(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Sapieha »

8janek8 pisze: 05 wrz 2023, 00:31 A jak tam pakiet poprawek do Marine Spices?
Chodzi o błędy w instrukcji co do ilości komponentów?
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: 8janek8 »

Niestety nie pamiętam szczegółów, ale kojarzę, że było to zgłaszane wydawcy po odebraniu gry w okolicach premiery.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
BigBadSheep
Posty: 122
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: BigBadSheep »

Dzień dobry, chciałbym się spłakać na wydwanictwo PHALANX z 2 powodów:

1. Robienie klientów w lucja, poprzez olewanie próśb dowiedzenia się czy imperial struggle jest wolne od błędów znanych erraty sprzedawanej przez GMT:

Obrazek

innego maila nie znalazłem, ponieważ strona skelpu nie działała.

2.
BigBadSheep pisze: 26 paź 2023, 17:30 Ale mnie zdenerwowali, wydwaniwctwo chce ponad 100 zł za upgrade do wersji Collector's Edition (pewnie cokolwiek tam oblokują poza żetoanmi) i nawet nie chec im się wydrukować pdf'a po polsku (którego planują udostępnić).

Naprawdę jest to takie drogie aby na drukarce podmienić pdf angielski na polski aby wydrukować te kilkadziesiąt / kilkaset instrukcji?Dla francuzów co nie znają angielskiego to umieją, a poslka firma dla polaków już nie jest w stanie :)
Obrazek


Obrazek
3. Nie jest już to polski wydwaca gier :-)
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gromb »

sopel82 pisze: 08 maja 2023, 20:30 Jeszcze co do księgi pełne info od Phalanx:
Phalanx pisze: Informujemy, że pliki do Wielkiej Księgi Zasad do gry Scythe zostały sprawdzone i już niedługo zostaną przekazane do fabryki, która produkuje Scythe - dzięki temu jakość Księgi będzie dokładnie taka jak gry! 😀
W związku z powyższym wysyłka nie nastąpi tak jak przewidywaliśmy w pierwszej połowie tego roku, lecz według naszych najnowszych informacji w październiku.
Jak tylko otrzymamy potwierdzenie rozpoczęcia produkcji, będziemy rozsyłać wiadomość do wszystkich osób z przedsprzedaży z aktualizacją projektu oraz prośbą o opłacenie zamówień 🙂
Dziękujemy za Państwa cierpliwość i bardzo przepraszamy za opóźnienie.
Czy wiadomo coś o Wielkiej Księdze do Scythe?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Gromb pisze: 26 paź 2023, 22:14 Czy wiadomo coś o Wielkiej Księdze do Scythe?
Nie wiadomo. Phalanx ostatnimi czasy dość luźno podchodzi do terminów. Kiedy będzie to będzie.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Odi »

BigBadSheep pisze: 26 paź 2023, 22:05 Dzień dobry, chciałbym się spłakać na wydwanictwo PHALANX z 2 powodów:

1. Robienie klientów w lucja, poprzez olewanie próśb dowiedzenia się czy imperial struggle jest wolne od błędów znanych erraty sprzedawanej przez GMT:
Tak, Imperial Struggle jest wolne od błędów jakichkolwiek. W pudelku znajdziesz drobną erratę, ale to w pudełku i dotyczy ona tylko kilku zapisów z instrukcji (bardziej je dodatkowo wyjaśniając, niż poprawiając).
Poza tym w polskiej edycji dokonano bardzo wielu poprawek, zdecydowanie wykraczających poza te z erraty GMT. Niektóre fragmenty instrukcji czy kart przepisano praktycznie od nowa. Polska wersja IS jest najlepsza na rynku, więc śmiało możesz brać.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Gromb pisze: 26 paź 2023, 22:14 Czy wiadomo coś o Wielkiej Księdze do Scythe?
Właśnie wjechała aktualizacja. Nowy termin wysyłki to styczeń/luty 2024.

Pełna wiadomość od Phalanx: Od pewnego czasu nurtuje Was dostępność Wielkiej Księgi Zasad do Scythe. W ostatnich miesiącach utrzymywaliśmy stały kontakt zarówno z drukarnią, jak i wydawcą oryginalnym. Naszym celem było staranie się o to, aby polskie wydanie dotarło do Państwa w tym samym czasie, co Ekspedycyje. Jesteśmy świadomi, że to niekomfortowa sytuacja, a data dostawy kilkukrotnie ulegała zmianom. Aktualnie zagwarantowano nam, że Wielka Księga Zasad będzie gotowa do odbioru 13 grudnia (drukarnia znajduje się w Chinach). Oznacza to, że proces wysyłki dla naszych wspierających rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za Państwa cierpliwość i zrozumienie. Jednocześnie pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności, jakie mogły wyniknąć w związku z tą sytuacją.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Geoburak »

