Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Atk »

w 21 wieku nie trzeba nawet sie uczyc :P

telefon->tlumacz googla-> ikonka aparatu-> ustawiasz jezyk fr->pl ->najezdzasz na karte-> na ekranie pojawia sie przetlumaczony tekst

zadnego mowienia zadnego wpisywania ;)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Probe9 »

Prawie od razu jak wskoczyła ta oferta wczoraj to zrobiło się out of stock. Dalej można zamawiać ale obstawiam, że będą anulowane zamówienia.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: hadrian »

Nie są to skany kart, ani polskie tłumaczenie ale angielski może być wygodniejszy niż francuski.
link
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: sitfun »

Czy ktoś z Was dysponuje skanami planszetek frakcji w języku polskim? I mógłby się podzielić? :roll:
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Xfenix »

Odezwij się na PW i podeślij maila.
Mappo
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:52
Has thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Mappo »

Szukam dobrej jakości skanów elementów posiadających napisy w języku polskim, ew. angielskim (karty, planszetki, kafle mapy). Ktoś poratuje?
Dzięki z góry.
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: gajus21 »

Mappo pisze: 05 paź 2020, 19:25 Szukam dobrej jakości skanów elementów posiadających napisy w języku polskim, ew. angielskim (karty, planszetki, kafle mapy). Ktoś poratuje?
Dzięki z góry.
Też chciałem o to prosić bo udało mi się zakupić wersję francuską.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: gogovsky »

W zamówieniach zbiorowych można kupić pakiet spolszczający całe ZG.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mappo
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:52
Has thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Mappo »

Tak, znalazłem i się zapisałem. Dzięki.
Blizmord
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 21:15

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Blizmord »

Mam skany . może nie pierwszej jakości ale jak ktoś chce to sie podziele.

Mam je wydrukowane wiec moge wyslać foty
Ostatnio zmieniony 23 sty 2021, 09:10 przez Blizmord, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: XLR8 »

Czy ktoś by mi mógł powiedzieć które tokeny trzeba najbardziej zabezpieczyć przed niszczeniem?
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Neysmeey »

XLR8 pisze: 21 sty 2021, 17:23 Czy ktoś by mi mógł powiedzieć które tokeny trzeba najbardziej zabezpieczyć przed niszczeniem?
Zabezpiecza się głównie tokeny rozkazów, ze względu na ich częste "miętolenie" przez graczy i możliwe tarcie przy ich rozpatrywaniu i wcześniejszym zbieraniu w stosy.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: thorus197 »

Ludzie!
Mam dylemat - zakazane gwiazdy albo starcraft ( nie pc 8) ) - czy faktycznie zakazane gwiazdy na 4 graczy cierpi na ogromny downtime i się dluuuuuży jak guma hubba bubba? Czy po 6 latach od premiery dalej jest przodownikiem w swojej kategorii?
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: VivoBrezo »

thorus197 pisze: 05 lut 2021, 19:49 Ludzie!
Mam dylemat - zakazane gwiazdy albo starcraft ( nie pc 8) ) - czy faktycznie zakazane gwiazdy na 4 graczy cierpi na ogromny downtime i się dluuuuuży jak guma hubba bubba? Czy po 6 latach od premiery dalej jest przodownikiem w swojej kategorii?
Moje top1 gier planszowych. Tak, gra potrafi być długa, ale poziom emocji nigdy nie opada. Walka przez to, że jest osobną grą w grze (świetna karcianka) daje spory downtime, ale w mojej ocenie zupełnie nie przeszkadza, bo często od tych walka zależy być, albo nie być na planszy, a dobra strategia potrafi pokonać teoretycznie silniejszego przeciwnika.

Gra ma świetne mechaniki, bardzo dobrze się skaluje, mi po wielu partiach zupełnie się nie nudzi.

Jedyny minus to brak dodatków i max 4 graczy. Marzy mi się rozgrywka w 6 osób :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Namurenai »

thorus197 pisze: 05 lut 2021, 19:49 Ludzie!
Mam dylemat - zakazane gwiazdy albo starcraft ( nie pc 8) ) - czy faktycznie zakazane gwiazdy na 4 graczy cierpi na ogromny downtime i się dluuuuuży jak guma hubba bubba? Czy po 6 latach od premiery dalej jest przodownikiem w swojej kategorii?
W skrócie - tak, downtime jest możliwy (szczególnie w walkach).
Czy się dłuży... Zależy chyba od tego jak bardzo kompetetywnie grasz - jeśli obchodzi Cię jakich kart kto gdzie używał i ciągle rozważasz różne opcje... To nie.
Ale jeśli grasz "dla czystej akcji u siebie", to faktycznie może się dłużyć.

