Euro dla 1 gracza?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Euro dla 1 gracza?

Post autor: michalldz90 »

Czy to w ogóle możliwe ? Są jakieś tytuły ? Ogólnie szukam czegoś ciekawego dla jednej osoby. :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: misioooo »

Wiem, że istnieją nieoficjalne warianty 1-osobowe dla Shipyard oraz Vasco da Gama... Tylko czy takie granie ma sens? Gramy na punkty... Tylko po to, by pobić swój poprzedni wynik.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: Pixa »

Moze Osadnicy NI lub Robinson?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: easy »

Jest kilka gier euro z wariantem solo. Ja grałem w Agricolę, Ora et Labora, Lewis i Clark, Osadnicy Narodziny Imperium. Wszystkie są dość fajnymi optymalizacjami
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: michalldz90 »

Lewis & Clark mam i cenię :) całkiem przyjemne, aczkolwiek nie ma właśnie punktów, żeby śrubować własne rekordy
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: Dellas »

Mage Knight - jak lubisz cięższe tytuły.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: rastula »

Oficjalnie wariant 1 os:

Le havre


Ciekawe nieoficjalne (szukać na forach bgg)

Troyes
Keyflower
Trajan
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: michalldz90 »

o tak się składa, że Keyflower akurat u mnie dzieli i rządzi, więc dobrze wiedzieć o wariancie solo :) dzisiaj obczaje ! :twisted:
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: KWs »

CO2 ma wariant na jednego gracza ale nie testowałem.
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 933
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: louiscyphre »

Lewis&Clark i CO2 jak najbardziej. Władcy i Pupile Podziemi mają nieoficjalne warianty solo, które też nieźle się sprawdzają.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: Kosma »

Zdecydowanie Le Havre.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: KubaP »

Fields of Arle!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: ramar »

Lewis i Clark jest bardzo dobry w wariancie solo. Co ważne: poziom trudności jest w banalnie prosty sposób modyfikowany poprzez odpowiednie startowe ustawienie McKenziego.

Mage Knight do mnie dopiero dotrze, ale wydaje się być wg wszelakich recenzji mocną pozycją euro, świetnie działającą w wariancie solo.
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: KWs »

Mage Knight świetnie działa solo.
Moja kolekcja gier planszowych.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: esztfke »

Nie mam zbytniego doświadczenia w planszówkach, ale znajomi niezbyt chętny do gry więc tez szukałem czegos solo i znalazlem takie zestawienie, może się przyda: https://boardgamegeek.com/geeklist/1826 ... solo-games

Przy okazji pozwole sobie zadać pytanie, na pewno przy poszczególnych tematach to już było, ale przewałkowanie kilkudziesięciu stron forum nie jest takie łatwe :P Czy trudność Robinsona i Mage Knighta jest do tego stopnia ze dla osoby nowej w planszowkach zasady beda nie do ogarniecia i skończyłoby się nieskonczonym dopytywaniem innych o niezrozumiale zasady? Czy po prostu polega to na dlugim ślęczeniu nad zasadami ale wszystko spokojnie z czasem do opanowania? Podobnie z rozgrywką czy jest tak trudna że czacha dymi i doprowadza do bólu głowy? Czy wymagająca ale bez przesady :p Bo nie wiem czy sie zabierac za takie tytuly czy lepiej pojsc np w race for the galaxy z dodatkiem do gry solo
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: Tomzaq »

na BGG można znaleźć do Zamków Burgundii - po polsku
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: rastula »

esztfke pisze:Nie mam zbytniego doświadczenia w planszówkach, ale znajomi niezbyt chętny do gry więc tez szukałem czegos solo i znalazlem takie zestawienie, może się przyda: https://boardgamegeek.com/geeklist/1826 ... solo-games

Przy okazji pozwole sobie zadać pytanie, na pewno przy poszczególnych tematach to już było, ale przewałkowanie kilkudziesięciu stron forum nie jest takie łatwe :P Czy trudność Robinsona i Mage Knighta jest do tego stopnia ze dla osoby nowej w planszowkach zasady beda nie do ogarniecia i skończyłoby się nieskonczonym dopytywaniem innych o niezrozumiale zasady? Czy po prostu polega to na dlugim ślęczeniu nad zasadami ale wszystko spokojnie z czasem do opanowania? Podobnie z rozgrywką czy jest tak trudna że czacha dymi i doprowadza do bólu głowy? Czy wymagająca ale bez przesady :p Bo nie wiem czy sie zabierac za takie tytuly czy lepiej pojsc np w race for the galaxy z dodatkiem do gry solo


