Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Rocy7 pisze:Proponuje by link do kampanii pojawil sie w widocznym miejscu w 1 poście tematu.
Komplet 3 figurek rycerzy: Kate Blanksheet, Stalker z zestawu podstawowego i 2 rycerzy promocyjnych z gry The Hunters wraz z arkuszami rycerzy.
oznacza 5 figurek, czy 3 figurki + 2 karty promocyjne?

Pieho pisze:Brzmi to bardzo dobrze, mam nadzieję że w praktyce również działa. :)
Dragon's Ordeal miał w zasadzie identyczny mechanizm i tam dość dobrze sie to sprawdzało. Wszystko zależy od mechaniki ruchu, im łatwiej graczom sie spotkać na planszy, tym lepiej to działa.
Mechanika ruchu pozwala na praktycznie nieograniczony ruch - masz paliwo i działający pojazd, możesz zjechać kawał planszy i dopaść lub pomoc rywalowi.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: ramar »

Osoby, którym będzie dane wypróbować grę na Pyrkonie proszone są do działu informacji.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rune »

ramar pisze:Osoby, którym będzie dane wypróbować grę na Pyrkonie proszone są do działu informacji.
Niezwłocznie ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: karawanken »

Tylko oglądałem nie miałem czasu grać. Wygląda nieźle.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rune »

Widzieliście na wspieram.to, że poszła nagroda za 4000! Z info. na FB zbroja poszła podczas Pyrkonu i jest już ponad 11000 zebrane :)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Christoforos »

ramar pisze:Osoby, którym będzie dane wypróbować grę na Pyrkonie proszone są do działu informacji.
W oczekiwaniu na relację osób grających z Pyrkonu zapraszam do lektury relacji z rozgrywki na Falkonie, jesli oczywiście jeszcze nie czytałeś.
http://boardtime.pl/2014/11/rycerze-pus ... owych.html

A tutaj wszystkie wpisy poświęcone Rycerzom http://boardtime.pl/tag/rycerze-pustkowi
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: warran »

Chłopaki mieli trochę chaos na stoisku i byli mega zmęczeni, ale udało nam się rozegrać przykładowe 1,5 rundy.

Graficznie bardzo spoko, wszystko jak najbardziej w klimacie, ikonografia była dostatecznie jasna żebyśmy, pomimo tego, że tłumacz zasad (przepraszam, nie pamiętam kto :oops: ) był zmuszony odejść od stolika, mogliśmy grać dalej domyślając się jak co działa ;)
Klimatycznie jest bardzo fajnie, kombinowanie jak komuś dowalić albo samemu dojechać do upatrzonego celu omijając niebezpieczeństwa - super.
Ogromny plus za koncept Padliniarza - raz, że naprawdę zmniejsza downtime, dwa, że cóż jest lepszego niż komuś zepsuć plany ;)
Walka też jest fajnie ogarnięta i dynamiczna, szczególnie podobał mi się motyw z zasięgami (bliski - średni - daleki) i poruszaniem się podczas walk.

Z minusów (niestety nie udało mi się ich sprzedać po grze, ale może ktoś z BN zobaczy, oczywiście opinia subiektywna):
- trochę dziwnie ten Padliniarz czasami działa - ktoś przejeżdża przez kilka pól, więc wybieramy tyle kart zdarzeń, ale dostaje tylko pierwszą i jedną z pozostałych. Z drugiej strony to sprawia, że decyzje Padliniarza nie zawsze są takie proste (jeśli wezmę to, to zatrzyma się tutaj, ale ten test jest dla niego trudniejszy...)
- Planszetki z amunicją, radiacją itd. z pewnością się jeszcze zmienią, ale używanie łukowatych torów do zaznaczenia sprawiało, że ciężko było określić ile w końcu mamy tej radiacji i paliwa.

W każdym razie polecam, myślę, że to będzie kawał naprawdę dobrej przygodówki. Ja po partii czuję się zachęcony do wsparcia akcji na wspieram.to :)

A... no i we Wrocławiu jest możliwość zagrania na spokojnie pełnej partii w Dynksie na Grunwaldzkiej, więc jeśli ktoś chce, to chętnie dołączę ;)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Piehoo »

90% uzbierane.
Przydałby się profil gry na BGG.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: raphaell7 »

