Gra planszowo-karciana

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Gra planszowo-karciana

Post autor: SHARP33 »

Witam. Ostatnio z kumplami mamy zajawkę na różne gry przy piwku :D. Ostatnio pomyśleliśmy, że przydałaby się jakaś nowa. I właśnie poszukujemy gry w której będzie można wylosować bądź wybrać jakąś postać (mag, rycerz, złodziej itp.), jakaś plansza, jakieś karty do bitwy gdy np. się spotkają ze sobą postacie albo coś w tym stylu, trochę ekonomii itd. Ogólnie taka już bardziej na przynajmniej godzinę gry. Będziemy w nią grać tak w ok 4 osoby, ale żeby była możliwość gry w 2. Kasa to ok 150 zł.

I jeszcze jedno. Mój kuzyn miał kiedyś grę planszową z "Ogniem i Mieczem". Były tam karty postaci Skrzetuski, Bohun, Zagłoba itd. Mieli tam jakieś boosty +3 do siły itp. Plansza to były pola sześciokątne, ze standardowym start - meta, były tam jakieś pułapki w stylu stoisz kolejkę, idziesz dłuższą drogą itd. Może ktoś z was wie o jaką grę chodzi.

Sorry za styl pisania, słaby w tym jestem.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra planszowo-karciana

Post autor: Pixa »

Moze Cytadela? Postaci do wyboru sa, interakcja jest, mozna dokopac kumplowi, ekonomii troche tez wystepuje. Karcianka, chodzi super na 4 osoby, we dwie tez da sie zagrac (niektorzy twierdza nawet, ze najlpiej chodzi na pare, ale mocno bym z tym dyskutowal). Cenowo okolo 80 zl. Od 2-7 graczy. Klasyka gatunku, wlasnie wyszedl nowy dodruk.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Gra planszowo-karciana

Post autor: fitzroy »

Jeżeli chcecie grać w 5-6 i więcej osób oraz lubicie wcielać się w jakieś role to:
-Bang 4-7 os. karcianka w klimacie westeru,brak jednak planszy
-Avalon 5-10 os. w klimacie legend arturiańskich,brak planszy
-7 cudów świata 2-7 os.,lekka ekonomiczna karcianka,chodzi na każdą ilość graczy,no może oprócz dwóch,są dwa dodatki po polsku tzn. liderzy i miasta
Jak coś mi się przypomni to jeszcze coś wrzucę.
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowo-karciana

Post autor: SHARP33 »

Dzięki wielkie. Kupiłem Cytadele. Zajebista gra :D.

A jakie znacie karcianki bijatyki ?? Coś w typie Blizzardowego Hearthstone: Heroes of Warcraft.
ODPOWIEDZ