TOP 3 - gry regrywalne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Rahu »

W tym temacie chciałbym, aby każdy z Was napisał swoje 3 najbardziej regrywalne gry (które Waszym zdaniem po prostu się nie nudzą).
Jako, że jestem początkujący w świecie gier planszowych, uważam że taki mały ranking bardzo mi się przyda, jak i innym początkującym, bo przynajmniej dla mnie (kogoś kto ma mało gier planszowych), liczy się zakup gry, która nie znudzi się po chwili.
PS. Zdaje sobie z tego sprawę, że każdy ma inne upodobania, ale sądzę, że ten temat nakieruje dużo osób jakiego dokonać zakupu :)
Ja nie udzielę się jako pierwszy, gdyż mam za mało gier, aby mówić o regrywalności względem innych "planszówek".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: rastula »

Rahu pisze:W tym temacie chciałbym, aby każdy z Was napisał swoje 3 najbardziej regrywalne gry (które Waszym zdaniem po prostu się nie nudzą).
Jako, że jestem początkujący w świecie gier planszowych, uważam że taki mały ranking bardzo mi się przyda, jak i innym początkującym, bo przynajmniej dla mnie (kogoś kto ma mało gier planszowych), liczy się zakup gry, która nie znudzi się po chwili.
PS. Zdaje sobie z tego sprawę, że każdy ma inne upodobania, ale sądzę, że ten temat nakieruje dużo osób jakiego dokonać zakupu :)
Ja nie udzielę się jako pierwszy, gdyż mam za mało gier, aby mówić o regrywalności względem innych "planszówek".


jak się zaczyna łańcuszek to wypada podać własne propozycje...nie ma znaczenia ilość gier ( wręcz przeciwnie - ja mam dużo gier, więc w pojedyncze gram stosunkowo rzadko)

nawet jak masz jedną to możesz stwierdzić - za każdym razem gra się w nią dobrze / źle
Awatar użytkownika
Grisznak
Posty: 88
Rejestracja: 09 wrz 2014, 13:02

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Grisznak »

Na pewno Carcassone - mam od wielu lat i nawet przez myśl mi nie przeszło pozbycie się jej, a na spotkaniach ze znajomymi jest wciąż obowiązkowa.
Neuroshima HEX! - podobna sprawa, ile razy bym nie grał, zawsze po jakimś czasie do niej wracamy. Jakby mi ktoś kazał wymienić najlepszą planszówkę zrobioną przez Polaków, wskazałbym właśnie ją.
Memoir 44 - bo dzięki masie scenariuszy i możliwościom tworzenia własnych, gra ma właściwie nieskończony potencjał, a jej prostota sprawia, że łatwo można nią infekować kolejnych, co w przypadku gier wojennych nie jest prostą sprawą.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: sqb1978 »

U mnie:
1. Gra o Tron
2. Cyklady + Hades
3. Chaos w Starym Świecie

Z tym, że dla mnie dobra regrywalność jest wtedy jeśli gra dostarcza dużo emocji oraz stanowi przynajmniej średnie wyzwanie umysłowe.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: donmakaron »

Neuroshima Hex, Cyklady i Cosmic Encounter! Tłuczemy nieustannie od lat, karty wymięte, żetony przetarte!
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Dellas »

Eclipse
Chaos w Starym Świecie
DiskWars
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: galthran »

- Small World
- Carcassonne
- Chaos w Starym świecie
- Eclipse
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 46
Rejestracja: 26 sie 2014, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Peter »

Sporo zależy tu od tego z kim grasz i ile osób masz pod ręką do wspólnej zabawy. Trochę słabo polecić Ci mega regrywalną grę, w którą nie zagrasz ani razy, bo wymaga większej ilości graczy, a Ty szukasz czegoś na 2-3. Dodatkowo ważnym czynnikiem jest czas. W takie Twilight Imperium będę mógł zagrać ze 100 partii, a potem spokojnie zacząć 101, ale zabawa chociaż przy jednej to spore wyzwanie logistyczne, kiedy trzeba zarezerwować czas i miejsce.

Dlatego najlepiej napisz coś na temat tego czy znajdzie się ktoś do gry, no i też jacy to ludzie. Ilość odbytych partii w dużej mierze zależy od samego typu rozgrywki. Jedni lubią interakcje i tu np. produkcje na wzór wspomnianego Cosmic Encounter sprawdzą się rewelacyjnie. Ogólnie takie gry mają największe szanse powodzenia. Planszówki typu Arkham\Eldritch Horror po prostu przestają bawić po kilku partiach bo zaczynamy rozpoznawać karty i odkrywanie historii już tak nie bawi.

