Gra dla 2 - 6 osób, dużo interakcji, prosta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
asieko
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2015, 12:44

Re: Gra dla 2 - 6 osób, dużo interakcji, prosta

Post autor: asieko »

Witajcie ponownie,

Zbliża się dzień dziecka i czas sprawić sobie prezent, na pewno kupię Wsiąść do pociągu: Europa i teraz pozostaje co jeszcze. Tu krótka lista dość podobna do tego co zamieściłam na początku wątku po uwzględnieniu to co już mam (Cyklady, Ankh Morpork i Cytadela - wszystko się bardzo podoba):

1. Osadnicy: Narodziny Imperium
2. Five Tribes
3. Labirynth: ścieżki przeznaczenia
4. Suburbia
5. Letnisko
6. Splendor
7. Seasons
8. Abbys
9. Pirates Cove

I już prawie byłam zdecydowana na Osadników, ale nagle facet mówi, że on z tego co mamy lub w to co gramy u znajomych (Carcassone, Osadnicy z Catanu, Smallworld) najbardziej lubi Cyklady i chciałby coś w tym stylu, czyli więcej strategii.

Jako, że ja dla siebie wybieram lekki tytuł w postaci Ticketów to teraz proszę o weryfikację mojej listy pod kątem potrzeb chłopaka. W sklepie doradzono mu jeszcze:

10. Wikingowie: Wojownicy północy
11. Elizjum (drogie to strasznie)

Ja dodam, że nie cierpię Gry o tron, chłopak też niekoniecznie ale może to kwestia złego wytłumaczenia zasad. Plus dla mnie to za długo trwa. Z moich wymagań musi być łaaadne i raczej nie sci-fi i historyczne. A i po wstępnym zachwycie przestałam lubić Smallworld, głównie dlatego, że nie zdążę pograć jedną rasą i już uśmiercam :-). I jeszcze rozważam, ale właśnie nie wiem czy nie za trudne:

12. Kupcy i Korsarze.

Aaaa i odrzucam wszelką kooperację. Ja lubię negatywną interakcję lub mapy (dlatego Tickety tak wielbię mimo, że interakcji negatywnej mało), a mój facet wręcz za cel gry obiera sobie żeby komuś poprzeszkadzać nawet jak sam nie wygra :-).

Z góry dziękuję za rady i ewentualne dodatkowe propozycje.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 - 6 osób, dużo interakcji, prosta

Post autor: Bea »

To może zobaczcie na Hyperborea :). Albo Alien Frontiers, ale bez dodatków to jest tylko do 4 graczy.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla 2 - 6 osób, dużo interakcji, prosta

Post autor: Chaaber »

Wg tych wymagań ja bym powiedział, Five Tribes albo Seasons.
Seasons zdecydowanie więcej negatywnej interakcji, dużo przeszkadzania sobie nawzajem i taktyki, zwłaszcza w grze 2 osobowej. W 3 i 4 jest trochę więcej chaosu ale i tak gra się całkiem przyjemnie.
Co do Five Tribes, to gra jest naprawdę super taktyczna. Pozwala rozprostować zwoje w mózgu, a równocześnie ma proste zasady. Wiele decyzji, interakcja jest zarówno bezpośrednia przez zabijane ludków na planszy asasynami, albo oranie punktów z akcji innych graczy. Jak równiez bardziej pośrednie, w formie posiadanie więcej wezyrów niż inni dające dodatkowe punkty. Ja bym się nad tym dwoma zastanowił osobiście.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 - 6 osób, dużo interakcji, prosta

Post autor: galthran »

Ja może zamieszam i dorzucę do puli Dice Brewing - bardzo przyjemna kościanka o warzeniu piwa. Gra się w około 60 minut, 2-4 graczy, jest możliwość przeszkadzania sobie, choć może nie aż w taki sposób jak w small world :P , ale za to tematyka powinna przypasować każdemu facetowi :P
ODPOWIEDZ