Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: pezetto »

Mam mały problem z wyborem nowej karcianki. Wymagania:
1. minimum na 4 graczy, niemniej im więcej tym lepiej,
2. raczej ciężka i dająca bardzo wiele możliwości decyzyjnych,
3. spolszczona lub mało zależna językowo.

Czas gry i ewentualna cena mało istotne. Dotychczas najlepiej sprawdzały się u nas 3 pozycje:
1. 7 Cudów Świata - doceniana za szybkość rozgrywki, jej lekki charakter i możliwą liczbę graczy.
2. Race for the Galaxy - o walorach długo by pisać, ale doceniamy to, że każda partia jest szybka.
3. Nowa Era - nasze ostatnie epokowe odkrycie, które pcha nas dalej w kierunku gier karcianych. Mózg się pali :mrgreen:

Interesują mnie odrębne pozycje, a nie dodatki do w/w.
Awatar użytkownika
zlodziej_czasu
Posty: 84
Rejestracja: 28 lis 2011, 13:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: zlodziej_czasu »

Sprawdź Na chwałę Rzymu, Innowacje.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: pezetto »

Na Chwałę Rzymu mam, a w Innowacje grałem. Nie ta liga co RftG i NE :wink:
Awatar użytkownika
zlodziej_czasu
Posty: 84
Rejestracja: 28 lis 2011, 13:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: zlodziej_czasu »

Co kto lubi. Ja cenię sobie każdą z wymienionych tutaj gier i w każdą chętnie zagram w zależności od okoliczności.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: arturpe »

Trudna sprawa.

Dla dwójki z chęcią polecę Strife, moje niedawne odkrycie. Mózgożera, ale szachy, bez klimatu Nowej Ery na przykład. Here I Stand, ale to planszówka napędzana kartami, z dozą negocjacji i to po angielsku wszystko. Lord of the Rings karciany dla dwójki... Avalon i Resistance to coś, co powinno podejść, ale karcianką trudno to nazwać, bo to gra blefu raczej, ale fajna (no i są karty :DDD). Cytadela chyba za prosta dla Was. Blood Bowl: Menedżer drużyny - to może Wam podejść ale nie wiem czy klimatem. Legendary: Marvel Deck Building Game nadałoby się, bo prawie bez języka, ale nie kupisz w Polsce, a sprowadzenie to koło 400 zł (no i marvelowski klimat, który nie każdemu pasuje). Ja osobiście nie grałem, ale poluję na Eminent Domain, która jest skrzyżowaniem wszystkich najlepszych mechanizmów karcianych z Glory to Rome i RftG. To może być fajne. Może Kamień Gromu by Wam podszedł. W podobnym klimacie jest Ascension: Chronicle of the Godslayer, który trudno dostać. Summoner Wars?

Faktycznie problem :D
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: Bea »

A musi to być karcianka, czy mogą być karty i plansze?
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: pezetto »

Strife i Summoner Wars mam, ale tak czy tak nie spełniają one założeń tego posta. Bea pewnie myślisz o Lewis & Clark? Jeśli tak to też posiadam, a tym razem poszukuje produktu ściśle spełniającego powyższe wytyczne. Na rynku jest mnóstwo pozycji, ale jakoś trudno znaleźć cokolwiek interesującego co mogłoby konkurować z RftG i NE. Tak mi się przynajmniej wydaje i dlatego ten pościk z prośbą o pomoc :wink:
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: Bardias »

Skoro NE to może Osadnicy: Narodziny Imperium? Banalna propozycja, wiem, ale zawsze coś nowego.

Na upartego można Seasons podciągnąć pod twoje wymagania, a to bardzo fajna, klimatyczna gra.

Z typowych karcianek jest jeszcze Nightfall (o dość specyficznej, nie każdemu podchodzącej mechanice) i cała seria Munchkin, może mało poważna, ale wbrew pozorom dająca sporo możliwości :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: Bea »

pezetto pisze:Bea pewnie myślisz o Lewis & Clark? Jeśli tak to też posiadam, a tym razem poszukuje produktu ściśle spełniającego powyższe wytyczne.
Jasnowidz? :wink: Z moich gier, jeśli chodzi o mózgożerność, to na równi z NE stawiam właśnie L&C, Nations i tuż zaraz Summoner Wars. Nie znam niestety innych równie mózgożernych karcianek, tak więc będę się też przyglądała z zainteresowaniem temu wątkowi :),
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: pezetto »

Nations i O:NI też mam :mrgreen: Czekamy co nam inni podpowiedzą...
xYowza
Posty: 43
Rejestracja: 08 wrz 2013, 21:26
Lokalizacja: Czechowice - Dziedzice

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: xYowza »

Skoro 7 Cudów się podoba, to może Pośród Gwiazd?
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ciężka karcianka dla 4-5 osób

Post autor: arturpe »

Osobiście nie uważam Pośród Gwiazd za ciężką karciankę. To też bardziej gra kafelkowa.
ODPOWIEDZ