Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Chaaber »

Jest sens jak najbardziej, moim zdaniem AvX >> UnX. Jedna z lepszych kart ever Tsarina tam jest. AvX to naprawdę bardzo dobry set w, który warto się zaopatrzyć. Jak będziesz zamawiał z Wro, to daj znać, może się podłączę :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Wincenty Jan »

Myślę ze to zależy od Ciebie. Ja osobiście powoli kolekcjonuje wszystkie boostery z Marvela bez względu na ich rodzaj. Według mnie zwiększa to możliwości i różnorodność gry. Większy wybór większą możliwość wyboru postaci do gry i większą frajda. Ale oczywiście kto co lubi.
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

pattom pisze:... a jeszcze dopytam, czy jest sens kupować boosterki do Avengers vs. X-Men (mam możliwość kupna sporej ilości), czy lepiej skupić się już na bosterach dla The Uncanny X-Men ?

Mam podstawkę Avengers vs. X-Men.
Kupię duża ilość avengers vs.xmen boosterki. Gdzie co jak :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Siwydym pisze:
pattom pisze:... a jeszcze dopytam, czy jest sens kupować boosterki do Avengers vs. X-Men (mam możliwość kupna sporej ilości), czy lepiej skupić się już na bosterach dla The Uncanny X-Men ?

Mam podstawkę Avengers vs. X-Men.
Kupię duża ilość avengers vs.xmen boosterki. Gdzie co jak :)
posłałem Ci PW.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: muker »

Chaaber pisze:
6. Tylko Ciebie, każda twoja postać z JL wchodzi na field za 1 mniej.
Pozwolę sobie nie zgodzić, mam tylko AVX, więc może w DC są jakieś dodatkowe zasady ale jeżeli nie, to brakuje kluczowego your characters.

Porównaj sobie kartę WWoman z Nick Fury Mr. Anger
Nick Fury wyraźnie zaznacza your.

Tak jak mówię, nie czytałem zasad do DC więc może tam jest zasada, która mówi, że w domyśle ma być tylko your. Ale w AVX zawsze jest wyraźnie zaznaczone na kartach czy działa na Ciebie, przeciwnika lub nie piszę więc na obu.


Dodam jeszcze dla nowych, że
tutaj jest faq
przydatne narzędzie do zarządzania kolekcją itd
targowisko gdzie można polować na konkreten karty
Siwydym
Posty: 27
Rejestracja: 11 lis 2014, 17:34

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Siwydym »

muker pisze:
Chaaber pisze:
6. Tylko Ciebie, każda twoja postać z JL wchodzi na field za 1 mniej.
Pozwolę sobie nie zgodzić, mam tylko AVX, więc może w DC są jakieś dodatkowe zasady ale jeżeli nie, to brakuje kluczowego your characters.

Porównaj sobie kartę WWoman z Nick Fury Mr. Anger
Nick Fury wyraźnie zaznacza your.

Tak jak mówię, nie czytałem zasad do DC więc może tam jest zasada, która mówi, że w domyśle ma być tylko your. Ale w AVX zawsze jest wyraźnie zaznaczone na kartach czy działa na Ciebie, przeciwnika lub nie piszę więc na obu.


Dodam jeszcze dla nowych, że
tutaj jest faq
przydatne narzędzie do zarządzania kolekcją itd
targowisko gdzie można polować na konkreten karty

Tutaj j jestem przekonany, że chodzi tylko o Twoje postacie. Ale np. BLUE BETTLE UC - tam już jest "whenever villian is fielded " i to dotyczy obu graczy.

A takich 'błędów' że nie jest okreśolne dokładnie co, kto i jak, to jest mnóstwo więc nie można opierać że skoro coś nie jest napisane to znaczy że jest na odwrót.
Awatar użytkownika
muker
Posty: 308
Rejestracja: 11 mar 2010, 20:58
Lokalizacja: Zabrze

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: muker »

Na bgg był topic i zdecydowana większość zgadza się, że tyczy się to obu stron.
link do bgg

-------------------
jeżeli domyślnie ma być, że tyczy się tylko nas to poniższe nie mają sensu:
Reed Richards' Rival
While Doctor Doom is active, each non-Villain character gets -1A and -1D

Avengers Disassembled
While Scarlet Witch is active, all [Avengers] characters get -2A and -3D.

A te będą słabsze
Black Manta gets +1A and +1D for each other active Villain.

a tutaj karty które wyraźnie mówią, że tylko jedna ze stron:
While Batman is active, whenever you field a different Justice League character, gain 1 life.

While Nick Fury is active, you may field Avengers characters for free.

While Nick Fury is active, your unblocked Avengers characters deal damage to your opponent twice.

While Venom is active, your opponent's non- [Fist] characters get -2A and -2D.
* Your [Fist] characters get +1A and +1D.


