Undercity - co-op dungeon crawler

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Samanar »

Witam,

Privateer Press - wydawca m.in. gry bitewnej Warmachine/Hordes, Level 7 Omega Protocol czy farb P3 ogłosił plany wydania dungeon crawlera w tym właśnie świecie - Iron Kingdoms. Setting oryginalny, dość ciekawy steampunk/magia wymieszany z barbarzyńsko-plemienno-demonicznymi klimatami. Totalny mix gatunków ale przynajmniej coś swojego a nie kolejny odgrzewany kotlet. Sama historia stronnictw dość bogato opisana, widać, że mocno pracują nad rozwojem swojego uniwersum, powstał też podręcznik RPG do Iron Kingdoms.

Co do gry planszowej - co-op bez overlorda, 2-4 graczy vs AI, 7 rozbudowanych misji, 4 bohaterów - około 40 figurek. Jakość niezła - w końcu wydają bitewniaka. Na internetach podniósł się szum a'propos ewentualnych dodatków - jak gra się sprzeda to mają z czego wybierać. Warmachine/Hordes to tona plastiku do wyboru i całkiem sporo stronnictw.

Undercity First Look

Planowany termin wydania - jesień 2015. Co ciekawe ominęli Kickstartera i przygotowują wszystko własnymi środkami.
DeValor
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2013, 22:07
Been thanked: 3 times

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: DeValor »

Ruszyły preordery . W sklepie Vanaheim jest za 269.90. Gra ma być dostępna w sierpniu.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: ghostartur »

Zapowiada się ciekawie. Bardzo lubię Warmachine/Hordes...pozostaje tylko pytanie. Czy będzie się dało w toto grać? :D
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Aduanath »

ghostartur pisze:Zapowiada się ciekawie. Bardzo lubię Warmachine/Hordes...pozostaje tylko pytanie. Czy będzie się dało w toto grać? :D
Gram w bitewniaka, gram w RPGa, sądzę, że w planszówkę też się da :D . Chłopaki się starają, inwestują w świat, nie sądzę, by chcieli psuć swój wizerunek kiepską planszówką :D . Ja kupuję :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: ghostartur »

Ja teraz się waham czy nie lepiej kupić sobie troszkę trolli zamiast tego :lol: .
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Aduanath »

ghostartur pisze:Ja teraz się waham czy nie lepiej kupić sobie troszkę trolli zamiast tego :lol: .
Mąż ma Trolle skompletowane (przynajmniej to co chciał :D ), ja mam z Orboros to co chciałam. Mąż ma pomalowane (kilka ostatnich figurek się maluje), moje na dniach dajemy do malowania... Można inwestować w planszówkę :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Krwawisz »

Jako zatwardziały gracz Skorne też sobie nie odmówię i chętnie pogram podróbką Gormana di Wulfe :-)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Rocy7 »

Figurki ładne, jednak zastanawiaja mnie 3 rzeczy:
1) plansza licze, ze ja poprawia - wiem ze plansza to scieki i kanaly, ale mogliby postaras sie bardziej.
2) syndrom lidera, przy jawnosci wszystkich informacji moze byc problem.
3) gra, prosi sie o nowe scenariusze i dodatki, lecz przy Level 7 Omega Protocol nic takiego nie nastapilo, a juz w instrukcji do podstawki byly zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Aduanath »

Rocy7 pisze:Figurki ładne, jednak zastanawiaja mnie 3 rzeczy:
1) plansza licze, ze ja poprawia - wiem ze plansza to scieki i kanaly, ale mogliby postaras sie bardziej.
2) syndrom lidera, przy jawnosci wszystkich informacji moze byc problem.
3) gra, prosi sie o nowe scenariusze i dodatki, lecz przy Level 7 Omega Protocol nic takiego nie nastapilo, a juz w instrukcji do podstawki byly zapowiedzi.
Zacznę od końca :D Dodatki do Level 7 wyszły (nie wiem, co tam w nich było, ale wyszły dwa: Level 7 [escape] oraz Level 7 [escape]: lockdown) chociaż w temacie nie siedzę dokładnie, bo w to nie gram.
Co do syndromu lidera dam znać, jak zagram :D
Zaś zdjęcia gotowej gry mogę pokazać jutro (zrobię zdjęcia przy dziennym świetle). Gra od piątku już u mnie :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Rocy7 »