Co do kategorii...
Jeśli masz możliwość dorwać StarCrafta z dodatkiem i będziesz grać z ludźmi, którzy ogrywali go na PC, to tylko i wyłącznie StarCraft :)
Jeśli nie masz możliwości dostania dodatku, to nadal bierz StarCrafta :lol:
Walka w SC jest rozwiązana TAK BARDZO lepiej.
Technologie kontrujące jednostki kontrujące technologie wyresearchowane pod konkretne jednostki...
Czyste planowanie, a nie rzuty kostkami :P
SC jest głębszą grą ze znacznie bardziej zróżnicowanymi jednostkami i niesamowicie dobrze odzwzorowanym feelem RTSa.
Poza tym kto nie chciałby wykluć paru zerglingów? :D
No i to uczucie, kiedy jesteś w stanie wyprodukować swój pierwszy BattleCruiser i możesz powiedzieć z rosyjskim akcentem "Battlecruiser operational"... Come on! :D

Jedyny powód, żeby brać FS over SC to siadanie do stołu z zapalonymi maniakami uniwersum WH40k / ludźmi, którzy chcą turlać :P
No i może trochę cena :D
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: thorus197 »

No nic, zakupiłem ZG i właśnie jest w drodze :D Jako wielki fan w40k (pc - nowy total war warhammer III zapowiedziany :)))))) )

Trochę więcej zabuliłem bo czekałem trochę za długo z decyzją, myślałem ze będzie re-theme gry a się okazało że będzie tylko mechanika zapożyczona do innej gry..

Pogadałem z posiadaczami gry w okolicy i większość zgodnie stwierdziła że downtime nie jest taki zły, jeśli oczywiście ekipa jest dobra.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: ptf »

Gratulacje - ta gra to perełka. Szkoda, że nie ma dodatków (nie liczę fanowskich).
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Lukić »

thorus197 pisze: 09 lut 2021, 17:12 myślałem ze będzie re-theme gry a się okazało że będzie tylko mechanika zapożyczona do innej gry..
Tak właściwie to interesuje mnie mechanika, a nie theme, wiadomo już coś więcej w tym temacie?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: thorus197 »

Lukić pisze: 10 lut 2021, 00:15
thorus197 pisze: 09 lut 2021, 17:12 myślałem ze będzie re-theme gry a się okazało że będzie tylko mechanika zapożyczona do innej gry..
Tak właściwie to interesuje mnie mechanika, a nie theme, wiadomo już coś więcej w tym temacie?
Tak wiadomo. Nad grą pracuje Samuel Bailey ( jeden z twórców Zakazanych gwiazd ) i Dávid Turczi kontrakt podpisali z PSC Games (Plastic soldier company).

Prace trwają od stycznia 2019, z tego co Samuel piszę na BGG kończą moduły i gra trafi do testów.

Poniżej wypunktuje najważniejsze zmiany o których mówią na forum:
* Wielce prawdopodobne że gra wyjdzie na kickstartera.
* Jak już tutaj na forum wspomniano poprzez problemy z FFG i GW, nie będzie to osadzone w świecie Warhammera a w Sci-Fi (generalnie)
* Rozkazy z zakazanych gwiazd zostają, mechanika trochę będzie podrasowana.
* Będą miniaturki
* Ma nie być odczucia ciągnącej się gry (??) Pracują nad downtime..
* pracują nad trybem solo
* gra dla 1 - 6 osób (rozmowy były up to 8)
* Będą dodatki..
* Pracują nad opcją poddawania walki


Mam nadzieję że będzię to mocna konkurencja dla TI4 :) I przypominam - nic na razie OFICJALNEGO, covid spowalnia proces.

Dla anglojęzycznych użytkowników forum na BGG ( Wcześniej już wrzucony przez innych użytkowników ) : https://boardgamegeek.com/thread/213922 ... dux/page/1