NP. taki batman ma skill bardzo zbliżony w opisie, ale dodane kluczowe YOU
Awatar użytkownika
Mil3vs
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Mil3vs »

pattom pisze:A jakieś forum dedykowane jest ?
Staramy się zebrać społeczność na forum http://www.dice-masters.forumla.pl aczkolwiek idzie to powoooli ;) Zapraszamy do współtworzenia strony - i nie trzeba się bać pisać, pytać i odpowiadać. Większość "życia" społeczności odbywa się w grupie na Facebooku - lecz to rozwiązanie nie jest wolne od wad gdyż trudno przeszukiwać tam interesujące wątki, co skutkuje np. częstym powtarzaniem pytań. No i nie każdy chce mieć konto na FB ;)
barney72
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2015, 09:37

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: barney72 »

hej,
Mam starter i trochę boosterków do Uncanny, co pozwala na fajną zabawę.
Ale kusi mnie spróbowanie pozostałych edycji.
I stąd pytanie: czy warto dokupić starter i boosterki, czy wystarczą mi pojedyncze karty i kosteczki na sztuki?
Przewaga kupowania na sztuki jest oczywista - dostaję dokładnie to, co chcę; przewagą startera i boosterków są karty akcji i dodatkowe kości bazowe, ale to z kolei będzie uciążliwe dla portfela.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

A właściwie to dlaczego sklepy w Polsce nie mają Marvel Dice Masters: Avengers Vs Xmen Gravity Feed
W kilku sklepach na zachodzie widzę, że można normalnie kupić, jak chociażby w Amazonie, tylko to się średnio opłaca bo przesyłki wychodzą drogie.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, 09:22 przez pattom, łącznie zmieniany 1 raz.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Nie wiem czy się przyda ale może ułatwi kontakty graczom z Wrocławia.
https://www.facebook.com/groups/506401596179109/
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, 09:22 przez pattom, łącznie zmieniany 1 raz.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Wincenty Jan »

Orientujecie się czy będzie wznowiony dodruk Marvel Dice Masters? Czy jednak firma skupia się na kolejnych setach? Z tego co czytam gra jest mocno popularna na świecie to może jest nadzieja na dodruk!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: orzeh »

Gdzie można uczciwie kupić boostery dla człowieka który średnio ogrania Marvela (ale sama gra jest świetna), chodzi mi o Avengers vs XMen, chciałbym za Waszymi radami nabyć z 10 - 20 tych dodatków. Napiszcie mi jaki jest sens kupowania samych kart bez kości, jeśli dobrze rozumiem Targowisko MDM to tam kości i karty są osobno (chodzi o to że ktoś ma już taką kartę i chce ją sprzedać a kości same dokupuje się do tych kompletnych setów 4 szt? )
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

orzeh pisze:Gdzie można uczciwie kupić boostery dla człowieka który średnio ogrania Marvela (ale sama gra jest świetna), chodzi mi o Avengers vs XMen, chciałbym za Waszymi radami nabyć z 10 - 20 tych dodatków. Napiszcie mi jaki jest sens kupowania samych kart bez kości, jeśli dobrze rozumiem Targowisko MDM to tam kości i karty są osobno (chodzi o to że ktoś ma już taką kartę i chce ją sprzedać a kości same dokupuje się do tych kompletnych setów 4 szt? )
Boosterki AvX raczej cięzko dostać :-( ale właśnie przed chwilą ukazała się podstawka Marvel Dice Masters: Age of Ultron Starter Set czyli Avengersi i Xmeni po najnowszym filmie :P i są Marvel Dice Masters: Age of Ultron Gravity Feed Pack.

Na Targowisku warto kupować jak chce się uzupełnić kolekcję, czasami są fajne okazje i można sporą kolekcję kupić za niewielkie pieniądze. Na Targawisku ludzie sprzedają swoje nadwyżki i kart i kości.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: ma_rio »

Witam
Pytanie do wyjadaczy:)
Właśnie zacząłem zabawę z DM, a konkretnie UXM i ogólnie gra mi się bardzo podoba, ale jedna rzecz mnie trochę niepokoi, ale nie wiem czy to wynika z nie ogrania, czy gra po prostu taka jest. Chodzi mi o to, ze w większości partii jakie zdążyłem rozegrać udział drogich bohaterów był znikomy - większość załatwiały tanie karty, czasem nawet zanim udało się wysłać takiego drogiego bohatera do walki było już po sprawie. No i zacząłem się zastanawiać czy to ja jeszcze nie umiem w pełni wykorzystać potencjału gry, czy te wszystkie drogie karty są w grze głównie dla kolekcjonerów?
Mam nadzieję, że się mylę :)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: wilczur »