Aduanath pisze:Zacznę od końca :D Dodatki do Level 7 wyszły (nie wiem, co tam w nich było, ale wyszły dwa: Level 7 [escape] oraz Level 7 [escape]: lockdown) chociaż w temacie nie siedzę dokładnie, bo w to nie gram.
to są 2 zupełnie odrębne gry w uniwersum Level 7 nie powiązane z Level 7 Omega Protocol. Level 7 Escape, Level 7 escape Lockdown i Level 7 Invasion to coopy, a nie dungeon crawlery.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Darboh »

Szukając info odnośnie High Commanda po tegorocznym GenConie siłą rzeczy ciężko nie trafić na info o Undercity. W zasadzie tylko o tym PP prawił i promował w sieci.
Z tego co gdzieś doczytałem gra zebrała dobre recenzje, w jednym serwisie była nawet w top10 Genconu.
https://www.youtube.com/watch?v=jgjnAbYLsEU
https://www.youtube.com/watch?v=zaqpS7YDllc
https://www.youtube.com/watch?v=QQVK68KoWbM
https://www.youtube.com/watch?v=JHd2O1wpZIk
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Aduanath »

Rocy7 pisze:
Aduanath pisze:Zacznę od końca :D Dodatki do Level 7 wyszły (nie wiem, co tam w nich było, ale wyszły dwa: Level 7 [escape] oraz Level 7 [escape]: lockdown) chociaż w temacie nie siedzę dokładnie, bo w to nie gram.
to są 2 zupełnie odrębne gry w uniwersum Level 7 nie powiązane z Level 7 Omega Protocol. Level 7 Escape, Level 7 escape Lockdown i Level 7 Invasion to coopy, a nie dungeon crawlery.
A to tego nie wiedziałam. Nie grałam, zobaczyłam nazwę "Level 7", to uznałam, że to rozszerzenia... mój błąd ;)

Jestem po pierwszej rozgrywce. Gra fajna, chociaż pierwszy scenariusz poszedł nam strasznie łatwo, ale to przez niedoczytanie pewnej rzeczy i wyjątkowo dobre rzuty kośćmi (chociaż warjacka prawie mi zdjęli :D ). Komponenty bardzo dobrej jakości, figurki z dziwnego materiału (jakby gumowe?), ale ilość szczegółów zadowalająca :)
(w spoilerze zdjęcia gry)

Spoiler:
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Bartek BD
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2015, 12:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Bartek BD »

Ja jestem po dwóch scenariuszach. Pierwszy pełni funkcję typowego wprowadzenia do mechaniki, ciekawiej robi się dopiero w drugim, kiedy trzeba schwytać czterech znaczących łotrów (termin z gry), który są aktywowani według reguł ze scenariusza, a więc inaczej niż to przewidują ogólne reguły. Nie mam zastrzeżeń co do wykonania komponentów. Plansza w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach i można ją modyfikować za pomocą kafelków z różnymi lokacjami i przeszkodami. Figurki bohaterów i łotrów są wykonane z miękkiego plastiku, ale można je zahartować, zwłaszcza jeśli ktoś zamierza je pomalować. Do tego barwni bohaterowie, np. alchemik specjalizujący się w atakach obszarowych granatami, losowane pod koniec każdej tury karty Feat, dające różne bonusy, oraz system rozwoju postaci, którego nie wyczerpie przejście całej kampanii. Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Rocy7 »

Kurde strasznie monotonna ta plansza, jakby mate do bitewniaka robili ;)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 17:34 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Undercity - co-op dungeon crawler

Post autor: Aduanath »

Rocy7 pisze:Kurde strasznie monotonna ta plansza, jakby mate po bitewniaka robili ;)
Te zdjęcia co ja wrzucałam, to z pierwszego scenariusza :D po drugiej stornie kafelków jest ciekawiej :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
ODPOWIEDZ