczynie, zawsze jednak masz możliwość zrobienia kilku gotowców wcześniej. Nie ukrywam, że zasady są skomplikowane i trzeba poświęcić 1-2 próbne gry aby się wyśmienicie bawić. Ja dzisiaj grałem sesyjkę około 5 godzinną i nadal czułem pewien niedosyt :) A, i polecam kupić drugi zestaw kości (5 sztuk, wyjdzie 10 zł, a dużo wygodniej się gra, gdy każdy ma swoje).

Ostrożnie podsunąłbym Pandemię, chociaż nie rozwija ona pełnego potencjału w grze dwuosobowej. Mimo wszystko lubię pograć we dwójkę.

Robinson jest bardzo fajny tematycznie, oprócz tego warto przyjrzeć się np. Small Worldowi.
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Darkwing88 »

Wladca Areny juz na mnie czeka w paczkomacie :)
Dziewczynie tematyka i pomysl gry bardzo sie spodobal, jak to wyjdzie w praktyce zobaczymy.

@Bardias mysle faktycznie ze przygotuje najpierw paru bohaterow, zasady gry obczaje z kumplem z pracy ktory ma na tyle wytrwalosci ze wczoraj ogarnialismy Runewarsa (dosc sukcesywnie).

Co do propozycji:
-Pandemia odpada ze wzgledu na syfne wykonanie.
-Wojna o Pierscien - mysle ze w razie czego mam runewarsa jesli chodzi o takie wielkie bydle ktore wymaga inwestycji czasu, w planach jest jeszcze Diskwars i Battlelore 2ed gdy i jesli wyjda po polsku.
-Robinson - po przemysleniu doglebniej chyba odpada. Za bardzo na mnie by spadalo myslenie w grze.
-Innowacje - wpada chyba na nastepna liste zakupow.
-Seasons po drugim podejsciu do zapoznania sie z tytulem wyglada juz interesujaco, prawdopodobnie bedzie zakup :)
-Small World slyszalem ze roznie hula na 2 osoby i za duzo miejsca jest na mapie przez co nie ma cisnienia.
-Swiat Dysku - ciagle sie zastanawiam.
-Serce smoka, Ognisty podmuch, Pokolenia, Stone Age (musze zobaczyc gameplaye zanim sie wypowiem)


Ogolnie wielkie dzieki wszystkim ktorzy do tej pory sie wypowiedzieli. Mysle ze jakas podstawowa biblioteczke 10ciu gier da sie w ciagu kwartalu sklecic - teraz tylko to wszystko jakos ograc :)


W promocji kupilem sobie Martinique i bardzo fajnie sie spisuje jak narazie :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Yavi »

-Small World slyszalem ze roznie hula na 2 osoby i za duzo miejsca jest na mapie przez co nie ma cisnienia.
Zgadzam się z tą opinią, dlatego dość szybko pozbyliśmy się tej gry.

Właśnie ogrywamy BattleLore 2nd i jak na razie jest świetne!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: espresso »

Zerknij sobie jeszcze na Drako i Władca Pierścieni: Konfrontacja.
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Re: Dla dwoch osob, negatywna interakcja i troche detali.

Post autor: Darkwing88 »

espresso pisze:Zerknij sobie jeszcze na Drako i Władca Pierścieni: Konfrontacja.
Z drako czekam na dwojke bo tworcy pracuja nad jakas reimplementacja zasad tej gry do nowego formatu prawdopodobnie 3vs2 co byloby ciekawsze mysle niz 3vs1

Konfrontacja wyglada interesujaco.
Yavi pisze:
-Small World slyszalem ze roznie hula na 2 osoby i za duzo miejsca jest na mapie przez co nie ma cisnienia.
Zgadzam się z tą opinią, dlatego dość szybko pozbyliśmy się tej gry.

Właśnie ogrywamy BattleLore 2nd i jak na razie jest świetne!
Czekam na tlumaczenie BL :P
ODPOWIEDZ