Dziś pierwszy raz w życiu zostałem zostałem potraktowany w sposób chamski przez obsługę sklepu PHALANX - pani z obslugi najpierw nie potrafiła odpowiedzieć na zadane pytania, po czym w sposób chamski się rozłączyła. W drugim telefonie odebrał chyba jakiś ważniejszy typ i na pytanie dlaczego pani się rozłaczyła odpowiedział że sytuacje wyjaśni, choć był świadkiem tej rozmowy i podpowiadał wcześniejszej pani do słuchawki. Kłamstwa i jakość obsługi poniżej krytyki. Na pytania o brak odpisywania na maile, też żadnych wyjaśnień nie dostałem. Jakaś masakra po prostu.
Kolejnego przekładnia zbindowanej książeczki nie skomentuję i wyjaśnień też nie. Błędów i baboli w Ekspedycyjach?? też bezsensu.
Drogie PHALANX poziomem przegoniliście w moim odczuciu nawet słynne wydawnictwo z czaszką.
Szkoda, że w ten sposób traktujecie swoich klientów, co mają wszystko z uniwersum na półce i kilka innych gier Waszego wydawnictwa. Na szczęście zostają oryginalni wydawcy i rynek gier z drugiej ręki - ja już Wam nie dam na niczym zarobić.
Nie polecam!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Propi »

Ja jestem w temacie jedynie pobocznie, bo nie poluję na tę książkę, ale czy jest jakiś obiektywny powód tej obsuwy? Stonemaier opóźniał, fabryka opóźniała, czy po prostu Phalanx nie spieszył się z tematem i traktował go po macoszemu?
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sopel82 »

Dzisiaj coś pozytywnego z Phalanx. Wzięli na klatę błędy w instrukcji i na kartach w EKSPEDYCYJE, najpierw wrzucą erratę i poprawki online (niektóre już są), a potem będą dosyłać poprawione karty (w połowie przyszłego roku).

Ważne: Prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt pod adresem customercare@phalanxgames.co.uk (w języku polskim), abyśmy mogli dopisać Was na listę oczekujących na wysyłkę poprawionych kart.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2023, 18:40 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
apriori
Posty: 25
Rejestracja: 09 lut 2014, 21:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: apriori »

Ktoś coś wie o dodruku Viticulture?

I jak się ma Bretwalda?
foobar1988
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:30
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: foobar1988 »

Dodruk Władców Ziemii już był czy zrezygnowano? Podobno miał być w IV kwartale 2023.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: esubotowicz »

foobar1988 pisze: 01 gru 2023, 18:39 Dodruk Władców Ziemii już był czy zrezygnowano? Podobno miał być w IV kwartale 2023.
Byl dodruk w tym roku, ale raczej w pierwszej połowie. Nie wiem, czy myślisz o tym samym, czy też miał być jeszcze jakiś kolejny.
Ewa
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

esubotowicz pisze: 01 gru 2023, 22:55
foobar1988 pisze: 01 gru 2023, 18:39 Dodruk Władców Ziemii już był czy zrezygnowano? Podobno miał być w IV kwartale 2023.
Byl dodruk w tym roku, ale raczej w pierwszej połowie. Nie wiem, czy myślisz o tym samym, czy też miał być jeszcze jakiś kolejny.
Dodruk jest w planach, ale nie na ten rok. Gra dostępna jest jeszcze w sklepie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: psia.kostka »

adrturz pisze: 05 gru 2023, 13:50 Dodruk jest w planach
Ooo, a ja juz sobie wydumalem, ze to o Godzinie Zero do TS :? (bo w watku gry lekko debatowalismy)
Mozna prosic o zapatrywanie wydawnictwa na dalsze losy tej pozycji? Moze jakies mniejsze wydanie bez erraty czy przesadnie duzego pudelka? Skierowane pod posiadaczy najnowszego printu podstawki. Rozszerzenie + promo karty tematyczne bysmy chetnie zamowili :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Niewykluczone, że w przyszłości pojawi się dodruk. W obecnym czasie, skupiamy się na aktualnych projektach.
psia.kostka pisze: 05 gru 2023, 14:09
adrturz pisze: 05 gru 2023, 13:50 Dodruk jest w planach
Ooo, a ja juz sobie wydumalem, ze to o Godzinie Zero do TS :? (bo w watku gry lekko debatowalismy)
Mozna prosic o zapatrywanie wydawnictwa na dalsze losy tej pozycji? Moze jakies mniejsze wydanie bez erraty czy przesadnie duzego pudelka? Skierowane pod posiadaczy najnowszego printu podstawki. Rozszerzenie + promo karty tematyczne bysmy chetnie zamowili :mrgreen:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: psia.kostka »

adrturz pisze: 06 gru 2023, 13:07
Dziekuje za odpowiedz. A czy o Bozym Igrzysku tez z Wami nalezy rozmawiac? ;)
grabol pisze: 11 gru 2023, 20:05 Licencja nadal jest w posiadaniu Phalanx Games? Być może ktoś z wydawnictwa mógłby odnieść się do kwestii ponownego wydania?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Sapieha »

psia.kostka pisze: 11 gru 2023, 20:43
adrturz pisze: 06 gru 2023, 13:07
Dziekuje za odpowiedz. A czy o Bozym Igrzysku tez z Wami nalezy rozmawiac? ;)
grabol pisze: 11 gru 2023, 20:05 Licencja nadal jest w posiadaniu Phalanx Games? Być może ktoś z wydawnictwa mógłby odnieść się do kwestii ponownego wydania?
O którym igrzysku myślisz? Jeżeli tym od Martina, to chyba wygasły im prawa do tej gry. A jeśli myślisz o tej grze z 2014 roku, to też nie będzie ponownie wydana. Będzie coś podobnego ale więcej informacji po nowym roku.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: psia.kostka »

