Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 218 times
Been thanked: 39 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

Noidea pisze: 01 lip 2023, 17:20 Feuerlans Spiele podało na swojej stronie datę dodruku Pól Arle oraz dodatku Handel i Herbata na 23 listopada. Kto wie, może jakiś polski wydawca zaskoczy i tytuł wróci na rynek :)
Póki co nie ma szans na to. Dzisiaj dostałem taką odpowiedź z wydawnictwa:
until now, no Polish partner talked to us about a new Polish version for Fields of Arle, neither Rebel nor someone else. So no, there will be no Polish reprint at the moment.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

Ech... szkoda, liczyłem, że Rebel się za to weźmie.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: poxi »

Wchodzenie wydawnictwa jednocześnie w Odyna i Pola Arle byłoby szaleństwem, zwłaszcza mając jeszcze Kawernę na magazynie.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: cichywiatr »

Coen pisze: 29 sie 2023, 00:11 Ech... szkoda, liczyłem, że Rebel się za to weźmie.
Możesz popatrzeć olx nad używka, bo nie wiem czy przez dodruk Ucztę Odyna, ale ostatnio bardzo dużo ofert pojawiło się tej gry w niższej cenie. Jak kupowałem jakiś czas temu to były 0 - 1 ofert, a teraz jest ich kolo 10.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Skywarden »

Czy to prosty dodruk czy coś zmienili ?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: bogas »

Coen pisze: 29 sie 2023, 00:11 Ech... szkoda, liczyłem, że Rebel się za to weźmie.
Spokojnie. Właśnie zaoszczędziłeś minimum 2 stówy, które możesz wydać na inną, lepszą grę! :twisted:
Nie wiem co jest nie tak z tymi Polami Arle, bo jako wielki fan gier Rosenberga (w Agri mamy blisko 150 partii na żywo, w LeHavra ponad 70, w Ora et Labora 30) powinno mi się podobać. Tymczasem miałem, zagraliśmy 2 razy i grę sprzedałem bez żalu. Raaany, jak przy tej grze nie było radochy i emocji przy kombinowaniu. Zero, null, nic. Tylko mozolna orka na ugorze :|
Janusz_Wykidajlo
Posty: 54
Rejestracja: 11 kwie 2022, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 218 times
Been thanked: 39 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Janusz_Wykidajlo »

cichywiatr pisze: 29 sie 2023, 08:42
Coen pisze: 29 sie 2023, 00:11 Ech... szkoda, liczyłem, że Rebel się za to weźmie.
Możesz popatrzeć olx nad używka, bo nie wiem czy przez dodruk Ucztę Odyna, ale ostatnio bardzo dużo ofert pojawiło się tej gry w niższej cenie. Jak kupowałem jakiś czas temu to były 0 - 1 ofert, a teraz jest ich kolo 10.
Jak Rebelowi hajs się zgodzi za UdO, to potencjalnie jest szansa, ale raczej na jakiegoś innego Uwe.

Ostatnio na olx także więcej ofert Hallertau i Nusfjord się pojawia. Co prawda nic mi o dodruku tego pierwszego nie wiadomo, a Nusfjord ma być wydane jako Big Box.
Rabaty: portal = 6%, planszostrefa = 10%, planszomania = 10%, 3trolle = 2%.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: cichywiatr »

Janusz_Wykidajlo pisze: 29 sie 2023, 12:33 Ostatnio na olx także więcej ofert Hallertau i Nusfjord się pojawia. Co prawda nic mi o dodruku tego pierwszego nie wiadomo, a Nusfjord ma być wydane jako Big Box.
Chętnie bym kupił PL wersje jakby wyszła :)

Co do Pola Arle to również nie sądzę, że będzie dodruk tej gry w PL. Gra tylko dla 2 osób i według mnie autor posiada o wiele lepsze gry do wydania/dodruku.