Piehoo pisze:90% uzbierane.
Przydałby się profil gry na BGG.
Już jest: https://boardgamegeek.com/boardgame/174 ... te-knights
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Piehoo »

raphaell7 pisze:
Piehoo pisze:90% uzbierane.
Przydałby się profil gry na BGG.
Już jest: https://boardgamegeek.com/boardgame/174 ... te-knights
Fakt. Po "Rycerze Pustkowi" nie znajduje. Polecam dodać "Alternate Names" :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: raphaell7 »

Piehoo pisze:
raphaell7 pisze:
Piehoo pisze:90% uzbierane.
Przydałby się profil gry na BGG.
Już jest: https://boardgamegeek.com/boardgame/174 ... te-knights
Fakt. Po "Rycerze Pustkowi" nie znajduje. Polecam dodać "Alternate Names" :)
Dodałem w weekend, zmiana czeka na akceptację ;]
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Dexterus »

warran pisze:A... no i we Wrocławiu jest możliwość zagrania na spokojnie pełnej partii w Dynksie na Grunwaldzkiej, więc jeśli ktoś chce, to chętnie dołączę ;)
Jak tylko wyzdrowieję, to na pewno będę pełny chęci (niekoniecznie dobrych ;))
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: grabash4u »

Dołączyłem do zbiórki, licząc na dobrą zabawę na pustkowiach. Fajnie byłoby móc zastąpić wszystkie znaczniki graczy figurkami. Oby tylko koszt figurek nie przekroczył wartości samej gry.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: arturpe »

Dexterus pisze:
warran pisze:A... no i we Wrocławiu jest możliwość zagrania na spokojnie pełnej partii w Dynksie na Grunwaldzkiej, więc jeśli ktoś chce, to chętnie dołączę ;)
Jak tylko wyzdrowieję, to na pewno będę pełny chęci (niekoniecznie dobrych ;))
Na mnie również można liczyć. Bardzo chętnie sprawdzę grę.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: raphaell7 »

Czy jest jakaś możliwość zagrania w Krakowie?
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Chaaber »

Jak będziecie coś ogarniać we Wro to piszcie śmiało, to zagadam do Dyngsów o termin, bo sam chętnie znowu usiądę i porozbijam się trochę po Pustkowiach :)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

warran pisze:
Z minusów (niestety nie udało mi się ich sprzedać po grze, ale może ktoś z BN zobaczy, oczywiście opinia subiektywna):
- trochę dziwnie ten Padliniarz czasami działa - ktoś przejeżdża przez kilka pól, więc wybieramy tyle kart zdarzeń, ale dostaje tylko pierwszą i jedną z pozostałych. Z drugiej strony to sprawia, że decyzje Padliniarza nie zawsze są takie proste (jeśli wezmę to, to zatrzyma się tutaj, ale ten test jest dla niego trudniejszy...)
- Planszetki z amunicją, radiacją itd. z pewnością się jeszcze zmienią, ale używanie łukowatych torów do zaznaczenia sprawiało, że ciężko było określić ile w końcu mamy tej radiacji i paliwa.
Oczywiście widzimy cały feedback, jeszcze trwa regeneracja po konwencie ;-) Wielkie dzięki za pozytywne słowa, cieszymy się, że się podoba. Odniosę się szybko tylko do minusów.

1. Padliniarz: Padliniarz dostaje zawsze 1 kartę pustkowi, którą może grać od momentu gdy aktywny gracz poruszy się na swój pierwszy heks (czyli po prostu opuści ten, z którego wyjechał). Ponieważ trasa jest wyznaczona, wie, czego może się spodziewać tzn. ile jest na niej czaszek i ile kart potencjalnie pociągnie, ale kart nie ciągnie "z góry" tylko w miarę, jak się rusza aktywny gracz. Czyli Padliniarz ma wybór: będzie miał więcej dostępnych kart lub potencjalnie wcześniej zatrzyma rycerza. Faktycznie jest to strategiczny wybór Padliniarza, bo najlepiej kogoś zatrzymać na heksie np. z radiacją - wtedy dostanie radiację na początku nowej rundy. Z drugiej strony rzadko się zdarza, żeby miał wybór z więcej niż 4-5 kart a najczęściej ze 2 ma do wyboru. Co ważne, zawsze gra 1 kartę nieważne ile pociągnie - żeby nie lagować. Natomiast Padliniarz ma opcję, żeby czekać z zagraniem karty na heks, który mu się podoba.