Sapieha pisze: 12 gru 2023, 05:08 O którym igrzysku myślisz?
Oj, moje niedopatrzenie. Nawet nie wiedzialem, ze Magnaci maja taki dopisek w tytule :oops:
Jeżeli tym od Martina, to chyba wygasły im prawa do tej gry.
Tak, przychodze z watku Wallace'a. Wygasle prawa moznaby wznowic 8), ale majac na uwadze wypowiedz wydawnictwa, ze wola nowe tematy, w pewnym sensie mamy odpowiedz o BI. Chociaz Cynowca odswiezono i obie strony licencji cos na tym zarobily mysle (ale moze wlasnie nie tyle ile sie marzylo :? )
A jeśli myślisz o tej grze z 2014 roku, to też nie będzie ponownie wydana. Będzie coś podobnego ale więcej informacji po nowym roku.
Tu mnie wziales ambicjonalnie, bo zdajesz sie byc wiedzacy, ale mowisz "im" ;) to poszperalem w Twoich postach i zapewne chodzi o ten...
Spoiler:
No ale kultystow Martina raczej to nie zaspokoi...
Moze jeden tytul dla szerszych kregow, z nizszym progiem wejscia i mniej hermetycznym settingiem, a wznowienie BI dla wąsatych milosnikow RON ;)
Kilka takich wznowien na rynku sie pojawilo, moze nie byl to wielki sukces (Brass byl), ale mysle szacun na dzielni sie pojawil od oczekujacych.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Sapieha »

psia.kostka Nie jestem wiedzący ale raczej dociekliwy - po prostu lubię klimat RON, a nie jest on obecny w zbyt wielu grach :( Ale tak, Twoje dociekania są jak najbardziej słuszne. Uwaga, spojler ;)
Spoiler:
Niestety ale nie miałem okazji zagrać w Magnatów od Martina a słyszałem o nich wiele różnych słów. W Cynowy Szlak zagrałem ale mnie nie porwało. Ale to tylko moja opinia :) Ale słuszna uwaga, że Phalanxom nieźle udaje się odświeżenie gry [cynowy czy Władcy). Warto zauważyć, że zgodnie ze słowami Jaro, starają się tworzyć gry z pasji, idei czy ciekawej historiii, co poczytuję za plus. Może kiedyś doczekamy się Bożego Igrzyska v. 2.0 :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: grabol »

Mała wymiana postów pojawiła się w wątku BI, tradycyjnie jak co kilka lat, ktoś z sentymentem wspomina z nadzieją na ponowne wydanie, tym razem byłem to ja.

Gra oczywiście miała swoje mankamenty ale nowe wydanie to okazja na pewne modyfikacje, doszlifowanie zasad, nie mówiąc już o odpicowaniu strony wizualnej.

Przykłady kampanii wspieraczkowych Brassa, czy 1889 Shikoku pokazują, że gry dla wąsatych miłośników potrafią odnieść duży sukces.

Tak sobie pogdybam, że kilkanaście tys. wspierających w samej Polsce jest moim zdanie całkiem realnym wynikiem.

Ponadto pewna "niepoprawność polityczna" Bożego Igrzyska sprawi, że o grze zrobi się za pewne bardzo głośno, więc obstawiam duży sukces komercyjny.

Stąd pytanie do wydawnictwa czy przejawiają Państwo jeszcze jakieś zainteresowanie tym tytułem?
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Sapieha »

grabol psia.kostka tak jak wspomniałem, Phalanxom dobrze idzie odświeżanie gier. Jeżeli zainteresowanie będzie większego, to kto wie, czy nie pochylą się nad tematem :D

Niemniej jednak jest info o nowej grze od Phalanx


:)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2023, 05:25 przez Sapieha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Spoiler:
W tym momencie nie ma planów na wznowienie gry, na pewno nie w 2024, ani na pierwszą połowę 2025.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: DaaV »

Czy coś wiadomo o dodruku Brass'ów (obojętnie który)? Graliśmy teraz w oba u znajomych i tak się wkręciliśmy, że chętnie bym dodał do kolekcji... :D
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Wender »

DaaV pisze: 16 gru 2023, 12:47 Czy coś wiadomo o dodruku Brass'ów (obojętnie który)? Graliśmy teraz w oba u znajomych i tak się wkręciliśmy, że chętnie bym dodał do kolekcji... :D
To już nie to wydawnictwo ;) Brassa przejął Rebel i podobno się drukują (przyszły rok, na razie bez konkretów)
ODPOWIEDZ