Sam kupiłem z drugiej ręki podstawkę z dodatkiem i sprzedałem po 3 grach. O ile podstawka jeszcze daje jako tako radę to dodatek jest nieporozumieniem, szczególnie tryb dla 3 graczy (dawno nie grałem w grę, w której dodatkowy gracz był wymuszony tak na siłę).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

bogas pisze: 29 sie 2023, 12:31
Coen pisze: 29 sie 2023, 00:11 Ech... szkoda, liczyłem, że Rebel się za to weźmie.
Spokojnie. Właśnie zaoszczędziłeś minimum 2 stówy, które możesz wydać na inną, lepszą grę! :twisted:
Nie wiem co jest nie tak z tymi Polami Arle, bo jako wielki fan gier Rosenberga (w Agri mamy blisko 150 partii na żywo, w LeHavra ponad 70, w Ora et Labora 30) powinno mi się podobać. Tymczasem miałem, zagraliśmy 2 razy i grę sprzedałem bez żalu. Raaany, jak przy tej grze nie było radochy i emocji przy kombinowaniu. Zero, null, nic. Tylko mozolna orka na ugorze :|
Dla mnie jest świetna. Szczególnie z dodatkiem. Uwielbiamy grać w Pola bo mają swój specyficzny klimat, luz, sandbox. Ciężko mi określić co dokładnie jest wyjątkowego w tej grze ale uważam, że Pola, Uczta i Agricola świetnie się uzupełniają jak 3 ramiona trójkąta. Każda ma swoje miejsce, daje inny feel.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

bogas pisze: 29 sie 2023, 12:31
Coen pisze: 29 sie 2023, 00:11 Ech... szkoda, liczyłem, że Rebel się za to weźmie.
Spokojnie. Właśnie zaoszczędziłeś minimum 2 stówy, które możesz wydać na inną, lepszą grę! :twisted:
Nie wiem co jest nie tak z tymi Polami Arle, bo jako wielki fan gier Rosenberga (w Agri mamy blisko 150 partii na żywo, w LeHavra ponad 70, w Ora et Labora 30) powinno mi się podobać. Tymczasem miałem, zagraliśmy 2 razy i grę sprzedałem bez żalu. Raaany, jak przy tej grze nie było radochy i emocji przy kombinowaniu. Zero, null, nic. Tylko mozolna orka na ugorze :|
My mieliśmy dokładnie to samo. Uwielbiamy Ucztę i Agricolę a Pola wyleciały po paru partiach, były po prostu mało przyjemne w rozgrywce.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: warlock »

Ja miałem to samo. Zagrałem w Pola Arle 8 partii, z czego 4 solo. Po każdej z nich mówiłem sobie "cholera, następnym razem na pewno pyknie". No i nie pykło, chociaż dawałem tej grze naprawdę wiele szans ;). Skończyło się na 6/10 i bazarku. Czegoś mi tu brakuje, o wiele więcej frajdy czerpię z Ora Et Labora, Kawerny czy takiego Hallertau (nie mówiąc już o ukochanej Agricoli).
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Apos »

Pola Arle to bardzo dobra i klimatyczna gra.
Mam z nią dwa problemy: jest tylko na 3 graczy (dodatek) i to tylko bardzo dobra gra. Do Uczty dla Odyna z dodatkiem Norwegowie usiądę chętniej. Tematyka wikingów też budzi większe zainteresowanie. Jedna gra Rosenberga w kolekcji mi wystarcza :).
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: tomb »

Też mam problem z Polami Arle. Denerwuję się, gdy czytam niezbyt entuzjastyczne opinie o tym wyśmienitym tytule, zwłaszcza gry z dodatkiem :D
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

bogas pisze: 29 sie 2023, 12:31
Coen pisze: 29 sie 2023, 00:11 Ech... szkoda, liczyłem, że Rebel się za to weźmie.
Spokojnie. Właśnie zaoszczędziłeś minimum 2 stówy, które możesz wydać na inną, lepszą grę! :twisted:
Nie wiem co jest nie tak z tymi Polami Arle, bo jako wielki fan gier Rosenberga (w Agri mamy blisko 150 partii na żywo, w LeHavra ponad 70, w Ora et Labora 30) powinno mi się podobać. Tymczasem miałem, zagraliśmy 2 razy i grę sprzedałem bez żalu. Raaany, jak przy tej grze nie było radochy i emocji przy kombinowaniu. Zero, null, nic. Tylko mozolna orka na ugorze :|
Widzisz, kiedyś miałem Pola z dodatkiem i je sprzedałem, teraz żałuję. A miałem też i Loyanga, Le Havre i Ora et Labora, a tych jakoś mi nie żal 🙂
Z dużych gier Rosenberga została Agricola i Uczta, a teraz z chęcią wróciłbym do Pól.
Ale tak jak ktoś polecił zerknąłem na olxa i faktycznie jest tam wysyp ofert w dość dobrych cenach.
Poczekam, jak Rebel nic nie ogłosi, to skorzystam z olxa.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