Twilight Imperium - krótko i na temat

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Twilight Imperium - krótko i na temat

Post autor: bugatti »

Witam.

Chciałbym o Waszą pomoc przy decyzji kupna TI. Od kiedy zacząłem się interesować planszówkami zawsze gdy widziałem pudełko od TI to zawsze myślałem, że byłoby super ją mieć. Niedawno nakręciłem się na tą grę. Wiem, że jest złożoną grą. Wiem, że trzeba przy niej spędzić spoooro czasu. Jakoś to mi nie przeszkadza bo lubię gdy po grze czuję się zmęczony. Ale....
Będą w nią grał w maks 4 osoby. Więcej nie znajdę miłośników takich gier :D Ze względu na czas gry i złożoność, i to, że mam sporo innych gier w które lubię często grać rzadko będzie lądować na stole. I pytanie do Was czy warto inwestować w tą grę gdy tylko będą cztery osoby grały i, że od czasu do czasu się nią zagra? Czy w cztery osoby poczuję się całą możliwość tej gry ?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 paź 2014, 20:21 przez bugatti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Twilight Imperium - krótko i na temat

Post autor: TuReK »

TI3 dobrze chodzi na 4, a poza tym jak zagrasz częściej niż raz na rok to już będziesz zadowolony.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 46
Rejestracja: 26 sie 2014, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Twilight Imperium - krótko i na temat

Post autor: Peter »

Ja sam przeważnie gram w cztery osoby i wciąż świetnie się bawię. Pewnie, nie ma nic lepszego niż gra w TI przy maksymalnym składzie (wliczając dodatek), ale szczególnie mając fajny czteroosobowy zespół, spokojnie można zrobić wiele.
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Imperium - krótko i na temat

Post autor: bugatti »

Dzięki za spostrzeżenia, które oczywiście pomogły. Myślę, że nie mam innego wyjścia jak zamówić. Uważam temat za zamknięty.
ODPOWIEDZ