Pagoda

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Pagoda

Post autor: Platan »

Czy ktoś może już zagrał i może podzielić się wrażeniami? Na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1791
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 162 times

Re: Pagoda

Post autor: Legun »

Można połączyć wątki - oby z lepszym skutkiem, niż pierwsze pytanie o opinie ;)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=28850
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pagoda

Post autor: mig »

Legun pisze:Można połączyć wątki - oby z lepszym skutkiem, niż pierwsze pytanie o opinie ;)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=28850
tylko który do którego? :)
ten ma więcej postów :mrgreen:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1791
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 162 times

Re: Pagoda

Post autor: Legun »

Wrażenia po pierwszej partii - bardzo przyjemna, lekka gra dwuosobowa. Bez żadnej konfrontacji, natomiast z bardzo silną korelacją graczy. Każdy zbudowany poziom pagody, za wyjątkiem dachu, otwiera drugiej stronie możliwości jeszcze większego zarobku, niż ten, który ta budowla przyniosła nam. Bardzo ciekawe jest to, że wraz ze wznoszeniem pagód, rosną zyski, lecz maleje pole manewru i pojawiają się ograniczenia w doborze kolejnych dachów. Bardzo estetyczne - urokliwe i klimatyczne jest samo stawianie pagód. "Wieczorynka" dla pary bardzo obiecująca 8). Jeśli ktoś szuka zmiennika Zaginionych Miast, Ballon Cup czy Jaipura, to nie ma się co zastanawiać.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Pagoda

Post autor: woj_settlers »

http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pagoda

Post autor: kwiatosz »

Pograliśmy, to prezentujemy i recenzujemy gradaniowo, zapraszamy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pagoda

Post autor: mig »

W końcu zagrałem. Gra jest urocza. Wykonanie pierwsza klasa - wszystko ładne, funkcjonalne tak że obcowanie nią to sama przyjemność. Zasady proste, ale rozgrywka wymaga pokombinowania. Jeśli się już kilka razy zagra i wyłapie niuanse to potrafię sobie wyobrazić rozgrywkę na 20 minut. Nam pierwsza zajęła ok 40.
Świetny jest ten mechanizm, żeby czasem swoim ruchem komuś za bardzo nie ułatwić punktowania. Jedna z fajniejszych lekkich dwuosobówek w jakie grałem. Jedyny minus to to, że wymaga kawałka płaskiego stabilnego podłoża, więc niekoniecznie w warunkach biwakowo-pociągowych się sprawdzi. Ale ponieważ na biwaki nie jeżdżę, a pociągiem ostatni raz jechałem 8 lat temu, to ten minus specjalnie mnie nie martwi ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pagoda

Post autor: Gabriel »

Mam już:

- Zaginione Miasta (super)
- Serce Smoka (zbyt banalne)
- Fjordy (super)
- Jaipur (super)

Najmocniejsze skojarzenia mam z Zaginionymi Miastami:

- element podkładania się komuś pod budowę, jak ma kolor na ręce
- element kompletowania kolumn, gdzie można sobie w paradę wchodzić

ALE:

- brak mocnej "ręki" do budowania i zawsze dostępne 5 kolorów na kolejkę
- punkty za coś tak banalnego jak zagranie zwykłej karty z kolumną

Pagoda faktycznie "urocza", ale po przeczytaniu instrukcji i video obawiam się, że jednak jest bliżej Sercu Smoka banalnością. Nie czuję gdzie tu taktyka i myślenie "do przodu", co jest bardzo wyraźne w pozostałych trzech tytułach. Jakie są wasze odczucia?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pagoda

Post autor: kwiatosz »

Myślenie do przodu jest takie, że położenie konkretnego koloru dachu umożliwia kładzenie pionków konkretnego koloru - trzeba brać pod uwagę co się ma na ręku i czym szpanował przeciwnik. No i bonusy - zasada "lepiej mieć wszystkie" oczywiście działa, ale odpowiedni bonus odłożony na odpowiednią chwilę ratuje wiele. Z tego co pamiętam zamykanie pagody też jest możliwe tylko raz w każdym kolorze, więc to też trzeba nieco zaplanować.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pagoda

Post autor: Gabriel »

Ale w dłoni mamy dwie karty, przed sobą 5 - każda inna. Tutaj nie ma budowania ręki i planowania rozwoju na planszy "pod rękę"?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Pagoda

Post autor: mikeyoski »

Trzeba planować trochę do przodu. A to planowanie jest utrudnione poprzez te 2 karty na ręce przeciwnika. Ponadto umiejętne korzystanie z bonusów też robi swoje. Trzeba koniecznie analizować to co może zrobić przeciwnik, bo łatwo mu pomóc swoim ruchem. Gra jak dla mnie jest głębsza niż szybkie i banalne (i lubiane) Serce Smoka

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pagoda

Post autor: kwiatosz »

Patrząc co zeszło i co leży na stole można planować. Oczywiście nie jest to planowanie na poziomie "to ja za 4 rundy tę ciężarówkę podciągnę pod Ren", ale nie jest też tak, że przychodzi Maksymilian Random i steruje grą.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