Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Corsarius
Posty: 49
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Małopolska

Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Corsarius »

Do tej pory próbowaliśmy jedynie Vampire Empire i niezbyt nam podeszła ta karcianka. Może po części z powodu braku polskiej wersji językowej. Teraz chciałbym zrobić drugie podejście. Szukam raczej taniej gry (tak do 60-70zł). Muszę przyznać, że jestem dość wybredny jeśli chodzi o grafiki na kartach i kilka odrzuciłem tylko z tego powodu, że ich grafiki totalnie mi nie pochodzą (np: Zbuduj swoje miasto). Wyselekcjonowałem kilka tytułów:
Zimna Wojna CIA vs. KGB
Schotten Totten (tutaj grafiki też takie sobie)
Ewolucja
Famiglia
Sobek

Która z nich sprawdza się dobrze w przypadku dwóch graczy, która z nich jest możliwie najbardziej złożona, najmniej losowa i która po prostu daje najwięcej zabawy? :)
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Grzdyll »

Zerknij koniecznie na Na Chwałę Rzymu - moim zdaniem na dwójkę chodzi też świetnie i ma fajna mechanikę i klimat, poza tym grafiki polskiej edycji są świetne jeśli lubisz klimat asterixowy...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Bea »

Summoner Wars, Targi, Jaipur.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: SaszaPL »

Zombiaki atak na Moskwę! :)
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: ghostdog »

Myślałeś o Fields of Glory?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 440
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: grabol »

Mnie w Fields of Glory nie opuszcza poczucie permamentnego klinczu. Za to graficznie male cudenko. Szkoda ze obie talie poza kolorem nie roznia sie takze rodzajami jednostek np rzym vs kartagina itp.

Jezeli kryterium ceny nie jest bardzo sztywne, to polecam Innowacje. Wedlug mnie rewela!
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: ghostdog »

Bo patrzysz na nią zbyt historycznie. A w niej historia stanowi tylko tło. Równie dobrze mogłyby tam być roboty


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 440
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: grabol »

Trudno nie patrzec skoro wybralem wlasnie dlatego ze traktuje o starozytnym placu boju, mechanika byla dla mnie drugorzedna.
Corsarius
Posty: 49
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Małopolska

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Corsarius »

Fields of Glory wygląda świetnie, ale widzę że byłby problem z dostaniem, a do tego brak polskiej instrukcji. Mam złe doświadczenia z grami w których sam musiałem tłumaczyć instrukcję i rozumiałem prawie wszystko.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: ghostdog »

Wiem ze planszostrefa ma. Zasady sa banalne


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
kasia_d
Posty: 23
Rejestracja: 01 lip 2014, 12:17

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: kasia_d »

7 Smoków znasz? Sama swego czasu szukałam gier, które nie tylko są od dwóch osób, ale też dobrze się w nie gra we dwójkę.

7 Smoków mogę polecić z czystym sumieniem. Co prawda świat fantasy to nie mój klimat, ale w tym wypadku smoki mi nie przeszkadzają ;). Gra trochę przypomina wariację domino, ale niech Cię to nie zniechęci. Zwroty akcji, bardzo dużo interakcji między graczami, zwłaszcza takiej wrednej, bo często trzeba sobie przeszkadzać, żeby wygrać :P. Grałam z różnymi ludźmi i generalnie się podoba. Gra potrafi strasznie wkurzyć i poirytować, ale się podoba ;).
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: trpaslík »

To ja napiszę coś więcej o wspomnianej w pierwszym poście Ewolucji. Gra świetnie działa na 2 osoby. Właściwie jest to najlepsza konfiguracja, bo z każdą kolejną osobą jest mniej panowania nad swoim "stadem"

Do gry we 2 osoby polecam odrzucić po jednej sztuce każdego z 20 wzorów kart. Otrzymamy wtedy talię składającą się z 64 kart. Rozwiązanie przetestowane solidnie i sprawdza się znakomicie, a czas gry oscyluje wokół 30-35 minut.

Grze trzeba dać trochę czasu, bo po pierwszych 5-6 rozgrywkach robi wrażenie zdecydowanie inne, niż gdy ją się dobrze pozna. Ewolucja ma stosunkowo proste zasady, jednak powoli odkrywa swoje atuty i gracz bardziej doświadczony, ma sporą przewagę. Jest przez to bardziej złożona, niż się na początku wydaje. Podobne odczuwa się poziom losowości. Początkowo wydaje się, że losowość jest umiarkowana, do dużej i ma spory wpływ na grę. Jednak po poznaniu gry okazuje się, że poziom losowości jest mały i to od graczy zależy, jaki teoretyczny wpływ będzie miał na ich poczynania.
Corsarius
Posty: 49
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Małopolska

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Corsarius »

Dzięki za zachęcającą opinię :)
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Assaultmarine »

Konwój - niedroga na 2 osoby
Corsarius
Posty: 49
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:28
Lokalizacja: Małopolska

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Corsarius »

Do grafik na grach typu Konwój, Zombiaki, 51 Stan, jestem jakoś uprzedzony, nie kręcą mnie takie klimaty za bardzo, ale może kiedyś się przełamię ;)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Dwntn »

To ja może polecę swoje niedawne odkrycie na polu 2-osobowych karcianek - Fungi (wcześniejsze edycje pod nazwą "Morels").

Gra w najnowszej edycji ma przepiękne grafiki Jarka Noconia. W grze obaj gracze "idą" przez las, mając za zadanie uzbierać jak najwięcej grzybów, które następnie usmażą w swoich obozach, tworząc smakowite przekąski. Gra ma dosyć proste zasady które można przyswoić w 2 minuty oraz ciekawie zaprojektowaną mechanikę odwzorowującą "marsz przez las", gdzie karty z każdym kolejnym ruchem gracza przesuwają się w jedną stronę a gdy talia dobiegnie końca, obaj gracze "wychodzą" z lasu i wygrywa ten, który uzbierał więcej punktów. Same punkty zdobywa się za zagrywanie kompletów kart min. po 3 sztuki takiego samego gatunku grzyba, otrzymując wartość punktową nadrukowaną na każdej karcie z kompletu. Istnieje także kilka sposobów na dodatkowe punktowanie m.in. przy zagraniu 4-5 lub więcej kart możemy do "smażonych" grzybów dodać odrobinę Cydru lub masła albo zagrać nocne karty grzybów - jest to 8 kart odpowiadających po jednej dla każdego z gatunków grzybów występujących w grze, które w momencie zagrania liczą się podwójnie (tak jakbyśmy w jednej ręce trzymali dwie karty tego samego typu).

Czasowo długość jednej partii to 15-30min. Gra pomimo specyficznej tematyki (zbieranie grzybów) podeszła nam się z małżonką do tego stopnia że przy pierwszym podejściu zagraliśmy bodaj 3 partie pod rząd :)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: polaquinha »

+1 dla 7 smoków :)
Onirim też ma ciekawe grafiki i jest niedroga.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Niedługa, niedroga gra karciana na 2os.

Post autor: Dwntn »

polaquinha pisze:+1 dla 7 smoków :)
Onirim też ma ciekawe grafiki i jest niedroga.
Zgodzę się co do grafik, aczkolwiek moim zdaniem Onirim nie chodzi zbyt dobrze na dwie osoby. Jest to gra zaprojektowana pod rozgrywkę solo a wariant dwuosobowy jest - wariantem ;)

-K.
ODPOWIEDZ