ściągnij sobie instrukcję
idź na spotkanie planszówkowe
wypożycz grę


jednemu będzie łatwo, drug nie da rady

gry są raczej dla ludzi, kwestia ile czasu uważasz za zasadne przeznaczyć na naukę

w porównaniu do niektórych gier wojennych czy takiej serii COIN chociażby to instrukcja w nowej edycji robinsona jest wręcz intuicyjna ;)... ale częścią hobby (dla niektórych - w tym mnie) jest też poznawania instrukcji , tłumaczenie jej innym itp - ale 3 pierwsze rady to jedyny sposób aby się przekonać ... granie w osadników z catanu czy ticket 2 ride nie sprawi, że cięższe euro staną się prostsze...
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: pike »

W Puerto Rico też jest jest nieoficjalny wariant solo na punkty.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: Bary »

esztfke pisze:Przy okazji pozwole sobie zadać pytanie, na pewno przy poszczególnych tematach to już było, ale przewałkowanie kilkudziesięciu stron forum nie jest takie łatwe :P Czy trudność Robinsona i Mage Knighta jest do tego stopnia ze dla osoby nowej w planszowkach zasady beda nie do ogarniecia i skończyłoby się nieskonczonym dopytywaniem innych o niezrozumiale zasady? Czy po prostu polega to na dlugim ślęczeniu nad zasadami ale wszystko spokojnie z czasem do opanowania? Podobnie z rozgrywką czy jest tak trudna że czacha dymi i doprowadza do bólu głowy? Czy wymagająca ale bez przesady :p Bo nie wiem czy sie zabierac za takie tytuly czy lepiej pojsc np w race for the galaxy z dodatkiem do gry solo
Robinson wcale tak trudny do zrozumienia nie jest. Większość odpowiedzi na specyficzne kwestie jest w oficjalnym faq lub na wątku Robinsona na forum (wiem, wiem, długi wątek, ale wyszukiwarka szybko zlokalizuje rozwiązanie konkretnej zagwostki). Lektura instrukcji, 2-3 gry, kilka odwiedzin na forum i będziesz fachowcem. :) Bardziej frustrujące będzie natomiast dość częste przegrywanie, szczególne w pierwszych grach. ;)
Jeżeli natomast lubisz karcianki, to Osadnicy NI są genialni w trybie solo. Sam się zagrywam od miesiąca i wciąż mi mało. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: Pixa »

esztfke pisze: Przy okazji pozwole sobie zadać pytanie, na pewno przy poszczególnych tematach to już było, ale przewałkowanie kilkudziesięciu stron forum nie jest takie łatwe :P Czy trudność Robinsona i Mage Knighta jest do tego stopnia ze dla osoby nowej w planszowkach zasady beda nie do ogarniecia i skończyłoby się nieskonczonym dopytywaniem innych o niezrozumiale zasady? Czy po prostu polega to na dlugim ślęczeniu nad zasadami ale wszystko spokojnie z czasem do opanowania? Podobnie z rozgrywką czy jest tak trudna że czacha dymi i doprowadza do bólu głowy? Czy wymagająca ale bez przesady :p Bo nie wiem czy sie zabierac za takie tytuly czy lepiej pojsc np w race for the galaxy z dodatkiem do gry solo
Druga edycja i kolejne ma juz poprawiona instrukcje. Jest napisana bardzo dobrze. Na pewno nie jest nie do przejscia. Przeczytasz ja dwa razy, obejrzysz tutorial Trzewika, zagrasz ze dwa razy z instrukcja w reku i bedzie po problemie. Sama gra jes wymagajaca, ale bez przesady :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Euro dla 1 gracza?

Post autor: michalldz90 »

Dzięki za wszystkie propozycje !

Sprawdziłem wczoraj tryb solo w Keyflower według tego wariantu i powiem tylko tyle, że jest świetny :D nie sądziłem, że gra bez trybu solo ma w nim taki potencjał
ODPOWIEDZ