ORAZ poniżej znajdują się dwa screeny z gry/konceptu :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: petlik »

thorus197 pisze: 05 lut 2021, 19:49 czy faktycznie zakazane gwiazdy na 4 graczy cierpi na ogromny downtime i się dluuuuuży jak guma hubba bubba?
Gra IMO najlepiej wypada na 2 graczy (wtedy faktycznie czuć, że do czynienia mamy z grą taktyczną). Czas rozgrywki we wskazanej konfiguracji jest bardzo akceptowalny + powergamerzy mają mniej okazji do narzekania, że przegrali ponieważ uwzięło się na nich 2 czy więcej graczy (a umówmy się, że w grze, w której rozgrywka potrafi trwać kilka godzin, bywa to bardzo frustrujące). Na 3 osoby gra jest w moim odczuciu niegrywalna (motyw "dwóch się bije, trzeci korzysta" jest praktycznie nie do uniknięcia). W 4 osoby bywa różnie (zależy od ekipy); u mnie rekord to 8 godzinna partia (na 4 graczy).
Czy po 6 latach od premiery dalej jest przodownikiem w swojej kategorii?
Jeśli chodzi o grę dwuosobową to jak najbardziej (niewiele przychodzi mi do głowy tytułów, które tak dobrze wypadają w wariancie na 2 graczy). Przy pozostałych wariantach nie wiem czy pokusiłbym się o określenie tej gry przodownikiem. Zdecydowanie jest to najlepsza gra planszowa (nie licząc klasycznych szachów) w którą było dane mi zagrać.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Błysk »

Hej,

Generalnie dwontime może być duży zwłaszcza kiedy ktoś walczy, a ty nie i nie bardzo da się to obejść.

Dla mnie gra najlepiej działa na 3/4 graczy i mam zupełnie inne odczucia niż przedmówca. Tzn. nie ma raczej sytuacji w stylu 2vs1 czy 3vs1, bo po prostu każdy zdobywa swoje cele i walczy ze wszystkimi w zależności od tego gdzie akurat ma szansę na zdobycie tego celu. Na dwóch gra średnio mi podeszła i po prostu nie gram więcej w składzie dwuosobowym. Dla nas były to gry do pierwszego błędu.

Po 6 latach od premiery to nadal moja ulubiona gra planszowa. ;)
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: petlik »

Przy wariancie trzyosobowym nie chodziło mi o sytuację "dwóch atakuje jednego" tylko o to, że prędzej czy później dojdzie do konfrontacji dwóch graczy, która obie strony znacząco osłabi co automatycznie wysunie na prowadzenie trzeciego gracza. Przy czterech graczach jeśli wszyscy są trzeźwi, to w pewnym momencie będą musieli blokować lidera bo inaczej gra się skończy - a to oznaczać będzie porażkę wszystkich pozostałych graczy. Ogólnie jest to problem niemal wszystkich gier wieloosobowych (mam na myśli gier powyżej 2 graczy). Tak czy inaczej wariant czteroosobowy oceniam bardzo pozytywnie. Grając z osobami, które optymalizują każdą turę należy jednak pamiętać, że bezpośrednie podejście jest zgubne bo przy posiadaniu największej ilości celów gry stajesz się celem pozostałych graczy - aby wygrać dobrze jest mieć asa w rękawie na zakończenie gry (np. przekminę jak zdobyć dwa cele w jednej rundzie [karta wydarzeń, yolo manewr, itp.]). Przy rozgrywce dwuosobowej te problemy odpadają - albo twój przeciwnik przekmini jak cię pokonać albo poniesie porażkę).
newTween
Posty: 30
Rejestracja: 25 gru 2014, 20:28
Has thanked: 11 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: newTween »

ptf pisze: 11 lip 2016, 11:51
schizofretka pisze:Nie potrzeba jej dodatku w sensie że nie jest core setem jak inne gry FFG tylko pelnym produktem, ale jest ha tyle dobra, że raczej na stałe zagości w mojej kolekcji i w związku z tym chciałbym, by grywalności starczyło mi na resztę życia.
Tego raczej się nie obawiam. Myślę, że za kilka lat FS będzie klasykiem takim jak np. GoT.
Kilka lat później mogę śmiało powiedzieć, że mialeś rację.
Awatar użytkownika
Sifron
Posty: 76
Rejestracja: 06 gru 2019, 12:02
Has thanked: 18 times
Been thanked: 31 times

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Sifron »

Witam,

w zeszłym roku kupiłem francuską wersję Zakazanych Gwiazd. Od sprzedającego dostałem skany ale niestety teraz się okazało, że je usnąłem. Czy miałby ktoś skany do podrzucenia na maila? Byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars / Zakazane Gwiazdy (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: grzeslaw90 »

Sifron pisze: 15 mar 2021, 21:06 Witam,

w zeszłym roku kupiłem francuską wersję Zakazanych Gwiazd. Od sprzedającego dostałem skany ale niestety teraz się okazało, że je usnąłem. Czy miałby ktoś skany do podrzucenia na maila? Byłbym wdzięczny.
A sprzedający też już ich nie ma?
ODPOWIEDZ