Jaka gra cywilizacyjna?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Wothan »

Podpowiedzcie, proszę, jaką grę cywilizacyjną wybrać, spełniającą poniższe warunki:
- gra dla grupy 3-6 osób (najczęściej 4);
- polska wersja;
- wysoka interakcja (im bardziej negatywna tym lepiej);
- gra średnio-trudna lub trudna (ale nie zniechęcająca);
- czas gry: 2-4 godziny;
- wciągająca, regrywalna i w ogóle najlepsza!!! :)

Pewnie rzucicie standardami: Cywilizacja: Poprzez wieki, Sid Meier's Civilization, Narodziny Imperiów, Nations - tylko którą wybrać, a może coś spoza tych wymienionych?
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Kosma »

Nations

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Wothan »

RftG jest raczej mało konfliktowa. Skłaniam się ku "Nations" tylko czy jest w tej grze duża interakcja?
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Firenski »

Wothan pisze:(...) Pewnie rzucicie standardami: Cywilizacja: Poprzez wieki, Sid Meier's Civilization, Narodziny Imperiów, Nations - tylko którą wybrać, a może coś spoza tych wymienionych?
Standard jest tylko jeden: Cywilizacja: Poprzez wieki ;) Bardzo polecam Ci tę grę. Spełnia chyba wszystkie Twoje kryteria. Jedynie ilość graczy ograniczona jest do czterech. Naprawdę warto spróbować. Może próg wejścia jest dość wysoki, ale później już cud, miód, orzeszki... :) Nations jest dobre, ale po co - jak mawia jeden mój kolega :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: mate00 »

Firenski pisze:
Wothan pisze:(...) Pewnie rzucicie standardami: Cywilizacja: Poprzez wieki, Sid Meier's Civilization, Narodziny Imperiów, Nations - tylko którą wybrać, a może coś spoza tych wymienionych?
Standard jest tylko jeden: Cywilizacja: Poprzez wieki ;) Bardzo polecam Ci tę grę. Spełnia chyba wszystkie Twoje kryteria. Jedynie ilość graczy ograniczona jest do czterech. Naprawdę warto spróbować. Może próg wejścia jest dość wysoki, ale później już cud, miód, orzeszki... :) Nations jest dobre, ale po co - jak mawia jeden mój kolega :)
Ja też ją gorąco polecam. Tylko zarezerwujcie sobie całe popołudnie. ;)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Rune »

Pełna negatywnej interakcji? Proszę bardzo Innowacje :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Rocy7 »

Poniewaz wlasnie koncze kompletne polskie tlumaczenie (w wersji pozwalajacej na wlozenie polskich kart do koszulek z angielskimi) polece gre Clash of Cultures. Czas gry 2-3 h., ilosc graczy 2-4, rozbudowane drzewko technologii, rozbudowa miast (5 budynkow o roznych celach). Tlumaczenia na biezaco umieszczam na BBG i w temacie gry. Instrukcji prawdopodobnie nie przetlumaczenie, ale wystarczy jedna osoba, ktora objasni ja reszcie.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Bea »

Przydałby się jakieś profesjonalne zestawienie i porównanie wszystkich gier cywilizacyjnych. Wiele osób ma dylematy z wyborem.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: bart8111 »

Bea pisze:Przydałby się jakieś profesjonalne zestawienie i porównanie wszystkich gier cywilizacyjnych. Wiele osób ma dylematy z wyborem.
Na blogu gry bez prądu był swego czasu artykuł o grach cywilizacyjnych - http://www.grybezpradu.pl/blog/2013/05/ ... rozgrywki/ - trochę porównań tam można znaleźć.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Bea »

bart8111 pisze:
Bea pisze:Przydałby się jakieś profesjonalne zestawienie i porównanie wszystkich gier cywilizacyjnych. Wiele osób ma dylematy z wyborem.
Na blogu gry bez prądu był swego czasu artykuł o grach cywilizacyjnych - http://www.grybezpradu.pl/blog/2013/05/ ... rozgrywki/ - trochę porównań tam można znaleźć.
O! Super, nie widziałam tego :). Szkoda, że nie ma tam nic o Nations, w przyszłości dobrze by było dodać jeszcze coś o Imperial Settlers i ... nie pamiętam tytułu. będzie jeszcze jedna polska gra o osadnikach.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Tolis »

Nations - to zwykle euro ubrane na siłę w klimat cywilizacji.
Dla mnie gra cywilizacyjna wiąże się z rozwojem technologii - a tego w Nations w ogóle nie ma. Gra ma zero klimatu - nadbudowanie budynków nowymi kartami jest bez najmniejszych zasad, np. na budynku świątyni stawiasz kartę z możliwością budowy wojska.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Bea »

Tolis pisze:Nations - to zwykle euro ubrane na siłę w klimat cywilizacji.
Dla mnie gra cywilizacyjna wiąże się z rozwojem technologii - a tego w Nations w ogóle nie ma. Gra ma zero klimatu - nadbudowanie budynków nowymi kartami jest bez najmniejszych zasad, np. na budynku świątyni stawiasz kartę z możliwością budowy wojska.
Która gra według Ciebie najlepiej spełnia warunek rozwoju cywilizacji?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Rocy7 »

Bea pisze:Która gra według Ciebie najlepiej spełnia warunek rozwoju cywilizacji?
Clash (przy okazji gre juz calkowicie spolszczylem link na BBG :) z uwagi na technologie oraz na faktyczne rozbudowywanie miast na mapie.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2014, 08:27 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: Tolis »

Cywilizacja poprzez wieki - tutaj brakuje mapy, losowość jest olbrzymia, ale regrywalność jest wprost olbrzymia. w pełni zasługuje na swoje miejsce na BGG. Rozwój cywilizacji, zarządzanie zasobami wręcz wzorcowe.
Civ Sid i Clash of Culture nie grałem.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Jaka gra cywilizacyjna?

Post autor: vaski »

Pelopnez
ODPOWIEDZ