Carcassonne zakupów ciąg dalszy...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Carcassonne zakupów ciąg dalszy...

Post autor: hydrox »

Ponieważ planuję ciąg dalszy zakupów dodatków do Carcassonne (tak, jest coś w tym, że ta gra wciąga nie tylko w granie ale i chomikowanie wszelkich dodatków) chciałabym dopytać o kilka rzeczy... mam nadzieję, że to dobre miejsce, bo w końcu o zakupy chodzi:)
Posiadam boxa 2014 w skład którego wchodzą: Podstawa, Owce i wzgórza, Karczmy i katedry, Kupcy i budowniczowie, Rzeka, Koło fortuny, różowy i fioletowy zestaw ludków. Dodatkowo mam Opactwo i burmistrz, Księżniczka i smok.
I tu właśnie przed zakupem kolejnych pojawia mi się kilka pytań:
1) Hrabia, król i rzeka oraz Hrabia, król i poddani... czy to ten sam dodatek? Czy może weszła jakaś nowa wersja ze zmienionym elementami?
2) Hrabia, król i rzeka... czy rzeka to ta sama rzeka, która jest w big boxie? W dużym zestawie napisane jest, że to rozszerzenie dostępne jest tylko w boxie:/
3) Hrabia, król i rzeka (poddani)... gdzieś w necie spotkałam się z dodatkiem samego hrabiego, czy to ten sam hrabia i zasady?
4) Czy można dokupić gdzieś różowe i fioletowe elementy z dodatków, które tych kolorów nie mają typu burmistrz, stodoła itp.?
5) Małe dodatki... tych nie znam całkowicie, czy dużo wnoszą do gry? Czy warto w nie inwestować?
Z góry dzięki za odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Carcassonne zakupów ciąg dalszy...

Post autor: srokaplotkara »

Małe dodatki mało wnoszą do gry. Mam trzy takie minidodatki (mam je z wymiany) i na pewno nie inwestowałabym. Jak dla mnie, to nie za bardzo urozmaicają gry. Ot... takie tam...coś :/ wolę bez..
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Carcassonne zakupów ciąg dalszy...

Post autor: hydrox »

srokaplotkara pisze:Małe dodatki mało wnoszą do gry. Mam trzy takie minidodatki (mam je z wymiany) i na pewno nie inwestowałabym. Jak dla mnie, to nie za bardzo urozmaicają gry. Ot... takie tam...coś :/ wolę bez..
Dzięki, już wiem, w co NIE inwestować :)

Pytania dalej aktualne :)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Carcassonne zakupów ciąg dalszy...

Post autor: xelos80 »

hydrox pisze:
srokaplotkara pisze:Małe dodatki mało wnoszą do gry. Mam trzy takie minidodatki (mam je z wymiany) i na pewno nie inwestowałabym. Jak dla mnie, to nie za bardzo urozmaicają gry. Ot... takie tam...coś :/ wolę bez..
Dzięki, już wiem, w co NIE inwestować :)

Pytania dalej aktualne :)
srokaplotkara pisze:Małe dodatki mało wnoszą do gry. Mam trzy takie minidodatki (mam je z wymiany) i na pewno nie inwestowałabym. Jak dla mnie, to nie za bardzo urozmaicają gry. Ot... takie tam...coś :/ wolę bez..
hydrox pisze:Ponieważ planuję ciąg dalszy zakupów dodatków do Carcassonne (tak, jest coś w tym, że ta gra wciąga nie tylko w granie ale i chomikowanie wszelkich dodatków) chciałabym dopytać o kilka rzeczy... mam nadzieję, że to dobre miejsce, bo w końcu o zakupy chodzi:)
Posiadam boxa 2014 w skład którego wchodzą: Podstawa, Owce i wzgórza, Karczmy i katedry, Kupcy i budowniczowie, Rzeka, Koło fortuny, różowy i fioletowy zestaw ludków. Dodatkowo mam Opactwo i burmistrz, Księżniczka i smok.
I tu właśnie przed zakupem kolejnych pojawia mi się kilka pytań:
1) Hrabia, król i rzeka oraz Hrabia, król i poddani... czy to ten sam dodatek? Czy może weszła jakaś nowa wersja ze zmienionym elementami?
2) Hrabia, król i rzeka... czy rzeka to ta sama rzeka, która jest w big boxie? W dużym zestawie napisane jest, że to rozszerzenie dostępne jest tylko w boxie:/
3) Hrabia, król i rzeka (poddani)... gdzieś w necie spotkałam się z dodatkiem samego hrabiego, czy to ten sam hrabia i zasady?
4) Czy można dokupić gdzieś różowe i fioletowe elementy z dodatków, które tych kolorów nie mają typu burmistrz, stodoła itp.?
5) Małe dodatki... tych nie znam całkowicie, czy dużo wnoszą do gry? Czy warto w nie inwestować?
Z góry dzięki za odpowiedzi:)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Post autor: Kin@a »

xelos80 pisze:
hydrox pisze:
srokaplotkara pisze:Małe dodatki mało wnoszą do gry. Mam trzy takie minidodatki (mam je z wymiany) i na pewno nie inwestowałabym. Jak dla mnie, to nie za bardzo urozmaicają gry. Ot... takie tam...coś :/ wolę bez..
Dzięki, już wiem, w co NIE inwestować :)

Pytania dalej aktualne :)
Nie zgodzę się z poglądem, że wszystkie minidodatki są kiepskie.
Też mam Carcassonne Big Box 5 z 2014r i dokupiłam dwa minidodatki:
Kopalnie złota oraz Maga i wiedźmę.
Bardzo dobre urozmaicenie gry.

Oprócz tego dokupiłam Smoka i Księżniczkę, a także Hrabiego, króla i Rzekę (dla Rzeki II, bo w Boxie jest Rzeka I).

Więcej już nic nie zamierzam dobierać.
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Carcassonne zakupów ciąg dalszy...

Post autor: KWs »

Z dodatków które posiadam najbardziej lubię mechaniki które wprowadza:
- Hrabia - dodatkowy element nielosowy, który pozwala ustawić grę nieco pod siebie,
- Owce - fajne urozmaicenie dodające szybkie punktowanie na polach, a nie jedynie na koniec gry.
Moja kolekcja gier planszowych.
ODPOWIEDZ