2. Planszetki: tak, te są do bani, nie zdążyliśmy w chaosie przed targami i z akcją wyprodukować nowych. Docelowo będzie planszetka gruba jak żetony (1,5 mm) z 2 obrotowymi licznikami (jak w Relicu) do paliwa i radiacji oraz 2 miejscami do wykładania żetonów zdrowia i amunicji. Wszystko będzie czytelne i łatwe w obsłudze.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

raphaell7 pisze:Czy jest jakaś możliwość zagrania w Krakowie?
Jest duża możliwość zagrania w Krakowie, bo ja jestem z Krakowa. Muszę tylko przygotować kolejny prototyp, bo mój targowy wziął Szewcu do Wrocławia. Zapraszam na spotkania planszówkowe, które prowadzę w ramach Cracow Game Initiative - wtorki 19.30+ w Artefakt Cafe ul. Dajwór 3, czwartki 19.30+ w Domówka Cafe na Miodowej 28a.

Jutro (tzn. wtorek) będę miał ze sobą rzeczy z prototypu, ale jeszcze nie wycięte. Za to można będzie obejrzeć komponentów część, ilustracje, figurki. Od przyszłego tygodnia na pewno będzie można ciupać już regularnie i się przekonać do gry ;-)
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

grabash4u pisze:Dołączyłem do zbiórki, licząc na dobrą zabawę na pustkowiach. Fajnie byłoby móc zastąpić wszystkie znaczniki graczy figurkami. Oby tylko koszt figurek nie przekroczył wartości samej gry.
Też byśmy chcieli. Niestety koszty są spore, póki co mamy Kate Blanksheet, ale jak będzie fajne wsparcie to zaprojektujemy kolejne postaci. Raczej mała szansa, że będziemy w stanie zaoferować Wam figurki w pudełku, nie mamy takich opcji jak FFG, ale za jakąś sensowną cenę będzie można to ogarnąć jak sądzę. Wolimy, żeby gra była szerzej dostępna, choć oczywiście cena jest spora. Ale w środku naprawdę będzie sterta komponentów i wszystko w tip-top jakości.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Tutaj jeśli jeszcze ktoś nie widział seria linków do zdjęć z Pyrkonu - możecie lepiej rzucić okiem na zaawansowany prototyp i inne.

Widok na całość:

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... =1&theater

Zbliżenie na figurki:

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... =1&theater

Postaramy się do końca tygodnia wrzucić filmik z szybkim opisem komponentów, jak przebiega gra etc. Taki odautorski, żebyście wiedzieli w oczekiwaniu na szkic zasad o co ogólnie chodzi.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: 8 powodów, żeby sięgnąć po Rycerzy Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Tutaj jeśli jeszcze ktoś nie widział seria linków do zdjęć z Pyrkonu - możecie lepiej rzucić okiem na zaawansowany prototyp i inne.

Widok na całość:

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... =1&theater

Zbliżenie na figurki:

https://www.facebook.com/rycerzepustkow ... =1&theater

Postaramy się do końca tygodnia wrzucić filmik z szybkim opisem komponentów, jak przebiega gra etc. Taki odautorski, żebyście wiedzieli w oczekiwaniu na szkic zasad o co ogólnie chodzi.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Chaaber »

Co do figurek dostępnych na Pyrkonie, czy zostaną one ujednolicone potem? Mam na myśli podstawki do figurek i ich kolory, bo z tego co widziałem to Kate miała okrągłą podstawkę i taki jasny kolor figurki, natomiast łowcy mieli kwadratowe podstawki i szary kolor. Czego możemy się spodziewać potem?
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: grabash4u »

Właśnie ze względu na niekonsekwencję w figurkach, wybrałem wariant za 159 zł. Wolę mieć znaczniki w stylu Arkham (Eldritch) Horror, niż potem narzekać na różnice. Jak się pojawi więcej figurek, to pewnie będzie można kupić komplet.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

Ja zrobiłem podobnie. Z tym, że kupiłem te z Neuroshimy Tactics na wyprzedaży Rebel'a. Zanim się pojawi gra to może uda mi się je pomalować :)
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Christoforos »

Chaaber pisze:Co do figurek dostępnych na Pyrkonie, czy zostaną one ujednolicone potem? Mam na myśli podstawki do figurek i ich kolory, bo z tego co widziałem to Kate miała okrągłą podstawkę i taki jasny kolor figurki, natomiast łowcy mieli kwadratowe podstawki i szary kolor. Czego możemy się spodziewać potem?
Figurki będą ujednolicone - aktualna różnica wynika stąd, że figurka Kate i figurki łowców były zamawiane w dwóch różnych firmach i zapewne jeszcze przed planami połączenia Rycerzy i Hunters.
Ale to pewnie Marek szerzej się wypowie.
ODPOWIEDZ