ma_rio pisze:Witam
Pytanie do wyjadaczy:)
Właśnie zacząłem zabawę z DM, a konkretnie UXM i ogólnie gra mi się bardzo podoba, ale jedna rzecz mnie trochę niepokoi, ale nie wiem czy to wynika z nie ogrania, czy gra po prostu taka jest. Chodzi mi o to, ze w większości partii jakie zdążyłem rozegrać udział drogich bohaterów był znikomy - większość załatwiały tanie karty, czasem nawet zanim udało się wysłać takiego drogiego bohatera do walki było już po sprawie. No i zacząłem się zastanawiać czy to ja jeszcze nie umiem w pełni wykorzystać potencjału gry, czy te wszystkie drogie karty są w grze głównie dla kolekcjonerów?
Mam nadzieję, że się mylę :)
Raczej się mylisz... :) proponuję zawsze trzymać jednego/dwa piony do blokowania i ciułać na wysokokosztowego bohatera. W miarę powiększania się puli kostek w woreczku zostawiać więcej pionów żeby mieć szybszą rotację na bohatera.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: ma_rio »

Wilczur, dzięki za radę na pewno wypróbuję :) No i uspokoiłeś mnie trochę.
A przy okazji, to czy jest możliwe zrobienie w tej grze dwóch tematycznych deków heroes vs villains? Wydaje mi się, że w tym secie herosi maja lekką przewagę, ale może mi się tylko wydaje. A może dobrze byłoby coś dokupić, jeśli tak to co? Dodam jeszcze, że gram na jednym zestawie z żoną w domu.
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Taperonix »

Witam, gdzie w Warszawie grywacie? Jestem nowy i szukam miejsca by pograć.
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Taperonix »

Nikt nie gra w Warszawie? Słabo :-(
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Ja bym grał gdyby była regularna grupa
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Taperonix
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2015, 21:08

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Taperonix »

Ja mogę regularnie. Daj znać na priv to może jakoś się ustawimy.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Trampon »

Przymierzam się do wejścia w ten wir który z ostatniego zakamarka portfela wyłuska ostatnie grosze (choć prędzej banknoty)....

Jako że praktycznie nie wiem nic o "Dice Master" to parę pytań na początek:

- czy zasady dla poszczególnych - powiedzmy - linii gier Dice Masters (Marvel, D&D, DC Comics) są takie same?
- jeśli nie to czy przynajmniej w ramach linii Marvel (Age of Ultron, Avengers vs X-Man etc) te zasady są takie same lub chociaż mocno zbliżone; czy też należy każdą z tych linii traktować jako osobne gry?
- czy karty i/lub kostki z danej gry (powiedzmy z Ultrona) można wykorzystać w innych grach (np. w Avengers)
- czy sam starter pozwala na grę w zaciszu domowym (w rozumieniu - nieturniejowo), czy też dorzucenie kilkunastu/dziesięciu boosterów jest niezbędne aby ta gra (nadal rodzinna) miała jakiś sens
- od której z gier radzilibyście zacząć? Mi najbardziej pasowałby Battle for Fearun ze względu na wspomnienia erpegowego D&D - ale domowa młodsza młodzież zdecydowanym gestem palucha wskazuje na Age of Ultron)
- czy są dostępne zasady po polsku (ja z angielskimi nie mam problemu ale chciałbym aby młodzież sama sobie przeczytała te zasady)

Thank you from the mountain czyli z góry dziękuję.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: LordMongo »

1) Generalnie tak, w międzyczasie dodano kilka elementów rulingu np. transit zone; istota gry pozostaje jednak nie zmieniona. Różnice między edycjami (Marvel, D&D, Yu-gi-oh) wiążą się z wykorzystaną terminologią - są one jednak czysto kosmetyczne.
2) Patrz powyżej.
3) Wszystkie sety można ze sobą łączyć wedle upodobania.
4) Starter jest dobry do zapoznania się z grą, sprawdzeniem, czy nam to "leży". Po kilku/kilkunastu rozgrywkach zaczęłoby pewnie trochę wiać nudą. Niemalże naturalne jest, że zechcesz zakupić kilka boosterów dla sprawdzenia innych bohaterów. Gdy to jednak zrobisz, i masz w sobie duszę zbieracza, to już przepadłeś... ;)
5) W takim razie od tej, za którą opowiada się największa ilość graczy. Jak połkniesz bakcyla to i tak kupisz pozostałe sety.
6) Z tego co mi wiadomo, to nie.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Darboh »

Trampon pisze: - czy są dostępne zasady po polsku (ja z angielskimi nie mam problemu ale chciałbym aby młodzież sama sobie przeczytała te zasady)
Instrukcja do AvX była przetłumaczona po naszemu, dostępna na BGG. Nie mogę teraz na szybko jej znaleźć.
Natomiast ja dla możliwości pogrania z synem przetłumaczyłem karty do D&D, sa dostępne tutaj:
http://boardgamegeek.com/filepage/11910 ... po-naszemu
ODPOWIEDZ