Dla mnie świetnymi pozycjami na początek są Pandemic i jakaś klasyka np. Ticket to Ride (+1 dla Carcassonne), albo Alhambra. Najlepsze jest to, że we wszystkie mogą grać weterani i osoby zaczynające przygodę (również wspólnie). Zasady są tak proste, że bez problemu wyciągasz je przy praktycznie każdym.
Do tego jeśli masz pod ręką więcej ludzi, fajnie sprawdzi się też King of Tokyo, albo moim zdaniem jeszcze lepszy King of New York.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: rattkin »

Android: Netrunner
Eclipse
RoboRally
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: rastula »

słuszne uwagi

w mojej grupie największą ilość rozgrywek ma Munchkin i Martian Dice - a to zdecydowanie nie najlepsze i nie najulubieńsze gry - tylko po prostu łatwe i szybkie - wiec najczęściej możemy w nie zagrać ( inne przykałdy Dominion, Carcassonne, Biblios)

a wiec mała złożoność i krótki czas gry = duża regrywalność

również duża losowość ( dla wielu wada) = duża regrywalność

nie chcę być marudą ( bo tak zacząłem) ale mówienie o dużej regrywalności Gry o Tron czy Twilight Imperium to chyba raczej pobożne życzenie ( o kurde ale bym w to jeszcze zagrał . tylko nie ma z kim i kiedy ;))...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: sqb1978 »

Przy tak zadanym pytaniu, nie ma co o gustach dyskutować, każdy podaje swoje typy i już :)

W Grę o tron gram od lat (1 i 2 edycja) i uważam ją za regrywalną przy założeniu, że spełnia się jej wymagania logistyczne (6 graczy i 4h).
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Jelithe »

sqb1978 pisze:W Grę o tron gram od lat (1 i 2 edycja) i uważam ją za regrywalną przy założeniu, że spełnia się jej wymagania logistyczne (6 graczy i 4h).
+1 :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: rastula »

sqb1978 pisze:Przy tak zadanym pytaniu, nie ma co o gustach dyskutować, każdy podaje swoje typy i już :)

W Grę o tron gram od lat (1 i 2 edycja) i uważam ją za regrywalną przy założeniu, że spełnia się jej wymagania logistyczne (6 graczy i 4h).
ale ja nawet nie o gustach - bo obie gry lubię


tylko realnie ile razy w to można zagrać w roku?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: sqb1978 »

Nie wiem jak u innych, ale u nas obecnie raz na miesiąc udaje się zagrać :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Galatolol »

rastula pisze:
sqb1978 pisze:Przy tak zadanym pytaniu, nie ma co o gustach dyskutować, każdy podaje swoje typy i już :)
W Grę o tron gram od lat (1 i 2 edycja) i uważam ją za regrywalną przy założeniu, że spełnia się jej wymagania logistyczne (6 graczy i 4h).
ale ja nawet nie o gustach - bo obie gry lubię
tylko realnie ile razy w to można zagrać w roku?
20 na pewno.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: rastula »

pozostaje mi tylko pogratulować ... i doradzić pytającemu, żeby nie słuchał rad kolegów
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: sqb1978 »

Ja tam nic nie doradzam. Pytanie jest o top 3 regrywalnych gier, więc podałem swoje typy :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: rastula »

sqb1978 pisze:Ja tam nic nie doradzam. Pytanie jest o top 3 regrywalnych gier, więc podałem swoje typy :)
żeby nie było że się czepiam , bo odmienne zdanie szanuję, jednak autor wątku napisał

sądzę, że ten temat nakieruje dużo osób jakiego dokonać zakupu
i pozostanę przy swoim zdaniu, że kupowanie tych epickich kobył dla ich "regrywalności" jest BARDZO ryzykowne :)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Koshiash »

Ograniczę się do jednego (wspomnianego już) tytułu: mega regrywalne Robo Rally.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: kwiatosz »

-Władca pierścieni: konfrontacja (podstawowymi postaciami bez żadnych tam kart specjalnych)
-Chaos w Starym Świecie
-Fiese Freunde Fette Feten
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1558
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 196 times
Been thanked: 596 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: Ayaram »

Z gier na 2ch - Neuroshima Hex/Summoner Wars - mnóstwo frakcji, więc kombinacji różnych są tysiące, trudno się tym znudzić. SW jest jeszcze bardziej regrywalna (prosty deck-building), ale jednak trochę więcej kosztuje...
Z gier prostych, dla każdego - bang!
Z gier poważniejszych - chaos w starym świecie
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: uday »

Avalon
LotR LCG
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: sztefyn »

1. Ticket to Ride (Wsiąść Do Pociągu) Usa / Europa (Days Of Wonder), kto korzysta z dworców (stacji kolejowych) ten d*pa :)
2. Carcassonne (podstawa) (MindOK), bo kontrola łąki to podstawa! :D
3. Piraci: Karaibska Flota (Egmont), bo jak kraść to albo statki albo pieniądze :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3365
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: maciejo »

NH Hex
Szogun
i milion innych
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: TOP 3 - gry regrywalne

Post autor: shivetay »

MAGE WARS
horror w Arkham
Gra o tron (podobny tytuł REX)
star Wars X wing
ODPOWIEDZ